Supermarts 'model' voor nieuwe tenue ilBBIHIBIIIB» y Centrale Slagerij: Geslaagde 'operatie' Benoemingen per 1 januari 1973 DO flitsen SAH002000359 Flitsen Landelijk januan 1373 personeelsblad albert heijn nv oplaag 20.000 verschijnt 12 x per jaar 30e jaargang nr. 1 januari 1973 „i,ka»n Een maquette die laat zien hoe de nieuwe centrale slagerij in Zaandam eruit gaat zien. In het lage gedeelte komen de produktie-afdelingen. In de etagestrook" komen kantoren, vergaderzalen, linnenkamerkoffiecorner, was- en kleedruimten, medische dienst, personeelsrestaurant, enz. Het zit er bijna op: Als alles volgens plan verloopt (en daar ziet het wel naar uit) kan de nieuwbouw van de Centrale Slagerij in Zaandam medio april in gebruik worden genomen. Er wordt al hard gedokterd aan een plan, om de verhuizing van Amsterdam naar Zaandam in één weekeinde voor elkaar te krijgen. Een karwei waarbij heel wat komt kijken. De heer J. Ph. Ypma, staflid van de Centrale Personeels dienst, hoopt dat alle 150 per soneelsleden van de slagerij in Amsterdam bereid zijn om in april in Zaandam te komen werken. Daarom is hij nu al hard aan het werk om een vervoersregeling te ontwerpen. 'Ons primaire doel is', zegt hij, 'dat iedereen bij ons in dienst blijft. Wij realiseren ons, dat er wellicht ook werknemers zullen zijn die om persoonlijke redenen niet in Zaandam wil len of kunnen komen werken, of voor wie de vervoersrege ling té grote problemen gaat geven'. Met deze mensen zal worden gepraat, onder meer door een commissie, waarin ook leden van de ondernemingsraad zit ten. Zo nodig zal er met hen worden gepraat over een re delijke afvloeiing, waarover ook al overleg is geweest met de vakorganisaties. Vanaf eind maart zullen de ver schillende afdelingen, produktie- lijnen en machines van de nieuwe slagerij stuk voor stuk worden ge test. De enorme ammoniak-koelin- stallatie wordt dan afgesteld, die van het hele bijna vijfduizend vier kante meter grote platte gebouw bijna het dubbele van de oppervlak te van de Amsterdamse slagerijéén grote koelbox moet maken. Volgens de heer J. G. Krijt (46), de man die de leiding heeft bij dit nieuwbou w-project, kan in de nieuwe centrale AH-slagerij de produktie worden opgevoerd tot 350 ton per week. Vergelijk dat eens met de maximale produktie van 150 ton per week die nu in de Amsterdamse 'oudbouw' mogelijk Sinds veertien dagen fungeert het personeel van twee super marts als dressmen en manne quins. In Breda, Moerwijk en Den Haag, Kleine Loo wordt namelijk een proef gehouden met een nieuw ontwerp be drijfskleding. En nu ziet het ernaar uit, dat de proef een succes gaat worden. Dit in tegenstelling tot een vorige proef, toen er zoveel praktische bezwaren tegen de voorgestelde modellen waren, dat van het ontwerp moest worden afgezien. Het valt ook niet mee om aan de vele eisen en wensen, die voor bedrijfskleding gelden, te voldoen. Anders dan bij 'haute couture' spelen de keu ze van de stof, de reiniging bij grote hoeveelheden en de praktische punten, zoals be wegingsvrijheid bij het werk en het gemakkelijk verkleden, een rol. En toch willen we er leuk en vlot gekleed uitzien, voor onszelf en voor de klant. De ontwerper van de hier ge toonde modellen is de heer Doede van Duyl, bekend ont werper van bedrijfskleding, met de nadruk op kleding. Iemand, die de kneepjes van dit moeilijke modevak kent en ook de beperkingen daarvan. Samen met de AKU als garen leverancier, Nijverdal ten Cate als wever, Determeijer als confectionair, onze Dienst In koop Bedrijfsbenodigdheden en de afdeling Vormgeving, ging de ontwerper na, hoe voor Albert Heijn de kleding er zou kunnen uitzien. Voor de stof werd polyester/ katoen 65/35 gekozen, een prettig te dragen stof, die ook na het wassen goed op kleur blijft, niet gemakkelijk kreukt en goed 'valt'. De damesjas heeft een staand kraagje, dat gesloten gedragen, het best tot z'n recht komt. De herenjas heeft een liggende kraag met revers in contras terende kleur, evenals de pas van de dameskleding. De toe gepaste kleuren zijn wit, bleu, korenblauw en turkoois. De carry-out boys krijgen een vlot jack van waterafstotend katoen, dat gemakkelijk over de eigen kleding kan worden aangeschoten. Dit jack is een variant op de Bretonse vissers- kiel; een vierkant model met rechte mouwen. Op de rug een wit gescreend AH-merk voltooit dit visite kaartje. De proef zal nu moeten uit maken of het ontwerp zal worden geaccepteerd. werkzaam bij huidige titel/functie Drs. F. J. H. Schuurman K. Dorsman Albert Heijn N.V. Albert Heijn N.V. Albert Heijn Supcrm. N.V. toekomstige titel/functie procuratiehouder Hoofd Dienst Onroerende Goederen Hoofd Dienst Inkoop procuratiehouder Bedrijfsbenodigdheden Senior Merchandiser adjunct directeur Kruidenierswaren, Merchandising procuratiehouder J. Rommertz L. Oranje R. L. H. Beijers Th. v. Duimen A. Th. Kruft H. C. Pollmann Mevr. J. Barendregt Albert Heijn Superm. N.V. Albert Heijn Superm. N.V. Albert Heijn Superm. N.V. Albert Heijn Superm. N.V. Senior Merchandiser Vlees, proc.houder Districtshoofd procuratiehouder Districtshoofd, procuratiehouder Simon de Wit/ Operations Manage Miro Miro Simon de Wit/ Senior Merchandiser Miro Non food Melkexport adjunct directeur Sterovita N.V. adjunct directeur Merchandising adjunct directeur Operations Districtshoofd, procuratiehouder adjunct directeur Simon de Wit/Miro; aangewezen als opvolger van B. Bleker, directeur Filialen, die medio 1973 met pensioen gaat procurat iehouder procuratiehouder directeur Zie verder pagina 5 Voorts ligt het in de bedoeling de heer K. J. L. Alberdingk Thijm, Hoofd Publi citeit Albert Heijn N.V., te benoemen tot directeur van het reclamekantoor, zodra dit als werkmaatschappij gaat opereren. PRIJSVRAAG Op het ogenblik dat we dit schrijven, dinsdag 2 jan. 1973, 11.00 uur, kunnen we reeds vaststellen dat de prijsvraag, die we in de vorige Flitsen uit schreven, een succes is. We hebben ruim vierhonderd oplossingen ontvangen die we nu, in overleg met deskundigen, gaan nakijken. Op het laatste moment kwa men er tientallen expresbrieven binnen met f 2,extra porto. Sommige inzenders hadden vele bronnen geraadpleegd, één zelfs zestien Eén deelnemer zond zijn op lossing in de vorm van een keurig fotoplakboek. Eén vader kwam z'n oplossing zelf brengen en zei'Ik heb aan de prijsvraag tijdens de kerst dagen met mijn vrouw en kin deren veel plezier beleefd. We hebben er ook veel van geleerd'. Aangezien de inzenders er uren, zo geen dagen, aan hebben moeten besteden om zo veel uitgebreide oplossingen in te kunnen zenden, is de reactie, volgens vakmensen, een succes. Nu hadden we de tijd wel mee, omdat Bert Haanstra enige malen op de T.V. was om zijn film 'Bij de beesten af' te in troduceren. In het februarinummer van Flitsen volgt zoals beloofd, de uitslag van de prijsvraag.

Personeelsbladen | 1973 | | pagina 1