Filialen open in Veghel en Emmeloord Drie meisjes vangen telefoontjes van filialen op Tour de France in Heemstede AH-Flitsen 4 De stemmen zijn bekend in de filialen, de namen bij som migen, de gezichten zijn omhuld met dat waas dat type rend is voor meisjes aan de andere kant van de lijn. En het betreft hier niet eens telefonistes, maar kontakt- dames ofwel drie meisjes, die in het HK zitten om de telefoontjes vanuit de filialen op te vangen, de daarbij voorgelegde problemen op te lossen en om informaties aan de filialen door te geven. Dit rechtstreeks bellen' tussen filiaal en HK is nieuw, hernieuwd eigenlijk, want het is na zeven jaar teruggekomen. Vroeger belden de filialen recht streeks met het toen nog oude HK en werd er vanuit het HK recht streeks met de filialen gebeld. On derwerp van die gesprekken: van alles en nog wat; problemen, klach ten, inlichtingen enz. In 1965 werd besloten om al die gesprekken via de divisiekantoren te laten lopen; het filiaal belde naar het DK, het HK ook en het DK verzamelde alle gegevens en gaf uitsluitsel. Eind vorig jaar werd besloten om deze extra schakel, het DK, er tussenuit te halen en als onderdeel van het filialenbureau in het HK een speci ale post te creëren. Dit temeer, daar vele telefoontjes toch al op het filialenbureau terecht kwamen. Begin dit jaar werd het als proef opgezet met 75 filialen en de resul taten waren dusdanig dat dit ge leidelijk is uitgebreid. Eind augus tus was de zaak voltooid; d.w.z. alle filialen bellen vanaf die tijd rechtstreeks naar het HK (nrs. 92999 en 92103), waar ze dan prompt de stem horen van Mari anne Drysten, mevrouw R. Bunnik of Corrie Blok. Hun taak is de voorgelegde moeilijkheden zelf op te lossen, zo mogelijk direct, in ieder geval binnen acht werkuren. Een statistiekje leert dat ze al aar dig in die richting gaan. Want via de 600 tot 650 telefoontjes die per week binnenkomen, wordt de helft onmiddellijk afgedaan en op slechts anderhalf procent na volgt de rest binnen acht werkuren. Vanzelf sprekend willen ze die anderhalf procent graag wegwerken. Geen eenvoudige opgave, want er zijn wel eens vragen bij die pas na veel speurwerk op te lossen zijn. Margreet Lap, die dit werk lang heeft gedaan en juist in september jl. naar een andere afdeling is overgestapt zegtJe moet de kwes tie begeleiden tot die is afgedaan. Het lijkt alsof je het bedrijf door en door moet kennen, dat is op zekere hoogte zo, maar we worden door de mensen in het HK dermate goed ge- informeer d dat we er vanzelf in groeien. Trouwens, je leert met de dag, je leert ook de gaatjes te vin denOok zegt ze: Je moet er wel rekening mee houden, dat er in een filiaal zo'n heel ander klimaat is'. Welke vragen er op hen worden af gevuurd Dat is moeilijk te zeggen', menen ze, 'Vaak zijn het heel ge wone dingetjes, op administratief gebied vooral. Maar ook wel klach ten over niet ontvangen actie-arti kelen en bijbestellingen van bij voor beeld het groenteboek. De informa ties aan de filialen, die van ons uit gaan, betreffen nogal eens wijzi gingen in routeschema's.' Het oplossen van voorgelegde pro blemen gebeurt aan de hand van gegevens, die de heren in het HK verschaffen. 'Dat moeten ze wel doen natuurlijk, als ze ons niet tijdig inlichten komen er erge moeilijk heden van. We krijgen ook wel eens tips uit de filialen die wij dan weer aan de betreffende mensen in het HK kunnen doorgeven'. Het meeste kontakt hebben ze met de bedrijfsleiders. 'In principe mo gen we niet doorverbinden en in principe mogen de mensen in het HK niet zelf met de filialen bellen. Als wij met de filialen bellen gebeurt dat via de centrale, dat moet er wel even bijverteld worden, want het kontakt met de telefonistes is erg prettigEn het kontakt met de be drijfsleiders? Aardig hoor, hoewel we ze lang niet allemaal kennen. De een belt regelmatig en de ander nooit, waar dat aan ligt weten we niet'. Vreemde vragen? 'Nee, be slist niet. Wel eens gekke reacties'. Die echter blijken niet aan dit pa pier te kunnen worden toever trouwd. De reacties van de bedrijfsleiders op het hernieuwde rechtstreekse bellen zijn verschillend. De heer P. J. G. Hoendervangers (SM Deven ter, Karei de Grooteplein) zegt: 'Ik zie geen verschil. Met het DK ging het evengoed'. De heer Adelaar, SM Oegstgeest, daarentegen: 'Met alle respect voor het werk van het DK, maar het gaat tiu sneller. Je wordt eerder 'doorgeprikt'. Heb je een wat moeilijk probleem dan ligt het aan je overredingskracht om het zo snel mogelijk opgelost te hebben. Hoelang hangt van de kwestie af, maar bij mij heeft het nooit langer dan acht uur geduurd. Er zijn veel dingen die je zelf op kunt lossen, maar er zijn er ook waar je het HK voor nodig hebt. Voor mij mag het zo blijven.' Volkomen vlekkeloos zal het nooit worden. De kontaktdames heb ben zich daar wel bij neergelegd, al zijn er verscheidene .dingen die vlotter zouden verlopen als er te voren rekening mee gehouden werd. Zoals de buitendienst-mensen die in het HK zijn, zouden dat even aan de kontaktdames moeten melden. Er is nu eenmaal geen oproepsysteem en het is moeilijk zoeken naar één man onder achthonderd mensen. de berichten blijken in de filialen nogal eens slecht te worden ge lezen, want vaak komen er vra gen die in die berichten beant woord worden. lang niet alle medewerkers in de filialen blijken het eigen filiaal nummer te kennenin plaats van dat nummer geven ze de kon taktdames wel eens het tele foonnummer op. in filiaal en HK wordt men ge acht onderscheid te maken tus sen spoed en niet-spoed. Niet- spoed namelijk kan goedkoper schriftelijk worden afgedaan. 30 augustus jl. ging filiaal 1164 open. Een aanwinst voor de Noordoost Polder in het algemeen en Emmel oord in het bijzonder. Op de openingsdag reikte Frans van Dusschoten Meneer de Uil) de prijzen uit van de Albert Heijn kleurwedstrijd. Stralend weer en een enthousiast publiek maakten de opening tot een Flitsende happe ning! 20 september volgde filiaal 1165 Veghel. Dat BL de heer v. d. Berkt en zijn medewerkers er niet met de pet naar zullen gooien geloven wij maar al te graag. Goed gemutst (eh, gepet) ergens mee beginnen is natuurlijk een ver eiste en daar ontbreekt het zeker niet aan. De 'Franse week' is in onze zaken met enthousiasme gebracht. Onze supermart aan de Binnenweg in Heemstede zond ons deze foto, waarop zij de Franse produkten op aantrekkelijke wijze presen teerde.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 4