Reaktie lezer Paul& Arthur Voordelig uit Rechten part-timer Kreatieve kampen AH-Flitsen 8 redaktie en lay-out: Marja v.d.Ven Jan Belier (HK, afd. 810) John Grooteman Op de FLITZ-IN-pagina van het augustusnummer van ons personeels orgaan werden de jongeren uit de AH-produktiebedrijven door Marja, John en Jan aangespoord om een bijdrage te leveren voor de septem- beruitgave van deze pagina. Wat was de teleurstelling groot toen er geen enkele reaktie kwam. Dit wegblijven van reakties wijst op één grote tekortkoming bij het personeel van het AH-concern: het niet gebruikmaken van de mo gelijkheden die worden geboden om het bedrijfsgebeuren te beïnvloeden. Wij schreeuwen om inspraak, mits we er niets voor behoeven te doen. Denk eens aan de ondernemings raden. Volgens ons doen de mensen die daarin zitten niets goed en zou den wij het veel beter doen. Maar als ik nu zou vragen 'Wie wil zich kan didaat voor een ondernemingsraads- functie stellen?', zou 99% direct zeggen: 'Neen, dank je wel'. Waarom? Omdat er teveel tijd in gaat zitten? We hebben altijd wel een smoes klaar om ons ervan af' te maken. Wij hebben soms kritiek over de gang van zaken in het AH-concern. Maar geven wij onze kritieken wel eens door aan een lid van de on dernemingsraad? Neen, dat kost ons immers te veel tijd en moeite (behalve wanneer het in de tijd van de baas kan). Daar gaan we met onze grote mond allerlei op- of aanmerkingen komen niet verder dan onze eigen omgeving. En dan vinden we het nog gek als er plannen worden goedgekeurd zonder ons medeweten. Laten wij één ding duidelijk stellen de OR-leden zitten er niet voor zich zelf, maar voor ons allemaal. Maken wij onze suggesties enz. ken baar of geloven wij het wel? Leven wij mee met het bedrijf waarin we w erken, of zijn w e bij gebrek aan iets beters maar naar AH toe ge gaan? Weten wij, dat als we ongeïnteres seerd zijn, wij zelf de grote schuldi gen zijn aan een eventueel slecht werkklimaat? Albert Heijn is een groot bedrijf met duizenden werk nemers en werkneemsters dat pro blemen heeft welke ons allemaal aangaan. Wordt wakker en Iaat zien dat we meeleven met de bedrijfsproblema- tiek. Hoe we dat kunnen doen? Door onze kritiek, suggesties, pro blemen enz. niet voor ons of binnen onze eigen kring te houden, maar ze door te geven aan de leden van de ondernemingsraad. Overal zijn lijsten aanwezig met de namen, adressen en eventuele telefoonnummers van deze mensen. Het is dus een kleine moeite voor ons om een OR-Iid te bezoeken, te bellen of te schrijven. Stap over de drempel en wees niet bang dat je inbreng onbelangrijk is. Gebruik je inspraak en houd en/of maak het bedrijf gezond. Wout Hordijk, 18 jaar, (AH-supermart nr. 1030), Van Starkenborgh-hof 128, Utrecht. P.S. Natuurlijk venvacht ik reakties van jullie op mijn schrijven. Je kunt deze sturen naar mij of naar de redaktie van de FLITZ-IN-pagina. Vlak voor het in-elkaar-draaien van de FLITZ-IN-pagina werden we gebeld door een part-timer uit een filiaal in Gelderland. Hij vertel de ons dat de part-timers en met name die welke minder dan 15 uur per week werken bij hun indienst treding over het algemeen slecht worden geïnformeerd over hun rech ten en plichten bij AH. Wij willen daar graag aandacht voor vragen en verzoeken derhalve alle pari-timers die met hetzelfde bijltje hakken als hun Gelderse collega even telefonisch of schrif telijk contact op te nemen met de FLITZ-IN-redaktic. Het mooie van Simon Garfunkel is dat zij in hun songs vaak zingen over de eenzamen, de gefrustreer den en ook over de vreugden in het leven. Als ik bijvoorbeeld 'Sounds of silence' - hun eerste grote hit in Nederland - hoor, word ik helemaal leip. Ik raak dan in de ban van deze prachtige muziek, zoals anderen in de ban van bijvoorbeeld de Rolling Stones raken. FILMS Simon Garfunkel schreven ook filmmuziek, en wel voor de film 'The Graduate'. Velen zullen deze gezien hebben en met mij eens zijn dat hij geweldig is. Arthur Garfunkel deed mee in de films 'Catch 22' en 'Camal-knowl- edge'. HITS Een paar hits van Simon Gar funkel zijn: 'Sounds of silence', 'I am a rock', 'Cecilia' en 'Bridge over troubled water'. Op hun nieuwste elpee SIMON GARFUNKEL GREATEST HITS zijn songs opgenomen die zij brach ten tijdens een concert in 1970 in het Concertgebouw te Amsterdam. Deze plaat staat op het moment dat ik dit schrijf al vier weken 1 in de Veronica Elpee top 20. Dit duidt dus op een geweldige elpee. ANDERE ARTIESTEN Diverse andere artiesten hebben nummers van 'mijn' duo op de plaat gezet, o.a. de groep Yes met 'America', en Anita Kerr met 'Feeling Groovy'. Boudewijn de Groot heeft op zijn langspeelplaat BOUDEWIJN DE GROOT Decca Nr. 370011 diverse Nederlandse vertalingen staan van hits van Simon Garfunkel, o.a. van 'The sound of silence' en 'A most peculiar man'. Zoals ieder goed duo of groep heeft ook Simon Garfunkel in Neder land een fanclub, die alle correspon dentie verzorgt en in het maande lijkse clubblad informatie geeft over platen, toemees en songteksten. Het adres van deze fanclub is: Beresteinlaan 397, Den Haag. Als iemand een avond wil genieten van de eindeloze muziek van Simon Garfunkel, raad ik hem aan eens bij mij langs te komen. Arie Abbink (AH-supermart Velp), Torckstraat 11. Velp. Ik ben dit jaar in een kreatief kamp in Brabant op vakantie geweest en omdat het zo ontzettend fijn was, wil ik iedereen graag met deze vorm van vakantie bekend maken. Wij namen met circa 40 mensen deel aan dit kamp, dat 4 km van het dichtstbijzijnde dorpje lag. We zaten dus helemaal afgezonderd en daar om waren we ook binnen 2 dagen een hechte groep. 'S MORGENS EN 'S MIDDAGS 's Morgens om 9 uur begonnen we met de ochtendgymnastiek en na het ontbijt gingen wij dan verder met de ontspanningsoefeningen. Wij lagen dan op het grasveld en twee leiders vertelden dan wat we moes ten doen. Bijvoorbeeld concentratie op de linker helft van je lichaam, zodat het leek of de ene helft van je lichaam zweefde, terwijl de andere helft diep in de grond lag. Een an dere keer moest je de adem je lichaam laten verlaten en door middel van je arm de kring door sturen. Je gaf de persoon die naast je zat een hand en plotseling ging je arm dan precies op het ritme van je ademhaling bewegen. Na de ontspanningsoefeningen had je een half uur rust en daarna werd je verdeeld in kleinere groepjes die de vorige avond een bepaald onder werp hadden gekozen. Je had de keuze tussen kreatief spel,bewegings expressie, mime-pantomime, com municatie-relatieoefeningen, woord- geluid- en klankspel e.d. 'S AVONDS Om 8 uur 's avonds hadden we kampvuur. Dan bespraken wij de ontwikkelingen van de afgelopen dag en stelden wij het programma voor de volgende dag op. En daarna praatten en zongen we door tot het bijna licht was en be gonnen de volgende dag weer met frisse moed. Het fijne van deze vakantie was dat je voor 100% jezelf kon zijn en dat ze dat ook aksepteerden. En omdat je de hele dag samenwerk te, samen at, samen ontspande, kende je elkaar aan het einde van de vakantie zo goed, dat wij nog steeds contact met elkaar hebben. Inlichtingen over de kreatieve kam pen zijn verkrijgbaar bij Stichting Creatieve Recreatie, Rechtboomssloot 502, Amsterdam. Margreet Bülirs, Hoofdkantoor (afd. 1712) Als je leeftijd ligt tussen de 15 en 25 jaar kun je overal in Nederland voor weinig geld een Cultureel Jongeren Paspoort kopen. Dat moet je echter niet doen als je absoluut geen inte resse hebt voor bijvoorbeeld theater, (pop)concert en cabaret, als je museums duf vindt en als je nooit een tijdschrift of weekblad leest. Want als je hoogste ideaal het avond aan-avond naar de buis staren is, zijn de paar guldens die je voor een CJP moet neertellen weggegooid geld. Maar als je een beetje of misschien een hele boel belangstelling hebt voor kunst en cultuur (of het nu met een grote of kleine K is), dan is het Cultureel Jongeren Paspoort er ook voor jou. Zo'n CJP is namelijk een reduktie- kaart-op-naam, die je een Jieel seizoen in staat stelt voor veel min der geld dan normaal (en vaak zelfs gratis) aan allerlei culturele gebeur tenissen deel te nemen. Ook kan je je voordelig op een aantal weekbla den en tijdschriften abonneren of alleen maar voor heel weinig geld een leuke affiche kopen. Bovendien ontvangen de meeste houders van een Cultureel Jongeren Paspoort regelmatig een informatie blad, -krant of -stencil, of een plaatselijke kunstagenda om op de hoogte te zijn van alles wat er in eigen stad of streek op cultureel gebied te koop is. Wil je weten waar je in jouw woon- of werkplaats een Cultureel Jonge ren Paspoort kunt kopen, bel dan even met Jan Belier van de FLITZ- IN-redaktie (02980-93066) of schrijf hem een briefje. VOOR IEDER VAN I5tot en MET 25 JAAR

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 8