Tour de France in filialen Geslaagd Nieuw AC restaurant bij Sevenum Zwanenburg ging uit vissen Geen nieuwe certificaten personeels- aandelen AH-Flitsen 7 Van Elly Kranenburg, werkzaam in PB Zwanenburg, kregen we een verslag van een viswedstrijd, ge organiseerd voor de medewerkers van PB Z'burg op 3 september j.l. Het verslag is te uitvoerig om op te nemen, maar we willen niet on vermeld laten dat de eerste prijs gewonnen is door de heer A. Beauchampet, die een vis ving met een lengte van 37£ cm. PB ZAANDAM ONSCHULDIG In de vorige Flitsen staat een kort verslag van het AH-voetbaltoer- nooi, dat door de ploeg van PB Zaandam is gewonnen. Vermeld staat, dat de eerste wedstrijd tussen filiaal Breda en PB Zaandam een vervelend incident had, zodat door een ongelukje één der spelers van het team van Breda naar het zieken huis moest worden vervoerd. Nu is PB Zaandam erg boos, omdat de indruk gewekt zou zijn dat de ploeg het toernooi door 'ruw spel' heeft gewonnen, wat niet waar is. Het incident gebeurde nl. niet in de wedstrijd tussen Breda en PB Zaan dam, maar in een wedstrijd tussen Breda en een andere tegenstander. Aldus gekorrigeerd. Overigens zou den wij nimmer aan 'ruw spel' heb ben gedacht: in hetzelfde verslag staat dat er op een sportieve manier is gestreden! Als een ploeg in een internationale wielerrondewaarbij maar liefst 50 ploegen om de titel strijden, in het totale klassement op de 9e plaats beslag weet te leggen, dan is dat voorwaar geen geringe presta tie. In de Internationale Jeugdronde van West-Brabant bereikte de Al- bert Heijn-ploeg, bestaande uit 12 zonen van klanten van filiaal 1018 in Roosendaal, dit resultaat. Op de foto zoeken enkele ploegmakkers verkoeling aan de waterkant. Wie hoort praten over de Franse keuken trekt door gaans een verlekkerd ge zicht. De maaltijden daar zijn er naar, in restaurants, maar zeker ook in het Franse gezin dat met rela tief weinig ingrediënten een wolk van een dis weet te bereiden. Een gedeelte van die ingrediënten heeft AH van 5 tot 14 oktober vervat in een 'Tour de France' ofwel een Frans getinte week, waarin het mogeüjk is om eens zo'n gewone daagse maaltijd van een Frans gezin op tafel te brengen. In 'Tour de France' een keur aan artikelen; ten dele afkomstig uit Frankrijk, voor een ander deel uit het vertrouwde assortiment en samen voldoende keus biedend voor zo'n maaltijd. Uit het Franse land: verschillende patés en worst, die of per stuk of per ons in dikke of dunne plakken verkocht wor den. De Fransman weet hiervan met meesterhand hors d'oeuvres te maken, maar paté en worst kun nen ook bij aperitief of stokbrood genuttigd worden. Verder uit Frankrijkblauwe en witte druiven. Geheel nieuw zijn de pakketjes waarmee ratatouille, pot au feu en salade niceoise te maken zijn. In blik soepen (o.m. de bouilla- baise), olijfolie, boontjes en ge mengde groenten en verder nog artikelen als artisjokken, schorse neren, aubergines, champignons en krielaardappeltjes. Voorzover de Fransman aan tafel geen wijn drinkt, neemt hij bronwater en dat is er in flessen van 1 liter. Veel plaats voor wijn; variërend van een zachte rode Bordeaux tot een krachtige rode uit de Rhóne- vallei, van een droge rosé uit de Provence tot een echte Beaujolais Village, van een iets zoete Loire- wijn tot een wijn voor alle gelegen heden. Met deze 'Tour de France' preten deert AH niet produkten voor de haute cuisine te brengen. Integen deel, het zijn artikelen uit de ge wone Franse keuken, waarmee op vrij simpele wijze een heel gewone, maar wel ras-Franse maaltijd te maken is. Een vrolijke foto van een vrolijke groep jonge gasten in onze AC De Walvis in Zaandam. Het is een zestigtal Ierse kinderen, die met nog vele anderen enkele weken in Nederland te gast waren om een poosje verlost te zijn van de ellendige toestanden in Noord-Ierland. De kinderen logeerden in de Zaanstreek en zijn door AC De Walvis uitgenodigd voor een Hollandse maaltijd. Dat deze gastvrijheid''in de smaak'' is gevallen, kwam tot uiting in dankbare gezichten en in het zingen van luidruchtige Ierse liederen. Van de Stichting Adminis tratie Personeelsaandelen Albert Heijn ontvingen wij onderstaande mededeling. Een nieuwe uitgifte van certificaten zal niet meer kunnen plaatsvinden. Door fiscale maatregelen is de Stichting niet in staat het restant van de overgebleven aandelen te certificeren. Voor de in omloop zijnde certificaten blijft gelden, dat zij 4 jaar na de datum van uitgifte omgewisseld kunnen worden in originele aandelen. Derhalve kan dit thans alleen gedaan worden met de certificaten welke als datum 1 mei 1968 vermelden. Indien u niet de bedoeling hebt het aandeel te verkopen, adviseren wij u niet tot omwisseling over te gaan. U kunt het stuk in administratie bij de Stichting laten. De Stichting in casseert het dividend en maakt op de gebruikelijke wijze het geld aan u over. De Stichting zal voorlopig deze handeling zonder kosten voor de certificaathouders blijven ver richten. Voor het geval u het aan deel wil verkopen, moet u het certi ficaat met datum 1 mei 1968 in leveren bij de Stichting (Hoofd kantoor afd. Pensioenfonds 14.10) u ontvangt daarna het originele aandeel dat u bij elke bank of eflectencommissionair kunt aan bieden met de opdracht het stuk ter beurze te verkopen. Uiteraard blijven onverminderd van kracht de bepalingen, welke gelden bij overlijden, pensionering en ver trek. Deze bepalingen staan op de achterzijde van het certificaat ver meld. De heer C. Ramp, 17 jaar en le assistent in filiaal 5778 in Boskoop behaalde zijn 4-jarig MAVO-di- ploma. Hij presteerde dit in de avonduren in de tijd van 9 maanden. Proficiat! De heer J. Ph. Bartelson, die in 'Flitsen' jarenlang de rubriek 'BAR TELSON BEZOEKT' heeft ver zorgd, zond ons de volgende dank betuiging: Mede namens mijn vrouw wil ik allen bedanken voor de cadeaus en bloemen, die wij op 25 augus tus j.l. mochten ontvangen bij ons afscheid van het ziekenbezoek, 't Was voor ons erg moeilijk om afscheid te moeten nemen van dit mooie werk. J. Ph. Bartelson Deze maand zal de eerste paal worden geslagen voor een nieuw A.C. wegrestaurant van Albert Heijn Restaurants N.V., aan de snelweg Eindhoven-Venlo, nabij de gemeente Sevenum. Voorjaar 1973 zal deze nieuwe vestiging in gebruik worden genomen. Het restaurant krijgt een totaal vloeroppervlak van 560 m2 en wordt onderverdeeld in een self service gedeelte (124 plaatsen), een snelweg-corner (32 plaatsen) en een eethuisje (52 plaatsen). Voor het eerst zal in dit wegrestaurant een installatie worden geplaatst voor de zuivering van afvalwater. Verder komt er een babyroom, een gift-shop en een oprit plus een toilet voor invaliden. Het aantal parkeerplaatsen bedraagt voor per sonenauto's zestig en voor vracht wagens twaalf. A.H. Restaurants exploiteert reeds 'De Walvis' in de Zaanse Schans, twee Wimpy's en de Vami Lunch room in Amsterdam, zes Albert's Corners city restaurants en zeven A.C. wegrestaurants. Er bestaan plannen voor Albert's Corners in Kerk Avezaath bij Tiel en Stroe op de Veluwe.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 7