Horloges met wisseluurwerk Proef kaartverkoop theaters in filialen Appel Ei reakties van caissières Primeur bij AH: AH-Flitsen Als eerste in Nederland introduceert Albert Heijn N.V. horloges met verwisselbaar uurwerk, tegen prijzen die variëren van f 25,- tot f 65,-. Vanaf begin oktober zullen ze worden aangeboden in 3 Miro's, 25 A.H.- Supermarts en 13 Simon de Wit vestigingen. De kol- lektie bestaat uit twintig modellen (vijftien heren- en vijf dameshorloges) en bevat naast conventionele op- windhorloges tevens een aantal automatische uur werken, sommige voorzien van datumaanduiding. Op de horloges wordt een jaax ga- verwisselen van een uurwerk een rantie gegeven. Mochten zich bin- kwestie van minuten is en op het nen het jaar storingen voordoen verkooppunt kan geschieden. Hier- dan ontvangt men tegen inlevering door behoeft men het horloge dus van een deel van het garantie- niet te missen, bewijs en het oude uurwerk direkt gratis een nieuw uurwerk, dat eigendom blijft. Na het verstrijken van de garantieperiode kan men zich voor een bedrag, variërend In de vorige 'Flitsen' staat in het artikel over de 'Appel en Ei'- van tot m—'een geheel aktic> dat AH-medetverkers zijn nieuw uurwerk aanschaffen. uitgesloten van deelname aan de Een belangrijk voordeel van het wedstrijd.Dit is slechts gedeeltelijk horloge met verwisselbaar uur- juist. Uitgesloten zijn nl. mede werk is vooral dat hoge reparatie- werkers in dienst van Albert kosten tot het verleden behoren Heijn Supermarts N.V., en voorts omdat het goedkoper is om een de leden van de j en van het nieuw uurwerk aan te schaffen dan wedstrijdbureau. AH.ers, „iet in het oude uurwerk te laten repa- J c _T reren of zelfs maar te laten schoon- dlenst van AH-Supermarts N.V., maken en smeren. Een niet onbe- kunnen dus gewoon meedoen, langrijk nevenvoordeel is dat het Bij wijze van proef is Albert Heijn Supermarts N.V. gestart met de voorverkoop van toegangskaarten in een aantal filialen voor de succesvolle theaterproduktie van Joop van den Ende 'Twee op de Wip' met o.a. Willeke Alberti. De verkoop, die gezien moet worden als extra service voor de klanten, start in de filialen drie weken voor de opvoering in de betreffende plaats, waarbij A.H. bij aankoop van boodschappen een reduktie van twee gulden geeft op de toegangsprijs. Vijf dagen vóór de voorstelling stopt de voorverkoop en neemt het theater ter plaatse de verkoop over. De voorstellingen van 'Twee op de Wip', waarmee A.H. de proef neemt zijn de volgende: Datum: plaats: Supermart voor kaarten: 9 okt. Junushof, Wageningen Stadsbrink 375 14 okt. Hubertushuis, Kerkrade Hertogenlaan 29 16 okt. Schouwburg 'De Molenberg', Delfzijl Kuilsburg 5 17 okt. Cultureel Centrum 'De Tamboer', Hoogeveen Hoofdstraat 110, De Wielewaal 24 18 okt. Schouwburg Den Helder Marsdiepstraat 445 Julianaplein 9 21 okt. Parkgebouw, Rijssen Haarstraat 3 22 okt. Schouwburg, Maastricht Schamerweg 110 23 okt. Sociaal Cultureel Centrum 'De Wipmolen' Alblasserdam Makado Center 41 26 okt. Amphion Theater Doetinchem Dr. Hubernoodtstraat 2 Net was het spel Appel en Ei van start gegaan of de reakties aan de kassa's braken los. Mejuffrouw N. Jansen, al sinds zes jaren caissière in de SM Presikhaaf Arnhem, weet erover mee te praten. Voorzover de tijd gesprek jes bij de kassa's toelaat, gingen die vooral in die eerste dagen over Appel en Ei. 'Iedereen', zegt me juffrouw Jansen, 'vindt het een leuk spel. Er zijn er maar heel erg weinig die de kassabon niet wil len. Mensen, die de bon voordien niet eens mee namen vragen er nu om'. Voorts vertelt ze, dat vele klanten reageren in de trant van 'het is weer echt iets voor Albert Heijn om zo iets uit te denken. Hoe krijgen ze het bij elkaar verzonnen'. De mees te klanten kijken meteen achterop de bon volgens mejuffrouw Jansen en vaak vangt ze dan de woorden op 'oh, AH staat er niet op, 't is weer eens niets'. Het uitdenken van de mop over het appeltje en het ei blijkt wel het moeilijkste te zijn. 'Er zijner', zegt mejuffrouw Jansen, 'die zich daar het hoofd over breken, er zijn er die denken dat de naam Albert Heijn er ook in voor moet komen en er zijn er die zomaar aan de kassa een mop uit de mouw weten te schudden. Dat heb ik tenminste meegemaakt'. Afgaande op die prille ervaringen meent zij dat het spel een enorm trekkertje is. 'Het kost niets, dat is erg belangrijk en bovendien kan iedereen meerdere malen meedoen. Dat doen ze trouwens ook, ik heb het gemerkt aan onze vaste klan ten'. Op deze artists-impression" is te zien hoe de nieuwe CS in Zaandam er na de opening in het voorjaar van 1973 uit zal zien. Maar zover is het nog niet. Zeer binnenkort zal de bouw zover zijn gevorderd dat met de montage van de uitgebreide installaties voor koeling, verwarming, ventilatie en verlichting een begin kan worden gemaakt. De Appel Ei Aktie is in full swing. Alleen de eerste week al zijn er ruim 77.500 inzendingen binnenge komen. Een team medewerkers van het bureau Laurens A. Daane te Amsterdam is er druk mee geweest om alle (jawel: alle) inzendingen te bekijken. Van die ruim 77.500 inzendingen waren er 28.000 voor de duizend gulden combinatie, 17.500 voor de vijfhonderd, 14.000 voor de tweehonderdvijftig en de rest meldde zich aan voor de honderd piek combinatie. De eerste hoofdprijs ging naar mevrouw Verstelle. Op de foto ziet men winnares nummer 1 Mevr. Peggy Verstelle uit Hilversum die uit handen van bedrijfs leider M. van 't Hazeveld de duizend gulden ontvangt. Nevenstaand enkele reakties van caissières. Mevrouw Van Gastel (SM Den Haag): 'Enorm, zoals dat Appel Ei spel loopt. Er waren een heleboel klan ten die 4, 5 formulieren tegelijk meenamen. Fijn hoor, want dat betekende gelijk wat minder pa pierrommel rond de check-outs. Of de dames moeilijkheden hadden met het vinden van een leuke mop weet ik niet, maar er waren er wel een heleboel die direct zeiden: 'Dat is wat voor m'n man. Op dit moment loopt de aktie nog steeds voorbeeldig, want wij hebben hier wel een paar volle dozen met goede oplossingen per week'. Mevrouw Montanis (SM Oegstgeest) 'Ik overdrijf niet als ik zeg dat alle klanten het Appel Ei spel bij zonder origineel en leuk vinden. Ze vertellen me wel, dat ze moeite hebben met het bedenken van een geslaagde mop. Tja, en dan zijn er ook die vragen of ze een schuine mop mogen insturen. Zoekt u dat zelf maar uit, zeg ik dan tegen de dame of heer in kwestie. Alles bij elkaar genomen dacht ik echt dat de aktie succesvol verloopt. Na tuurlijk neemt de belangstelling nu iets af, maar vooral de eerste we ken nam iedereen de kassabon mee'.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 5