Koos ten Wolde: 1e klas stuntman In memoriam Jubilea, huwelijk en happenings in filialen DO flitsen AH-Flitsen 2 stunthoek. Daar maak ik vaak gebruik van. Op die plaats kun je de cliënten iets laten proeven, iets laten zien en hen dan doorverwijzen naar onze afdeling. Daar houd je altijd iets van over. Dat is prachtig werk. Ook je personeel moet je met de produkten laten meeleven. Desnoods geef ik ze een ons van een bepaalde ham mee met de bedoeling hen enthousiast voor het artikel te maken', vertelt het jonge afdelingshoofd. Steeds weer is hij bezig zijn afdeling een leuk aanzien te geven en op te laten vallen. Ook de sfeer heeft zijn aandacht. 'Je moet een echt team vormen. De mensen moeten meedenken en meebeslissen. Op die manier kom je tot een complete ploeg, die goed functioneert.' Belangrijk vindt hij vooral het contact met de klant. 'Praat er even mee en herhaal niet alleen zijn boodschap. Even babbe len kan soms wonderen doen. Vooral op een afdeling als deze'. De presentatie heeft Koos ten Wolde o.m. nog verbeterd door het ontwer pen van blauw-wit geruite schortjes voor zijn afdeling. De dames waren niet erg enthousiast over de blauwe AH-jassen, de beloofde witte deli- jassen kwamen niet, dus ging Ten Wolde, slagvaardig als altijd, zelf aan de slag. Dat is typerend voor de jonge AH- telg, die op het ogenblik met de heren Van Wieringen, Telkamp en Poot van het hoofdkantoor bezig is een cursus voor deli-hoofden op te zetten, waarin vanzelfsprekend ook een deel van zijn eigen ervaringen zal worden verwerkt. In Zaandam bouwde hij een fikse vaste-klantenkring op, die er mede voor zorgt, dat de afdeling op het ogenblik 11.000 tot 12.000 gulden per week omzet. 's Morgens vroeg is Ten Wolde al bezig om alles er piekfijn uit te laten zien. 'Dat moet je niet doen als de klanten al binnenkomen. Nee, op dat moment moet alles er fleurig uitzien, dat werkt stimulerend'vindt hij. Met diverse produkten heeft Koos ten Wolde zich in zijn AH-jaren al bezig gehouden. Met groente, kruideniers waren en vacuümverpakte produkten heeft hij ook zijn ervaringen. Elke groep heeft haar eigen bekoring, is zijn mening. Binnenkort gaat hij zich met een collega over de studie avondmavo buigen, om zover mogelijk in het be drijf te kunnen komen. Zijn streven is om over zo'n anderhalf jaar ergens sectorman of 'verse man' te worden. 'Dan wil ik echter ook verstand hebben van alle produkten, die dan onder mij zouden vallen en daar moet je wel wat voor doen. Maar dat heb ik er graag voor over'. Op 14 september 1.1. op weg naar haar werk, kwam Ingrid met haar brommer ten val, ver moedelijk is zij geschrokken van een haar juist passerende vrachtwagen. Met ernstige letsels werd zij opgenomen in het ziekenhuis waar zij zonder tot bewustzijn te komen, zondag 17 septem ber aan haar verwondingen is overleden. De begrafenis vond plaats woensdag 20 september, waar aan door personeelsleden van de supermart en omliggende supermarts massaal deelge nomen werd. Ingrid was werkzaam in de slagerij vanaf de opening, zij was in dienst getreden op 2 augustus 1971. Ingrid was een rustig meisje van 17 jaar, die zowel door het bedrijf als haar collega's werd gewaardeerd als een goede medewerkster. Met leedwezen en diepe verslagen heid in onze supermarts te Eindhoven werd van het over lijdensbericht kennis genomen. Haar ouders en familieleden, wensen wij in deze moeilijke periode veel sterkte toe. Bij Albert Heijn's supermart aan de Vermiljoenweg in Zaandam kennen ze hem als een eerste klas stuntman en een harde werkerKoos ten Wolde, 22 jaar jong, hoofd van de delicatessenafdeling. Op het ogen blik is Koos E-functionaris, in mei werd hij afdelingshoofd en in sep tember hoopt hij officieel chef te zijn. Sinds 1968 is hij AH-man eerst in de Johan Huizingalaan (filiaal 614) in Amsterdam, na zijn militaire dienst sinds september 1971 in AH's riante vestiging in de Zaandamse nieuwbouw. De jeugdige eerste man van de deli catessenafdeling is vol van zijn pro- duktenscala en denkt voortdurend aan uitbreidingsmogelijkheden en ver beteringen van het assortiment. Die praat hij dan door met zijn superieu ren en zijn vijf medewerkers(sters). Langdurig kan hij over de'deli'praten; vol vuur en boordevol met ideeën. 'De deli-afdeling heeft te lang in het slop gezeten. Men is bij Albert Heijn altijd wat voorzichtig geweest; er werd vaak gedacht dat een uitbreiding geld zou gaan kosten'. Koos ten Wolde ziet dat helemaal niet. 'Je moet op een deli niet met te goedkope produkten komen. Zet die maar bij de vacuüm. Ik ben een fervent voorstander van een afdeling met excellente produkten, delicatessen met een hoofdletter. Heus de mensen kopen ze wel, dat is mijn ervaring. De klanten zijn de laatste jaren naar betere artikelen toegegroeid en willen daar ook wel voor betalen. Een assorti ment sverbetering zal op den duur onge twijfeld winst op gaan leveren'. Ten Wolde houdt ervan zijn hoek te 'versieren', een sfeer op te bouwen, de klant te trekken. 'We hebben hier in het filiaal een Toen in het Haagse Statenkwartier een Franse week werd gehouden, presenteerde filiaal 5690 zich met vele kollega's in de Frederik Hen driklaan door middel van een marktkraam. Op 18 augustus 1972 vierde de heer M. de Hartog, werkzaam in de VA van PB Zaandam, zijn 25-jarig zak en jubileum. De heer J. Hogen- dijk speldt hem het gouden AH-insigne op, terwijl Ir. If. Glazenburg (rechts) toekijkt. De heer L. Jonker, supermartbedrijfsleider van filiaal 1062 in Goes, vierde op 23 augustus j.l. zijn 25-jarig zakenjubileum. De familie Jonker wilde wel, de andere AH-ers op één na) niet naar de fotograaf kijken. Personeelsblad van Albert Heijn NV 29e jaargang nr. 10 oktober 1972 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111toestel 2220 Kamer: 1519 Sommige mensen zoeken het hogerop als er iets te vieren valt. Een leuke foto van het 25-jarig zakenjubileum van de heer K. Boerlijst, bedrijfsleider van su permart 1075, gevierd op 11 augustus 1972. Op 17 augustus j.l. trouwde de heer L. P. van Gent, hoofd delicatessen, met hoofdcaissière mej. C. W. Combee, allebei werkzaam in het filiaal in Badhoevedorp. Tijdens de drukbezochte receptie kwam de bruid terecht in de armen van maar liefst drie AH-bedrijfsleiders: de heren Gieling Bloemen- daal), Hesp (Badhoevedorp) en Van Oosten (Schagen). Tweede van rechts op de foto is de bruidegom, die zoals u ziet één oogje in het zeil houdt. Op 21 augustus j.l. vierde de heer P. A. Phifer ons, bedrijfsleider in Eindhoven, zijn 25-jarig zakenju bileum. U ziet hem hier met zijn vrouw en vier olijke zonen het be roemde getuigschrift bekijken, waar de heer Terwee in vroeger jaren steeds een prachtverhaal omheen wist te bouwen.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 2