AC Zevenaar- knooppunt van vakantiegangers- is verbouwd In memoriam PB Zaandam wint AH voetbal- tournooi AH-Flitsen 6 De vorig jaar in AC Zevenaar gedane zaken zijn allang ge boekstaafd. Een puur zakelijke noodzaak. Produktieleider J. de Spa echter heeft nauw ver weven aan al dat cijfermate riaal een lijstje apart gemaakt met cijfertjes en conclusies. Enige punten daaruit: 1 uitgaande van de gemiddelde lengte van een 5frietjezou den alle patates-/'rites, keu rig achter elkaar gelegd, een lange smul weg beslaan: van af de Duitse grens, via Zevenaar en Utrecht, tot aan de Afsluitdijk. er werden achteneenhalf- duizend kroppen sla ver bruikt. Die sla zat in kisten. Die kisten bovenop elkaar zijn gelijk aan de hoogte van de Utrechtse Dom. er werden anderhalf miljoen kopjes koffie gedronken, 128.000 eieren genuttigd en er werd 1300 kilo kaas ge geten. alle kroketten, knakworstjes en rookworst achter elkaar zouden de weg Arnhem- Breda van een geurig weg dek voorzien. van al het verkochte rund vlees zouden 370 koeien in elkaar gezet kunnen worden. Af erl)ij Ik weet een zaak met uiterst keurig personeel U denkt: nou ja, die zijn er in ons dorp zoveel. 7 Js waar, maar één hangt uil het oogpunt van reclame 'n AFFICHE zelfs.pardon, een POSTER voor de ramen die speciaal der klanten aandacht vestigt op de witte stofjas en de gladgeschoren kop van wie zo vlot uw lege flessen incasseert of monter op uw zakje fruit de prijs noteert. Slechts ééns verbaasde ik me bij de snijworst bijster: daar hielp een juffrouw met haar duim gehuld in pleister De FOUT die in de fraaie volzin is geslopen, is klein en zal maar weinig in de gaten lopen: twee lettertjes ontbreken aan het tweede woord, doch als je 7m opleest, is 7 alsof je dat niet hoort Probeer u 7 zelf maar; op de poster staat: De sla (af) van Albert Heyn is altijd schoon, fris en gaaf HERMAN BALJET Door een tragisch verkeers ongeval is de gewaardeerde en sympathieke collega SIMON SNIEDER uit het team van medewerkers en medewerk sters weggenomen van ons filiaal te Meppel. Op zondag 20 augustus is in Hil versum het jaarlijkse voetbaltour- nooi om de A.H. wisselbeker ge houden. Het tournooi werd om 10.15 door de voorzitter der per soneelsvereniging T.O. Amersfoort geopend, dit ging met enige strub belingen gepaard daar de geluids installatie het had begeven, maar na een vertraging van een half uurtje is het festijn begonnen. De eerste wedstrijd tussen filiaal Breda en hel P.B. Zaandam had een ver velend incident door een ongelukje moest een der spelers de heer Klaassen uit Etten Leur naar het ziekenhuis worden vervoerd. Voor de rest is het een gezellige en zeer zonnige dag geweest, en is er op een sportieve manier gestreden om de eerste plaats. De finale die om ongeveer 17.00 uur begon en ging tussen het A.G. Zaandam en P.B. Zaandam is ook door onze president de heer A. Heijn bijgewoond die ook de prijs uitreiking heeft verricht. Nogmaals willen wij de Raad van Bestuur dank zeggen voor het feit dat zij ons dit jaar weer de mogelijkheid hebben gegeven om dit tournooi financieel mogelijk te maken. De finale wedstrijden zijn als volgt verlopen Fil. Breda-Z wanen burg 3-1, Breda 11e plaats, Zwn. 12e plaats; T.O. Amersfoort-D.C. Rotter dam 0-2, D.C. R'dam 9e plaats, T.O. Amersfoort 10e plaats; CMS. Maarssen-D.C. Tilburg 7-0, CMS Maarssen 7e plaats, D.C. Tilburg 8e plaats; CMC. Amsterdam- P.B. Wijhe 2-3, PB Wijhe 5e plaats, CMC Amsterdam 6e plaats; D.C Zaandam-P.B. Dordrecht 1-0, D.C. Zaandam 3e plaats, PB Dor drecht 4e plaats; P.B. Zaandam- A.G. Zaandam, PB Zaandam wint na strafschoppen. EN EEN STUK. KfiflS UIT MET VUiSTjE. Vooral in de zomermaanden is de Albert's Corner in Zevenaar anders dan de andere AC's. Zevenaar ligt dan ook maar acht kilometertjes van Neerland's drukste grensovergang in vakan- tietijd. Ergo: vakantiegangers op weg en op terugweg, land genoten en buitenlanders, leggen veelal even aan bij deze AC. Om wat te drinken, om een snel schoteltje te verorberen, om een klederdrachtpop of muziekmakend-molentje te kopen in de in de AC opgenomen souvenirwinkel. Totdat de eerste herfstblaadjes vallen zindert er in en om het restaurant een kakofonie van talen en dialekten door zich recreërende mensen. Deze AC heeft door een ingrijpen de verbouwing duidelijk merkbaar meer sfeer gekregen. De counter is verdwenen, het plafond is verlaagd, de verlichting is aangepast, er is ander meubilair, er zijn andere kleuren en separatiewandjes zorgen ervoor dat - hoe druk het ook is - de gasten hoe- naamd geen hinder van elkaar hebben. En druk is 't er, het daggemiddelde per jaar is vijftienhonderd mensen, maar nu, in de toptijd, ligt dat ge middelde op drieduizend. Dat is veel voor een restaurant met 210 zitplaat sen en 100 plaatsen op het terras. Pal voor het vakantieseizoen was de verbouwing klaar. Manager J. F. Leunk daarover: ''Dat moest vanwege de drukte. Overigens zijn we niet dicht geweest, we zijn trouwens nooit dicht, dag en nacht open, behalve op oude jaarsavond. Gedurende de verbouwing hebben we doorgedraaid, het was niet altijd even gemakkelijk en vooral het bedienend personeel verdient een kom- pliment voor de wijze waarop is gewerkt Verder zegt de heer Leunk: De ver bouwing is op het hoofdkantoor uit gewerkt, maar wij hebben wel inspraak gehad, ook de medewerkers. In de kantine heeft de tekening gehangen °n daarop is goed gereageerd. Er zijn waardevolle suggesties uit voortge komen'. De heer Leunk vormt samen met produktieleider J. de Spa, restaurant leider A. van Klinkenberg, hoofd keuken H. Olie en hoofd-bediening H. Berntssen de bedrijfsleiding. Nor maal d.w.z. buiten het seizoen zijn er 40 medewerkers, nu 32 in vaste dienst en 52 vakantiehulpen. De heer Leunk over die laatste groep: 'Vrij simpel te krijgen hier, we kunnen zelfs selecteren. Het loopt uitstekend met de vaste mensen, we zijn erg tevreden In rouleerdienst zorgen die ruim tachtig medewerkers voor het opvan gen van al die blije vakantiegangers en voor het laven en verstevigen van evenzovele inwendige mensen. Ameri kanen en Zweden, Duitsers en Fran sen, Nederlanders en Belgen, Engelsen en Denen. Aardig te horen en te zien detail: Nederlanders op de terugweg jubelen van vreugde als ze zo kort over de grens in de AC de Nederlandse kranten zien liggen en blijken even verguld 'eindelijk' een ras-Nederlands biefstukje of schnitzeltje te kunnen nuttigen. 'Met het toeristenmenu zijn dat de schotels die hel meest gaan', vertelt de heer Leunk, 'we hebben trouwens geen uitgebreide menu's. Het zijn allemaal vlugge schotels, aangepast in feite, want de mensen blijven hier niet lang zitten, het zijn geen plakkers'. Dat is ook moeilijk voor te stellen met drieduizend mensen voor 210 zitplaatsen. 'Het gebeurt wel eens', zegt de heer Leunk, 'dat we vijftig bussen per dag hebben. Als er zo'n acht a negen bussen geparkeerd staan, wil het wel voorkomen dat we met een knipoog naar de chauffeur de passagiers van de eerstaangekomen bus verzoeken zich naar het vervoermiddel te begeven. Dan krijgen we weer wat ruimte vrij'. Zo werkt de AC nu, op topcapaciteit, Bij de foto: De dames R. Vos en T. van Vuuren van AC Zevenaar hebben met vaardige hand de eerste steen gelegd voor de verbouwing. die - zo hoopt de heer Leunk - dit jaar tot in september door zal gaan. Dan zijn immers de Olympische Spelen in München en wie dat schouwspel als Nederlander gaat bekijken passert tenminste tweemaal de grens. Na het seizoen vertoont de AC het andere gezicht, gevormd door ver tegenwoordigers en - vooral in de weekeinden - mensen uit Zevenaar en omgeving. Voorkeur voor toeristen of niet-toeiisten? 'Het maakt ons niet uit', zegt de heer Leunk, 'als er maar publiek is'. Hoe ook, die AC heeft ook in De Liemers (zo heet de streek) een uitstekende naam. Vandaar dat veel gezinnen gebruik maken van de ge legenheid buitenshuis goed en goed koop te eten. Over enige maanden kan er zelfs op deze plaats gekozen worden, want er zijn vergevorderde plannen om aan de AC een eethuisje te bouwen. Vaststaat alvast, dat het een in de AC opgenomen sfeervol en intiem geheel zal worden met ongeveer 50 zitplaat sen, met schotels als vleesfondue, kaasfondue, tongfilet, uitgebreide bief stuk e.d. en andere wijnen. Naast AC als vlug wegrestaurant is er volgens de heer Leunk zeker behoefte aan een dergelijk huisje, want goede, sfeerrijke en betaalbare restaurants zijn in dit gebied op de vingers van één hand te tellen. Op 15 augustus te 15.00 uur traden in het huwelijk de kruidenierschef v/d Hondel en de hoofdcassiere Mej. Willems van filiaal 1055 te Dordrecht. Het centrum van Dordrecht was wel wat ontregeld, maar hoe kan het ook anders, personeel, klanten en publiek uil de winkelstraten van het Dordse centrum kwamen kij ken naar dit AH-huwelijk. De Pers in de vorm van het groot ste advertentieblad van Dordrecht was ook aanwezig en heeft er in de krant bekendheid aan gegeven. Iedereen was erg verrast. De vader van de bruidegom eigenaar van een delicatesse-zaak liep wel wat ver bouwereerd onder de AH-vlaggen door, maar hij zal zich wel 'zeer vereerdhebben gevoeld.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 6