J. Hartog vergeleek tekeningen met de werkelijkheid Filiaal Driebergen gaat 2500 koffie tafels verzorgen Goodwill Steunpilaren AH-Flitsen 5 aan het ziekenhuis'. Dit gebeurde jaarlijks tijdens een veiling, die inmiddels over de hele wereld be roemd is geworden. Ietwat spijtig zegt hij'Na een week zijn we naar Italië gegaan vanwege het slechte weer in de BourgogneAls het weer goed was geweest zouden weer zeker gebleven zijn, want de omgeving is er prachtig''. Hij is vast van plan er terug te gaan, maar niet met de kinderen. 'Ze vonden het daar leuk', zegt hij, ''maar als ik in een wijngebied ben bekijk ik het niet alleen toeristisch. Bovendien hebben jonge kinderen meer zin in zand en water'. Zijn stille hoop: er nog eens te komen met een wijnkenner. Dal is hij zelf niet, al weet hij er door zijn werk erg veel vanaf. Tot dusver lukt het allemaal best met de aanschrijvingen. Informatie is er genoeg, illustratie ook en dat laatste mede dankzij zijn vaardige hand van tekenen. Dat heb ik altijd goed gekund, zoiets heb je in de vingersFotograferen heeft hij zichzelf geleerd en het in elkaar zetten van de aanschrijving is al evenmin een halszaak, want vóór AH zat hij in de grafische sector. Het is al met al leuk werk', zegt hij, 'en je raakt er nooit op uitgekeken omdat je steeds iets anders moet bedenken en het een artikel als wijn betreft'. En besluitend: 'Vroe ger dronk ik nooit wijn, nu vind ik het lekker. Als je zo'n produkt leert kennen, moet je er wel van houden'. Driebergen ontvangt za terdag 23 september a.s. 2500 geestelijk gehandi capte kinderen. Dat ge beurt vrijwel ieder jaar en steeds geven tal van be drijven, instanties en or ganisaties een dusdanige medewerking, dat het wel slagen van deze dag bij voorbaat verzekerd is. Al- bert Heijn staat dit keer in de frontlinie; het filiaal aan de Traay verzorgt het grootste gedeelte van de koffietafel voor al die kin deren en hun verzorgers. Deze traditionele feestdag wordt georganiseerd door de Landelijke Stichting voor Ontspanning en Omroep Vreugde Bereiden aan Zieken en Eenzamen. Wie die naam te lang vindt kan met het minder officiële 'De Zon' volstaan. Achter die organisatie de heer C. van Diejen, de man die dank zij zijn lange ervaring op dit gebied maar vooral ook door zijn nooit aflatend enthousiasme er altijd in slaagt iedereen mee te krijgen. In maart van dit jaar schreef hij naar AH's direktie in Zaandam en na overleg met bedrijfsleider G. van der Wolf in de SM aan de Traay werd besloten tot deze gulle gave: een groot gedeelte van de koffietafel, bestaande uit soep, koffie, limonade en margarine en verder nog een tractatie voor al die kinderen. De heer Van der Wolf: 'Zoiets doe je toch graag. Het is trouwens ook nog een manier van goodwill kweken, want heel Drie bergen komt dit te weten'. Artistieke medewerking aan deze dag verlenen o.m. de heer Brom snor zelf en een groot aantal mu ziekkorpsen. Die laatste stellen zich om één uur 's middags voor de SM op, waar Bromsnor vele dozen biscuits in ontvangst mag nemen om aan de kinderen uit te delen. Een uur later vertrekt de stoet naar de plaats van het feest gedruis; bij goed weer een terrein in de openlucht, bij slecht weer een grote hal. De heer Van der Wolf"t Zal wel een enorme drukte geven buiten. Dat is niet zo erg want het is juist lunch tijd, wij in het filiaal kunnen dan ook nog wat zien'. Met de organisatie op zich heeft AH niets te maken, die ligt helemaal in handen van 'De Zon' met vertrouwde steun pilaren als de gemeente Drieber gen, rijkspolitie kompleet met witte Porsches, vrouwenverenigin gen, bejaardenbonden en kerken. De enige zorg van de heer Van der Wolf'Die koffietafel is toegezegd, als ze nu maar voldoende vragen. Ik wil voorkomen, dat er achteraf wordt gezegd dat we niet scheutig genoeg waren'. Wie voor het eerst in een andere streek komt, doet nieuwe indrukken op. Zelfs als er tevoren uitbundig over gelezen is en kleurige folders verlangend zijn be keken. Bij de heer J. Hartog (studio HK) is dat niet helemaal opgegaan. Hij was wel voor het eerst in de Franse Bourgogne, maar toch kwam dit gebied hem net zo bekend voor als Zaandam en omstreken. Hij werkt dan ook al jaren aan de Bourgogne. Op papier wel te verstaan. wegens ziekte) verzorgt hij de lay out van tekst, foto's en tekeningen. De tekst komt van Merchandising, de foto's en vele tekeningen zijn al tijd van zijn hand. Foto's en tekeningen hebben direct of zijde lings te maken met wijnen; een wijngaard, een kelder, flessen, vaten of zomaar een impressie van een wijngebied. Hij tekent (en hoe) aan de hand van foto's, folders en dergelijke zaken en zet vele plattegrondjes op van beminde wijngebieden. Hij bracht wel eens een bezoek aan Duitse wijngebieden: Ahr en Moe zel, maar Frankrijk was hem vreemd. Tot dit jaar, want een ge deelte van zijn vakantie bracht hij door in de Bourgogne en het zou de gehele vakantie geworden zijn als het weer er niet zo slecht ge weest was. Hij vertelt: 'Ik heb het wijnhuis Cal vet in Beaune in het hart van de Bourgogne bezocht. Een geweldige ervaring. AH had me geïntrodu ceerd en ik ben daar met mijn vrouw en twee dochterjes enorm leuk ont vangen en rondgeleid. Je raakt wel onder de indruk a/s je drie kilo meter wijnkelder ziet, maar de streek als zodanig kwam me gewoon erg bekend voor. Ik dacht steeds ja, dit is het'. Ter illustratie daarvan: Jaren geleden heb ik een torentje getekend, nu zag ik dat torentje voor het eerst en het was het precies. Ik heb er nu maar een foto van ge maakt. Vele andere dingen waren me al even vertrouwd omdat ik ze getekend heb'. Een merkwaardige ervaring om zaken te zien en te fotograferen die eerder getekend zijn. Dat geldt ook voor het zieken huis in Beaune, (beroemdeHospica de Beaune), dat wordt gesteund door de wijnboeren. De heer Har tog licht dat toe dat met een 'vooraanstaande' wijnboeren ston den vroeger bij hun overlijden vaak een gedeelte van de wijngaard af, dat stuk wordt verpacht en de opbrengst daarvan komt ten goede De heer Hartog is één van de men sen achter het Genootschap voor Vrienden van de Goede Wijn, AH's dertienduizend leden tellende club van wijnliefhebbers die tien keer per jaar een informatieblad krijgen met allerlei wetenswaar digheden over wijnen. Die pu- blikatie (ook wel 'Wijnaanschrij ving' geheten) wordt voor een be langrijk gedeelte gemaakt door de heer Hartog. Al veertien jaren (één keer moest hij gedeeltelijk verstek laten gaan

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 5