r START DISPLAY-AKTIE IN DE FILIALEN Max maakt moppen Verklaringen nieuwe schooljaar Eenvoud Plannen Acht miljoen premie- punten beschikbaar Appel ei aktie voor AH-klanten Combinaties AH-Flitsen 4 Omdat Max Tailleur toch in de jury zit hebben we hem eens over het maken van Appel Ei Moppen aangeschoten. Hij kon ons een paar simpele methodes aan de hand doen. Dit is er één van: neem een woor denboek en zoek het woord ei op, of het woord appel als dat u liever is. Wat vindt u nu? Precies, een lange reeks van woorden waarin het woord appel voorkomt zoals appel flap, appelboor, appeltaart... Bij het woord appeltaart gaat u een lichtje branden, waar of niet? De eerste mop is dan ook geboren. Komt het ei de appel tegen. Zegt het ei tegen de appelweet je hoe ze een hele ouwe deftige vrouwe lijke appel noemen? Een appel taart. En u gaat door met bladeren in het woordenboek. Plotseling valt uw oog op het klokhuis en weer krijgt u een briljant idee. Kijkt uzelf maar. Vraagt het ei aan de appel: hoe laat is het? Zegt de appeldrie Binnenkort worden de schoolverkla- ringen voor het nieuwe schooljaar 1972-'73 verstuurd aan degenen met kinderen in de leeftijd van 16 tot en met 26 jaar, die onderwijs genieten of een opleiding voor een beroep volgen. Wanneer kinderen de school reeds k hebben verlaten of in de loop van het schooljaar 1972-'73 zullen ver laten en een werkkring aanvaarden waarbij nog 1 dag per week een school wordt bezocht, terwijl zij tevens opleiding in het bedrijf krij gen (z.g. Leerlingstelsel) dient de schoolverklaring wel te worden in geleverd. De kans bestaat dat zij voorkinderbijslag-uitkering in aan merking kunnen komen. Door de Raad van Arbeid wordt beslist of kinderbijslag mag worden betaald. Degenen die menen een schoolver klaring te moeten ontvangen en op 1 september a.s. nog geen formu lier hebben ontvangen worden ver zocht kontakt op te nemen met af deling Personeelsregistratie/Kin derbijslag, Hoofdkantoor, tel. 2021 of2742. minuten over halfzes. Zegt het ei: hoe weet je dat zo precies. Zegt de appel: je hebt een klokhuis of niet. Moppenmaken is een kwestie van diep en vooral logisch nadenken. Of zoals Max zegt: elk woord proeven op het puntje van je tong. We zullen het nog eenmaal samen proberen. Wat denkt u te kunnen doen met het gezegde: nog een appeltje met iemand te schillen hebben? Inderdaad, het volgende Zegt het ei tot de appelwat loop jij er vandaag bloot bij. Zegt de appel: ik kom net terug van de belasting, daar hadden ze nog een appeltje met me te schillen. vervolg van pag. 1) nen warm te laten lopen voor de display, die o.a. de winkel aan trekkelijker moet maken, b. om- zetverhogend werkt en c. de medewerkers meer bij de verkoop betrekt. Een misvatting is dat een display een kunststukje moet zijn wil zij goed zijn. De fieldmerchandisers die de cursus geven maken duide lijk dat dit niet zo is, tonen met niet te weerleggen argumenten aan dat het meer zit in de eenvoud, omdat het - samenvattend - een kwestie is van het juiste artikel in de juiste hoeveelheid met gebruik van de juiste hulpmiddelen op de juiste plaats. En dat is door ieder een te leren. Tegelijk met de cursus verschijnt er een boek, voor de helft gevuld met cursus-materiaal, voor de helft blanco. Dat gedeelte wordt geleide lijk voorzien van foto's van displays, opdat de mensen in filiaal a kunnen zien hoe ze het in filiaal b doen. Niet om die displays na te maken, maar om ideeen op te doen, om te leren van andermans ervaringen. Een boek tevens, dat bedoeld is voor nieuwe medewerkers in het filiaal, omdat ook zij dan meteen in de display-materie kunnen mee draaien. U ziet hoe simpel. Goed, geen dijenkletsers, geen hellende, geen gruwelmoppen, gewoon het eerlijk rechl-op-en-neer werk, maar laten we wel wezen het zijn tenslotte maar voorbeelden. En u weet zelf dat je iemand altijd het goeie voor beeld moet geven ^b,,AH A»rtiS tijd (in alle filialen toch al goed voor een dagelijks noodalarm) is al evenzeer een punt. Men zou geneigd zijn te denken dat het in praktijk brengen van het geleerde rondom de displays nog meer tijd vergt. Het gaat er echter niet om lukraak en uit de vrije hand de hele winkel even vol te gooien met displays, maar om deze zaak met elkaar te voren nauwkeurig te plannen. Door in pakweg een uur per week één en ander door te praten en een schema op te stellen. Waarin de cursus resulteert zal de eerstkomende tijd al leren. Bij wijze van follow-up namelijk komt er onmiddellijk na de cursus een display-competitie voor alle SM's, waarin het geleerde aan de prak tijk kan worden getoetst. Het enige wat de 'heren van het HK' aan die competitie doen is het beschikbaar stellen van miljoenen premiepun- ten. De rest, de hoofdschotel inclu sief het kiezen van de artikelen "voor displays en het beoordelen van de gemaakte displays, is een groepsgebeuren binnen de filialen. In die cursus wordt niet alleen ge steld hoe een display kan worden gemaakt, maar ook waarom dat op juist die manier gaat. Omgekeerd geredeneerd: de medewerkers we ten dan waarom ze bepaalde werk zaamheden doen en als gevolg daar van - zo hoopt en verwacht men - zullen zij zich meer bij hun werk betrokken gaan voelen. De factor OldenzaalSpoorstraat, meldt een zeer goede verkoop van artisjokken, waar men origineel mee uitgekomen was. Verder behaalde de heer H. Buur sink het Mavodiploma en de heer Th. Oude Roelink zijn Midden standsdiploma, beide hebben in de avonduren gestudeerd. Acht miljoen premiepunten zijn er beschikbaar voor de display-com petitie, die van eind september tot begin december door alle SM's wordt gehouden en die aansluit op de cursus display-techniek voor de afdelingschefs kruidenierswaren en hun medewerkers. Het doel: het in de cursus geleerde in praktijk brengen. Door de opzet van de competitie is het mogelijk om te leren van eikaars ideën op dit even moeilijke als uitgebreide terrein van de display. Enige maanden geleden is er een succesvolle display-competitie ge houden in de divisie-supermarls van de heer Talsma. Nu dan een groter objekt, waarbij wordt ge werkt in groeps- of zoneverband in vijf ronden van elk twee weken. Alle filialen in de groep kiezen voor een vast display-artikel per twee weken; in de gehele periode van tien weken worden er dus vijf arti kelen gekozen door de afdelings chefs. Het aantrekkelijke van deze com petitie is (behalve dan de vele te verdienen punten) het groepsge beuren, het zelf kiezen van de arti kelen en het zelf beoordelen van de gemaakte displays. Dat laatste ge- beurtiederevierweken in de groeps vergadering aan de hand van ge maakte foto's. Wie die foto's maakt en wanneer dat gebeurt wordt eveneens binnen de groepen bepaald. Bij de beoordeling van de displays wordt gelet op aanzien en opbouw, op juist gebruik van hulpmiddelen en eventueel sfeermateriaal, op juist gebruik van combinatie artikelen, op de juiste plaats van prijs en/of tekst. De betrokken afdelingschefs beoordelen de zelf gemaakte displays niet mee. Als belangrijke factoren bij de beoor deling lellen ook mee: het aantal man-uren dat nodig was om de dis play te bouwen en uiteraard de ver kochte eenheden van het display artikel. Per ronde per groep zijn er drie prijzen, t.w. een eerste van 40.000 punten, een tweede van 20.000 en een derde van 10.000 punten. Na tien weken krijgt de winnaar een bonus van 100.000 punten extra en de op één na hoogste geëindigde een bonus van 50.000 punten. In het uur van de strijd moeten de af delingschefs en hun mederwerkers steeds zelf nieuwe initiatieven ont- ontplooien; zij weten zich daarbij alleen gesteund door datgene wat in de cursus geleerd is. Omdat een dergelijk projekt zich minder goed leent voor de ZB's wordt voor deze fiilialen een enigs zins anders opgezette competitie gehouden. Het is de bedoeling ook deze in het najaar te laten plaats vinden. Het plan wordt druk be sproken in de groepsvergaderingen. In deze competitie zullen drie mil joen punten te verdienen zijn. vervolg van pag. tjes uitknipten spaart. Heeft hij op een gegeven moment zoveel figuur tjes dat hij één of meerdere kom- binaties kan maken zoals hieronder afgebeeld, dan kan hij gratis mee spelen in het Appel en Ei spel. Appel Ei AH-merk (Deze kombinatie geeft kans op f 1000,— Theepot Appel Ei (deze kombinatie geeft kans op f500,—) Theepot Ei Kip (deze kombinatie geeft kans op f 240,—) Bierpul Appel Vis (deze kombinatie geeft kans op f 100,—) U ziet de kombinatie is bepalend voor het bedrag dat de klant kan winnen. Maar er is nog iets waar aan de klant die wil meespelen dient te voldoen. Hij moet een mop verzinnen. Een Appel Ei Mop. Is hem dit gelukt dan neemt hij het speciale Appel Ei Deelnemers formulier en doet wat hij moet doen: de figuurtjes in de juiste kombinatie opplakken en zijn mop opschrijven in maximaal 25 woor den. Met dit formulier gaat de klant naar het filiaal en deponeert het vervolgens in de hier geplaatste moppenbak. Elke week worden deze moppenbakken geleegd en gaat er een jury met Max Tailleur als voorzitter aan de slag om de beste moppen voorzien van de juiste kombinatie van figuurtjes te bekronen. De winnaars krijgen schriftelijk bericht en kunnen hun prijs in het filiaal in ontvangst ne men. De klant mag zo vaak meespelen als hij wil, mits hij voor elke deel name een apart deelnemersformu lier gebruikt. Deze formulieren zijn gratis in elk AH-filiaal ver krijgbaar. Er schoot u zojuist een geweldige mop te binnen. Wat u daarmee kunt doen? Weinig. De mop is dat u AH-medewerker bent en AH- medewerkers zijn uitgesloten van deelname. Zelfs niet voor een appel en een ei. Hun rest slechts het spek en de bonen.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 4