Tweemaal per week voedsel- scheppen voor het aquarium Van zout naar zoet water Liefhebber Dood spoor Flitsen krijgt aandacht in vakblad Personeelsleden bedrijfs onderdelen ook identiteitskaart AH-Flitsen 3 Tenminste tweemaal in de week trekt de heer J. (Joop) Müller er met schepnet en emmer op uit. Op zoek naar voedsel voor het eigen aquarium thuis en dat in het HK, waar hij werkzaam is als tekenaar en - hij heeft nu eenmaal zelf ook zo'n visglas - zich ontfermd heeft over het aquarium in de hal, het geschenk van het per soneel bij de ingebruik name van het HK.. En dat voederwerkje baart toch wel meer zorg dan de toe vallige passant denkt. Twee keer per dag daalt hij van tienhoog naar de begane grond om de visjes van voedsel te voorzien. Toch is het niet het enige wat de heer Müller doet, want dat voedsel (mysis geheten) moet geschept wor den in zoetwaterkanalen en aange zien het maar enige dagen goed blijft, is het noodzakelijk om er steeds weer op uit te trekken. Bijna twintig jaar al is hij aqua riumliefhebber, eerst zoetwater, nu zeewater. 'Zo'n zeewateraquarium als ik heb is mooi, maar het grote probleem is het voedsel. Er zijn vis sen die beslist geen droogvoer ne men. Mysis is het enige, maar dat kun je niet kopen, dat moet je zelf scheppen. Ik bewaar het thuis enige dagen in een ketel, langer kan het niet, en iedere dag breng ik voor het HK een potje mee.' De vissen verorberen dit spul uit Neerlands' vervuilde wateren zo gul, omdat het grondig wordt af gespoeld. 'Het enige probleem', zegt de heer Muller, 'is eraan te komen en vooral in de wintermaan den zijn er wel eens moeilijkheden'. Een specifiek probleem geldt voor het HK, want als voederaar Müller er niet is staat de voedselvoorzie ning op dood spoor en dat blijkt een optimale conditie van de vissen niet te bevorderen. Maar hij kan niet iedere zaterdag en zondag ko men en voedsel klaarzetten gaat al evenmin, omdat het niet bewaard kan worden. Hijzelf heeft een aquarium van 1.20 meter, dat in de hal is 1.80 meter lang. 'Er zitten hier te weinig vissen in, jammer. Het merendeel is doodgegaan doordat het zaakje niet heeft kunnen rijpen. Het gebouw- was klaar, het aquarium moest ook De identiteitskaarten zullen ge maakt worden volgens het Pola- roidsysteem. Er behoeft geen pas foto te worden ingeleverd, men wordt gelijktijdig gefotografeerd met de kaart waarop de personeels gegevens staan, zodat vervalsen van de identiteitskaart onmogelijk is. De identiteitskaarten zullen gevuld, begrijpelijk wel, maar die snelheid heeft enige vissen het leven gekost. Vervanging is vrij kostbaar. Ik heb hier horen zeggen dat een vis honderden guldens kost, maar dat is beslist niet waar. Voor enige tientjes zijn er hele mooie.' Aangezien een zoutwateraquarium levend voedsel vraagt en daardoor zeer kwetsbaar is, werd in overleg tussen de schenkers en de president voorzien zijn van de naam van de werkmaatschappij, en een ver grote afdruk van het beeldmerk van die werkmaatschappij. De persoonlijke gegevens zullen zijnNaam, geboortedatum, de af deling of funktie, en eventueel be last met... Voor de archivering zal een registratienummer worden besloten toch over te gaan op een zoetwateraquarium. De heer Mül ler verzekert, dat ook in een zoet wateraquarium prachtige vissen ge houden kunnen worden, terwijl de verzorging met droog voer, vooral tijdens de weekeinden, een stuk eenvoudiger is. We zijn er van overtuigd dat ook onze zoetwatervissen veel 'be kijks' zullen hebben. aangebracht, tevens zal een code datum van uitgifte op de kaart staan en de handtekening van de houder/ster. De handtekening van de heer A. Heijn wordt gelijktijdig meegefotografeerd. Aan de onder zijde van het identiteitskaartje is aangegeven welke bedrijfsonder delen bezocht mogen worden. Voor de achtergrond van de foto worden 4 kleuren gehanteerd. Elke kleur geeft aan welke ruimten van een bezocht bedrijfsonderdeel betre den mogen worden, en, welke ge gevens verstrekt mogen worden. Nadere gegevens welke procedure gevolgd zal worden en voor welke bedrijfsonderdelen het identiteits systeem zal worden ingevoerd zullen nog bekend gemaakt wor den. De gehele organisatie en controle berust bij de afdeling kantoor diensten. Bij de foto'slinks Joop Müller bezig met het voederen der beesten. Een moeilijke zaak, omdat een zoutwa teraquarium levend voedsel vraagt. Men gaat dan ook over op zoetwater. Boven: artistieke impressie van Müller en ons aller aquarium De 'Bedrijfsjournalist' is een maandelijks blad van de Commissie Personeels- voorlichting van het Ver bond van Nederlandse Ondernemingen. In het juni-nummer lazen we op pagina 2 onder een actiefoto van Jan Belier, dat onze Flitz-in redacteur gekozen is tot voorzitter van de landelijke commis sie van jeugdredacties. Niet alleen voor hem maar ook voor ons blad een aanmoe diging om door te gaan op de ingeslagen weg. Op pagina 11 lazen we onder de kop 'bewaren': 'Nu we het over jaarverslagen hebbenAlbert Heijn kwam met een personeelsjaarver- slag, dat nu eens anders was dan anders. Behalve een foto van de vijf-koppige directie zijn het louter medewerkers die aan het woord zijn. Lekker losse interviewtjes, met een gezonde dosis gegevens en goede foto's. Eennummer om te bewaren!' (Laat uw redactie nu altijd gedacht hebben, dat directieleden ook me dewerkers zijn). Voor medewerkers in de buitendienst die de filialen be zoeken zijn al geruime tijd identiteitskaartjes in gebruik. Gebleken is dat, in de bedrijfsonderdelen controle op in en uitgaande personen bemoeilijkt wordt, de portiers kennen niet meer iedereen. Daarom is besloten de per soneelsleden van de verscheidene grote bedrijfsonder delen ook de beschikking te geven over een identiteits kaart. Onderzocht wordt nog voor wélke bedrijfsonder delen deze indentiteitskaarten worden ingevoerd.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 3