Versierd ei Exposeren Coby &Ton, 2 van de 24... Ookgij PB-ers Studie- bijdragenfonds AH-Flitsen 8 redaktie en lay-out: Marja v.d. Ven Jan Belier (HK, afd. 810) John Grooteman Sinds enige maanden hebben de medewerkers in onze supermarts en zelfbedienings zaken een eigen ondernemingsraad. Deze jonge OR bestaat uit 24 gekozen leden, die een gemiddelde leeftijd hebben van 25 jaar. Flitz-In sprak met twee van hen: COBY DE N1JS 16 jaar. Jongste OR-lid. Caissière in de supermart aan 't Zonne plein te Bergen op Zoom. Vertegenwoordigt in de OR de cais sières. Hoe ben je in de OR gekomen? 'M'n collega's in de supermart hebben mij kandidaat gesteld. Ze wilden een jeugdig iemand in de OR hebben. Ik ben jong en bovendien vonden ze dat ik m'n mondje goed kan roeren.' caissières uit andere filialen hoor ik echter nooit iets. Ze zouden eens meer contact met me moeten opnemen.' Wat zie je als je taak in de OR? 'Datgene wat onder het filiaalpersoneel leeft naar voren te brengen.' Heb je moeite met de in de OR-vergaderingen behandelde onderwerpen? 'Met sommige wel. Er worden weieens moeilijke woorden gebruikt en die begrijp ik dan niet zo goed.' Bereid je je op een OR-vergadering voor? 'Ja. De agenda voor de vergadering en de stukken die daarbij behoren, neem ik tevoren thuis door.' 'Nee, er worden wel eens moeilijke woorden gebruikt, maar die begrijp ik wel.' 'Ja, voordat er een vergadering is, vraag ik aan m'n collega's in de super mart of ze nog punten voor de OR hebben. De agenda voor de vergadering en de bijbehorende spullen werk ik tevoren thuis door.' Hoe zijn je ervaringen met dc OR tot dusver? 'Middelmatig. Ik heb nog maar een 'Het is nog niet »at ik er van dacht. vergadering meegemaakt en deed toen niet zo goed mee.' Ik had er eerlijk gezegd meer van ver wacht. Vaak weten wij van de te behan delen onderwerpen nog te weinig af. Als de voorzitter van onze OR (direc teur W. A. Scholte van A.H. Super mart N.V.), die de vergaderingen overigens goed leidt, zou willen zou hij ons onder tafel kunnen praten. De speciale cursus, die we aan 't eind van het jaar zullen krijgen, hebben we dan ook hard nodig.' TON DE BROUWER 20 jaar. Leerling MEAO. Werkt als part-timer op de afdeling Kruidenierswaren van de supermart aan de Roostenlaan in Eindhoven. Vertegenwoordigt in de OR de verko pers, assistenten, kassahulpen e.d. 'De bedrijfsleider van het filiaal waar ik werk, zocht gegadigden voor de OR-filialen. Dat leverde in onze super mart twee kandidaten op. Ik werd gekozen.' Hoe is het contact met de medewerk(st)ers, die je in de OR vertegenwoordigt? 'In m'n eigen filiaal goed. Van de 'In mijn eigen filiaal redelijk. Daar buiten bar slecht. Van de medewerkers uit andere filialen, die me toch ook hebben gekozen, hoor ik nooit iets. Ik vind dat, als ze iets voor de OR hebben, ze contact met me moeten op nemen. Ze hebben toch de adressen van mij en de andere OR-leden.' 'Datgene wat leeft onderaan (bij de medewerkers in de filialen) via de on dernemingsraad naar boven (bij de directie) te brengen.' 3 eieren, 1 paprika, 1 uitje 3 plakken kaas (oud of jong, wat je het lekkerst vindt) champignons, stokbrood, rosé margarine, zout, peper Het midden van de paprika er uit halen, de rest in lange reepjes snijden. De ui in kleine stukjes hakken. Champignonnetjes halveren. Eieren klutsen (tot ze schuimig zijn). Eerst paprika, ui en champignons in de koekepan doen. Beetje bruin laten worden. Ei erbij gieten (gas lager zetten), zout en/of peper strooien. Wanneer dit geheel een beetje gaar begint te worden, de plakken kaas erop leggen. Als de kaas gesmolten is, is het klaar. Serveren met rosé en stokbrood (stokbrood even boven het vuur houden). Je kunt ook 2 koekepannen gebruiken en het ei en de kaas apart klaarmaken. Dit alles is in ongeveer 20 minuten ge reed en bestemd voor 2 personen. In onze produktiebedrijven werken vele jongeren. Toch ontvangen wij zelden bijdragen voor de Flitz-In- pagina van of over hen. Teneinde daar verandering in te bren gen stellen wij de volgende Flitz-In- pagina (september-nummer) geheel beschikbaar voor onze jonge collega's uit onze produktiebedrijven in Zaan dam, Zwanenburg, Tilburg, Dordrecht en Wijhe. Als ze iets over zichzelf te vertellen hebben of over andere dingen die hun interesseren, kunnen ze dat voor 17 augustus a.s. per brief of telefoontje doen bij de redaktie van de Flitz-In- pagina (tel. 02980-93066 of 92619). Daar kunnen ze ook hun foto's, teke ningen enz. kwijt. Kom op jonge PB-ers laat ons niet in ons hemd staan. Voor diegenen die van plan zijn om binnenkort met een cursus te beginnen, is het belangrijk te weten dat \H voor alle medewerkers met een full-time dienstverhand een STL DIEBIJDRA- GENFONDS heeft. Dit fonds kan een groot gedeelte van de kosten, die zijn verbonden aan het volgen van de cursus en de gehele examenkosten voorschie ten. Voor dit voorschot hoef ie geen rente te betalen. Bovendien kan het je ineens of in ge deelten worden kwijt gescholden als je de cursus met goed gevolg hebt beëin digd!!! Het aanvragen van een voorschot bij het STUD1EBIJDRAGENFONDS moet gebeuren op een speciaal formulier. Het sportieve meisje op deze foto is Annemiek van de Nouweland. Een 19-jarige vlees verkoopster uit onze supermart in Voorburg, die 'gek' is van voetballen en dan ook menig doel- puntje maakt voor haar ploeg, het dameselftal van de Voorburgse eerste klasser WILHELMUS. Wanneer Annmiek ergens speelt, ko men er altijd wel een paar mensen aan haar vragen of ze een zusje is van Johan Cruyff. Dit aanvraagformulier kun je verkijgen bij je directe chef. Bij hem kun je het, na invulling, ook weer inleveren. Mocht je meer inlichtingen willen heb ben over het STUDIEBIJDRAGEN- FONDS vraag deze dan aan je directe chef. IN DE HAL VAN HET HOOFD KANTOOR KUN JE JE KUNST TENTOONSTELLEN Het mag ook een verzameling zijn (prenten, bierviltjes, ansichten, noem maar op), of zomaar de resultaten van een creatieve vrijetijdsbesteding die je hebt en waarvan je denkt dat deze wel gezien mogen worden. V\ e hebben al 8 tentoonstellingen gehad van Albert Heijners, maar ook van (beginnende) beroepskunstenaars. Als je geïnteresseerd bent, neem dan even kontakt op met marja van de ven, H.K., toestel 2619, postnummer BG14. Ze lijkt namelijk, zoals je zelf kunt zien, als twee druppels water op deze stervoetballer van Ajax. Toch heeft een en ander ook zijn nade len, want - volgens de Haagsche Courant - heeft Annemiek bij het voet ballen al ondervonden dat ze zich geen foutje kan permitteren alleen vanwege haar uiterlijke overeenkomst met 'Cruyffie'.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 8