PB Tilburg na een voorbereiding van maanden van start gegaan Derde Mac Donald's open in Voorburg itiiiiiiiiijiiimn Leegwater als arbiter naar München Operatie 1e fase geslaagd Spannend Bijzondere spaarrekening Vele soorten 00 flitsen personeelsblad albert heijn nv oplaag 20.000 verschijnt 12 x per jaar 29e jaargang nr. 8 augustus 1972 Collega scheidsrechter Piet Leeghwater, is uitgenodigd voor het Olympisch basketbaltour- nooi te München. Voorts trad hij als scheidsrechter op in het tournooi om de Coupe de Gaga rin, dat van 24 juli tot 1 augus tus te Tiflis werd gehouden. Bovendien zal hij nog twee wed strijden leiden tussen West- Duitsland en de Verenigde Staten, die op 18 en 19 augustus in Heidelberg worden gespeeld. Na alle voorbereidingen, die door lijn- en steunafdelingen in de afgelopen maanden waren getroffen is dan nu een start gemaakt in het Produktiebedrijf te Tilburg. Het bedrijf is omgeven door gazons en bomen. De afmetingen van het gebouw zijn 215 mtr. lang en 63 mtr. breed. Afmetingen, waarvan de bakkers jaren gedroomd hebben, omdat hierin de mogelijkheid geschapen werd mooie lange lijnen op te bouwen. Het grootste gedeelte van het bedrijf wordt beheerst door twee enorme hal len. Aan de ene zijde van die hallen is een afdeling gevestigd waar alle grondstoffen binnenkomen en aan de andere zijde bevinden zich de expedi tie en de laaddocks waar de verzen ding plaats vindt. Aan de voorzijde van het gebouw zijn de voorbereidingsafdeling, de kleed kamers, het personeelsrestaurant, en kele kantoren en de afwerkafdeling gevestigd. Een enthousiaste groep van ruim 49 mensen is er thans reeds werkzaam. Zij hebben een introduk- tieprogramma achter de rug, over de taken van de produktiebedrijven en wie voor wat verantwoordelijk is. Hierbij zijn natuurlijk het sanitation- programma en de L.S.V. niet vergeten. Dat hierbij de kwaliteitsaspecten van de produkten en de daarbij zo nood zakelijke statistische kwaliteitsbeheer sing ook betrokken zijn, spreekt van zelf. De eerste aflevering van de produkten werd verzonden naar de filialen in West-Brabant en half juli is ook de verzending naar Oost-Brabant en De Stichting Spaarfonds Albert Heijn N.V. verstrekt haar spaarders be halve een jaarlijkse vaste rentevergoe ding tevens een toeslag op het rente bedrag. Op grond van de Wet op de Loonbelasting moeten van deze toe slag loonbelasting en premies sociale wetten worden ingehouden. Het is evenwel mogelijk de toeslag vrjj te houden van deze inhoudingen. De rentetoeslag moet dan gestort worden op een op naam gestelde "bijzondere spaarrekening" bij de Stichting Spaar fonds Albert Heijn N.V. Nu blijkt in de praktijk dat sommigen - ten onrechte - er van uitgaan dat zij de toeslag automatisch op een "bij zondere spaarrekening" krijgen bijge schreven. Wanneer men echter gebruik wilt maken van de mogelijkheid een "bijzondere spaarrekening" te openen, is het noodzakelijk dat men een ver klaring ondertekent, WELKE MEN ZELF DIENT AAN TE VRAGEN bij de administratie van het spaarfonds in Zaandam. Over het tegoed op de "bijzondere spaarrekening" mag gedurende 4 jaar niet worden beschikt, tenzij voor bij zondere uitgaven zoals in verband met huwelijk, kopen van een huis aflossing van een hypotheek enz. Alle bijzonder heden hierover vindt men in het reglement, dat men als deelnemer-ster aan het spaarfonds ontvangt. Limburg tot stand gekomen. In de filialen bleek men tevreden over de produkten, hetgeen ook in de om zetten merkbaar was. Het was een spannende tijd voor de banketbakkers toen zij - keurig uit gedost in hagelwitte kleding en bijbe horende pet - met de produktie gingen beginnen. Theoretisch waren een aantal dingen goed met elkaar gerepeteerd en op kleine schaal praktisch geïnstrueerd, maar bij de start klonk dan toch het sein alle hens aan dek'' en moest het in de praktijk worden waar gemaakt. Na enkele dagen was de spanning echter gebroken en vond men dat de produktie maar lekker moest gaan groeien. Niet alleen de gebakafdeling is van start gegaan, ook de centrale broodverzending vanuit Tilburg nam een aanvang. In een gedeelte van de tweede hal, gelegen naast de oven ruimte, wordt het brood dat van ver schillende zijden wordt aangevoerd, per filiaal bij elkaar gevoegd en na deze sortering wordt het naar de fili alen gebracht door de Tilburgse T ransportcombinatie. verschillende soorten brood. Ook dit echter had men zeer snel onder de knie en na enkele dagen voldeed het tijdschema volkomen aan de eisen. Voor de start, zijn de bedrijfsleiders van de filialen het bedrijf met een be zoek komen vereren en zijn zij op de hoogte gesteld van de gang van zaken. De bedrijfsleiding in Tilburg was dan ook dankbaar voor het begrip dat zij toonden voor alle aanloopmoeilijk heden, die gelukkig na enkele dagen reeeds overwonnen waren. De opera tie 'le fase' is bijzonder geslaagd. Men heeft er weinig van gemerkt en dat was ook de bedoeling. Boven: Aanblik van een gedeelte van de voorzijde van de fabriek. Onder: Lunchpauze in het personeels restaurant. De mannen van de expeditie-afdeling hadden het de eerste dagen niet ge makkelijk om alle broodsoorten snel uit elkaar te kennenmeer dan 36 soor ten leek voor velen haast een onmoge lijke zaak, maar toch is het zo, allemaal Eind juni werd het storten voltooid van de ruim 4000 m2 grote begane grondvloer. van de Centrale Slagerij in Zaandam. De foto toont hetsluitgaten een totaaloverzicht. Direct na de bouwvak-vakantie is begonnen met het oprichten van het betonskelet; een volgende foto zal dan een duidelijker beeld kunnen geven van de hoofdafmetingen van de nieuwe slagerij: lang 76 m., breed 53 m., hoog 7 en 9 meter, met op de achtergrond het Distributiecentrum. Mc. Donald's is een begrip voor iedere Amerikaan, hetgeen weer bleek bij de proefopening van de nieuwste vestiging van Family Food te Voor burg. Nog maar enige ogenblikken waren de deuren geopend om het personeel te kunnen laten proefdraaien en de eerste familie kwam binnen. Tot onze grote verwondering waren het meren deels Amerikaantjes, die hun beste lingen deden voor frites en ham burgers. Bij navraag bleek, dat men min of meer op de uitkijk had ge staan tot de deuren open zouden gaan, waarna dit nieuws in ijltempo door Voorburg werd verspreid. Twee dagen later was de Ambassa deur van de Verenigde Staten reedsop bezoek; het enthousiasme van de familie Middendorf was zo groot dat de dochter vroeg in ons team als medewerkster te mogen werken. Hierna was het hek van de dam. Op het ogenblik zouden wij in de vesti ging te Voorburg een All-American team kunnen inzetten. Een prettige bijkomstigheid is het wel om engelstalig personeel te hebben, aangezien een groot gedeelte van de engels-talige gemeenschap in Den Haag na kerktijd bij Mc.Donald's komt brunchen. Op zaterdag 5 augustus is de derde Nederlandse Mc Donald's geopend aan de Ko ningin Julianalaan 267 te Voorburg. In tegenstelling tot de beide andere McDonald's is de inventaris van deze Mc Donald's geheel Europees.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 1