Kees en Wim „Sketches" van twee heren „t Lijkt wel of de Friezen voor ons gespaard hadden" ■llllllflllllll Hadimassa voor bedrijfsleiders Leeuwarder MIRO groot succes Soms te dol Vuurproef doorstaan Dr. i. de Vries President-commissaris B8 flitsen SAH002000353 Flitsen Landelijk juli 1972 personeelsblad albert heijn nv oplaag 21.000 verschijnt 12 x per jaar 29e jaargang nr. 7 juli 1972 Bedrijfsleiders van supermarts en zelfbedieningszaken van Albert Heijn keken op 2 mei in het Haagse Congres gebouw vol belangstelling naar een diapresentatie met filminlassen over de toekomst van hun bedrijf. Het in een audio-visueel jasje verpakte toekomstbeeld werd gepro duceerd door reclame, advies- en advertentiebureau Prad in Amsterdam. Producent Michiel Beishuizen, radio and televisiondirector („sorry, voor die Engelse benaming") bij dit bureau verluchte de instructieve presentaties met enkele „sketches" voor twee heren, gespeeld door Ha- dimassa-sterren Kees van Kootcn en Wim de Bie. Prad vervaardigde twee audiovi suele werkstukken, één voor de bedrijfsleiders van de ZB's en één voor hun collega's van de SM's. Beide produkties duurden inclu sief een pauze anderhalf uur. Michiel Beishuizen: Meepakken We hebben gebruik gemaakt van twee filmdoeken, één voor de dia's en één voorde filmfragmenten, Soms werden beide doeken zelfs tegelijk gebruikt. Natuurlijk hadden we een nog veel ingewikkelder formule kunnen bedenken, met meer doeken en "rondgaand" getuid, maar dan loop je het risico dat de boodschap, die je wilt overbrengen er niet uit komt. Het communicatiepatroon, dat je wilt bereiken komt dan niet tot stand. Tevens moesten de be drijfsleiders alles van het witte doek "meepakken"; een schriftelijke on dersteuning was er niet. We hadden ook echt wel wat te vertellen over de toekomst van Albert Heijn en we wilden niet dat dit educatieve gedeelte van de dag, die de bedrijfs leiders in Den Haag doorbrachten- s middags genoten ze van Wim Sonneveld - er goed uit zou komen. AH had ons een zeer reëele voor stellingen van zaken gegeven en dat moest overkomen. Vandaar dat we bewust voor deze techniek hebben gekozen Drie maanden werkte Beishuizen met de mannen van BIZ-produc- tions, een onderafdeling van Cine- centrum en regisseur Kees van Eyck aan de audiovisuele opdrach ten van Albert Heijn. Dat wil zeg gen van de eerste pen nestreek tot eindprodukten; de opnamen en het geluid kwamen in een maand tot stand. De ZB-visual bevatte ook uitspraken van bedrijfsleiders. Prad's Tom Bakkenist trekt daar voor met een bandrecorder door heel Nederland. De reactie van de AH-directie was positief. Na de voorschouw werden slechts enkele details gewijzigd. Professionals De bedrijfsleiders van de zelfbe dieningszaken kregen het duo Van Kooten - De Bie één keer te zien als een klant en een kruidenier. De SM- ers konden vier keer van de televisiepersoonlijkheden ge nieten in de rollen van een bedrijfs leider en één van zijn medewerkers. Michiel Beishuizen: Van Kooten en De Bie kregen van ons een brie fing en vervolgens hebben ze hun teksten zelf geschreven, zorgvuldig aangepast aan het totale produkt. Ze hebben hun aandeel erg goed gebracht. Wat ze ook in deze film fragmenten deden iros het belache lijk maken van alledaagse situaties. Ze wisten daarvoor, zoals altijd, de juiste atmosfeer te scheppen, die voor iedereen herkenbaar is. Hoe was het werken met deze twee tele visiesterren Het zijn echte profes sionals. Veel mensen verwachten van een populair duo als dit dat het geinmakend door het leven gaat. Dat is helemaal niet zo. Beide heren waren altijd precies op tijd op de set aanwezig, werkten zeer geconcen treerd en repeteerden voortdurend, zodat het filmen met hen erg prettig was. We hebben met Van Kooten en De Bie bijna nooit een onderdeel over moeten doen, herinnert de heer Beishuizen zich. De audiovisuele presentaties vielen ook bij het kijkend AH- publiek in het Congresgebouw goed in de smaak. De ZB-ers in de toneelzaal en de SM-ers in de grote zaal waren eensgezind van mening, dat beide produkties hun instructieve opzet niet voorbij schoten en dat er het nodige van te leren viel. Op 8 juni bezocht H. MKoningin Juliana de ZaanstreekInde Zaanse Schans bezocht Zij ons museum. Rechts onze president. „Hollanders", die het land van meren, greiden en stam boekvee niet kennen, houden hardnekkig de legende in stand dat Friezen stug en overdreven zuinig zijn. Be drijfsleider C. Swartsen- burg van de Leeuwarder Miro weet wel beter. Van die stugheid heb ik bij klanten noch personeel iets gemerktzegt hij. „Integendeel: die Friezen zijn de fijnste mensen met wie ik ooit werkte. En zuinig? Nou, dan heb ben ze misschien gespaard om bij Miro te kopen. Want onze omzet ten liggen ver boven de raming Sinds die 22ste maart, toen vijf vliegtuigen met spandoeken in een stralende hemel de opening van de Friese Miro verkondigden en de Regionale Omroep Noord er even als de kranten zeer positieve ge luiden over deed horen, was het af en toe zelfs te dol. In de tijd van openingsaanbiedingen, die men sen uit de uithoeken van de pro vincie en zelfs daarbuiten naar Leeuwarden lokten. In de Miro doorstond het zorgvul dig geselecteerde personeel 16 tot 22 jaar, met een kader van tussen de 25 en 30) de vuurproef glansrijk. „Tegen zes uur waren ze vaak te moe om te staan, maar een paar uur later kon je ze dan toch weer zien rocken en rollen in het jeugdcentrum Vat 69". En door dik en dun bleef het moreel uitstekend - misschien ook omdat ze eenvoudig geen tijd had den om aan mopperen toe te ko men," aldus de heer Swartsenburg. Naast goedkope kleuren-TV's en ■wasmachines waren ook de zelf- bedieningspompen met belang rijke korting op de benzineprijs trekpleisters voor de Friezen én Groningers én Dtenren). Ook na de eerste stormloop bleef de belangstelling op hoog peil. En de Leeuwarder middenstand voel de zich volgens kranteninterviews niet benadeeld. Wel volgde een aan tal zaken in de omgeving Miro's voorbeeld door prijzen te verlagen. Op de algemene vergadering van aandeelhouders op I juni 1972 werd de aftredende president-com missaris Mr. J. Meijnen, dank ge bracht door onze president, de heer A. Heijn en onze nieuwe pre sident-commissaris Dr. J. de Vries. Mr. Meijnen heeft vele jaren deel uitgemaakt van de Raad. Op een intieme bijeenkomst heeft de heer Heijn aan Mr. Meijnen het gouden AH-insigne van verdienste uitge reikt, hetgeen door de heer Meijnen met een, zoals altijd, goed door wrochte toespraak werd aanvaard. De algemene vergadering van aan deelhouders stemde in met de her benoeming van Prof. Drs. C. W. Visser en Mr. H. N. Wakkie en met de benoeming van de heren Mr. G. van 't Hull en J. van der Velden, als commissionarissen. De heer van 't Hull is president- direkteur van het Gemeenschappe lijk Administratiekantoor in Am sterdam en als zodanig deskundige in de sociale verzekeringssector en andere sociale vraagstukken. Destijds kreeg hij bekendheid als wethouder van Amsterdam, in welke periode hij een stuwende kracht was voor de uitbreidings plannen. De heer van der Velden is presi- dent-direkteur van de Nationale Nederlanden en was president commissaris van Simon de Wit. Kees van Kooten en Wim de Bie in volle aktie. Een aantal bedrijfsleiders met hun dames in de ontvangsthal van het Congresgebouw in Den Haag.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 1