Winkelinrichting zet zaakje even op poten r* m Vlissingen Goes Apeldoorn Leiden Zaandam Amsterdam smms •-£ 3B0I W AH-Flitsen 11 Winkelinrichting verzorg de vorig jaar 166 projekten. Er werden 23 SM's geopend, 25 sluitingen verricht, 21 SM's verbouwd, 44 SM's en 53 ZB's aangepast. Alleen voor de 23 nieuwe SM's werd ruim 43.000 m2 ingericht met o.a. 5200 meter stelling, 1506 meter vitrine, 5700 winkelwagen tjes en 7395 schapmanden. Alleen al vanwege deze cijfers mogen de namen van de medewerkers van win kelinrichting wel even wor den genoemd: J. Adema, A. H. v. d. Berg, J. v. d. Brink, G. A. van Driel, H. G. van Dam, F. G. Free- ricks, A. J. Groot, A. Goud, Th. Janszen, J. J. Kollaart, P. Langerhorst, A. Lange- reis, A. H. P. v. d. Pauw- Kraan, A. Scholten, M. F. M. Steijversen A. H. M. v. d. Vlerk. Winkelinrichting zet zaakje even op poten. „Wat gebleven is, is die lekkere menselijke spanning of de winkel wel voldoet aan de verwachting van de klant. Alles eromheen is dusdanig geprogrammeerd, dat er geen problemen kunnen zijn". Dit zegt de heer P. Langer horst, hoofd afdeling winkelinrichting, die met vijftien medewerkers konstant in aktie is om een nieuw of ver bouwd filiaal aan te kleden. In de filialen zijnze welbekend, deze mensen van winkelinrichting, die onmiddellijk na oplevering van het pand komen om in weinige dagen tijds „het zaakje op poten te zetten". Maar aan dat zaakje is dan wel ettelijke maanden gedokterd, onder andere op die in een pand tegenover PB Zaandam gehuisveste afdeling. er aan de inrichting meer vastzit dan alleen het plaatsen en vullen van de stellingen. In vogelvlucht gebeurt dit: de vestigingscommissie van de dienst onroerende goederen doet een sug gestie iets te kopen, dit plan komt bij de projektenkommissie, van daar bij de lay-out-commissie, wéér bij de projektencommissie en pas dan komt er een gerijpt plan op tafel. „Het is zo", zegt de heer Langerhorst, dat de bouwtech nische dienst voor het pand zorgt en wij voor de winkel. Wij geven in samenwerking met verschillende afdelingen richting aan de werk zaamheden in het pandwe zijn in het pand vanaf de oplevering tot enkele dagen na de opening Tot januari van dit jaar heette deze afdeling pre-opening, maar die benaming paste niet meer om dat er behalve openingen ook ver bouwingen, aanpassingen en sluit ingen op het programma staan. Vandaar dat „winkelinrichting" dat is gesplitst in drie sectoren, t.w. nieuwbouw en kleine aanpas singen SM (met drie projektleiders en zes assistenten verbouwing en aanpassing en als derde sluitingen (met in totaal twee projektleiders en drie assistentenEen admini strateur en de heer Langerhorst kompleteren de afdeling. GESPECIALISEERD De heer Langerhorst, vertellend over de vele werkzaamheden: Vroeger was ons werk als het ware meer bevelvoerend, nu echter meer coördinerend en adviserend met de verantwoordelijkheden daar waar ze thuishoren. We werken nauw samen met gespecialiseerde afdelingen als bouwtechnische dienstcentrale in- koopdienst, dienst onroerend goed, vormgeving, reklame en studio, en individuele filialen promotie Waarmee hij duidelijk maakt, dat De projektleiders van winkelin richting hebben tot taak de waren- indeling voor te bereiden, bespre kingen te voeren met merchandi sing en operations, personeels dienst en operations te informeren over de gang van zaken en het ge heel te coördineren. Zij hebben gemiddeld vijf a zes projekten in verschillende fasen onderhanden. Hun assistenten zorgen voor de opstelling van de goedereninven taris, zij moeten ook de mede werkers in het filiaal informeren en leiden bij de inrichting. Deze assistenten zijn vanwege de steeds doorgaande openingen en her openingen vaak dagen achtereen van huis. De heer Langerhorst: „Het hangt natuurlijk van het projekt af. Gaat het om een nieuwe SM in Rotter dam en woont de assistent in Zaan dam dan kan hij iedere avond naar huis, al is het dan altijd wel laat, maar heeft hij een projekt in Maas tricht dan vertrekt hij 's maandags vroeg en komt pas vrijdagss weer thuis met - als het kan - de woens dagmiddag vrijaf. De projektlei ders en hun assistenten maken voort durend lange dagen, ze hebben echter ook een boeiend beroep om dat het toch steeds weer anders is DOSSIER Van iedere opening en heropening bestaat bij winkelinrichting een lijvig dossier met ettelijke teke ningen van het interieur. „We moet en de waren kwijt nietwaar", zegt de heer Langerhorst, „en het projekt varieert qua grootte, opzet en in deling. Voor ieder projekt maken we dan ook check lists waar alles maar dan ook alles wat nodig is op komt te staan. Meteen bij oplever ing wordt met de inrichting begon nen en die duurt twaalf a veertien werkdagen, voor een ingrijpende verbouwing is vier dagen nodig". Betreft het de sluiting van een filiaal dan wordt drie maanden tevoren de inventaris opgemaakt, wordt bekeken of en zo ja in hoe verre apparatuur zoals vitrines elders gebruikt kan worden dan wel verkocht moet worden. Verder worden instanties als GEB, PTT e.d. door winkelinrichting van de op handen zijnde sluiting op de hoogte gesteld. Sluiting en meer nog opening en heropening zijn de drie meest voorkomende woorden bij winkelinrichting, een denk-pas-meet-afdeling waarvan de heer Langerhorst zegt: „Ver moeiend vaak, maar altijd boeiend". Op 17 juni j.l. was het 12J jaar geleden dat de eerste A.C. in de Kalverstraat te Amsterdam werd geopend. Rondom deze mijlpaal waren een aantal ak- tiviteiten georganiseerd o.a. kon elk echtpaar in Nederland, dat in die week 12J jaar ge trouwd was, een gratis diner krijgen in alle A.C. eethuisjes. Op 12 juni werd een stuif-in georganiseerd voor de buren. In de Zeeuwse bladen is, met foto's, uitgebreid aandacht be steed aan het bezoek dat 200 ge handicapten op een goede morgen aan de Miro brachten. De gasten kwamen op rolstoelen of ineen bed op rollen. Er was een mevrouw bij die al 27 jaar niet in een winkel was geweest. De gas ten hebben genoten. BL Szabo heeft al aangekondigd dat in het najaar weer een derge lijke winkelmorgen zal worden georganiseerd. De heer Jonker in Goes organi seerde ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van zijn SM een grote klcurwedstrijd. 640 kinderen deden mee. Bij de prijsuitreiking werden 3500 rit ten in de draaimolen gemaakt en 200 porties poffertjes en 260 sui kerspinnen verkocht. Daarnaast werden o.a. ruim 200 jonge edammers en 1600 kg ba nanen omgezet, resultaat van de algemene bedrijvigheid. In Apeldoorn, Deventerstraat 10, slaagden op één dag 4 kruide niers voor hun examen, terwijl de volgende dag Mej. Drostey, 16 jaar, slaagde voor de admini stratiecursus. In Leidens AC is de vorige maand een wisseltentoonstelling geor ganiseerd van objekten uit het legermuseum. Schilderijen uit de bezettingstijd, oude wapens en stoere schild knapen geven het restaurant een verrassend tintje, zo meldt de Leidse Courant. Op 16 mei j.l. zijn 250 gepensio neerden van HK, PBZ en DCZ op stap geweest. Na de koffie in de "Meerkoet" in Lelystad werd de warme maal tijd gebruikt in het restaurant "De Hertekamp" in Epe. Op de derde binnen-tentoonstelling van de Floriade, de z.g. exotische tentoonstelling, welke gehouden is van 18 t/m 27 mei, hadden wij onze medewerking verleend door een speciale stand te arrangeren van tropische vruchten etc. Mede door het enthousiasme van de hr. A.A. Alting is dit een prima visitekaartje geworden voor A.H.-Wereldtuin. Dit is het resultaat.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 11