UIT DE ONDERNEMINGSRADEN P. B. 2 Tilburg Filialen P. B. Wijhe Restaurants T. 0. Amersfoort Mevr. v. d. Pavoordt P. B. Zwanenburg AH-Flitsen 10 Op 1 juni 1972, na de aandeelhou dersvergadering in de ochtend, is "s middags de Centrale Onderne mingsraad bijeen geweest. De heer D. Vethaak, lid van de Raad van Bestuur, heeft een uitvoerige toe lichting gegeven op de omzetten, kosten en rendementen van de ver schillende ondernemingsonderde len over het eerste kwartaal van 1972 in vergelijking met dezelfde periode in 1972 en het plan. Nadat de gang van zaken was toe gelicht werden enige openstaande punten uit de vorige vergadering behandeld. Omdat het gezelschap voor het eerst in de nieuwe samen stelling bijeen was, werd in de plaats van de agenda een rond vraag van 12 punten afgewerkt. Op 25 mei j.l. werd de OR-filialen door de heer W. A. Scholte ge ïnstalleerd. De nieuwe OR bestaat uit 24 leden. Ook de leden van de vroegere contactcommissie waren aanwezig. De heer W. J. M. van Schie gaf een uiteenzetting over de procedures, die bij de verkiezingen waren ge hanteerd. De voorzitter gaf een toelichting op het doel van de ondernemings raad. Ten behoeve van het personeel zal een besluitenlijst en een kort ver slag van de vergadering worden gemaakt, bestemd voor publikatie. De filialen ontvangen een overzicht met de namen, privé-adressen en eventueel telefoonnummers van de OR-leden. In de volgende vergadering zal be sloten worden wie het Secretariaat behartigt en zal de afvaardiging worden gekozen voor de Centrale Ondernemingsraad. De leden gaan ermee akkoord dat de avonddames en de buitenlandse medewerkers eveneens in de OR vertegenwoordigd worden. De beknopte samenvatting van het rapport arbeidsmotivatie is prak tisch gereed. De voorzitter verwacht in septem ber 1972 te kunnen starten met het werkoverleg op bepaalde afdelin gen. De Bedrijfsgeneeskundige Dienst Zaanstreek zal een bedrijfs gerichte training verzorgen van de E.H.B.O.-teams. De werkgroep "bedrijfskleding" deelt mede dat verschillende groe pen personeelsleden worden uitge nodigd diverse typen bedrijfskle ding bij wijze van proef voor een maand te dragen. De werkgroep "buitenlandse werk nemers" is gereed met het intro- duktieboekje. De nieuwe leden werden geïnstal leerd en de vertrekkende leden bedankt voor hun aktieve deel name aan het overleg. De onder werpen, die de afgelopen jaren werden behandeld passeerden de revue. De taak van de vestigingsplaats kommissie werd toegelicht. De gang van zaken werd besproken. De Voorzitter gaf een overzicht van de omzet, de kosten, het assorti ment en de reorganisatiemaatrege len gedurende de eerste 5 periodes 1972. Tot secretaris van de OR wordt wederom de personeelschef, de heer H. de Groot, benoemd. In de projectgroepen personeelsacti- viteiten, kantinebeheer. verzuim ar beidsongeschiktheid, beschermings middelen, werkkleding, personeel- fonds, ideeënbus en publiciteit werden verschillende OR-leden benoemd. Bij schriftelijke stemming werden afgevaardigd naar de COR de heren E. Veneman en T. van Oene. De verkoop oude materialen en ge vonden voorwerpen werden bespro ken evenals de werktijdverkorting en de betaling van vleespakketten. In de rondvraag kwamen ong aan de orde de luidsprekers, de koffie- en theeverstrekking, de reisvereniging en de functie klassificatie. De voorzitter dankt de oude leden voor hun bijdragen en installeert de nieuwe leden. De COR-vertegenwoordiger wordt gekozen evenals de sekretaris, die ook het verslag zelf zal gaan ver zorgen. De personeelfunctionaris blijft de vergadering bijwonen. De gang van zaken wordt toegelicht en de afbouw van de ploegentoe- slag wordt besproken. Mededelingen van de voorzitter. Kantoor magazijn administratie. In onderling overleg zijn enkele voorstellen doorgesproken, hieruit is het besluit naar voren gekomen dat ze op de huidige plaats zullen blijven zitten. Personeelsjaarverslag De reakties over het uitgebrachte personeelsjaarverslag zijn intern zowel als extern zeer positief, aldus de voorzitter. Jaarverslag A.H.concern: De voorzitter memoreert dat de jaarlijkse toelichting op het jaar verslag door de heer Vethaak voor ieder toegankelijk is. Deze toe lichting is inmiddels geweest, een der leden memoreert nog dat het alleen jammer is dat de uitnodiging dit jaar erg laat was. Tevens deelt de voorzitter mee dat het jaarver slag op aanvraag verkrijgbaar is. Het boekje "Leren balans lezen", uitgegeven door V.N.O. wordt uit gereikt aan de O.R. leden en in ieders aandacht aanbevolen. Samsom kursus: Naast de Bentveldkursus voor O.R.leden bestaat er nog een kur sus voor O.R.leden van Samsom. De voorzitters van de O.R.'s zijn bij elkaar geweest om deze kursus te bekijken. Op 14 juni a.s. komen zij weer bijeen om gezamelijk een lijn te ontwikkelen voor de toe komst in verband met deze kursus. Sollicitaties Miro: Miro is diverse malen attent ge maakt op sollicitaties van perso neelsleden van T.O. Amersfoort. Desondanks zijn de kontakten hierover tot nog toe op niets uit gelopen. Binnenkort zal de heer Groeneveld van P.Z.O. een gesprek hebben met personeelszaken van de Miro om verdere kommunika- tiestoringen te voorkomen. L.P.G. gas: Uit een proef met 2 wagens, is be sloten om alle auto's van T.O. Amersfoort mits deze minder dan 50.000 km gereden hebben te voor zien van een L.P.G. installatie, bij nieuwe wagens zal deze installatie direct worden ingebouwd. Afdelingen (problematiek en bezetting) De hoeveelheid werk in de afdeling filialen onderhoud is vanuit Amers foort in overleg met Zaandam te bepalen, zodat de bezetting en het resultaat geen problemen mee brengt, mede doordat er op basis van gemaakte kosten wordt ge werkt. De situatie in de afdeling koeltechniek was zorgelijk maar het beeld voor 1972 is gunstiger. Deze afdeling stelt zich in deze meer konkurrerend op en zal meer De stafvergadering van Distrikt West kreeg op 5 april 1972 een zo wel bie zonder als feestelijk karakter, aangezien het op die dag precies 12 \/2 jaar geleden was dat Mevr. v.d. Pavoordt als Mej. Haarsma haar dienstverband met Albert Heijn N. V. begon in de funk tie van kassiere. Via de funk tie van administratrice Supermart en later amb. admini stratrice, kwam zij in 1969 naar het D.K. om aldaar de funktie van assistente Distrikthoofcl te gaan vervulleneen funktie die zij tot ge noegen van haar chef en kollega's heeft vervuld. Tijdens een zeer geanimeerd samen zijnwerden oude herinneringen op gehaald. De bijeenkomst had tevens een beetje het karakter van een af scheid aangezien Mevr. v.d. Pa voordt ons binnen afzienbare tijd gaat verlaten, i.v.m. een op han den zijnde gebeurtenis. Wij wensen haar in haar nieuwe rol als moeder en huisvrouw veelsukses. In de Flitsen uitgave nr. 5 mei 1972 is in de uitslagen O.R. verkiezingen voor P.B. Zwa nenburg niet opgenomen, dat ook de heer C. J. Meijer naast de heer C. Bakker als vertegenwoordiger voor de afdeling Broodbakkerij is ge kozen als O.R. lid. Op het jaarlijkse diner voor allen, die hun inzending bekroond zagen, was de stemming uitstekend. De voorzitter, de heer N. J. Visser, moest wegens ziekte verstek laten gaan, maar zoals gewoonlijk zorgde de heer M. Franken rechts op de foto, sekretaris en stimulator van de Ideeënbus in de DC's, ervoor, dat alles pico bello verliep. aSËÉS£fö&8 Het personeel van de SuperMart aan het Gulden Winckelplantsoen in Amsterdam leverde onlangs een sportieve prestatie door, na een drukke werkdag, op een avond een grote strandwandeling in Zandvoort te maken. Mevrouw Boulangier maakte een verslag van de tocht, waarin ze onder meer constateert dat het een gezellige avond was. "Chefs, vullers en cassières waren één, geen rangen en standen, maar gewoon een fijn team om mee te werken". De strandwandeling was wel wat zwaarder dan men dacht. Mevrouw Boulangier: "We hadden een flinke wind tegen, het was net vloed geweest en het zand was rul en zwaar te belopen. Maar op de terug weg deed de wind in de rug ons veel gemakkelijker lopen. Toen nog de zon als een gloeiende vuurrode bol in de zee verdwenen was, was onze avond volmaakt. Beslist voor een herhaling vatbaar". Zonder enig kommentciar ontvingen we in een envelop met een stempel Miro Vlissingen een leuke foto, die we graag plaatsen. De 4 personeelsleden, die we telefonisch om gegevens voor een onderschrift vroegen, begrepen echter niet waar we het over hadden. Hoewel wij zelden foto s kunnen plaatsen van een afscheid, maken wij graag een uitzondering voor de heer H. Dijk slag, die na 47 jaar wegens pensionering zijn werkzaamheden beëindigde in PB Wijhe.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 10