i 1 In vakantie 6000 meter hoge Kilimanjaro bedwongen Bartelson bezoekt J. Mijnders terug van de top Climax Vulkaankegels Conditie Maassluis vierde feest Nieuws uit de Achterhoek Tafel ten nis- jeugd zorgde voor successen tijdens kampioens wedstrijden AH-Flitsen 'Als je ervoor staat is het een uitdaging, als je bezig bent dan denk je soms waar doe ik het eigenlijk voor, inaar als je er bent dan is het iets geweldigs en dat heb je dan toch inaar bereikt op je eigen benen en vaak de handen erbij.' Dit vertelt de heer J. Mijnders, hoofd van de afdeling verzekeringen, sinds enige weken terug van vakantie. Een vakan tie, die zoals gebruikelijk grotendeels doorgebracht werd in de bergen. In Afri ka dit keer, waar ras-berg beklimmer Mijnders de Kilimanjaro opging. Voor de nog niet ingewijden: hij haalde die top. die op bij na 6000 meter ligt. De heer Mijnders is een bekende in dit blad. Eerder al werd ver haald van zijn indringende lief hebberij, die van voor de oorlog dateert en met de jaren grootser vormen heeft aangenomen. Sa men met zijn vrouw, soms ook zijn zoon. beklom hij bergen in Europa. Als reisleider van de Ne derlandse Reisvereniging maakte hij twee berg-expedities in de Hi malaya. waar hij overigens niet zo hoog kwam als recentelijk in Afri ka. 'De Kilimanjaro*, zegt hij. 'is relatief gemakkelijker te beklim men'. Deze taaiste reis was zijn vakantie, maar hij was opnieuw reisleider over een groepje van 17 fervente bergbeklimmers (10 mannen en 7 vrouwen), die een drieweekse bergsafari Kenya/Tanzania de den. Hij zegt: 'Ik voelde me meer deelnemer met wat taken dan echt reisleider, bovendien vervul je die functie met als achtergrond je hob by'. De piek van deze reis was voor hem en nog zes van zijn groep de beklimming van dc Kili manjaro. 'Voor mij zonder meer de climax ook al zag ik het op een ge geven ogenblikhelemaal uitgeput op de kraterrand, niet meer'. De Kilimanjaro is het hoogste bergmassief in Afrika en werd in 1889 voor het eerst beklommen door de Duitser Mayer en de Oos tenrijker Purtscheller. Het massief heeft drie vulkaankegels, de Kibo op 5963 m, de Mawensi op 5270 m en de Sjiro op 4000 m. De heer Mijnders en zijn groepje kwamen op de Kibo na urenlang moei zaam 'wandelen' over zware hel lingen en door struikgewas, puin en lavastof. 'Toen ik op de krater rand was', zegt hij. 'was ik óp en dat was nog niet eens de top. Toch ben ik daar ook gekomen. Die voor buitenstaanders eng-bar- re tocht startte 's nachts om twee uur op ongeveer 4800 m hoogte, waar met alles op en aan bij tien graden vorst gerust was in slaap zakken. Zigzaggend werd in onge veer drie uur een hoogte bereikt van 5300 meter, waarna het 'ergs te' begon: ruim drie uur klimmen over een steile helling naar de kra terrand op 5800 meter en daar over vervolgens in twee uur ploe teren en zwoegen door de sneeuw, in zuurslofarme lucht, naar de top op 5963 meter. Tegen tien uur in de ochtend was die bereikt, een kwartier later begon de afdaling die nog eens uren vergde. De heer Mijnders over de steile helling vanaf de kraterrand: 'Waar we zes uur over klommen, daalden we in een uur.' Wat hem boeit in die bergbeklim- merij? 'Ik weet het niet', zegt de heer Mijnders. met zijn 54 jaren de oudste deelnemer aan die laatste expeditie. 'Het is een uitda ging en het geeft een enorme vol doening om boven te zijn. om die rust om je heen te ervaren. Dat verblijf daar is zo fascinerend en je bereikt dat toch maar door een geweldige lichamelijke prestatie te leveren'. Hij vervolgt: 'Je conditie moet perfekt zijn. Als dat zo is be reik je met de nodige ervaring de vierduizend meter zeker, maar daarna ontstaat de kans op hoog teziekte en dat heeft met conditie niets meer te maken'. In navolging van een stukje Twentse folklore heeft het A H filiaal aan de Rijnstraat te Enschede Noord op zaterdag 25 maart voor de jeugd een palmpaasoptocht georgani seerd. Aan deze optocht mochten al le kinderen meedoen in de leeftijd van 4 t/m 9 jaar. De prijzen waren verdeeld in twee categorieën nl. 4 t/m 6 jaar en 7 t/m 10 jaar. Dat deze optocht bij jong en oud goed in de smaak is geval len bleek wel uit de enorme belangstelling. Er deden plm. 70 kinderen met een versierde palmpaas mee wat ver boven de verwachting was. De muzikale omlijsting is ver zorgd door het muziekcorps 'De Enschedese burgerharmo nie' en verder door een drum band met majorettes van het jeugdcentrum uit de wijk. De pers stelde dat een stuk Twentse folklore in ere her steld werd en als zodanig is dit evenement zeker voor herha ling vatbaar. Dan vertelt hij over het enorme teamverband in zo'n groep berg beklimmers. 'Die groepen moeten tevoren worden opgebouwd, je moet aki de mensen kennen die meegaan, omdat het een gulden regel is dat de itó -c t;a- ene bergbeklimmer de andere die in moeilijkheden is, helpt. Dat gebeurt altijd'. Hoe zijn collega's over deze hobby denken? 'Ze vinden het in teressant, maar zouden het zelf niet willen doen.' En gul lachend: 'Ze zeggen weieens: die man gaat met zware schoenen aan moeilijk doen. komt doodmoe terug, is dan ponden afgevallen en zegt altijd dat hij een héérlijke vakantie heeft gehad'. De heer Mijnders (één van de hon derd echte klimmers in Nederland, hoewel er naar schatting twaalfdui zend liefhebbers van de bergen zijn heeft op dit moment geen nieuwe vakantie in het vooruitzicht. 'Er zijn wel bergen die ik graag op zou willen, maar het is nog te vroeg daar verder iets over te zeggen.' Afrika wordt het zeker niet weer. 'Het was enorm, ook die vief da gen safari daar. maar de Kiliman jaro op, dat doe je maar één keer.' In de afgelopen maand is mej. E. Koers weer thuis uit het ziekenhuis voor een ver der herstel. De heer N. de Boer (O.D.) moet nog steeds met zijn been rusten, het zal wel enige tijd duren voordat hij weer normaal mag lopen. De heer T. de Krijger (B.T.D.) is al enige weken door zijn ziekte thuis en mag geen zwaar werk meer doen. De heer J. Hus (V.F.) is na zijn ongeval nog steeds met zijn voet in het gips en krijgt nu loopgips. De heer K. Bas- se (B.T.D.) moest enkele we ken door ziekte het bed hou den. De heer P. Scholten (postloper) is na zijn ziekte en ongeval nu al ruim vier maanden thuis. Ook de heer J. de Groot (O.D.) is nu al ze ven maanden ziek. De heer G. Gerritsen (O.D.) moest door zijn ziekte het werk weer stoppen. De heer C. de Ligt (K.B.) is alweer enige weken thuis. De heer J. Ton- kes (S.B.3) moest ook door zijn ziekte het werken enige weken stoppen. De heer J. Pieterse (S.B.4) is voor een onderzoek in het ziekenhuis nu weer thuis om verder te kuren. Voor de heer S. Rook- huizen (K.B.) die al enige maanden ziek is onze beste wensen voor een algeheel herstel. De heer H. Blokzijl (VA.) is nu al tien maanden ziek. De heer B. van Briemen is ook al twee maanden ziek. Mevrouw C. Kok-de Goede (K.B.) moest opgenomen worden in het ziekenhuis. De heer F. Brinkkemper (K.B.) heeft inmiddels het werk weer hervat. Ook de heer Buis (portier) heeft na vele weken ziekte zijn werk weer hervat. Al onze zieken het allerbeste toegewenst voor een spoedig herstel. Van de heer A. J. Noordhoek, Maassluis, ontvingen wij verslag van hun jaarlijkse personeels- avond, mede om de derde prijs in de PMC-wedstrijd te vieren. Het gezelschap ging naar Rotter dam om de laatste Snip en Snap revue te zien. Midden in de nacht werd gedi neerd in 'Nieuwerwald' en zon dagmorgen vroeg ging het met taxies huiswaarts. Het was een 'fijne, gezellige, lachende, heerlijke, etc. avond'. Wie de jeugd heeft heeft de toe komst is een veel gehoord gezeg de. Bedrijfsleider H. G. Ruiter had in overleg met zijn mensen een uniek idee gelanceerd. Een eierverfwedstrijd voor alle Lochemse kleuters bleek een goed idee. Ruim 400 eieren werden ge kookt aan diverse scholen uitge reikt. Onder deskundige hoede van de kleuterleidsters kwamen de eieren in een ander jasje. De woensdagmiddag voor Pasen werden de oudste kleuters ont haald met een leuk programma. 'Rio' de clown en de accordeonist Oom Wil Couree hielden ze aan genaam bezig. De kinderen wer den allemaal rijkelijk van versna peringen en cadeaux voorzien. De leidsters werden voor de moeite die zij genomen hadden door de A.H. dames in de bloemetjes ge zet. Dat 't geen windeieren opgele verd had bleek 's zaterdags bij de kassa uitslag. Bij de Zaanse kampioen schappen tafeltennis, gehou den op 9 april in de sporthal te Wormer, heeft vooral de Albert Heijn jeugd voor en kele mooie successen ge zorgd. Na een gezellige dag met spannende en sportieve wed strijden konden Carla van Rooijen en Annie de Beer een 2e prijs 'meisjes dubbel' in ontvangst nemen. Bij 'junioren gemengd dubbel' ging het nog beter en zorgde Carla van Rooijen samen met Frans Hagens voor de le prijs. Tevens zorgde alweer Carla van Rooijen voor de 2e prijs 'meisjes enkel'. Gelukwensen ook voor Frans en Annie, die zonder een las tige knie-blessure, zeker nog meer successen zouden heb ben gehad. Bij de 'senioren' ten slotte, wist Milo Risko, na een zeer zware strijd, de le prijs 3e klasse heren te be machtigen. Heeft u zin om ook eens te ta feltennissen? Kom dan 's maandags avonds eens op de club avond in het Ontspannings gebouw. Er wordt nog tot eind mei ge speeld en dan wordt in sep tember begonnen aan het vol gende seizoen. Inlichtingen bij de heer J. den Bakker. P.L. Takstraat 66 te Zaan dam. Huispost en telefoon intern 2272.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 6