Mevr. H. E. Kroeze zou niet anders meer willen HK: kijkgebouw voor duizenden Op 5 juni lustrum sportdag van AH sportpark 'de Woerd' GETROUWD EN TOCH WERKEN Economisch Scholieren Klantenkring Bijeenkomst jubilarissen gepensioneerden niet meer centraal Poule-indeling Mededelingen AH-Flitsen 3 'Toen ik zo'n 416 jaar gele den als cassière bij Albert Heijn ging werken deed ik het niet om financiële re denen, ofschoon zo'n ex traatje natuurlijk in elk gezin altijd welkom is. Nee, ik had er gewoon geen zin in om iedere dag thuis te zitten, daar verpie ter je maar van. Door mijn werk ben ik met veel men sen in aanraking gekomen en dat is erg belangrijk want je moet ook voor je kinderen met twee benen in de maatschappij blijven staan Aldus mevrouw H. E. Kroeze, die met haar man en drie kinderen in een gezellig ingerichte flat in Am- sterdam-Buitenveldert woont op een royale steenworp afstand van 'haar' SuperMart aan het Gelder landplein. 'Het was in het begin natuurlijk een hele omschakeling. Maar na een korte inspeel periode leer je gewoon je huishouding wat eco nomischer aan te pakken en dat is het huisvrouw èn caissière zijn best te combineren. Hoewel, zon der de hulp van mijn man en de kinderen had ik het niet geweten. Ik werk drie dagen in de week: op dinsdags van 9 tot 6, dan donder dags van 9 tot 9 met de koop avond de vermoeiendste dag en vrijdags weer van 9 tot 6. 's Avonds ben ik wel eens afgepei gerd, maar dan ga ik een half uurtje lezen en voel me dan weer kiplekker'. 'De check-outs in de SuperMart aan het Gelderlandplein worden trouwens voor het grootste deel bediend door getrouwde vrouwen. Op de zaterdagen en tijdens de va kanties wordt hun taak overgeno men door een vaste ploeg scholie ren, hetgeen altijd uitstekend is verlopen'. In dit filiaal is trouwens ook de zoon van het echtpaar Kroeze werkzaam. 'Hij had al een hele tijd geleden de wens te kennen gegeven bij Albert Heijn te gaan werken. Op school vlotte het niet zo best en daarom hebben we hem er maar afgehaald. Hij volgt nu een opleiding op de delicatessenafdeling en het bevalt hem prima'. 'Het plezierigste is wel, dat je in de loop der jaren een eigen klanten kring hebt opgebouwd. De andere caissières ervaren dat ook. Om eens een leuk voorbeeld te noemen: iede re vrijdag komt hier een Italiaans vrouwtje in Buitenveldert wonen veel jonge, buitenlandse gezinnen strijk en zet om kwart over 12 haar boodschappen doen. Wanneer ze de winkel binnenkomt geeft ze me een hand en bij het weggaan wenst ze me altijd een smakelijk eten toe. Met de feestdagen brengt ze steeds een kleine attentie mee. Met Pasen bijvoorbeeld kreeg ik nog een prachtige orchidee van haar'. Met veel enthousiasme vertelt me vrouw Kroeze over haar prettige collega's en het gezellige werkkli maat in de SuperMart. En wie haar zo hoort praten wéét nu heel zeker dat ze werkt om iets om Uitslag PMC-filialenaktie trekking maart 1972 1.000,— Filiaal 1091 Wassenaar, Stadhoudersplein 4 500,— Filiaal 1094 Tiel, Veemarkt 6 250,— Filiaal 1075 Alkmaar, Geert Groteplein 7 5000 punten Filiaal 1016 Arnhem, Ir. J.P.v. Muijlwijkstraat 23 5000 punten Filiaal 1125 Coevorden, Sallandsestraat 26 5000 punten Filiaal 5600 Zeist, Slotlaan 119 5000 punten Filiaal 5636 Putten, Dorpsstraat 23 5000 punten Filiaal 1083 Weesp, Amstellandlaan 20 Het HK heeft medewerkers en gasten. Gasten die za ken komen doen met de medewerkers en gasten die alleen maar het gebouw komen bezichtigen. En dat zijn er, in net een half jaar tijd, zo'n 9000 geweest. Zegge: negenduizend. Een aantal, waar menige eigenaar van een toeristische trekpleister jaloers tegenaan kijkt. En dan te bedenken, dat er nog velen moesten worden af geschreven om de eenvoudige reden dat het HK een werkgebouw is en niet een kijkgebouw. Van die negenduizend bezoekers waren zesduizend AH-ers: gepen sioneerden. medewerkers uit PB's en DC's en miro's, bedrijfsleiders uit de filialen. De overige driedui zend nog altijd 500 per maand ge middeld, al lag het accent op de eerste maanden) wordt gevormd door buitenstaanders. 'Dat zijn de gelegaliseerde bezoeken, want er zijn ook medewerkers die hun gas ten, die voor zaken op bezoek wa ren, even hebben rondgeleid. Onder die drieduizend waren en dat is een losse greep, familiele den van medewerkers, omwonen den. Zaanse brandweerlieden, een groep van de Vereniging van Ne derlandse Ondernemers en veel, veel mensen, die geïnteresseerd waren in het bouwsysteem. Dat iedere ontvangst met daaraan ver bonden rondleiding en vaak ook een lunch een extra inspanning vereist ligt voor de hand. Aan rondleiders is gelukkig geen ge brek. Er is een hele lijst kollega's op wie we een beroep kunnen doen, ook voor de avonduren en voor de zaterdag, want op werkdagen kun nen moeilijk grote groepen door hel gebouw gaan. Geweldig zoals ieder meewerkt, in het bijzonder het personeel van het restaurant'. En dat geldt niet alleen voor de vele lunches, maar ook voor de recepties die regelma tig in de lobby worden gehouden. De ontvangsten lopen nog steeds door. al is de piek wel geweest. Recepties blijven natuurlijk, maar die grote extra bezoeken zullen wel minderen. De leveranciers moeten overigens nog komen en er ligt nog een stapeltje aanvragen dat nog be keken moet worden. Eén bezoek staat al vast op een zaterdag in mei. Het Nederlandsche Roode Kruis komt met 270 patiënten en helpers: een bezoek dat omdat het patiënten betreft - een specia le organisatie vereist. handen te hebben, om bij de men sen te blijven. Zelf zegt ze nog: 'Ik denk er dan ook niet aan om er mee te stoppen. Ik vind het zo fijn dat ik gewoon niet anders meer zou willen'. Per 1 april jl. zijn binnen het AH-concern enkele vernieuwde basisprocedures van kracht geworden, welke de gang van zaken regelen met betrekking tot o.a. huwelijk, huwelijksjubilea, zakenjubilea en pensionering. In dit verband wordt er reeds nu op gewezen dat de centrale af scheidsbijeenkomst van gepen sioneerden en jubilarissen wellicht beter bekend als "het jaarlijks diner met de Raad van Bestuur en directies" voor het eerst in 1972 niet meer zal plaatsvinden. Voortaan zullen de concernsteundiensten en de werkmaatschappijen zelf de or ganisatie van dergelijke bijeen komsten ter hand nemen. Of dit één of meerdere malen per jaar, collectief of groepsgewijs zal ge schieden, zal door de diensten en werkmaatschappijen zelf worden geregeld, afhankelijk van de plaatselijke omstandighe den. Sportliefhebbers opgelet. Op zondag 4 juni zal in het sportpark 'de Woerd' in Driebergen voor de vijf de keer in successie de AH-sportdag worden ge houden. De wedstrijden beginnen om 10 uur, ter wijl de deelnemende ploe gen om 9.30 uur aanwezig moeten zijn. Omdat de filialen 1053 en 1077, 1060 en 1119, 1084 en 1100 voor deze sportdag tot een fusie zijn ge komen en de beide Limburgse fi lialen 1019 en 1132 in onderlinge voorwedstrijden gaan uitvechten wie aan de sportdag mag deelne men, ziet de poule-indeling er thans als volgt uit: A: V D (1119-1060) Den Bosch (1084-1100) F.S.C.(1019-1132 Tiel (1094) B: Breda (1007) Tilburg A (1004) Apeldoorn (1036) Velp (1024) C: Baam (1025) Hilversum (1066) Merchandisers Groente Eindhoven B (1145) D: Eindhoven A 1053-1077) Valkenswaard Utrecht (1030) Tilburg B (1049) Dames: Eindhoven-Tiel V elp-V alkenswaard F.S.C.-? Voor zowel deelnemers als suppor ters zijn de volgende mededelingen belangrijk. de mogelijkheid bestaat om op de dag van de wedstrijden een verzorgde lunch a 2,50 te gebrui ken. Vóór 21 mei dienen de juiste aantallen te worden opgegeven bij mej. Douma, Supermarkt 1060 in Driebergen. de afgevaardigden van de fi lialen of hun plaatsvervangers zijn verantwoordelijk voor de goede gang van zaken tijdens de sport dag om incidenten te voorkomen. Terreinen, kleedlokalen en par keerplaatsen dienen correct ach tergelaten te worden. tijdens de sportdag zullen alle deelnemende ploegen twee spe lers kandidaat stellen voor de 2 districtelftallen, die de filialen zul len vertegenwoordigen tijdens de H.K.-sportdag medio augustus. iedere deelnemende ploeg zal een 'herinneringsbeker' krijgen. Verder moet er wel geknokt wor den voor de 'Heintje' wisseltro- phee. die momenteel nog in het bezit is van de afdeling Merchan disers Groente.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 3