INTENSIEVE OPLEIDING VOOR MEDEWERKERS TILBURG Uit de ondernemingsraden AH's sportdag dit jaar op 4 juni Uitslag PMC-filialen H.K. T.O. D.C.T. PBW AH-Flitsen 7 De wervingscampagnes voor per soneel voor het nieuwe produktie- bedrijf Tilburg zijn in volle gang. Op de eerste contact-avond heb ben zich al ruim 200 sollicitanten gemeld, die eerder door middel van krantenadvertenties op de hoogte waren gebracht van de komst van dit nieuwe onderdeel van AH's produktiebedrijven. Het merendeel van de adspirant- werknemers is afkomstig uit de textiel- en bakkerijwereld, een klein aantal is als monteur werk zaam. Vrijwel unaniem was het verlangen om bij een groter be drijf te gaan werken: men vreest fusies van kleine ondernemingen die eventueel tot ontslag kunnen gaan leiden. Om op 12 juni met de banketpro- duktie te kunnen starten heeft men voorlopig 46 man nieuw per soneel nodig, waar onder ook een kantinejuffrouw, een portier, vier mensen voor magazijn en expedi tie en twee monteurs. Een kleine staf van vijf mensen is al aan het werk. Van juni tot september hoopt men nog eens 32 mensen te kunnen aantrekken en als tegen het eind van het jaar de band ovens in gebruik worden genomen zijn daar opnieuw 45 mensen voor nodig. De sterk gereglementeerde hande lingen waarmee in de produktie bedrijven van AH wordt gewerkt maken een intensieve opleiding voor nieuw personeel, uit welke bedrijfstak ook afkomstig, nood zakelijk. In Zaandam heeft men daarom ook nu weer een oplei- dings- en omscholingsprogramma opgesteld, volgens de algemene richtlijnen die enkele jaren gele den voor het gehele bedrijf zijn goedgekeurd. De mensen die zich daar op dit moment druk mee be zighouden zijn de heer W. F. van Gorcom. hoofd opleidingen prod, bedrijven, toekomstig coördinator de heer L. Ph. Groeneveld (perso neels- en opleidingsfunctionaris) en drs. L. H. Caarls. adjunct-hoofd prod, bedrijven Zaandam. Men heeft met opzet gekozen voor een start met het zgn. 'natte' gebak, omdat ook totaal onervaren per soneel de handelingen die daarbij nodig zijn betrekkelijk snel kan aanleren. Basis van de opleiding zijn de al vele malen eerder ge hanteerde werkvoorschriften, die bijzonder doeltreffend blijken te zijn (Zwanenburg! De totale opleiding verloopt in twee fasen. Na een algemeen introductie-pro gramma dat voor iedereen het zelfde is volgt voor elke afdeling afzonderlijk een mondelinge uit leg aan de hand van dia's, waarbij de specifieke werkwijze uitvoerig wordt toegelicht. Daarna gaat men aan de hand van de al eerder genoemde werkvoorschriften ze ven dagen lang praktijkervaring opdoen. Wat is nu precies een werkvoorschrift? Eigenlijk een he le opleiding in een notedop. Het is een op papier uitgewerkte, nauw gezette toelichting die stap voor stap alle handelingen die moeten worden verricht, begeleidt. Een werkvoorschrift wordt opgesteld door een expert, in samenwerking met een arbeidsdeskundige. een beroependeskundige en een pro ject-ontwikkelaar. Zódanig dat er uit blijkt: ten eerste w&t er moet gebeuren, ten tweede hóe het moet gebeuren en ten derde waar men in het bijzonder op moet let ten. Door het regelmatig doorne men van zo'n werkvoorschrift raakt men ten slotte vertrouwd met alle te verrichten werkzaam heden. Eigenlijk een onderwijsme thode die uitgaat van de oude zegswijze: al doende leert men. Het driemanschap dat zich in Zaandam bezig houdt met deze opleiding heeft er alle vertrouwen in. Men heeft bovendien veel kun nen leren van de ervaring die men in Zwanenburg met het omscho len van personeel heeft opgedaan. En al zullen misschien de eerste vijftig gebakjes de prullemand in gaan. men hoopt toch zeker vanaf 12 juni voorlopig 50% van de filia len te gaan bevoorraden. 112A 1000,- fil. 5528 Rotterdam, Jonker Fransstraat 1 500,— fil. 5777 Schoonhoven, Haven O.Z. 77 250,— fil. 1066 Hilversum, Langstraat 53 5000 punten fil. 5638 Utrecht, Damstraat 18 5000 punten fil. 1061 Capelle aan de Ijssel, Koperwerk 87 5000 punten fil. 5553 Blerick, Alberd. Thijmstraat 69 5000 punten fil. 1080 Amsterdam, Gelderlandplein 5000 punten fil. 1044 Nijmegen, St. Jacobslaan 137 Het verslag van de Kantoorcom missie. handelend over interne za ken het H.K. betreffende, werd door een OR-lid dat deel uit maakt van de commissie, toege licht. De stembuscommissie van de OR-concerndiensten werd inge steld. Over de cursus Or-leden in Bentveld werd gerapporteerd. Over een ideeënbus HK blijven de meningen verdeeld. Het nieu we introductieprogramma werd door een personeels-functionaris toegelicht. De gedragsregels van de woning toewijzingscommissie zullen in een volgende vergadering worden toegelicht. De plannen om de werkroosters naar de E.G.V.-groep te wijzigen, zal met de medewerkers worden besproken. Openstaande punten zullen voort aan weer op de agenda worden vermeld. De proef met de snellere service verlening werd besproken. Naar het gebruik van Freongas in de koelinstallatie zal door een des kundige van de bedrijfsgenees kundige dienst een onderzoek worden ingesteld. Voortaan zal tijdig worden be kend gemaakt wanneer de perso neels-functionaris in het bedrijf aanwezig is. Voor de komende verkiezingen werd een commissie benoemd. Het OR-lid van de kantine-com missie gaf een toelichting op de aanpassing van de prijzen. Ook de aanpassing van de uitke ringsnormen van het personeels- fonds werden besproken. Op korte termijn zal op verzoek van de OR een deskundige de no dige informatie geven over de toe komstige ontwikkelingen binnen de P.M.C.-afdelingen. De studiegroep, die de Goede renstroom bestudeert, is uitge steld. De resultaten van de le periode 1972 werden besproken aan de hand van uitgebreide cijferover- zichten. In verband met de komende feest en vakantiedagen zullen 6 opha lers in vaste dienst worden aange nomen. Ook zullen vakantiewer kers worden ingezet. De leden van de contactcommissie zullen een mededeling samenstel len gericht aan het personeel over het oplopen van het ziekenpercen- tage. Vooralsnog wordt geen zie- kencontrole ingevoerd. Verder kwamen ter sprake de reis- vergoedingen i.v.m. de gestegen vervoerskosten, de ideeënbus en de salarisbetalingen via de bank. Ten aanzien van het vrijgeven aan personeel dat lid is van een ge meenteraad of daarmee verband houdende commissies, is doorbe taling van verzuimde uren for meel niet juist. De bedrijfsresultaten van Wijhe zijn gunstiger over 1971 dan over 19707 Een kleine commissie zal nagaan of er behoefte is aan een maat schappelijk werker. In de Flitsen van maart staat op de voorpagina een artikel over de 230 kandidaten voor de OR Filia len. In de tweede kolom komt de zin voor: 'dat hij of zij ten minste drie jaar in het bedrijf zal blijven werken'. Hiermede wordt natuurlijk geen contractuele verplichting ge vraagd. Wel is het de bedoeling dat degene, die zich kandidaat stelt, zich realiseert dat hij of zij bereid is, indien men bij ons werkzaam blijft, bij verkiezing de betreffende zetel in de OR te blij ven bezetten en zich niet halver wege terug te trekken. In het bijzijn van zijn collega's van C.M.S. I heide de heer H. ten Have (Ome Henk) op 24 maart j.l. de eerste paal van onze nieuwe centrale slagerij in Zaandam. In navolging van de eerder gehou den voetbaltournooien in '68, '69. '70 en 1971. zal het sportpark 'DE WOERD' te Driebergen, op zon dag 4 juni 1972, weer een grote AH-invasie te verwerken krijgen. In 1971 waren rond 500 spelers, begeleiders en gasten aanwezig op deze jaarlijkse AH-sportdag. Dit jaar wordt het eerste lustrum ge vierd van dit sportfestijn, dat in de loop der voorbije jaren een ge weldige sportieve vlucht genomen heeft. In 1968 gestart met een zes tal filiaalteams, zullen nu zo'n twintigtal neren en een zestal da mesteams acte de presence geven, om hun beste AH beentjes voor te zetten, met als inzet de HEINTJE wisseltrophee. in de voorgaande jaren gewonnen door Utrecht (1030), Velp( 1024).Tiel( 1094),en verleden jaar waren het de groen- temerchandisers Rotterdam, die het bravourestukje uithaalden de aanwezige filialen achter zich te laten. Ter voorbereiding van deze sportdag worden afgevaardigden van de deelnemende filialen ver zocht op dinsdag 4 april te 20.00 uur aanwezig te willen zijn in de kantine van Sportpark 'de WOERD' te Driebergen, voor een oriënterend gesprek. Die filialen, die zich opgegeven hebben voor dit tournooi. krijgen hierover een aparte uitnodiging. Aldaar worden dan de poule-in delingen, programma, reglement en verdere punten ter bespreking aangeboden. LEf OP VOLGENDE UITGA VE VAN AH FLITSEN. De Sportcommissie: J. H. Houben. J. H. Jongerius. Actiefoto van de secretaris van de stemcommissie voor de OR- AHSM-filialen, de heer F. Brandsma.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 7