AC'S IN FLITSENDE ONDERLINGE STRIJD Albert Heijn ontving relaties in Tilburg CORNER CUP COMPETITIE Geestelijke bijstand Bartelson bezoekt Klaverjas- tournooi AH-Flitsen Veel waardering was ervoor de grote mate van openheid door Albert Heijn betoond tijdens de ontvangst op 8 maart van journalisten en vertegenwoor digers van grootwinkelbedrij ven en commerciële organisa ties in DC Tilburg. Door een verheugend groot aantal journalisten en 'colle ga-kruideniers' was aan de uitnodiging om deze middag bij te wonen gevolg gegeven. Hieruit kan worden afgeleid hoe actueel het onderwerp van deze middag was: de distribu tie in al haar facetten. In een duidelijk betoog gaf de heer W. Wachter aan hoe de ontwikkeling van het concept van physical distribution kan leiden lot belangrijke efficien cy- verbetering in de distribu tie. De nadruk wordt erop ge legd. dat alleen een integrale aanpak tot het beoogde resul taat kan leiden. De heer N. J. Visser gaf een overzicht van de ontwikkeling van de kruidenierswarendistri- butie bij Albert Heijn sinds 1950. Hij wees daarbij vooral op de noodzaak van optimale afstemming van distributie centra en filialen. Bij de bouw van het DC Tilburg is verder rekening gehouden met de mogelijkheid van mechanise ring/automatisering binnen enkele jaren. Na een rondgang door het DC beantwoordde een panel o.l.v. de heer J. van Meer vragen van de aanwezigen, onder wie wij onder meer vertegenwoor digers opmerkten van De Bij enkorf Co-op. De Gruyter, De Spar en V D. In antwoord op één van de vragen pleitte de heer Van Meer voor een gezamenlijke aanpak van problemen, die niet de inden li teil van de be trokken bedrijven raken. Dit werd door de aanwezigen toe gejuicht en overeengekomen werd dit bij het C.B.L. ter ta fel te brengen. Samenvattend kan worden gesteld, dat deze bijeenkomst een belangrijke bijdrage heeft geleverd tot het op gang bren gen van een gedachtenwisse- ling over een integrale aan pak van de physical distribu tion. 'Nergens spelen service, hygiëne en kwaliteit zo'n be langrijke rol als in een restaurant. Staat het slecht op deze punten dan kun je wel inpakken, zit het goed, dan bind je de klanten met gouden banden!' Met deze waarheid in gedachten start vanaf 24 april in alle Albert's Corners de Corner Cup Competitie 1972, die een vol jaar zal duren. Hoofdprijs: een week- endreis naar het buitenland voor alle medewerkers van ae winnende vestiging! De actie is zodanig opge zet dat iedere medewerker, ook de parttimer kan mee spelen in een strijd, 'die de gezonde concurrentie tus sen de diverse vestigingen zal stimuleren.' daarin de stand van zaken en di verse interviews. De Corner Cup Competitie is, mo gen we gerust zeggen, een 'fijne sportieve wedstrijd'. Een wedstrijd waarmee iedere AC-medewerker enthousiast kan en zeker ook zal meedoen. Hoofddoel van de Cup Competi tie is door het geven van meer en betere service vaste klanten te bin den en van passanten vaste klan ten te maken. Ook factoren als hy giëne en kwaliteit (vorig jaar in een actie extra benadrukt) blijven daarbij een grote rol spelen. Uit eindelijk doel blijft natuurlijk een hogere omzet en betere bedrijfsre sultaten. In de afgelopen maand zijn alle medewerkers van de AC's op speciale presentatiebijeen komsten van deze nieuwe actie op de hoogte gebracht. Zo werkt de Corner Cup Compe titie: elke vestiging wordt iedere periode (een periode duurt vier we ken) beoordeeld op een groot aan tal punten die samenhangen met service, hygiëne en kwaliteit. Daartoe worden alle vestigingen 2 X per periode bezocht door een enquêteur van een onafhankelijk bureau voor marktonderzoek, de zogenoemde 'mystery guest'. Hij werkt met een speciaal samenge steld vragenformulier, dat wordt voorgelegd aan ae directie van AH-restaurants, waarna de prijs winnaar wordt aangewezen. Het formulier is zo opgesteld dat er in totaal 100 punten gescoord kun nen worden. Negatieve beant woordingen kunnen strafpunten tot gevolg hebben, hetgeen de eindbeoordeling sterk kan beïn vloeden. De heer N. de Boer is na 7 maan den nu weer thuis voor verder herstel. Mevrouw Bindt-de Boer (lab.) moet enige weken rust hou den. Mejuffrouw E. Koers moest opgenomen worden in het zieken huis. De heer J. Hus (V.F.) heeft met zijn voet tussen een heftruck gezeten. De heer J. Buys (portier) moet nog steeds rust houden De heer P. Scholten is na zijn val nog steeds thuis. De heer J. Groot (O.D.) is nu al acht maanden thuis. De heer J. Pieterse (S.B.-4) moest voor een onderzoek opge nomen worden in 't ziekenhuis. De heer P. Loenen (V A.) is al vele maanden ziek. De heer M. Ergül (V.A.) is al een paar maan den ziek. De heer S. v. Rookhui- zen (K.B.) is al drie maanden niet in staat zijn werk te doen. De heer H. Blokzijl (V.A.) is al van juni 1971 ziek De heer F. Brinkkem- per is na zijn rustkuur van zes we ken weer aardig aan de beterende hand. De heer K. Peres-Mesa (V.A.) is na vele weken in het zie kenhuis te zijn geweest nu weer thuis om verder op te knappen. De heer B, v. Briemen moet enke le weken rust houden. De heer C. K. de Grooth (transito) is na 't auto-ongeval er nog buitenge woon goed afgekomen (gelukkig dat hij zijn gordel om had). Me vrouw S. Laurinda-da Fonsecak (K.B.) is al een paar maanden ziek. Mevrouw F. Puls Böhm is ook al enige weken ziek. De vestigingen die in een periode de eerste vijf plaatsen bezetten worden verrast met een gul pre miebedrag voor alle medewerkers persoonlijk. Eerste plaats: 50,— voor alle medewerkers, tweede plaats 40,-, derde t/m vijfde plaats: 25,-. En dat elke periode opnieuw. Omdat de actie helemaal geba seerd is op persoonlijke inzet van alle medewerkers geldt de regel: wie er niet is, deelt niet mee in de winst. Zieken krijgen dus geen uit kering voor de dagen of uren dat ze afwezig zijn. Voor parttimers en vakantie-werkers is een apart beloningssysteem opgesteld, zodat ook zij hun aandeel in de prijzen- pot kunnen verdienen. Wie wordt winnaar van de Compe titie? De vestiging die in de Cor ner Cup Competitie 1972 in totaal over 9 perioden het hoogste pun- tenaantal heeft gescoord wordt winnaar en ontvangt de wissel- prijs: 'De Golden Corner Cup 1972'. Daarnaast wordt ook een eerste prijs en een troostprijs uit gereikt voor die vestigingen die de kampioen het dichtst weten te be naderen. Alle medewerkers van de winnende vestiging worden be loond met een weekend-reis! De eerste prijs is 1000,— groot en is bedoeld voor een bezoek aan caba ret. theater, of schouwburg, even eens met alle medewerkers. En de medewerkers van de vestiging die de troostprijs krijgt gaan voor ƒ500,- met z'n allen gezellig een avondje uit eten! De hele actie wordt begeleid door een veertien-daags bulletin met Super-Obligaties Op 11 maart jl. organiseerde in ons O.G. de Ontspannings Ver eniging haar jaarlijkse klaverjas- toernooi met als inzet het "Zilve ren Galjoen', geschonken door de heer A. Heijn. Ook dit jaar is het weer een groot succes geworden. Niet minder dan 240 deelnemers van zestien verenigingen namen aan het toernooi deel. Een groots opgezette tombola stelde de organisatie in staat deze dag financieel het hoofd boven water te houden. De uitslag was alsvolgt: le Prijs en voor 1 jaar houder van de wisselprijs K.J.C. 'Poelenburg' met 22244 punten. 2e Prijs K.J.C. Pax met 22194 punten. 3e Prijs K.J.C. Stationskwartier 1 met 21853 punten. Verder waren er prijzen voor hel hoogste koppel, het laagste koppel en een marsenprijs, welke laatste door twee koppels werd verdiend. Eventuele kandidaat-klaverjassers worden opgeroepen zich met de organisatie in verbinding te stel len. want nieuwe leden zijn nog steeds van harte welkom elke don derdag van 19.00-22.30 uur in het O.G. "aan de Klamperstraat te Zaandam. Het personeel van de superman in Geleen heeft zaterdag 12 februari waarschijnlijk wat vreemd opgeke ken bij hel zien van het nieuwe per soneelslid dat zich die dag 's mor gens bij het inpakken aan de kas sa's verdienstelijk maakte. Het heeft van dit (goedkope) hulpje helaas maar een paar uurtjes kun nen profiteren, zolang als nl. de leerlingen van de brugklassen van de scholengemeenschap St. Michiel op jacht waren naar hun leraren. Overal in het centrum van Geleen liepen zonderlinge figuren rond, in etalages, als gemeente-reinigers enz. En zo stond ook een leraar, moderator B. Heijnens gezellig aan de kassa in te pakken. Wel een leu ke afwisseling tussen alle gods dienstlessen door. Het personeel van de supermart hoopt dat dit gemanoeuvreer met zakken, zakjes, dozen en doosjes de moderator zo goed bevallen is. dat hij zich in 1973 bij het volgende schoolfeest weer als werkkracht komt aanmelden.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 6