Miro Leeuwarden vanaf opening overweldigend succesvol Nieuw opleidingssysteem voor AC-medewerkers Prospectus personeel Complimenten Uit hele provincie Miro en kievietsei Fabeltjeskrant Cassettes DO flitsen personeelsblad albert heijn nv oplaag 21.000 verschijnt 12x per jaar 29e jaargang nr. 4 april 1972 De als wereldkampioene schaatsen vermaarde Frie se huisvrouw Atje Keulcn- D Istra opende woens dagmorgen 22 maart on der overweldigende be langstelling aan de Ald- lansdijk te Leeuwarden het derde zellbedienings- warenhuis van Miro N.V. Atje vestigde tevens een nieuw record door in de 44,27 seconden waarin zij vijfhonderd meter ijs ach ter zich laat twee bood schappenwagens boorde vol speelgoed te laden, welke buit ten goede kwam aan een bekend Fries kinder-revalidatie- centrum. De middag tevoren had Leeuwar dens burgervader tijdens een re ceptie in de nieuwe vestiging de Friese Iviiro een goede toekomst toegewenst, terwijl Miro's presi dent-directeur J. van Meer com plimenten richtte aan het vooruit strevend gemeentebestuur, archi tect Bonnema, aannemer Kats en algemeen bedrijfsleider Swartsen- burg. binds de opening, waaraan ook drie olifanten, vijf vliegtuigen met spandoeken, een poffertjeskraam, ossespit, poppenkast en veel at tractieve aanbiedingen te pas kwamen, heeft de nieuwe Miro gegonsd van bedrijvigheid. Van openings- tot sluitingstijd waren er queuën voor de deuren terwijl het aan meer dan 600 auto's plaatsbiedende parkeerterrein al spoedig zo vol liep, dat de politie de winkelende automobilisten op de dichtbij het warenhuis in aan bouw zijnde snelweg naar Drach ten moest laten parkeren. De ko pers kwamen dan ook uit de hele provincie opdagen en velen had den voor de lage Miroprijzen zelfs een rit uit Groningen over. Nieuw na de eerdere Miro-vestigingen in Vlissingen en Maastricht is de geïntegreerde opzet van de Friese Ter gelegenheid van de opening van de Miro- Leeuwarden hebben over het Friese vlakke land re- clamevliegtuigen gevlo gen met de mededeling^ dat de Miro feestelijk zou worden ingewijd. Op het moment dat deze vliegtuigen overkwamen, vond een boer een kie vietsei. Hij toog ermee naar Leeuwarden, liep de Miro binnen en schoot Me vrouw Govers aan met de volgende woorden: 'U zult wel verbaasd zijn dat ik mijn pet ophoud, maar daar zit mijn eerste kie vietsei onder, dat ik u graag als feestelijke bij drage wil aanbieden'. Atje Keulen-Deelstra zag kans om in 44.27 seconden 2 bood schappenwagens vol speelgoed te laden. Miro met één centrale check-out sector (20 kassa's) voor non-food en food en ook, dat laatstgenoem de sector hier onder eigen Miro- vlag opereert en een zelfstandig, scherp concurrerend prijsbeleid voert. Bovendien zijn opzet en presentatie in Leeuwarden (4780 m2 verkoopruimte) nog massaler. Albert Heijn Restaurants N.V. en N.V. Seinpost hebben overeenstem ming bereikt over de exploitatie van de Albert's Corner. Buitenhof 22.Den Haag. Met ingang van 1 mei a.s. zal deze worden overgenomen door N.V. Sein post Het is Albert Heijn Restaurants nl. gebleken dat de specifieke Albert's Corner-formule voor deze vestiging in de oude Haagse binnenstad minder geschikt is. Seinpost is van plan de wijze van exploitatie 22-3 Voorburg aan te passen aan de mogelijkheden die deze locatie biedt. In principe treden de medewerkers van deze Albert's Corner in dienst van Seinpost. De directie van Albert Heijn Restau rants N.V. deelt voorts mede dat de Albert's Corner aan de Koningin Ju- lianalaan de Voorburt op korte ter mijn zal worden omgebouwd tot een McDonald's-vestiging. Te verwachten is dat de inrichting van de nieuwe McDonald's een vier tal maanden zal vergen. Tijdens de verbouwing zal geen exploitatie plaatsvinden De medewerkers van deze Albert's Corner zullen elders in het concern kunnen worden geplaatst. Er is hieromtrent overleg gepleegd met de werknemersorganisaties In de dagbladen is het omwisselingsaanbod gepubliceerd dat Albert Heijn heeft uitgebracht aan de houders van aandelen van Simon de Wit. Dit aanbod is vergezeld van een uitgebreid prospectus met de geschiedenis van onze bedrijven, de beweegredenen voor de sa menwerking en.financiële overzichten. Uiterlijk 6 april 1972 moeten de aandeelhouders van Simon de Wit meedelen of zij van het aanbod gebruik maken. Op 10 april 1972 zal onze Raad van Bestuur bekend maken of er voldoende aandelen ter omruil zijn aangeboden en tevens of het bod gestand wordt gedaan. Direct daarna zullen wij van deze prospectus een personeelsuitga ve drukken, die wij zenden aan de staf en de bedrijfsleiders. Andere belangstellende personeelsleden kunnen deze publikatie desgewenst ook toegezonden krijgen. Aanvragen s.v.p. richten per formulier correspondentie aan H.K. Zaandam, afd. ARVA. Direct na de zomer star ten we in de Albert's Cor ners met een voor Neder land vrijwel uniek oplei dingssysteem voor nieuw horeca,-personeel, waarbij gebruik wordt gemaakt van audio-visuele appara tuur. Daarbij zullen de namen van de diverse functies binnen het be drijf veranderd worden. Samen met de invoering van de nieuwe bedrijfs kleding voor het AC.-per- soneel is dan de totale vernieuwing, waarnaar men binnen Albert Heijn Restaurants al geruime tijd streefde, een feit ge worden. De nieuwe opleiding is een be langrijk steunpunt in de actie die vanaf 24 april in de restaurants gevoerd zal worden onder het motto: de grootst mogelijke aan dacht voor service, kwaliteit en hygiëne. Men is zich er van be wust dat alleen vakkundig perso neel die drie factoren kan verwe zenlijken. Wie een vak goed in de vingers wil krijgen, moet goed worden opgeleid. Sinds ongeveer een jaar bestond er voor de Al bert's Corners behoefte aan een betere opleiding voor het nieuwe personeel. Daarom werd een op leidingscommissie in het leven ge roepen, welke bestaat uit vier ma nagers, een groepsleider en de personeelsfunctionaris. Samen met arbeidsspecialisten zijn de commissieleden gaan zoeken naar een geschikt opleidingssysteem. Dat vond men na enige tijd in Amerika in de vorm van het La- belle-apparaat, een soort televisie toestel dat geluid en beeld ver toont van een cassette, die er kant- en-klaar ingeschoven kan worden. Elke cassette bevat een afgerond onderdeel van een totale oplei ding. In plaats van het lopend beeld, zoals dat bijvoorbeeld met videorecorders wordt gebruikt werkt het Labelle-systeem met dia's, omdat gebleken is dat stil staand beeld indringender op de toeschouwer overkomt. De dias- trook is onafhankelijk van het ge luidsspoor in de cassette beves tigd. De cassettes zijn volautoma tisch en hoeven niet te worden te ruggespoeld. De werkgroep die zich met de op leidingen bezighoudt heeft ook de lesstof voor de cassettes bepaald. De produktie is in handen gege ven van M. M. Chanowski, de maker van de fabeltjeskrant. De totale opleiding zal in eerste instantie in ongeveer twintig cas settes worden "uitgebracht. Elke cassette duurt ongeveer twaalf mi nuten. De leerstof is door een on derwijsdeskundige van Chanow ski verwerkt tot een script, waarna een copywriter er een draaiboek met een goedlopende tekst voor heeft samengesteld. Elk draaiboek wordt ter goedkeuring aan de op leidingscommissie voorgelegd. De heer J. R. F. Hattink, personeels chef van Albert Heijn Restaurants zegt daarover: 'We hebben een bijzonder plezierige relatie met Chanowski opgebouwd. Ze zijn zelf ook erg enthousiast over deze opleidingsmethode, die in ons land nog nauwelijks wordt ge bruikt. We hebben de voorkeur gegeven aan een professionele op zet, die naar wij verwachten beter zal aanslaan dan zelf in elkaar ge draaide lesjes. De teksten worden ook door beroepsmensen gespro ken, o.a. door Fred Emmer NOS- journaal) en Nelly Frijda (toneel speelster.) De foto's zijn door een AH-fotograaf gemaakt.' Het ligt in de bedoeling dat na de zomer elke AC over een Labelle- apparaat met ten minste 12 casset tes zal kunnen beschikken. De eerste drie cassettes zijn nu klaar en we hopen ze verder om de drie weken te kunnen afleveren. Om de opleiding zo gericht moge lijk te maken hebben we voor elke functie een duidelijke taakom schrijving gezocht. Dat heeft gere sulteerd in een volledig verander de terminologie. Serveersters en obers heten nu AC gastheer of -vrouw en zijn medewerkers van het Service team. Verder kennen we de medewerkers van het pro- duktie-team (koks) en de AC-me dewerkers van de huishoudelijke dienst. Uitgaande van deze taak- bepalingen is er een uitgekiend cassette-programma opgesteld. Er wordt opgeleid om vakmensen te maken. De nieuwe opleiding gaat twee maanden duren en is voor ieder een verplicht. Parttimers en scho lieren krijgen een aangepaste op leiding. Na de eerste introduktie- dag, waarop iedere nieuweling een boekje mee naar huis krijgt waar zijn rechten én zijn plichten in vermeld staan, gaat men wer ken met het Labelle-apparaat on der begeleiding van de manager of de directe chef of cheffin. Om de leerlingen niet met teveel in formatie te overstelpen wordt per dag een beperkt aantal cassettes gedraaid, waarvan sommige her haald worden. Soms moeten tij dens het afdraaien schriftelijk en- (zie verder pag. 2)

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 1