'In Formosa kijkt men vreemd op als vrouw een order plaatst' NIEUWE KLEDING VOOR DE MEDEWERKERS VAN AH- RESTAURANTS N. V. I AH's textielvrouwe J.Sahuleka: [AC en ihistorie i DE NIEUWE COLLECTIE In Japan hoort vrouw thuis In memoriam Goedkoper Siberië LI AH-Flitsen 5 Enige weken geleden, ver- bleven 4 'dames' uit de 5e I klas M.M.S. te Amsterdam, I te lang in de gezellige Am- stelveense 'Albert's Corner' Japan-Korea-China-Formosa-Singapore. Het zou een greep uit een fiere vakantiefolder kunnen zijn; het is een pure AH-zakenreis, eind vorig jaar gemaakt door product-manager textiel mevrouw J. Sahuleka samen met Miro's-senior-merchandiser de heer W. V. M. de Roij. Doel ervan: het bewerkstelligen c.q. nauwer aanhalen van de contacten daar en het ontwikkelen van een nieuwe markt ofwel bezien in hoeverre de daar gemaakte textiel hier verkocht kan worden. Voorwaar geen snoepreisje. Voor mevrouw Sahuleka was het de eerste grote buitenlandse reis. Toch wel opmerkelijk voor een vrouw van 29, die 4'/2 jaar AH'r is, waarvan een half jaar als productmanager werkzaam. Over die tegenwoordig nogal veel be schreven creatie vrouw-in-topfunctie zegt ze: 'Als een vrouw echt wil en kan, zijn er veel mogelijkheden', waarmee ze Op 12 februari 1972 is overle den op 61-jarige leeftijd de heer Hendrik Hoeve. De heer Hoeve was de stichter en jarenlang president-directeur van Hoeve's Bakkerijen in Zwanenburg en Amsterdam. Nadat hij met onze onderne ming is gaan samenwerken heeft hij nog enige jaren leiding gegeven aan zijn bedrijf en is toen, om gezondheidsredenen, vervroegd met pensioen gegaan. Hij heeft er slechts een 7-tal ja ren van mogen genieten. Wij herinneren hem ons als een buitengewoon actieve figuur die veel tot stand heeft gebracht. de eerder in dit blad geponeerde stel ling onderschrijft van mevrouw J. Ba- rendregt, adjunct-directeur Ste- rovita Export. Over het reizen, iets wat haar functie nu eenmaal met zich meebrengt, zegt mevrouw Sahuleka: 'Ik doe het veel en graag ja. maar ik vind het op kantoor ook bijzonder prettig werken'. En over die grote, vier weken durende Azië reis: 'Het is hard werken, omdat je in betrekkelijk korte tijd, zo'n reis is nu eenmaal erg kostbaar, zo verschrikke lijk veel moet doen. Daarginds wordt veelal zes dagen lang gewerkt, soms zelfs zeven, van 's morgens vroeg tot 's avonds laat en dat doe je dan zelf ook". Haar werk bestond uit het v gesprekken met de mensen daarginds, het bestuderen van materialen, cijfers en werkmethoden, het uitleggen van wat AH wenst en het uiteindelijk be slissen over de aankoop van shirts, pyama's. ondergoed, pantalons, jac kets. Waarom juist daar. zover weg? Mevrouw Sahuleka 'Niemand wil een goede pyama kopen voor twintig gul den als het ook voor een tientje kan. De arbeidskosten in die landen zijn la ger, het totaalprodukt is daardoor goedkoper en dat is voor ons interes sant'. Hoe ze het zakendoen ervaren heeft? 'Over het algemeen was het allemaal erg goed georganiseerd en kon je over concrete dingen praten. In China werd je bedankt dat je gekomen was, in Ja pan bijzonder businesslike zijn ze bijzonder technisch en scherp. Wat me verder opviel was, dat vooral Chinezen de talen zo goed spreken en dat ze bij zonder intelligent zijn.' Of ze als za kenvrouw volledig geacceptecrt werd? Ze geeft een typisch voorbeeld: 'In Formosa plaatste ik een order en één van de heren vroeg toen aan de heer De Roy of dat wel kon.' Ze accentueert het met een 'Japan vond ik als vrouw ontzettend. Japanners zijn in denken en doen volkomen westers, maar de vrouw accepteren ze alleen als ze thuis zit. In ons land is het heel nor maal als een secretaresse met haar baas meegaat, zoiets is daar ondenkbaar, en daar was ik als zelfstandig werkende vrouw. Kunt u na gaan het is een men taliteitskwestie, waar, afgaande op wat jongeren zeggen, toch weieens verande ring in zal komen. De meeste wakkere uren van de reis zijn opgegaan aan zakendoen en reizen, per vliegtuig, alleen naar China werd met de trein gegaan. 'Het was géén vakan tiereisje', zegt mevrouw Sahuleka. 'wat we van de landen zelf hebben kunnen zien, gebeurde tijdens de reizen'. Het meest gefrappeerd daarbij hebben haar Hongkong 'een geweldige stad, met een enorme tegenstelling tussen arm en rijk', Japan 'een stenen huizenblok, wel indrukwekkend, maar niet gezellig' en de fascinerende vliegreis bij helder weer over Siberië. en verzuimden dientengevol ge het daaropvolgende uur I geschiedenis. Straf diende hierop te vol- I gen, doch de conrector, die de straf moest opleggen, be- I sloot het met humor op te i lossen, door de leerlingen in I kwestie, de geschiedenis van i 'Albert's Corner' te laten I uitpluizen en er een opstel over te laten schrijven. De 4-leerlingen hebben zich I met 'verve' van hun taak I gekweten! Na zes maanden noeste arbeid is eind februari de nieuwe collectie textiel gekomen. Geen hoogmo- dische dingen zoals dat genoemd pleegt te wor den, maar een leuke - lek ker - draagbare - mode - voor - betaalbare - prijzen. In die nieuwe collectie zijn onder meer tricotpy jama's en badstofpyja ma's, heel gewilde artike len voor kinderen, dames en heren, leuke lange nachthemden >oor meisjes en judopyjama's voor he ren en jongens. Voor da mes zijn er ook nachthem den 'doordrenkt' van ro mantiek, maar ook hem den die meer op huiskle- ding lijken. Hemden waa rin de melkman te woord gestaan kan worden. Ternauwernood opvallend eigenlijk is dat bij de da mesmode de pantalon, voor de zomer in o.a. acryl en katoen, de boven toon voert. Pantalons zijn nu eenmaal geen modegril meer. maar kledingstuk ken voor alle gelegenhe den en cijfertjes wijzen uit dat vele vrouwen er drie A vier bezitten. Bij founda tion en ondergoed is ster ker nog dan in voorgaan de jaren 'kleur' gekomen, d.w.z. niet meer overwe gend wit, maar tal van pastel- en wat fellere tin ten. De nieuwe collectie zal vanaf heden druppels gewijs, al naar gelang de mode 'gebiedt'. wat nieuws bevatten. Het personeel van de Albert's Corners krijgt binnenkort nieuwe kostuums, die totaal afwijkend zijn van de vorige. Deze aangepaste bedrijfskleding, die meer in overeenstemming is met het karakter van de AC. heeft als hoofdkleuren bruin en blauw en is voorzien van het AC-vignet. De kelners van de eethuisjes krij gen bij de zwarte pantalon een beige overhemd en een bruin voorschoot, met daarop het eet huisjes-embleem. De bedrijfsleiding (managers, produktiegerants etc.) krijgt een bruine blazer met een beige pan talon. Het bedieningsteam krijgt een blauwe blazer met grijze pan talon voor de mannelijke hoofden van bediening, een blauw mantel kostuum voor de vrouwelijke hoofden van bediening, de kel ners zullen een beige overhemd met zwarte pantalon dragen met een vlinderstrikje en de serveer sters een moccabruine jurk met turquoise kraag en manchetten. De kostuums zijn alle gemaakt van goede stoffen: een zware kwaliteit terlenka of wol met voorschoten van denim. De uit voering en levering is in handen gegeven van de fa. Determeijer in Amsterdam, specialisten op het gebied van bedrijfskleding. De kostuums zijn ontworpen met in spraak van het personeel, een spe ciale kledingscommissie, onder leiding van de heer J. Boot (groepsleider restaurants) maakte de ontwerpen, de kleuradviezen werden gegeven door de heer Bru- nott van de afdeling vormgeving en op verzoek van de serveersters werd op hun jurken een zakje aangebracht waarin precies een bonboekje past met daarbij een kettinkje waaraan een ballpoint kan worden bevestigd. Op 6 jan. j.l. vierde de heer P. T. W. Kerkhoff (regionale coörd. admis. SM's) zijn 25 jarig jubileum. Rechts de jubilaris met zijn cadeaus.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 5