Bedrijfsgeneeskundige dienst is gevestigd in hoofdkantoor Drie FIETSEN VANAF DE AC LEUSDEN coo zilveren i 1 noten i Geen vervanger huisarts O C o o E.H.B.O. Voorkomen I I Stress AH-Flitsen 3 Met ingang van 21 februari is de bedrijfsgeneeskundige dienst gevestigd op de bene denverdieping van het hoofd kantoor. Dokter H. van der Bruggen, die tot dan toe zetel de aan de oostzijde heeft daar met zijn staf (verpleegster en doktersassistente) de beschik king over een complete prak tijkruimte die bestaat uit een spreekkamer, wachtkamer, on- derzoekkamer, administratie ruimte en laboratorium, waar eenvoudige onderzoekingen (bloed en urine) kunnen wor den gedaan. Dokter Van der Bruggen blijft als arts in dienst van de Stich ting Bedrijfsgeneeskundige Dienst voor de Zaanstreek. Naast drie spreekuren per week voor het personeel van het HK houdt hij drie ochten den per week zitting in de pro- duktiebedrijven en tweemaal per week in het distributiecen trum. Het nieuwe hoofdkan toor wordt tevens het keurings centrum voor alle nieuwe per soneelsleden in Zaandam en de filiaalvestigingen in de Zaanstreek. Het ligt niet in de bedoeling dat dokter Van der Bruggen gaat optreden als vervanger van de huisarts. Zijn prak tijk is vooral gericht op werknemers met chronische klachten die vermoe delijk verband houden met hun werk situatie. Daarvoor is het ook nodig dat hij zelf regelmatig zich in het bedrijf begeeft om een juist inzicht te krijgen, in werksituaties. Wie een geneesmiddel of verbandje nodig heeft kan zich daarvoor wenden tot de in functie blijvende EHBO-ers die wij overal in het bedrijf hebben, en die hun werkzaamheden ook voor het verlenen van eerste hulp nog gaan uit breiden. De EHBO-er zal dan beoor delen of artsenhulp noodzakelijk is en dienovereenkomstig handelen. Een van de belangrijkste taken van een bedrijfsarts is preventieve geneeskunde i.v.m. de werksituatie. Informaties daarover verkrijgt hij uit gesprekken met zijn patiënten en uit de aard van hun klachten. Rugklachten kunnen bijvoorbeeld immers de oorzaak van verkeerde stoelen zijn. te veel haast werk kan iemand maagklachten bezor gen, stof of tocht kunnen leiden tot aandoenihgen van de luchtwegen. Mo gelijkerwijs ook zijn in sommige geval len klachten terug te voeren tot een ge spannen verhouding met bijvoorbeeld collega's of een chef. In al deze geval len kan de bedrijfsarts optreden als objectief adviseur èn als geneesheer, met inschakeling van de daartoe aan gewezen lijn- of steunfunctionarissen, dit uiteraard met volledige instemming van het betrokken personeelslid. De bedrijfsarts is beslist géén controle rend arts (een veelvoorkomend mis verstand!). De controle van zieke werknemers ligt in handen van een daartoe aangewezen oudere arts. Naast de al eerder genoemde keuringen gaat dokter Van der Bruggen zich ook be zighouden met wetenschappelijk on derzoek als het volgen van statistieken over ziekteverzuim, over bedrijfsonge vallen (waarvan we maar hopen dat I Ter gelegenheid van de IMacropak, de internatio nale verpakkingsbeurs, die 15 maart in Utrecht I wordt geopend, is weer de Gouden Noot Verpak- kingswedstrijd verbon- I den. Drie Albert Heijn i verpakkingen werden de- ze keer met een zilveren noot bekroond. I Dit waren doosjes choco- ladehagel, een nieuwe verpakking van onze pro- duktiebedrijven Zaan- I dam; twee verpakkingen voor dierenvoeding, I vleesbrokjes en diner; en de cornflakesverpakking. Het aantal trofeën van de afdeling Vormgeving I komt hierdoor op 3 maal goud en 8 maal zilver. De ontwerper van de be kroonde verpakkingen I was de heer Simon de Leyster, die reeds eerder een aantal bekroonde verpakkingen voor ons j ontwierp. dat heel kleine statistieken zullen wor den) enz. Bovendien zal hij periodieke medische onderzoeken verrichten bij alle daarvoor in aanmerking komende werknemers. Dokter Van der Bruggen kan door iedereen die bij AH in dienst is wor den geconsulteerd. Op 1 februari ging in Emmerhout een bijzondere SuperMart open, omdat de klant op een verkoopoppervlakte van 300 m2 toch een volledig assortiment van dagelijks benodigde artikelen aantreft d.w.z. ook vers vlees, groente, delicatessen etc. Het is er allemaal. De bedrijfsleider van filiaal Emmerhout is de heer G. Nellestijn, die ook al het beheer over de SM Emmen. De Weiert, voert. Ver koopchef is de heer J. Roelofs, bij wie de leiding over de dagelijkse gang van zaken in Emmerhout berust. Afgaande op de foto een benijdenswaardige taak naar onze mening! Onder de titel 'ontdek Nederland op de fiets' geeft de 'Stichting: fiets!', Euro paplein 2 te Amsterdam, regelmatig routebeschrijvingen uit voor enthou siaste fietstoeristen. Voor een van de nieuwste tochten uit deze serie werd de Alberts Corner in Oud-Leusden als start en finish gekozen. Wie eens op z'n gemak wil genieten van het fraaie en afwisselende gebied ten zuidoosten van Amersfoort kan van 15 maart tot 15 oktober in de z.g. fiets- o-rette van deze Alberts Corner een fiets huren. Volwassenen betalen 3,—, 's avonds weer teruggebracht hebben. De tocht, die 30 km lang is, voert de fietser(s) van Oud-Leusden naar Den Treek Woudenberg Glindhorst Achterveld Leusden Centrum Leusden Zuid Den Treek Oud- Leusden. Er zijn in deze route gebieden opgenomen die met de auto niet te be reiken zijn en waar het voor wandelaars uren lopen is. Maar u 'doet' het wel even op de fiets. Wie z'n eigen fiets meeneemt, moet er wel voor zorgen dat zijn vervoermiddel in prima conditie is. Krijgt u onderweg pech, dan is de aardigheid er gauw af. Bent u niet helemaal zeker van uw zaak, huur dan een fiets in de fiets- o-rette. U bent dan voor een luttel be drag verzekerd van een hele dag gezon de buitenlucht en sportieve beweging. Kinderen 2,—. Groepen van 10 tot 20 personen krijgen 10% korting, 20 en meer 20% korting. De prijs van de rou tebeschrijving bedraagt 0,30. U kunt een fiets huren vanaf 10 uur 's morgens en u moet hem vóór 8 uur weer terugbrengen. In het leidende Duitse vakblad 'Le- bensmittel Zeitung' van 11 februari stond een artikel van zes pagina's over Albert Heijn met veel foto's, grafieken, en gesprekken met de heren A. Heijn. P. Ligtenstein. Dr. H. P. Meppelink. P. Jonkergauw en K Romp De kop luidde: 'AH wachst nach Plan' (AH groeit volgens plan). Het Miro-zellbedieningswarenhuis, dat aan de Rondweg om Leeuwarden zijn poorten op woensdagmorgen 22 maart zal openen, heeft de selectie en aanneming van zijn honderdtal personeelsleden vrijwel voltooid. Het warenhuis, waarvan de inrichting in volle gang is, staat onder supervi sie van algemeen bedrijfsleider C. Swartsenburg (54). voordien groepsleider van Albert Heijn supermarts in Noord-Holland. Verkoopchef warenhuisar tikelen F. Andriessen (32) had tot nu toe de leiding over de ah-supermart te Groningen, terwijl de verkoopchef voedingswaren D. van Heemsbergen (27) bedrijfsleider was van de ah-supermart te Coevorden. Chef diensten W. J. H. Lciker was verkoopchef van een warenhuis te Groningen. De diverse afdelingschefs hebben middelbaar schoolniveau en zijn voorna melijk gerecruteerd uit leidinggevend personeel van ah-supermarts in de noordelijke provincies, terwijl de overige employés voor een klein deel parttimers allen afkomstig zijn uit Leeuwarden en omgeving. De afdelingschefs liepen enige maanden stage in de andere Miro-vestigin- gen te Vlissingen en Maastricht en volgden tevens een cursus in het Zaan- damse hoofdkantoor van het Albert Heijn-concem, waarvan de n.v. Miro deel uitmaakt. De andere employés krijgen een vooropleiding in het leslo kaal van de Miro te Leeuwarden, waar ze ook na de opening nog regelma tig instructie zullen ontvangen. Bovendien wordt het volgen van avondcur sussen bij opleidingsinstituten aangemoedigd. De Friese vestiging wordt de grootste en modernste van de drie Miro-zelf- bedieningswarenhuizen. Zij ligt ten zuidoosten van Leeuwarden aan de Aldlandsdijk nabij de kruising met de in aanbouw zijnde autosnelweg naar Drachten.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 3