Aangepaste cursus eerste assistent gestart 1 ONDERNEMINGSRADEN Voor verkiezing filialen 230 kandidaten 0R- DO flitsen BARTELS0N BEZOEKT Waarom veranderen? Plangroep Indeling P.B. Zaandam P.B.Wijhe D.C. Tilburg AH-Flitsen 2 Personeelsblad van Albert Heijn NV 29e jaargang nr. 3 maart 1972 Hoofdredakteur H. K. Engel Plv. hoofdredakteur; J. Ph. Ypma Adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111, toestel 2220 Kamer: 1519 Op 28 februari j.l. is van start gegaan een aangepaste cursus 'Op leiding tot Eerste Assistent (O.E.AS.)'. Deze opleiding neemt de plaats in van de voormalige 'Decentrale Opleiding tot Assistent'. Hoewel de aanpassing een voorlopig karakter heeft pas in het komende najaar zal de O.E.AS. haar definitieve vorm krijgen heeft het op de Afdeling Opleidingen de laatste maanden een flink stuk werk opgeleverd. Daarbij werd voortgebouwd op de resultaten van een plangroepbespreking over de desbetreffende opleiding. De aanpassing was noodzakelijk, doordat een belangrijk stuk van de al gemene opleiding, dat in de voormali ge decentralisale opleiding nodig was, door de Eerste Opleiding en de Voort gezette Eerste Opleiding reeds onder vangen is. Bovendien moest rekening gehouden worden met het feit dat de opleiding nu geen algemeen karakter heeft, maar gericht is op een functie, nl. de functie van Eerste Assistent, welke functie in het kader van de orga nisatieontwikkeling wordt verzwaard. Mede daardoor moesten in de O.E.AS. de bouwstenen worden gelegd voor onderwerpen, die voorheen groten deels pas in de chefsopleiding aan de orde kwamen. Op 20 januari j.l. vierde de heer M. H. Driessen, bedrijfsleider van de SM aan de Daalseweg in Nijmegen, zijn 25-jarig jubileum. De W2L2LT tlCt OITI g3.3.t jubilaris zit op de rechtsbuiten plaats! De Eerste Assistent zal in toenemende mate in staat moeten zijn om leiding te geven en verantwoordelijkheid te dra gen; contacten uit hoofde van zijn functie op de juiste wijze te onderhou den (zowel zakelijk als menselijk ge zien); cijfers te interpreteren en als ba sis voor zijn werkzaamheden te gebrui ken; de kwaliteit en hygiëne in de af deling te bewaken; zijn naaste mede- werkers op te leiden en te begeleiden. Bovengenoemde punten fungeren als 'kapstok' voor de inhoud en indeling van de cursus. De hulpmiddlen en me thodiek van de cursus leggen nadruk op de zelfwerkzaamheid van de cursis ten. In de cursus zijn oefeningen en op drachten opgenomen, en ook worden enkele praktijkopdrachten gegeven. Bovendien maken de cursisten zelf de nodige aantekenigen in hun cursus boek. Het is dus niet zo, dat men een kant-en-klaar pakket theorie mee naar huis krijgt. Voor de totstandkoming van deze aan passing is 'een plangroep bijeen ge weest, waarin eerdergenoemde aspec ten uitgesproken zijn. Deze plangroep bestond uit de heren: M. J. Verbrugge, J. W. H. van Loo (beiden groepslei der). H. T. Driessen, C. J. van Capelle, A. J. Bakhuizen (alle drie bedrijfslei der), K. Romp (hoofd cursuswezen), D. Kwakkel (regionaal personeels- en opleidingsfunctionaris), S. H. Wolden- dorp (afdelingschef), A. G. M. Gies, A. J. E. Griep, J. Verhoogt (alle drie eerste assistent) en A. Baars (medewer ker afd. opleidingen). T.O, Amersfoort De voorzitter opent de vergadering met een verklaring voor het ontbreken van een agenda op de uitnodiging. Een en ander staat in verband met het te bespreken onderwerp, waarbij een vol ledige toelichting noodzakelijk is. Hierna geeft de voorzitter een uitvoe rig overzicht van de huidige perso- neelssituatie, waaruit blijkt dat de sterkte in de P.M.C.-afdelingen. Plan ning. werkplaats grote premies en bui tendienst. te groot is voor de huidige, en toekomstige vraag naar service. Uit dit overzicht komt tevens naar vo ren dat er in de afdelingen Filiaalon- derhoud en Koeltechniek een zodani ge vraag naar technisch personeel is (6 pers.) dat, althans theoretisch in totaal gezien niet van een te grote sterkte be hoeft te worden gesproken. Uit een onderzoek is gebleken dat mu taties zover als thans kan worden voor zien, niet noodzakelijk zijn op de bui- tenposlen. De jsezetting van de open plaatsen in de afdelingen Filiaalonder- houd en Koeltechniek dient dan ook vanuit de groep PMC-Amersfoort te gebeuren. De voorzitter rekent op voldoende kandidaten met een elektrotechnische opleiding en ervaring om een bevredi gende regeling te kunnen treffen. Op gemerkt dient te worden dat de koel- technische monteurs als standplaats Amersfoort hebben, overige vacatures zijn in de provincies Groningen. Noord-Brabant en verder in 't Gooi en in de omgeving van Leiden. Uiteraard zal bij overplaatsing op een ruime in- werkperiode gerekend kunnen wor den. Bij de noodzakelijke verhuizing zal het bedrijf zoveel mogelijk hulp verlenen. Voor de te grote 'planning' capaciteit (3 pers.) is overplaatsing niet uitgeslo ten als het PMC-verzendhuis wordt uitgebreid, een en ander is momenteel in onderzoek. De voorzitter zal persoonlijk nog de zelfde week de betreffende groepen in formeren over de ontstane situatie. Het investeringsprogramma voor P.B. Tilburg werd toegelicht. De gang van zaken voor de komende OR verkiezin gen werd besproken. Als gast gaf Drs. A. A. In 't Veld een toelichting op de cursus OR leden bij de Woodbrookers in Bentveld. De vakantieregeling bui tenlandse werknemers werd goedge keurd. vervolg van pag. 1 Op bovenstaande foto mejuf frouw R. Goes en haar bruide gom. De bruid was vele jaren werkzaam in de filialen en later telefoniste/telexiste op het dis trictskantoor Utrecht. Bij de vergadering waren vijf toehoor ders aanwezig., Besproken werden de verkoop van oud materiaal, de loon- slips, activiteiten van personeelsleden die functies bekleden buiten het be drijf en eventuele inning van de vak bondscontributie via de administratie. De openstaande punten van de vorige vergadering werden afgehandeld. Het ophaalprogramma tijdens carnavalstijd werd uitvoerig toegelicht evenals de resultaten van de 12e en 13e periode, aan dë hand van grafieken. naamde adhaesiekaarten zullen binnenkort worden uitgereikt en dienen om de naam van de favo riet op in te vullen. Ook de lijst met definitieve kandidaten per kiesgroep worden weer in alle fi lialen opgehangen, waarna op 18 april a.s. de uiteindelijke stem ming zal plaatsvinden. Op die dag ontvangt iedere stemgerechtigde een stembiljet van zijn kiesgroep, met onderaan een strookje waar op de eigen naam moet worden ingevuld. Dat strookje wordt na de stem ming van het formulier gescheurd, waarna het stembiljet in een enve loppe gaat die gesloten, met het naamstrookje los erbij wordt afge geven bij de bedrijfsleiding, die als stembureau zal optreden. Alle enveloppen gaan bij elkaar in een grote enveloppe naar het centraal stembureau in Zaandam. Op de sluiting moet een filiaalstempel worden gezet met handtekeningen van leden van het hulp-stem bureau. Enveloppen zonder stem pel en/of handtekening zijn on geldig. Eveneens zijn ongeldig en veloppen met een poststempel dat later gedateerd is dan 19 april. Al les wat na 20 april binnenkomt is dus niet meer geldig! Het centraal stembureau stelt de uitslagen vast die zo spoedig mogelijk bekend zullen worden gemaakt. Kandidaten die op een na de meeste stemmen op zich verenigen worden eerste plaats vervanger/ster bij een eventuele vacature. Voor de twijfelaars nog even een geheugensteun: kiesgerechtigd en verkiesbaar zijn alle werknemers en werkneemsters met op het tijdstip van de verkiezingen een dienstverband van tenminste één jaar, wanneer zij tenminste 80% van de normale werktijd werk zaam zijn. Alleen kiesgerechtigd zijn zij die minder dan 80% maar meer dan 15 uur per week werkzaam zijn en die op het tijdstip van de verkie zingen minimaal 3 jaar in dienst zijn. We wensen iedereen veel succes! De uitwerking van het plan door de he ren A. Baars en P. Samuel (afd. oplei dingen) heeft voor het voorjaar '72 ge leid tot het volgende programma van zes decentraal te houden dagen, die zich uitstrekken over een periode van ca. zes weken: le dag: samenwerken; 2e dag: Contactuele vaardigheid; 3e dag: Cijfermatig inzicht; 4e dag: Goed huishouden; 5e dag: beheerstechnische aspecten; 6e dag: Leiding geven. De deelnemende cursusgroepen zijn ge mengd van samenstelling, d.w.z. er zul len niet uitsluitend 'vakgenoten' bijeen zijn. Tijdens de cursus ontvangen de deelnemers eveneens een leerboek. Dit bestaat uit a. een algemeen gedeel te, waarin een selectie van hoofdstuk ken uit het handboek Bedrijfsvoering, en b. een vakgericht gedeelte, waarin een selectie van hoofdstukken uit het handboek van de afdeling waar de cur sisten werkzaam zijn. De opleiding wordt afgesloten met een examen over de stof uit het cursusboek en uit het leerboek. Indien dit examen met succes wordt afgelegd, ontvangen de kandidaten het Diploma Eerste As sistent. Als inleiders zullen in de cursus optre den supermarktbedrijfleiders, regio naal personeels- en opleidingsfunctio narissen en medewerkers van afdeling opleidingen. De cursusplaatsen zijn Den Haag, Tilburg, Kerkrade, Utrecht, Arnhem, Hoogeveen en Zaandam. Inmiddels volgen in het sei zoen voorjaar '72 150 cursisten de cursusdagen. Onlangs traden in het huwelijk het bruidspaar Koot-Langereis, beiden werkzaam in AC Kalver- straat. U ziet het alweer; 'Join Albert Heijn and find a part- Op 20 januari j.l. was de heer L. J. Nijland 25 jaar werkzaam in onze P.B. Wijhe als administra teur en inkoper. Tot onze spijt hebben wij geen foto ontvan gen. Op 10 februari nam de heer Van de Wolde (BTD) afscheid van het bedrijf, dit was wel een bijzondere gebeurte nis. Er was toevallig een dameskoor uit Rotterdam voor een rondleiding op bezoek dat de heer Van de Wolde een afscheidslied toezong. Bij de familie Rookhuizen (KB), de heer des huizes is zelf al lange tijd ziek, is een zoon geboren. Onze felici taties en voor papa het allerbeste toe gewenst voor een spoedig herstel. Met de heer N. de Boer wil het nog niet, we hopen voor hem dat hij gauw het ziekenhuis mag verlaten. De heer Buis (portier) is nog steeds i.v.m. ziek te thuis. De heer Scholten (postloper) moet enige tijd rust houden, als gevolg van een val in huis. De heer T. van Loenen (VA) is al lange tijd door ziek te thuis. De heer J. Tuinman (OD) die al vele weken thuis is wensen wij het allerbes te toe. Ook de heer F. Brinkkemper sterkte toegewenst nu hij een rustkuur van zes weken moet ondergaan. De heer H. Blokzijl (VA) moet nog rust houden en in april weer bij de dokter komen. De heer M. Belgado is na zijn ongeval nu al bijna een jaar thuis. Zo ook de heer Mohamed die na de val in de KB nog steeds thuis is. De heer H. van Mark moet ook rusten; hij is al een paar maanden ziek. De heer Wol- sink (CF) wordt nog steeds bestraald in het ziekenhuis. De heer J. Kloots (CF) die al lange tijd halve dagen werkte, is nu helaas door zijn ziekte weer thuis. Voor de heer J. de Groot (OD) die al zes maanden ziek thuis is, is nog steeds geen passende werkkring gevonden. Wij hopen voor hem en zijn gezin dat dit spoedig gaat gebeuren. De heer P. Tolstra (CF) is al vele weken ziek. Hij moet nog steeds voor bestraling in het ziekenhuis komen. Mevrouw C. Lau- rinda Da Vonsea (HD) moet al een paar maanden rust houden voor een ontsteking in haar arm. De heer K. de Wit kwam in de CF zo ongelukkig ten val dat hij eerst voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht moest worden, waar bleek dat opname niet direct no dig was. Hij kan nu thuis verder herstellen. Bij de familie J. Raub gaat het gelukkig naar omstandigheden re delijk wel. Tot besluit van dit verslag al onze zieken een spoedige beterschap toegewenst.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 2