Dit jaar start centrale bakkerij in voormalige Spandon-panden Belangrijke uitbreiding capaciteit Voor verkiezing 0R-filialen maar liefst 230 kandidaten Centrale Ondernemingsraad stemt in met samenwerking Albert Heijn en Simon de Wit maand opent miro iiiiiiiieniiiiiiininiiii Omscholing Groei personeel tot 120 man Oplossing Inzending kopy voor april nummer 20 maart Apparatuur Procedure DO Flitsen SAH002000351 Flitsen Landelijk maart 1972 personeelsblad albert heijn nv oplaag 21.000 verschijnt 12x per jaar 29e jaargang nr. 3 maart 1972 I VOORLOPIGE KANDIDATENLIJSTEN Sinds 10 februari jl. is de verbouwing van de in mei vorig jaar aangekochte 'Spandon-panden' in Tilburg in volle gang. Nog me dio dit jaar start daar een gloednieuwe centrale bakkerij met de produktie van gebak en banketartikelen. In januari 1973 volgen dan de fabricage van koekjes en na enige maanden vervolgens de produktie van biskwie. pen. Voor de gebakafdeling wordt de temperatuur geconditioneerd. Dit is een voorwaarde voor het goed functio neren van het produktieproces. De werkzaamheden in het nieuwe pro- duktiebedrijf Tilburg concentreren zich in eerste instantie op de inrichting van de bakkerij. De vroegere fabrieks hal (met een oppervlakte van 12000 m2) biedt echter ruimte genoeg voor andere activiteiten, die t.z.t. zeker niet zullen uitblijven. Voor de bakkerij wordt een ruimte van 8000 m2 uitge trokken die wordt verdeeld in een fa- bricageruimte. grondstoffen- en pa piermagazijn. vries- en koelcellen en een verzendafdeling. Ruim 4000 m2 blijft voorlopig bestemd voor op slagruimte. te hoeveelheid apparatuur. Vanzelf sprekend maakt men bij de inrichting van de bakkerij zoveel mogelijk ge bruik van de allermodernste voorzie ningen, zoals verregaand gemechani seerde inpaklijnen en roestvrij stalen kuipen voor de deegmachines. Ook de sanitaire afdeling (wastafels, douches) wordt zodanig ingericht, dat optimale hygiënische maatregelen voor iedereen die in de batterij werkt kunnen worden bereikt. Voordat de produktie een aan vang neemt wordt het hele gebouw voorzien van een Sprinkler-brandblus- installatie. Gunstige bijkomstigheid is de hoogte van de nieuwe werkruimte. Die is ho ger dan normaal wat vooral in de bak kerij het voordeel heeft dat de tempe ratuur er niet te gauw hoog kan oplo- Het nieuwe produktiebedrijf Tilburg ligt op het industrieterrein Noord, op drie kilometer afstand van het distri butiecentrum (dezelfde situatie als thans in Zaandam). De totale grond- oppervlakte (6 ha) biedt ruimschoots mogelijkheden voor eventuele verdere uitbreidingen. Het voorlopige perso neelsbestand is bepaald op 50 mensen per medio 1972, maar zal geleidelijk moeten uitgroeien naar 120 man in de loop van 1973. Het ligt in de verwach ting dat een deel van het nieuw aan te trekken personeel uit de textielwereld afkomstig zal zijn en derhalve moet worden omgeschoold. Plannen daar voor zijn al in een vergevorderd sta dium. Naast de introductie zal dan ook ruime aandacht worden besteed aan opleiding en instructie. Het produktiebedrijf Tilburg betekent een belangrijke uitbreiding van de ca paciteit van de eigen gebakproduktie. Naast de bevoorrading van West-Ne derland vanuit Zwanenburg neemt AH nu ook in Zuid-Nederland de eigen produktie in handen. De produktie rond biskwie en koeken vond tot nu toe alleen in Zaandam plaats, waar men al sinds geruime tijd kampt met een ernstig ruimtegebrek. Nieuwe uit breidingen kunnen daar niet meer worden uitgevoerd, zodat de over plaatsing van de bakkerij (bandoven- afdeling) naar Tilburg een welkome oplossing betekent. De ontbijtkoekaf deling blijft in Zaandam gevestigd. In de nieuwe fabriekshal kunnen naast elkaar zes ovens in één lange lijn wor den opgesteld, hetgeen de capaciteit duidelijk ten goede komt. De lengte van elke ovenlijn bedraagt ongeveer 120 meter: 20 meter inloopruimte, 40 meter voor het bakgedeelte, nog eens 40 meter voor het koelen en weer 20 meter voor het pakken. Voorlopig gaat men in Tilburg met vijf ovens aan het werk, een banketoven (voor de half- produktie van gebak), 2 nieuwe bandovens voor koekjes en koeken en vanuit Zaandam komen halverwege het volgend jaar nog eens twee bando vens voor biskwie en koekjes naar Til burg. Voor het allemaal zover is moeten er nog heel wat (vooral technische) voor zieningen worden getroffen. De im mense fabriekshal, nu nog één grote ruimte, moet worden onderverdeeld in diverse ruimten en ingericht op de gro- Op maandag 21 februari 1972 is de Centrale Ondernemingsraad bijeen ge weest. Het onderwerp van gesprek was vanzelfsprekend een uitgebreide toe lichting op de voorgestelde samenwer king met Simon de Wit. N.V., zoals in het persbericht op dinsdagavond 22 fe bruari werd vermeld. Tevoren had op 17 en 18 februari uitgebreid overleg plaats gehad met de betrokken werk nemersorganisaties, zoals trouwens de fusiecode van de Sociaal Economische Raad voorschrijft. In de komende Flit sen hopen wij meer uitgebreid op deze activiteiten te kunnen terugkomen, wanneer bekend is of de aandelenruil definitief tot stand is gekomen. Niet alleen de Cor maar ook alle OR's zijn, op verzoek van de werknemersor ganisaties, over de voorgenomen plan nen ingelicht. Zowel de werknemers organisaties als de Cor hebben hun in stemming betuigd met de voorgeno men samenwerking met Simon de Wit N.V. In de december-FIitsen van vo rig jaar werd een beroep gedaan op vrijwilligers voor de onder nemingsraad voor de filialen. Op dit ogenblik wordt een lijst opgemaakt van maar liefst 230 voorlopige kandidaten. Deze lijst wordt binnenkort, voor zien van foto's en enkele korte gegevens in alle filialen opge hangen, waarna de personeels leden hun definitieve keus kun nen gaan bepalen. In vorige afleveringen van Flitsen heb ben we al uitvoerig stilgestaan bij de samenstelling van de OR en de eisen waaraan een lid moet voldoen. Nog even in het kort samengevat: de OR- filialen telt 24 leden en een voorzitter. Zowel van de werknemersorganisaties als van de personeelsleden die daarbij met zijn aangesloten worden twee kan didaten gevraagd. Wie voor de laatste groep in de ondernemingsraad wil ko men moet zijn kandidatuur ondersteu nen door ten hoogste dertig andere personeelsleden van de eigen kies- groep. (Voor alle filialen zijn de diver se belangengroepen verdeeld in zeven kiesgroepen.) In een gedecentraliseerd bedrijf als AH nu eenmaal is, kent men collega's van andere filialen vrijwel niet. AH heeft daarom besloten zowel georgani- seerden als ongeorganiseerden te steu- Zoals wij in het februarinummer van Flitsen meldden, hebben veel leveranciers, op AH's uit nodiging, een bezoek gebracht aan het DC in Tilburg. Zij zijn daarbij voorgelicht door een AH-panel waarvan hierbij een foto. nen door te werken met voorlopige kandidaatlijsten, waarop men aan de hand van foto's en enkele persoonlijke gegevens wat meer over de te kiezen kandidaten aan de weet kan komen. Een van de vragen die aan een toe komstig OR-lid worden gesteld is dat hij of zij ten minste drie jaar in het bedrijf zal blijven werken, teneinde de werkzaamheden van de raad te bevor deren. De verkiezingsprocedure is nu verder als volgt: als de lijsten met namen van alle voorlopi ge kandidaten zijn opgehangen wordt er via adhaesiekaarten ge stemd om te komen tot een defini tieve kandidatenlijst. Deze zoge- vervolg pag. 2) Het derde zelfbedieningswarenhuis van de tot het Albert Heijn concern behorende N.V. Miro opent woens dagmorgen 22 maart zijn poorten aan de Rondweg om Leeuwarden. Deze aan de Aldlansdijk ten zuidoosten van de Friese hoofdstad ter hoogte van de in aanbouw zijnde snelweg naar Drachten gelegen Miro is de derde vestiging: een jaar geleden kreeg Vlis- singen de primeur, in september ge volgd door Maastricht. Dit najaar komt Nijmegen aan de beurt en vol gend jaar Purmerend. terwijl verdere vestigingen in voorbereiding zijn. De Friese Miro is nog weer moderner en functioneler opgezet dan zijn voor gangers. Twee-derde van het 6714 m2 grote vloeroppervlak is verkoopruimte, die in een verhouding van twee-opéén wordt gebruikt voor warenhuisartike- Ien en voedingsmiddelen etc. In het supermarktgedeelte krijgt de koper van grote hoeveelheden fikse kortin gen, terwijl ook de warenhuispnjzen zeer laag zijn. Afrekenen geschiedt in één centrale check-out sector met twintig kassa. Boven het winkelniveau bevindt zich een aantrekkelijke Miro-Comer met honderd zitplaatsen. Voorts vindt men in de Leeuwardense vestiging een ge- destilleerd-markt, hakken- en sleutel- bar. PTT-agentschap en op het aan 600 auto's plaats biedend parkeer ter rein een Miro-benzinestation. waar men aan acht pompen zeer goedkoop zelf zijn tank kan vullen.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 1