OVER TIEN JAAR MOETEN ER ZO'N HONDERD ZIJN 2531] ml] Eén maal. Ander maal. McDonald's. McDonald's schot in de roos Restaurants krijgen VPK'S McDonald's: 't kost haast niks. Nog geen riks. o I McDonald's D Eerste paal in Zaandam AH bouwt twee nieuwe centrale slagerijen Niet in stads centra Pluim Kwaliteit McDonald's AH-Flitsen 3 Smakelijk smullen bij McDonald's. Maar meenemen kan ook. Keus genoeg en klaar voordat u wacht. Geniet 's van zo'n etentje. 't Is haast geen geld. McDonald's Martinus Nijhofflaau 7 Delft Tel: 30789 McDonald's...'n lekker maal voor nog geen riks! Een schot in de roos. Zo ziet de heer J. A. Fijn van Draat, general manager, Family Food N.V., de Mc.Donalds, de op Amerikaanse leest geschoeide eethuisjes voor de hele familie. Nederland telt er sinds de afgelopen nazomer twee, één in Zaandam en één in Delft en beide zijn een groot succes. Het streven is om er dit jaar, nog enige te openen. Medio maart zal in de Achtersluispolder in Zaandam de eerste paal worden geslagen voor de nieuwe centrale slagerij, die in maart 1973 in gebruik zal worden genomen. Eind 1973 of in janua ri 1974 zal op het terrein van het DC-Tilburg eveneens een centra le slagerij gereed zijn. De redenen tot deze nieuwbouw in de vlees sector zijn: o de te verwachten sterke ontwikkeling in de distributie van dag verse artikelen. o de wens om een groot gedeelte van de vleesomzet via centrale slagerijen te laten lopen omdat alleen dan sprake kan zijn van centrale kwaliteitsbeheersing en centrale assortimentsbeheersing. In het kader van de op handen zijnde modernisering zal de slagerij in Am sterdam (waar uitbreiding niet moge lijk is) worden gesloten zodra de cen trale slagerij in Zaandam gereed is. Het gehele personeel kan in de nieuwe slagerij haar arbeid voortzetten. Dit nieuwe gebouw krijgt een oppervlakte van 4600 m2. de fabriekshal wordt vijf meter hoog. er komt een tussenverdie- ping van 600 m2 voor kantoren en personeelsrestaurant. Er zullen min stens 200 mensen werkzaam zijn. die althans wat betreft de slagers in tweeploegendienst gaan werken. Bij de opzet van het nieuwe pand (dat in Tilburg wordt vrijwel identiek) is advies ingewonnen bij het Bureau De Albert Heijn Restaurants krijgen VPK's, of voluit vestigingspersoneels- kommissies. In elke vestiging moet zo'n kommissie komen en dat gebeurt uiteraard democratisch door verkiezin gen. De kommissies gaan bestaan uit drie tot acht personen met steeds als voor zitter de manager. Elk jaar treedt de helft van het aantal leden af (hoe dat moet als men met drie man is, konden we niet uitvinden) maar men is herkies baar. De VPK is een overlegkommissie waar bij maandelijks op de agenda staan: de omzet, de bruto winst, de loonkos ten. de huisvestingskosten, de resulta ten van de vestiging en het onderne- mingsraadverslag. Notulen worden in de vestiging gepubliceerd. Een van de leden vertegenwoordigt de VPK in de ondernemingsraad. Leden van de kom missies moeten zich uiteraard beschik baar houden om met collega's die zij vertegenwoordigen te praten over het besprokene in de VPK's. Wernberg in Kopenhagen, een bureau dat zich op het gebied van vleesver werking wereldnaam verworven heeft. Het ontwerp is van het Amerikaanse architectenbureau Epstein. De afwer king van de gebouwen zal aan de hoogste eisen voldoen; bovenaan staan optimale hygiënische omstandigheden. Een AH-team was en is drukdoende met het oplossen van problemen die gesignaleerd worden. Dit team bestaat uit specialisten van verschillende afde lingen: bouwtechnische- en technolo gische dienst, controllers en projecten- afdeling. Tot de programmapunten behoren onder meer: kwaliteitseisen, methode van verzending, werkmetho des. administratief systeem, verpak kingsmachines, werving en opleiding personeel. Wat dit laatste betreft; het aantal slagers in Zaandam zal, vergele ken bij dat in Amsterdam, moeten worden verdubbeld, namelijk tot twee honderd. Waar die zullen komen, staat nog niet vast. Vast staat wel, dat de Mc.Do nalds niet in de stadscentra komen, er go niet op de Coolsingel in Rotterdam, niet op het Damrak in Amsterdam. Voor een Mc.Donald is een relatief grote oppervlakte nodig, ongeveer 300 m2. Dit komt doordat zij gebouwd wordt op grote omzetten en doordat er uit het oogpunt van kwaliteit zoveel mogelijk zelf geproduceerd wordt, het geen dan weer veel opslagruimte noodzakelijk maakt. Dat de opzet van de Mc.Donald aan slaat kan de heer Fijn van Draat sta ven. 'Het publiek is gefrappeerd door de snelheid, prettige bediening en hy giëne. Het aardige is dat als de omgeving er geordend uitziet, als de unit schoon is, het publiek zelf op ruimt. ook kinderen.' Of we dan een netter volkje zijn dan wel eens wordt beweerd? 'Als het goede voorbeeld wordt gegeven wel.' Dat goede voor beeld betekent in dit geval een pluim voor de medewerkers in de Mc.Do nalds. die volgens de heer Fijn van Draat duidelijk met plezier werken in die forse huishouding met tal van ge varieerde werkzaamheden. De ervaringen in Zaandam en Delft zijn ongeveer dezelfde: veel winkelen de huisvrouwen, veel jeugd. De heer Fijn van Draat: 'De constante kwali teit van de produkten is goed overge komen, er zijn mensen die drie of vier keer in de veertien dagen komen. De grote trekker is de niet-vette-frites, de kip in delen en de shake, waarvoor de apparatuur moest worden vervangen om aan de vraag te kunnen voldoen. Er zijn totaal geen plannen om het produktenpakket te gaan wijzigen, be halve dan dat er een uitbreiding komt in de vorm van een dubbele Hambur ger. Twee succesvolle Mc.Donalds zijn er, enige komen er dit jaar bij en waar ligt het einde? De heer Fijn van Draat: 'We hopen er in tien jaar honderd te heb ben.' Evenals met de miljardair Ray Krogg, de stichter van de Mc.Donald's, is met de heer Fijn van Draat eigen lijk alleen maar een ge sprek mogelijk over ham burgers. Hij is er van beze ten. De heer A. Claassen werkzaam op de PMC-afdeling, die u hier glunderend een cadeau ziet uitpakken, nam op 11 januari 1972 afscheid wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Smakelijk smullen gaat bij McDonald's iiand in hand met voordelig smullen. Meenemen kan ook. Kei genoeg en klaar vóór u wacht. Geniet 's van zo'n etentje. 't Is haast geen geld. McDonald s Martinus Nijhofflaan 7 Delft Tel: 30789 D McDonald's...'n lekker maal voor nog geen riks!

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 3