MEER VERANTWOORDELIJKHEID EN MEER KANSEN VOOR FILIALEN Nieuw beeldmerk voor 'moeder' SUPER-OBLIGATIES DEZE MAAND OP EFFECTENBEURS Winkels gaan gonzen van activiteiten BELANGSTELLING ERG GROOT Super obligatie wordt klanten trekker 800.000 Grote kansen Ch flitsen SAH002000350 Flitsen Landelijk februari 1972 personeelsblad albert heijn nv oplaag 21000 verschijnt 12 x per jaar 29e jaargang nr. 2 februari 1972 De winkels van Albert Heijn staan dit jaar met meer nadruk dan ooit centraal in het verkoopbeleid en dat bete kent, dat de winkels een grotere verantwoordelijkheid krij gen voor de verdere groei van ons concern. Met volop steun vanuit Zaandam natuurlijk en met veel extra kansen om nieuwe, blijvende klanten te verkrijgen. Want 'Zaandam' heeft een nieuw promotion-programma ontwikkeld, waar de nieuwe klanten wel op af moeten ko men en de winkels zal doen gonzen van activiteiten. Het eerste onderdeel van dit promotion-programma is, dat het hele volk met de neus op de unieke voordelen van AH's superobligaties zal worden gedrukt. (U weet wel: de hoge rente van 8.5 procent, die geleidelijk oploopt tot 13 procent! En daarbij o.m. nog de koerswinstmogelijkheden als deze obligaties op eind februari a.s. verhandelbaar worden op de Amsterdamse effectenbeurs). Daarom krijgen u en uw medewerkers in het nieuwe promotion-programma een zware verantwoordelijkheid opge- legd'. Tijdens de presentatie voor de be drijfsleiders werd duidelijk gemaakt, dat 1972 een jaar wordt van verhevig de concurrentie. De 'slag' om de con sumentengulden zal heviger worden, temeer omdat de reële inkomensverbe tering van de consument dit jaar onder sterke economische druk komt te staan. Maar bovendien wordt de klant steeds zelfbewuster en kritischer en stelt zij hogere eisen aan kwaliteit, prijsstelling, hygiëne, keuzemogelijk heden. winkelsfeer. Voor de klant is Albert Heijn niet, 'Zaandam', maar de winkel, de winkel ter plaatse!, zo werd gezegd. Daar. in die winkel, in üw winkel, daar vallen de beslissingen over de besteding van elke, potentieel voor levensmiddelen bestemde huishoudgulden. Daar be slist de huisvrouw telkens weer: hier blijf ik kopen, hier koop ik in het ver volg ook of hier kom ik niet meer terug. De oorzaak van zo'n laatste beslissing kan soms een kleinigheid zijn: een vuil blikje, een verkeerde prijsaanduiding (of misschien zelfs helemaal geen prijsaanduiding), een winkelmeisje dat 'van niks weet' en vijf minuten weg blijft om de haastige (misschien intus sen al verdwenen) klant de gevraagde informatie te geven. Duizend-en-één- mogelijkheden om een klant kwijt te raken, duizend-cn-één-mogelijkhedcn echter ook om een nieuwe klant voor AH te winnen en te behouden! Daarom staat de winkel centraal, daar om wordt het winkelgebeuren steeds belangrijker, want daar en nergens an ders beslist de huisvrouw hoeveel zij zal besteden en of zij dat de volgende keer weer bij Albert Heijn zal doen! Klanten houden, nieuwe klanten win nen en ook hén houden, dat is de taak van elk bedrijf dat niet achterop wil (Zie verder pag.5) Als u dit leest is de actie rondom de super-obligaties al volop begonnen. Er ging een grote reclame-campagne van start via televisie, radio, dagbladen en omroepbladen en uiteraard ook in de winkels. Een indringende campagne, zoals ieder heeft kunnen zien in de eerste televisie-kleurenspot, die op maandagavond 31 januari jl. de lucht inging en waarin een lieftallige caissiè re geconfronteerd wordt met een 'ge vaarlijke' boef-met-donkere bril-en- pistool, die een overval pleegt voor een super-obligatie, maar die door het op treden van caissière wordt 'veroverd' dit toch via zegels te doen. Immers, de overvaller kent de grote waarde van zo'n stuk en evenals hij zullen in de komende weken honderdduizenden huisvrouwen daarvan overtuigd raken. Flitsende activiteit, een kwestie van se conden. een innemende glimlach, een helpend gebaar, een vriendelijk woord: wéér een klant, een blijvende klant. Want daar gaat het om! Bij de presentatie van deze actie (op 25 januari voor de Supermartbedrijfslei- ders en op 26 januari voor de bedrijfs leiders van Zelfbedieningszaken, die daarbij tevens in de gelegenheid wer den gesteld het nieuwe hoofdkantoor te bezichtigen) heeft de heer W. A. Scholle, AHSM's directeur operations en distributie, er in een toespraak op gewezen dat reeds meer dan 650.000 huisvrouwen wekelijks twee a drie maal in onze winkels komen om le vensmiddelen te kopen voor zo'n 2.5 miljoen mensen. Maar, zo deelde de heer Scholte mee. bovendien komen er nog eens zo'n 800.000 huisvrouwen zo nu en dan in onze Filialen en dat geeft natuurlijk ge weldige kansen. In principe kansen om het aantal vaste klanten te verdubbe len! 'En dat hangt voornamelijk af van on ze 14.000 medewerkers in de filialen', aldus de heer Scholte, die ook de mid delen aangaf: een prettige, maar doel gerichte benadering van de klant, meer dürf in de verkoop, een nóg gezelliger, nóg schoner, nóg gevulder winkel. 'U bent de enige, die weet wat u moet doen in üw winkel voor üw klanten met het oog op üw concurrenten. De receptionisten van Albert Heijn. Zie pagina 7. In dit nummer: 2 Bedrijfsresultaat gediend bij volwaardig meedoen werkne mers. 3 Mc.Donalds schot in de roos. Twee nieuwe slagerijen. 4 Logistiek goederenstromen. Technologische dienst. 5 Eten kan zelfs de politiek beïnvloeden. 6 K. Dorsman 14 weken Har vard. 7 Receptionist E. Gijtenbeek. Wereldtuinen blijken succes. 8 Flits-in: De ondernemings raad. to De in 1970 gewijzigde concern- opbouw bij Albert Heijn N.V. is aanleiding geweest om het be kende AH-handelsmerk voort aan uitsluitend te bestemmen voor gebruik door Albert Heijn SuperMarts N.V. Daarnaast zal er ook door Albert Heijn Produktiebedrijven N.V., Al- bert Heijn Brood- en Banketfa- brieken N.V., Albert Heijn Vleeswarenfabriek N.V. en Al- bert Heijn Grootverbruik N.V. gebruik van worden gemaakt. De overige werkmaatschap pijen, Albert Heijn Restaurants N.V. en Miro N.V. hadden reeds een eigen visuele identi teit. Als gevolg van deze beslissing zal het eerstgenoemde AH- merk voor Albert Heijn N.V., als 'moeder N.V.', komen te vervallen. Teneinde het onder scheid met de werkmaatschap pijen duidelijk te maken in de visuele presentatie is daarom een nieuw, enigszins afgeleid, beeldmerk ontwikkeld dat door het concern en zijn diensten zal worden gehanteerd. Het beeldmerk werd ontworpen door Louis Swart Design Coor dination, Amsterdam. Voor verzamelbewijzen van tien super-obligaties N.V. Ceehorn van 100,— zal deze maand officiële notering op de Amsterdamse Ef fectenbeurs worden verkregen. Dat wil zeggen, dat de aan- en ver koopwaarde van deze waardepapieren bijna dagelijks zal worden vastgesteld op basis van vraag en aanbod en dat de superobligaties in het vervolg op elk gewenst moment gekocht of verkocht kunnen worden langs de normale daarvoor bestemde handelskanalen, zoals banken en effectenmakelaars. Dat hierboven gesproken wordt over verzamelbewijzen van tien obligaties, wil niet zeggen dat men niet 1 obligatie via bank of effectenmakelaar zou kunnen verkopen of kopen. Zoals bekend zal Alben Heijn in totaal 250.000 super-obligaties met een nomi nale (d.w.z. op het stuk vermelde) waarde van 100 gulden uitgeven. Daarvan zijn sinds de datum van uit gifte (1 februari 1971) thans reeds ca. 167.000 in omloop. De super-obligaties kunnen alleen maar worden verkregen tegen inwisseling van 980 spaarzegels a 10 cent (dus twee volgeplakte boekjes). Voor elke in een AH-filiaal bestede gulden mag één spaarzegel worden bij- gekocht. geheel vrijwillig uiteraard. De zegels kunnen ook worden ingewisseld tegen contant geld. waarbij de klant dan tevens bestclbewijzen ontvangt, die recht geven op het bestellen van een P.M.C. artikel. Voor 255 zegels ontvangt men ƒ26,— 1 P.M.C. be- stelbewijs; voor 490 zegels ƒ52,— 2 P.M.C. bestelbewijzen. Bij inlevering van twee volle boekjes voor een super- obligatie ontvangt men dus vier P.M.C. bestelbewijzen. Belangstelling groot De belangstelling voor de super-obli- gaties is groot, en het laat zich aanzien dat in de loop van het komende jaar alle 250.000 zullen zijn uitgegeven. Die belangstelling bleek in het afgelopen jaar ook al tijdens de (bescheiden) ver handeling van A.H "s super-obligaties op de incourante (d.i. de niet-officiële) markt, waarbij de koers opliep tot maximaal 115, met andere woorden: een voor ƒ98,- (aan zegels) verkregen super-obligatie van ƒ100.- kon van de hand worden gedaan voor ƒ115.-! Het is duidelijk dat deze belangstelling moet worden verklaard uit de unieke voordelen, die aan de superobligaties verbonden zijn: de eerstkomende ja ren wordt een rente betaald van 8.5 pet., die daarna geleidelijk oploopt tot niet minder dan 13 pet., en bovendien is er ook al een (van 5 tot 10 pet.) stij gende aflossingspremie.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 1