De arbeidsovereenkomst Kruiswoordraadsel I Horizontaal KL I I I I 1 Een van de weinige groepen, die van iedere plaat die ze uit brengen een hit maken, is Middle of the road. Een formatie, die bestaat uit zangeres Sally Carr, gitarist Ian Campbell Lewis, bas-gitarist Eric Campbell Lewis en drum mer Ken Andrew. Na het succes van 'Soley, so- ley' en 'Chirpy, chirpy, cheep, 1 voornaam van vrouw 88 John Lennon - 2 ten be- rT drage van - 3 deel van wetboek (afk) - 4 het Ro- W S meinse Rijk (Lat. afk) - 5 pa jongensnaam - 6 schild- knaap - 7 zachter (muz. P* afk) - 8 tussenzetsel - 9 bijvoorbeeld (Fr. afk) -11 0P- en andere (afk) -15 do minee (afk) -16 auteur van 'Wat zien ik' -18 eerste vrouw - 20 schade aan een schip - 21 gewicht - 23 toets alleen (afk) - 25 woonboot - 26 jongens naam - 27 spil - 29 roofvogel - 32 aanwezig - 33 vat van aarde werk - 35 zangnoot - 37 soort boom - 38 kaartenboek - 39 per soonlijk voornaamwoord - 40 be roep - 42 vordering - 43 rivier in Nederland - 45 vernis - 46 plaats in Noord-Brabant - 52 N.V. (duits) - 54 slavenschip - 56 niet even - 58 meisjesnaam - 59 een zekere - 61 bijvoorbeeld (afk) - 62 groente - 64 gewicht - 66 tan- talium (afk) - 67 zomer (Frans) - 69 deel van een trap - 70 stad in de V.S. - 72 figuur uitgebeeld door Paul van Vliet - 73 Frans persoonlijk voornaamwoord - 74 deel van het geraamte - 77 her kauwer - 78 academische titel (afk) - 80 naam voor eb en vloed - 81 op dit moment - 83 communi catiemiddel (afk) - 85 vogel. In de door het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond heid uitgegeven Werkwijzer voor werkende jongeren komt een artikel voor over de ar beidsovereenkomst. Hierin staat een aantal zaken, die ook van belang zijn voor de bij AH werkende jongeren. Daarom nemen wij het artikel hieronder over. 'Heb je een werkgever gevonden bij wie je wilt gaan werken en die je in dienst wilt nemen, dan bete kent dit dat je met die werkgever een arbeidsovereenkomst sluit. Deze arbeidsovereenkomst kan zowel schriftelijk als mondeling worden aangegaan. Als je minderjarig bent heb je een mondelinge of schriftelijke mach tiging nodig van je ouders of van je pleegouders. Ga je zonder zo'n machtiging een arbeidsovereen komst aan dan wordt na vier we ken aangenomen dat die machti ging is verkregen tenzij je ouders of je pleegouders zich verzetten. Doorgaans begin je met een proeftijd. Deze kan volgens de wet niet langer duren dan twee maanden. In die tijd kan de ar beidsovereenkomst zonder op zegtermijn op elk ogenblik wor den beëindigd, zowel door je werkgever als door jou-zeJf Na de proeftijd moet er rekening worden gehouden met de opzeg termijn. Soms kan er een drin gende reden zijn dat het ontslag direct ingaat, maar dat kan slechts in uitzonderlijke gevallen. De arbeidsovereenkomst loopt dus door tot jij of je werkgever deze opzegt;dus als je ontslag neemt of ontslag krijgt. Zijn jij en je werkgever het met het ontslag eens dan loopt de arbeidsover eenkomst na de opzegtermijn af. Wanneer een arbeidsovereen komst voor een vastgestelde tijd wordt gesloten, dan eindigt zij op de vastgestelde datum. Als jij of je werkgever de arbeids overeenkomst wenst te beëindi gen en de andere partij heeft daar bezwaar tegen dan moet de directeur van het arbeidsbureau beslissen of het ontslag kan door gaan of niet Er moet een geldige reden voor het ontslag zijn. Voor je werkgever zijn geldige re denen voor ontslag bijvoorbeeld afloop van het werk; noodzakelijke inkrimping van personeel; gebleken onvoldoende ge schiktheid voor je werk; ernstige moeilijkheden. Voor jou kan een geldige reden van ontslag zijn dat je bij een an dere werkgever je positie duide lijk kan verbeteren, bijvoorbeeld door: een hogere beloning; betere toekomstmogelijkhe den. Een andere manier om je betrek king te beëindigen zonder toe stemming van je werkgever is, dat je je wendt tot de kantonrech ter met het verzoek je arbeids overeenkomst met ingang van een bepaalde datum ontbonden te verklaren. Je moet dan wel 'gewichtige re denen' kunnen aanvoeren om van de kantonrechter een gunsti ge uitspraak te krijgen. Als jij en je werkgever een leer overeenkomst hebben aange gaan moet je bij het opzeggen van je arbeidsovereenkomst re kening houden met de verplich tingen die daaruit voortvloeien. Bij het einde van je dienstbetrek king is je werkgever verplicht je als je daarom vraagt een ge tuigschrift te geven. Dit getuig schrift moefeen juiste opgave geven van de aard van het werk dat je gedaan hebt en van de duur van de arbeidsovereen komst. Alleen als jij dat vraagt wordt er ook in gezegd hoe je gewerkt hebt en waarom de ar beidsovereenkomst is geëindigd. Deze beide vermeldingen kunnen natuurlijk zowel gunstig als on gunstig voor je zijn.' cheep' vliegt nu hun laatste creatie 'Sacramentoover de toonbanken van de grammo foonplaten verkopende win kels. Dat is mede te danken aan het optreden van Sally, Ian, Eric en Ken in de Eddy Ready Go Show van woensdag 22 december en het uitroepen tot alarmschijf van 'Sacramento' in de laatste week van 1971 door Radio Ve ronica. Op 25 februari a.s. is Middle of the road te zien en te horen in het Nederlandse Grand Gala du Disque Populair en op 1, 2 en 3 april komt het viertal naar ons lage landje voor een optreden in o.a. Breda. Hun tweede elpee zal zeer waarschijnlijk in fe bruari in Holland uitkomen. 1 bevestiging - 3 knol van bepaal de plant -10 rivier in Duitsland - 12 dierengeluid -13 waterstand (afk) -14 lucht -17 godin der ver blinding -19 meisjesnaam - 21 J plaats in Noord-Brabant - 22 deel I van de bijbel (afk) - 24 bekende 1 Nederlandse cabaretier - 27 reeds - 28 N.V. (Fr.) - 30 slede - J 31 boom - 32 naschrift (afk) - 34 I academische titel (afk) - 36 schenkgerei - 39 gewicht (afk) - 41 werkelijk - 44 open plek in ijs - J 45 model - 47 nachtvogel - 48 plaats in Gelderland - 49 bijbelse figuur - 50 noodsein - 51 bijbelse figuur - 53 echtgenoot - 55 dap pere - 57 zilver (scheik. afk) - 58 door te veel genieten afgestompt - 60 de onbekende (Lat afk) - 61 bruto (afk) - 62 selenium (afk) - 63 Engelse ontkenning - 65 be kende motorraces - 67 en volgen de (afk) - 68 een dak met riet en stro aanvullen - 71 jongensnaam - 73 open plek in bos - 75 meis jesnaam - 76 sneeuwschaats - 79 foedraal - 81 deel van Franse ont kenning - 82 deel van de bijbel (afk) - 84 zwaardwalvis - 86 Ne derlandse film van Pim de la Par- ra en Wim Verstappen - 87 voor middag (Lat. afk) Puzzelen is een bezigheid, die zeer in trek is bij de lezers van de FLITZ-INpagina. Daarom drukken wij weer een kruiswoordraadsel af. Oplossingen gaarne vóór 1 februari 1972 naar de FLITZ-IN- redactie zenden. Onder de goede inzenders worden enige boeken- en platen- bonnen verloot.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 8