i Zesde eethuisje in Reeuwijk PB-Zaandam keerde tl. 6.730 aan ideeën uit EERSTE FASE VERNIEUWINGEN PB-WIJHE AFGESLOTEN Bartelson bezocht zieken Kwart van terrein pas bebouwd Assortiment Controles Kopy voor februari-nummer van Flitsen graag vóór 24 januari inzenden m n AH-Flitsen De eerste van een reeks veranderingen in de Produktiebedrijven Wijhe is ge reed, de vervanging van de groep centrale voorzieningen die bestaat uit: o ketelhuis voor de voorziening van stoom, water en lucht in de fabriek: een volledig automatische installatie met gasgestookte ketels, o waterkelder van bijna 500 nu, waardoor de her en der op het terrein geplaats te waterreservoirs kunnen verdwijnen. o werkplaats technische dienst, die een concentratie van de verschillende werkplaatsen inhoudt. Voorts bevat het gebouw kantoren voor bedrijfsbureau en technische dienst en is er een koffiepauzeruimte gecreëerd, opdat de medew erkers dichter bij het werk koffie kunnen drinken. Het is de bedoeling ook elders in de PB dergelijke koffieshops te plaatsen. De eerste paal voor het nieuwe gebouw van de centrale voorzieningen werd op 15 maart 1971 geslagen. Het ketelhuis beslaat nu een ruimte van 220 nu (was 190), het magazijn is 160nu (was70) en de werkplaats310 nu (was 165). In de PBW geldt de thans op handen zijnde modernisering overigens niet uit sluitend gebouwen en installaties, maar ook de arbeidsorganisatie, waarbij al le 500 medewerkers betrokken zijn. In het kader van de vernieuwingen name lijk zijn werkgroepen geformeerd, t.w. voor beleidsontwikkeling, produktont- wikkeling, procesontwikkeling, organisatieontwikkeling en informatie-ont wikkeling. Deze groepen bestaan uit leden van het management-team en spe cialisten uit Zaandam. In de sociale sfeer zijn de volgende werkgroepen: voor veiligheid en hygiëne, kantinebeheeren interne communicatie. De Produktiebedrijven Wijhe bevinden zich volop in het sta dium van modernisering en uit breiding. de vele, verschillende werkzaamheden zullen in fasen geschieden en de eerste fase is achter de rug: de vervanging van de groep centrale voorzie ningen (ketelhuis, werkplaats, magazijn) waarvoor een nieuw gebouw verrezen is van 900 m\ waaronder een waterkelder van 500 m\ Het nieuwe pand is op woensdag 22 december officieel in gebruik genomen in aanwe zigheid van onder meer de he ren P. C. Vink en mr J. W. C. van Tellegen, burgemeester van Wijhe. De Produktiebedrijven Wijhe liggen even buiten de kern van het dorp vlak aan de spoorweg Zwolle-Deventer en zijn gemeten in jaren eerbiedwaar dig oud. Want de nu uitsluitend vlees waren en aanverwante artikelen produ cerende PBW zijn een voortzetting van de in 1847 opgerichte Vleeswaren fa brieken J. Meester, die in 1966 door AH werden overgenomen. Kort na de over name werd het exportgedeelte vrijwel afgestoten, werd het artikelenassorti ment uitgebreid met o.a. vacuum ver pakte (gesneden) vleeswaren, werden gebouwen vervangen en verwerkings ruimten uitgebreid. Mogelijkheden daartoe zijn er te over, want slechts een kwart van de totale terreinoppervlakte is bebouwd. Het assortiment omvat ongeveer tachtig artikelen, die zijn onderverdeeld in vier hoofdgroepen, t.w. voorverpakte vleeswaren (al dan niet gesneden); de zgn. koude componenten groep; rookworst en speksoorten, de zgn. warme maaltijd componenten groep; delicatessengroep (hammen, rosbief, paté, bepaalde leverworsten): snackgroep; zgn. uit-het-vuistje-arti- kelen. De artikelen (waartoe ook nasi-goreng in blik behoort) zijn voor een belangrijk gedeelte bestemd voor AH's filialen. Voorbewerkt vers vlees wordt geleverd aan de modelslagcrijcn. Aan AH's Grootverbruikers (instellingen, zieken huizen e.d.) worden eveneens produk- ten geleverd. De grondstoffen bestaan voornamelijk uit vers varkens-, rund- en kalfsvlees, dat uit verschillende plaatsen in Neder land wordt aangevoerd. Rundvlees uit Argentinië komt diepgevroren aan, ter wijl uit Frankrijk een aantal soorten rundvlees vers wordt aangevoerd. Be paalde varkensonderdelen worden per soort gekocht. Andere grondstoffen zijn: rijst, meel, zout en kruiden. Het verse vlees wordt dagelijks aange voerd en wordt voorzover het niet direct in bewerking gaat, ingevroren. De wijze van verwerking en de receptuur worden bepaald door het eigen laboratorium, dat zich tevens intensief bezig houdt met proces- en produktvernieuwing. De kwaliteitsdienst houdt controles op versheid en kwaliteit van het vlees, een taak die begint bij de aanvoer van de grondstoffen en eindigt bij de aflevering vandeprodukten. Deze dienst houdt tevens toezicht op de persoonlijke hygiëne van de medewer kers en de hygiëne in het werk; een toe zicht dat even noodzakelijk als vanzelf sprekend is omdat in deze PBW vlees wordt bewerkt, een bewerking die nog bijna uitsluitend met de hand geschiedt. De enige enigszins gemechaniseerde af deling is die voor het verpakken, beprij- zen en coderen van de gesneden vlees- Twee belangrijke ideeën werden woens dag 24 no> ember door de heer P. C. Vink, directeur Produktie-Bedrijven, be loond. De heer Mulder, voorman in de Bakkerij, diende een voorstel in tot wij ziging van de produktie van speculaas; uiteraard met behoud van de vereiste kwaliteit. Invoering van deze verande ring resulteerde in een belangrijke verla ging van de produktie-kosten en een be- In Reeuwijk is vorige maand het zesde AC Eethuisje geopend, dat de fraaie naam 'De Reehof heeft gekre gen. De Reehof bestaat uit drie, kleine en intieme ruimtes waar het voor iedereen die in een gezellige omgeving een maaltijd wil gebruiken goed toeven is. Al eerder is de AC van Reeuwijk omgebouwd tot self service restaurant. Tegelijk met het inrichten van het Eethuisje zijn ook in het restaurant een aantal belang rijke wijzigingen doorgevoerd. Zo is er een verlaagd plafond aangebracht en de totale ruimte is nu opge deeld in een aantal gezellige 'cabines*. Bovendien zijn overal heel mooie en originele lampen gehangen, wat de verlichting een stuk sfeervoller heeft gemaakt. Zoals bekend zijn er al eerder eethuisjes geopend in Amsterdam, Leiderdorp, Oud-Leusden, Beekbergen en Utrecht. Ion ing van ƒ3.620,—. Het tweede idee was een volledig uitge werkt voorstel van het gehele personeel van het Verpakkingsmiddelenmagazijn betreffende een wijziging in het trans port en opslagsysteem van de bakjes, waarin de speculaas wordt verpakt. Het resultaat van deze efïïciency-verbetering leverde deze actieve groep 3.110,— op. Hierbij een overzicht van onze zieken. De heer A. de Graaf (portier) moet nog in het ziekenhuis blijven voor onder zoek. De heer S. de Boer (O.D.) is al vele weken in het ziekenhuis. Mevrouw Bei ra-de Monte moet ook enkele weken rust houden. De heer J. de Groot (O.D.) die al enige maanden thuis is door zijn ziekte, wacht nog steeds op een oproep voor andere werkzaamheden. De heer K. Groen (O.D.) is al vele we ken ï.v.m. zijn ziekte thuis. De heer J. Sijbrands (O.D.) is na 'tongeval met zijn hand nog steeds thuis. De heer J. van Dam (KB.is ook al een jaar i.v.m. ziek te thuis. De heer H. Blokzijl (V.A.) eveneens. De heerT. van Loenen (V.A.) moet het nog voorzichtig aan doen. De heerM. C. Mohammed (K.B.) is na zijn ongeval een jaar geleden nog steeds thuis. De heer S. Veenema (V.F.) moet ook nog steeds met zijn been voor con trole komen. Nog even een nagekomen bericht. De heer A. de Graaf (portier) is inmiddels weer bij vrouw en kinderen thuis. De heer S. van Rookhuizen is al enige we ken i.v.m. ziekte thuis. De heer D. Voogd (gepens.) begint nu weer wat op te knappen. Tot zover een overzicht van de laatste maand van 1971. Mag ik dan besluiten om tot slot al onze zieken het allerbeste toe te wensen

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 7