Uit de ondernemingsraden Prijsvraag Miro Maastricht Carnaval van het PMC-geld REACTIES VAN LEZERS Wijhe Sterovita T.O. Amersfoort K.K. DC T. D.C.Z. HK A. Heijn verrichtte trekking van filialenactie AH-Flitsen 4 De voorzitter deelt mede, dat hij begin 1972 langdurig wegens studieredenen afwezig zal zijn. Beloningen voor ideeën, bij jubilea, pensionering e.d. zullen in het vervolg belastbaar zijn voor: belasting, AOW- premie en premie Sociale Verzekering. De gang van zaken in het bedrijf wordt toegelicht. De werkgroep Veiligheid en Hygiëne bepleit bepaalde maatregelen. De rondvraag bevatte 12 punten over la waai, lange haren, enquête jeugdig per soneel, buitenverlichting, einde werk zaamheden 24 en 31 december en be zichtiging gebouw centrale voorzienin gen. De voorzitter geett de verzekering, dat de toekomst van het bedrijf de volle aandacht heeft. Mogelijkheden van nieuwe afzetgebieden worden zorgvul dig onderzocht. De produktie van automatenmelk ten behoeve van de NMU zal worden ge staakt. Het ideeënbus-reglement zal worden aangepast. De gang van zaken, mede in verband met de dollarcrisis, wordt uitvoerig toe gelicht. De voorzitter deelt mede, dat in het zui den, oosten en midden van Nederland een z.g. groepsmonteur wordt aange steld ter ondersteuning van de in deze regio werkzame onderhoudsmonteurs. De snellere serviceverlening aan PMC- klanten, die als proef zal worden inge steld, wordt uitvoerig besproken. De voorzitter gaat uitgebreid in op het rap port inzake het gebruik van Freon door onze monteurs. De exploitatieresultaten worden toege licht. Verder werden besproken hel be heer van gereedschappen en materia len, het beoordelingssysteem, de reis kostenregeling en de vergoedingsrege lingen. De voorgestelde vergaderingen voor de leden van de bedrijfsbrandweer werden geaccepteerd. Op 8 januari 1972 worden de gezinsleden van de medewerkers ontvangen. De resultaten van de 12e pe riode werden besproken. De opleiding tot vastheftruckchauffeur zal in januari starten en 36 weken duren. De moge lijkheid bestaat om in aansluiting daar op een E.V.O. cursus te volgen. Ten slot te wordt de werking van de functie clas sificatie besproken. In een aparte bijeenkomst werd eerst uitgebreid overleg gepleegd over de toe komstige personeelsvertegenwoordi ging van de DC's in de nieuwe OR. De voorzitter gaf toelichting op de afspra ken met de arbeidsinspectie over de werktijden en het verrichten van over werk. Wederom kwam ter sprake het dragen van helmen. Verder werd be sproken het contact met het personeels- fonds, de naamplaatjes, girale betaling salarissen, vakantiespreiding en de ver tegenwoordiging in de Raad van Be stuur van het Pensioenfonds. De samenstelling van de nieuwe OR word t als volgt vastgesteld hoger kader 2, midden kader 3, en uit voerend personeel 9. Het concept-regle ment OR wordt goedgekeurd. De Kantoorcommissie rapporteert over het personeelsrestaurant, het St.-Nico- laasfeest, de Kerstsfeer en de vertrektijd op kerst- en oudejaarsavond. Alvorens te geraken tot een vertegen woordiging van de jongere personeels leden, zal een enquête worden inge steld. De bespreking van de VNO-bro- Chure 'Sociaal beleid' wordt uitgesteld tot de volgende bijeenkomst. Bij aankoop van 10,— boodschappen kreeg de klant tijdens de openingsacti vi teit van het MIRO Center Maastricht een zakje met een penning, die grijs of goud van kleur was. Twintig grijze pen ningen of één goude penning gaven recht op een ijstaart. Tevens ontving men dan een Quizkaart, die men kon in-, vullen met indrukken over de eerste be zoeken aan het MIRO Center via slag zin, rijm of verhaal. Er waren zeven hoofdprijzen en honderd troostprijzen van 5,uitgeloofd. Hoofdprijs was een Portable Zanussi TV; tweede prijs was een filmcamera; derde prijs was een Cassetterecorder; vervolgens een boormachine, vouw- 8* fiets, prismakijker en lady shave. De verraste winnares Mevr. Van Goe- them uit Ulestraten neemt de Hoofd prijs in ontvangst van de Waarnemend Algemeen Bedrijfsleider Drs. J. P. Ver- kuyl. De winnares van de hoofdprijs was Mevr. Van Goethem uit Ulestraten, met de slagzin: Een huisvrouw die rekent, weet wat de MIRO betekent. De eerste duizend gulden in het kader van de enige tijd geleden opgezette PMC-activiteiten zijn gegaan naar de SM aan de St. Jacobslaan in Nijmegen. Voor de medewerkers daar is het een welkom extra, dat op verschillende ma nieren nuttigzal worden besteed. Hoewel de inhoud van deze PMC-acti- viteiten bekend is, toch even dit: de in de filialen afgestempelde bestelkaarten, die worden afgegeven bij een ingeleverd zegelboekje, worden in hel HK per be steld artikel verzameld: ongeveer één maal per maand wordt een keuze ge daan uit alle PMC-artikelen en worden er kaarten getrokken uit de binnengeko men stapel, die dat bewuste artikel aan gaat. Voor de eerst getrokken kaart is er een hoofdprijs van duizend gulden. Voor het filiaal betekent dit uiteraard een toevalstreffer, een gelukje waarvoor niets extra's behoeft te worden gedaan. Maar toch hebben genoemde activitei ten een doel en wordt er wel degelijk ge werkt naar een nuttig effect. Dit name lijk: als niet vergelen wordt de bestel kaarten aan de klant mee te geven is de kans dat deze klant een PMC-premie aanschaft groter. Hetgeen op zich in houdt: het filiaal dat veel bestelkaarten uitreikt heeft meer kans op een prijs. In de SM Nijmegen wordt het duizendje weloverwogen uitgegeven. De veertig vaste medewerkers gaan er met 'aan hang' een plezante carnavalsavond van houden en de rest van het bedrag gaat in de personeelspot, waarvan de inhoud telkenjare ongeveer in de tijd dat de groene blaadjes aan de bomen komen bestemd is vooreen uitstapje. Naar aanleiding van het interview dat J. Belier had met onze president wilde ik graag een paar kanttekeningen plaatsen t.a.v. enige gedane uitspraken. U stelde dat u tegen een boete voor het weggooien van 'verpakkingen en ande re zaken' geen bezwaar hebt, maar of dit een oplossing is voor het vervuilingspro bleem betwijfel ik ten zeerste. Mijns inziens is het enige alternatief een wet die de overheid het recht geeft om van boven afin te grijpen d.m.v. het tref fen van maatregelen t.a.v. het hele mi lieuvervuilingsprobleem. U zegt voorts dat het distribueren van synthetische wasmiddelen, op dit ogen blik 26!, louter en alleen geschiedt omdat de consument daar behoefte aan heeft. Ik meen dat dit geen juiste uitleg is. De producent produceert syntheti sche wasmiddelen omdat een bepaald merk synthetisch wasmiddel hem niet genoeg winst oplevert, en om toch winst te verkrijgen en om toch een deel van de synthetische wasmiddelenmarkt te be zitten brengt de producent een ander synthetisch wasmiddel in de handel. De schijn dat de consument er behoefte aan heeft wordt geboren uit het feit dat de producent zijn synthetisch wasmiddel 'verkoopt' door reclame te maken. Su- perwit, witter dan wit en meerdere su- perlatieve termen. Leest u het boek 'Verborgen Verleiders' maar eens, en dan wordt u wel duidelijk wat ik bedoel. Verder is het falikant verkeerd om de Op 1 december 1971 werd 's middags op de PMC-administratie de trekking verricht voor de filialen-actie. Deze eerste trekking werd door de heer A. Heijn persoonlijk verricht. Door zijn hand werd de premiegroep aangewezen, waarna charmante da mes uit de verschillende groepen de bestelbewijzen trokken. Op geen daarvan ontbrak een filiaalstempel, zodat de gelukkigen snel konden wor den bepaald. Hoewel reeds bericht aan alle filialen is gezonden geven wij onder staand nog even de winnaars. 1.000.— naar filiaal 1044Nijmegen, St. Jacobslaan 137 500.— naar filiaal 5637 Oegstgeest, Kempenaerstraat 17 250.— naar filiaal 1145 Eindhoven, Limburglaan 2 5000 waardepunten gingen naar: filiaal 5549 Rotterdam, Peppelweg96a filiaal 1079 Rotterdam, Keizerswaard33 filiaal 5518 Vlaardingen, V an Hogendorplaan 9 filiaal 5538 's-Gravenzande, Oudelandstraat 16 filiaal 1028 Den Haag, De Stede 10 mensen, u zegt bijv. in Suriname, de know-how voor een betere distributie van hun produkten bij te brengen. Want onze know-how gaat daar het zelfde re sultaat opleveren als het hier reeds op geleverd heeft, namelijk de milieuver vuiling en dat is toch wat we allemaal wensen te beheersen en te bestrijden, of niet soms! Een wereldwinkel, stelt zich ten doel produkten te verkopen uit de landen van de derde wereld en om geen winst te maken of de gemaakte winst ten goede te laten komen aan de landen waar de produkten vandaan komen. En daarom lijkt de aanpak van wereldwinkels mis schien wel niet praktisch maar het doel heiligtnogvaak de middelen. U hebt het ook nog over de rietsuiker- prijs die hoger is door het heffingsstelsel van de E.E.G. dan de bietsuikerprijs, dat is volkomen juist! Maar weet u wel dat de rietsuikerprijs in de wereldwinkels 0,10 ct per kilo gram lager is dan de rietsuikerprijs in de Albert Heijnwinkels, alhoewel op de rietsuiker, die in de wereldwinkel te ver krijgen is, dezelfde E.E.G.-heffing zit dan op 'uw' rietsuiker. Sorry dat ik het vraag, maar is die 0,10 cl per kilogram toevallig niet onze winst?, is dat ontwik kelingshulp? En dan die 67% jeugdige werknemers die niet betrokken zijn bij de onderne mingsraden en andere organen. Hoe kunt u zo'n grote groep werknemers buiten sluiten? Het grote voordeel om deze groep in de ondernemingsraad toe te laten is dat de moeilijkheden die u hebt ook bij de werknemers bekend zul len worden en dat bevordert alleen maar de situatie tussen de werknemers en hun superieuren. En ach die verlaging van de wettelijke leeftijdsgrens dat is dacht ik toch geen hinderpaal, wie regeert er nou?, de rege ring of de directies van de grote con cerns? Het antwoord hoeft u niet te ge ven, dat is toch al een publiek geheim. Toch vond ik het interview belangrijke positieve kanten bevatten, zoals uw me dedelingen over de verbetering van de milieu-hygiëne d.m.v. filterinstallaties en uwhoudingtegenoverdejeugd. Ik wil verder nog zeggen dat ik het toch wel waardeer omdat u, tegenover uw werknemers uw mening geeft t.a.v. de vragen die gesteld zijn en verder omdat u niet van achtergrondloze kritiek houdt. P.L.H. Brack part-timer fil. 1031 Van Vlotenlaan, Deventer. In tegenstelling tot de heer D. v. d, Steeg kan ik mij in het algemeen niet vereni gen met de redactionele opzet van de Flitsen; ook met andere punten uit zijn brief (Flitsen, december '71) ben ik het niet geheel eens. Allereerst vraag ik me af of er inderdaad zoveel respons op een ideeën/klachten bus zal komen als D. v. d. Steeg veron derstelt. Ondanks de alom bekende O.K.G. maakt slechts ±40% van onze klanten, met klachten over artikelen etc. dit aan ons bekend, terwijl de O.K.G. toch een belangrijk hulpmiddel is om persoonlijk contact met het bedrijf te bewerkstelligen. Een ideeën/klachten bus zou alleen een tussenstation zijn. waarvan de klant de indruk zal krijgen van onpersoonlijke afhandeling. We zouden veeleer d.m.v. een soort „per soonlijke marketing" de achtergronden van onze klanten moeten leren kennen. Dit kan op vele manieren met veel meer resultaat gebeuren, bijv. d.m.v. een en quête. Het tweede punt betreft het bezichtigen van het D.C.Z. (T). Bij mijn in dienstlreding 5 jaar geleden werd mij beloofd dat ik het D.C. eens zou mogen bezichtigen. Ondanks vra gen daarover aan diverse B.L.'s en G.L.'s ben ik er nog steeds niet geweest, je wordt steeds met „positieve weigerin gen" afgescheept. In zoverre ben ik het volstrekt eens met D. v. d. Steeg, dat het beslist interessant zou zijn om het D.C. eens te bezichti gen; dat er een duidelijke behoefte be staat bij het gehele personeel in de filia len (Bij het zgn. Achter het front kan ik dat niet beoordelen); dat het stimule rend zou werken voor het personeel. Het werkt echter bepaald deprimerend te lezen hoe D. v. d. Steeg dit wil realise ren. Het is discriminerend om primair de medewerkers van de K.W. afdelin gen te laten gaan en dan eventueel, tezij- nertijd het overige personeel misschien ook wel eens. Voorts is het schandelijk om alleen het vaste personeel die mogelijkheid te bie den en de parttimers hiervan uit te slui ten. Mogelijk onderschat D. v. d. Steeg de mentaliteit van onze parttimers, moge lijk onderschat hij ook het belang van onze parttimers voor de onderneming. Vervolgens over de zelf te betalen kos ten. verbonden aan het bezichtigen. Er zijn diverse bedrijven-bierbrouwerijen, P. de G., broodfabrieken etc.- die gratis rondleidingen organiseren. Er zijn diverse verenigingen die op kos ten van A.H. de fabrieken en het D.C. konden bezichtigen. VRAAG: Zou dan het eigen personeel voor eenzelfde rondleiding moeten be talen? VRAAG: Zou zulk een rondleiding geen positieve en stimulerende werking hebben op het personeel? VRAAG: Zou dan niet vooral de onder neming gebaat zijn bij het stimuleren en organiseren van zulke rondleidingen? VRAAG: Zou A.H. deze rondleidingen dan niet kunnen beschouwen als een „gedeelte van een opleiding"? VRAAG: Zou A.H. de kosten dan niet ten laste van de filialen kunnen boeken, zoals dit gebeurt met de kosten van de diverse cursussen? J.G.J. Lodder.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 4