Opleiding reisinformatrices met de grootste zorg samengesteld r "4 SM IN APELDOORN GEMODERNISEERD Moeilijke examens Informatrices kregen diploma niet cadeau Gastdocenten Opleiding een feit Garderen Offer J.W. Brinkhuis procuratie houder Pensioenfonds AH-Flitsen 3 De ueRzeneRDe uaKanue Toen de idee vakantiereizen was geboren, kwamen de mensen van de Afdeling Nieuwe Aktiviteiten te staan voor de vraag: 'Hoe gaan de reizen verkocht worden?' In gemeenschappelijk over leg werd gekozen voor verkoop via de filialen en via de telefoon. Samen met de districtshoofden, divisieleiders, groepsleiders en be drijfsleiders werd uit het bestaande personeel en van buiten, de groep reisinformatrices gekozen. Zo werd het mogelijk om binnen de kortst mogelijke tijd een leuk, enthousiast team samen te stellen en dat betekende dat er een opleiding moest komen. Het vakantieprogramma is met de grootste zorg samengesteld en alle be stemmingen werden bezocht en beke ken aan de hand van een reeks strenge eisen t.a.v. zaken als reinheid, facilitei ten voor kinderen, ligging, keuken, meubilering, service en leiding. Er wa ren voor de heer De Bruin van de afde ling vakantiereizen een aantal duidelij ke eisen. De opleiding van de dames moest voldoen aan een even streng eisenpakket als aangelegd bij de hotel- en appartementkeuze. Verder moest de opleiding voldoen aan de A.H.-eisen van eerlijkheid, objectiviteit en kwali teit. Doel: De informatrices moesten alles weten over het A.H. vakantiereispak ket. Er volgde op korte termijn een serie ge sprekken met de afdelingen: Opleiding, ARVA, vormgeving, publiciteit, studio, ANA en verder met Euro Ned. Compu tercentrum. Touristische School van Dr. van Egeraath. Touroperators, Martin Air. KLM, N.V. Luchthaven Schiphol, de diverse Buitenlandse Verkeersbu- ro's, consulaten, enz. Er werden promi nente gastdocenten aangetrokken die een met hun klasse en kwaliteit overeen komende hoeveelheid lesstof aandroe gen. Alles werd geschreven, herschreven, ge bundeld en gesorteerd. Het geheel werd uitgetypt door interne en externe krach ten. Binnen de kortst mogelijke tijd be dekten massa's getypte vellen de buro's van de afdeling vakantiereizen. Grote hoeveelheden folders, wegenkaarten, raambiljetten werden de afdeling bin nengereden en het duurde dan ook niet lang of de toegang tot de kantoorruimte was alleen nog mogelijk door het doen van een soort van haasje over. Op 10 oktober 22.30 uur die avond kon men verzuchten, 'het is gelukt', want toen was de laatste hand gelegd aan do zen vol folders (gesorteerd), mappen met lesmateriaal, ringbanden en wat dies meerzij. Het moet ons van het hart, zonder de ab solute medewerkihg van de afdeling ARVA. was de vermenigvuldigingsdob ber waarschijnlijk te zwaar geweest. De afdeling Publiciteit heeft menige nacht een oogje minder toegedaan. Op 11 oktober begon in hotel Speul- dersbos een soort van hersenspoeling voor de toekomstige reisinformatrices, die er vanaf de eerste de beste dag hard tegenaan moesten. Zo ze al het idee gehad mochten hebben 14 dagen vakantie te krijgen in Garde- ren, 11 oktober 's avonds verzuchtten ze al 'wat ben ik begonnen'. 14 dagen sto men van 08.30 tot 21.00 uur en daarna studeren om zo goed mogelijk voor de dag te komen bij het examen. Het was een strak gespannen boog en begrijpe lijk was het dat op een gegeven ogenblik de pees ervan wat ontspanning nodig had. De dames luchtten hun gemoed en trachtten met vereende krachten de cur susleider de heer de Bruin, ervan te overtuigen dat alles goed en wel was, maar dat dit te ver ging. Dit was nog nooit vertoond. Toen het antwoord erop neer kwam. dat pioniers vaak op situa ties stuiten die nog nooit vertoond zijn en de dames dus gelijk hadden, maar dat de opleiding doorging, blééf ieder een. Zo was de geest tijdens de oplei ding. Zó zijn onze reisinformatrices. Zij kregen hun diploma van de heer G. J. Heijn niet cadeau. Onderstaand een foto van ver keer te water en de wallekant van de markt van Nassau, Ba hamas met een gestroomlijnde cruiser op de achtergrond. Achterste rij van 1. naar r. de dames: Smits-Bijl, Prins (afd. Vakantiereizen), Pieters, Reenders, van der Smeede, Horstman, Hoogesteger, Rossen, Truschel, Schurink, Senten, De Jong, de heer Sij- besma, mevrouw Hofman. Op de voorgrond van I. naar r. de dames: Schneider, Jacksteit, Versteeg, Bischoff, Van de Pavert, Van Bakel, Haslinghuis, de heer Nieuwen- huis, de dames Van Leeuwen, Hermans, Van Oest, Bulte (afd. ANA), Van de Burgt, Lackrov. Niet op de foto staan: Mej. Postema, reisinforma- trice Delft. Mej. Groen, Telefonisch inforinatrice. Mej. Douw, Ambulant informatrice. Een aantal BL's hebben de cur sus voor het vakdiploma slijters- bedrijf van het instituut 'VACO* te Zaltbommel gevolgd. Ge slaagd voor het diploma is BL J. IJssenagger van fil. Maasstraat te Amsterdam. De akte van bekwaamheid, die kan worden afgelegd door cursis ten rond de 50-jarige leeftijd, is met een goede waardering in handen gekomen van de BL E. Th. Groot van filiaal Leid- schendam. De studie voor dit di ploma is niet gemakkelijk. Beide BL's hebben dan ook een zeer knappe prest at ie verricht. Van de 35 slaagden er twee. Een aantal ZBBL's uit de divisie ZB West hebben eveneens aan het examen deelgenomen. De ze zijn voor het eerste gedeelte van het diploma geslaagd en moeten in de maand mei 1972 voor het tweede gedeelte exa men afleggen. De SM aan de Talingweg in Apeldoorn is terug van weggeweest. En onherken baar veranderd. Het zeven jaar oude fi liaal met de te smalle paden en te enge opstelling van artikelen is nu een mo derne SM, waarin de klanten lof toe zwaaien voor de vele verbeteringen en de medewerkers prettiger werken dan voorheen. Anderhalve week is het filiaal gesloten geweest, een tijd waarin op een opper vlakte van 650 ms een nieuwe tegelvloer werd gelegd, nieuwe stellingen en vitri nes werden gezet en enkele afdelingen werden uitgebreid of verplaatst. Op 26 novemberisdeSM heropend. Bedrijfsleider W. Schruijer, meer dan tevreden over alle veranderingen, zegt: 'Er is een offer gebracht, want de textiel- afdcling is helemaal verdwenen om uit breiding te verkrijgen van hel le vensmiddelenassortiment. Uitbreiding van het pand zelf was niet mogelijk en daarom moesten we kiezen. De keuze is bewust gevallen op het weglaten van de textiel en het uitbreiden van het food- gedeelte. We hebben nu aanmerkelijk meer wijnen, frisdranken en groenten en verder is de gebakafdeling als het wa re bij de delicatessenafdelinggckomen.' Bovenal stelt de heer Schruijer de on veranderlijk gunstige reacties van de klanten. "De mensen vinden het gran dioos zoals het nu is, ze zijn vol lof over het assortiment en winkelen prettiger doordat we nu ruimere paden hebben.' Voor hemzelf en zijn medewerkers is de vooruitgang niet minder opmerkelijk, getuige zijn woorden 'het is nu eenmaal gemakkelijker en prettiger werken in een zaak die aan de eisen van deze tijd voldoet.' Met ingang van 1 januari jl. is door de vergadering van aandeelhouders de heer J. W. Brinkhuis benoemd tot algemeen procuratiehouder van n.v. Pensioen fonds Albert Heijn n.v.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 3