Modernisering SM-organisatie Centrale Ondernemingsraad Oh Plitsen Welkom derde dochter Premies kollektief kontrakt autoverzekering omhoog MUZIEK OP JAARDAG Delegatie Primeur Zónes AH-Flitsen Personeelsblad van Albert Heijn NV 29e jaargang nr. 1 januari 1972 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph.Ypma Adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111, toestel 2220 Kamer: 1519 Op 2 december j.l. was de heer I. de Kraker, bedrijfsleider Sas van Gent, vijfentwintig jaar bij ons werkzaam. Op 2 december j.l. vierde de heer G. J. Hermanides, directeur res taurants, zijn 25-jarig jubileum. U ziet hem hier temidden van zijn gezin, de wederzijdse ouders en de cadeaus. Op 15 oktober j.l. vierde de heer G. Kok, DCZ, zijn 25 jarig jubi leum. visieleiders geven op hun beurt leiding aan (elk) drie SM-groepsleiders en deze hebben elk ca twaalf bedrijfsleiders on der zich. Deze opbouw zal geleidelijk worden vervangen door de volgende: elk dis trictshoofd krijgt directe assistentie van drie gespecialiseerde functionarissen reeds twee jaar over gedacht en ge- (nl. voor personeelszaken, administratie en verkoop) en hij gaat leiding geven aan vijf zone-managers. Elk zóne zal bestaan uit maximaal twintig Super- marts, de zónemanager gaat de beschik king krijgen over een eigen staf, be staande uit een personeelschef, een in structeur verse produkten, een instruc teur houdbare produkten en een admi nistratie-instructeur. Uit deze veranderde opbouw blijkt, dat er sprake zal zijn van een duidelijke ver dere delegatie van bevoegdheden naar de 'voet', gepaard gaande met een zoda nige uitsplitsing van taken, dat enerzijds meer specialisatie terwille van het direc te belang van de Supermarts mogelijk is, en er anderzijds meer gelegenheid is voor plaatselijk en/of regionaal afge stemde aktiviteiten. De heer Scholte: 'Het gaat er om, dat bevoegdheden zoveel mogelijk worden gedelegeerd naar de niveau's waar de beoordeling het best kan plaatsvinden. Voorts is de opzet dat de chefs rondom de bedrijfsleider meer als een eenheid gaan opereren. Met andere woorden: de kortere lijnen in de organisatorische op bouw maken het mogelijk, dat verschil lende gespecialiseerde capaciteiten en inzichten beter en directer ten goede ko men aan alle andere afdelingen en dus aan het totale resultaat, niet alleen van de betreffende Supermart, maar ook van de zone-groep, waarin deze Super- mart zich bevindt'. Zoals gezegd is deze maand een begin gemaakt met de nieuwe organisatori sche opbouw. Wel, de (gezamenlijke) primeur daarvan hebben beide distric ten, waarbinnen thans voorlopig één zo ne is gevormd, resp. de zóne Zeeland- West-Brabant en de zóne Gooi. Van de ervaringen, die hier worden opgedaan zal afhangen waar en hoe snel op de in geslagen weg zal/kan worden voortge gaan, aldus de heer Scholte, die ten slot te nog vertelt dat de Zelfbedieningsza ken in de toekomst, gezien hun geheel eigen problematiek een aparte groep naast de nieuwe SM-organisatie zullen gaan vormen. Naast de 'Blauwe Uitlaat' en 'Miromirror' blijkt Flitsen een derde dochter te hebben gekre gen, n.l. 'Willem Barendtz', een kerstuitgave van A. C. de 'Wal vis'. Het is een gestencild blad van maar even 10 pagina's. Welkom in onze kring! Via radio, televisie en uit de kranten hebt u ongetwijfeld reeds vernomen, dat de ge zamenlijke auto-assuradeuren in Nederland hebben moeten besluiten tot een forse premieverhoging. Enerzijds op grond van hun slechte bedrijfsresultaten, anderzijds omdat het minimumbedrag voor de Wettelijke Aansprakelijkheid per 1 januari 1972 is verhoogd tot ƒ1.000.000,—, terwijl bovendien met ingang van 1 januari 1972 een assurantiebelasting van 4% over de premie wordt geheven Ook voor ons personeelscontract heeft dit geleid tot aanzienlijke premieverhogin gen. Hieronder volgt een uittreksel uit de premies per jaar, zoals die zijn vastgesteld per 1 december 1971 voor Europa-dekking met een eigen risico van 150,— per ge beurtenis op casco-schades en zonder eigen risico voor WA-schades: Cataloguswaarde 'All-Risk' 'W.A.' t/m 4.000,- ƒ549,50 ƒ227,50 Op 29 november jl. kwam de be drijfsleider van Sittard, de heer Houben, zoals gewoonlijk om 10.00 v.m. in de kantine om sa men koffie te drinken. Wie schetst zijn verbazing toen plotse ling een viertal muzikale kruide niers binnenmarcheerden. De Heer Houben werd gehuldigd, omdat hij de vorige dag jarig was geweest. Hij bedankte met de woorden: 'In m'n hele loopbaan bij A.H. is me zoiets nog nooit overkomen. Op 17 november (al bijna weer verleden jaar) ging filiaal 1152, Tilburg, Goirkestraat open. Toch zetten we de bedrijfsleider, de hr H. W. M. v. d. Schoof, echtgenote en medewerkers hier nog even in de bloemetjes. Dat dit op de openingsdag ook het geval was, getuigt deze foto. van 4.001,— t/m 4.500,- ƒ567,- ƒ231,- van 4.501,- t/m 5.000,- ƒ595,- ƒ245,- van 5.001,-t/m 6.000,- ƒ626,50 248,50 van 6.001,-t/m 7.000,- ƒ665,- ƒ259,- van 7.001,- t/m 8.000,- ƒ689,50 259,- van8.001,9.000,- ƒ728,- ƒ269,50 van 9.001,-t/m 10.000,- ƒ770,- ƒ287,- van 10.001,-t/m 11.000,- ƒ812,- ƒ294,- van 11.001,-t/m 12.000,- ƒ840,- ƒ294,- vanƒ 12.001,-t/m 13.000,- ƒ892,50 ƒ301,- van 13.001,- t/m 14.000,- ƒ927,50 ƒ301,- Deze nieuwe premies zullen direct ingaande worden berekend aan nieuwe deelne mers en bij contract-wijziging (vervanging van auto) aan de reeds vóór 1 december 1971 verzekerden. Voor de overige, reeds voor die datum, ingeschreven deelnemers worden de nieuwe premies van kracht per de contractvervaldatum, 1 mei 1972. (vervolg van pagina 1 Met andere woorden: er komt daar naast meer ruimte voor begeleiding van de medewerkers, voor creativiteit, voor het plannen en uitvoeren van eigen ver koopactiviteiten. Je zo ook kunnen zeg gen: de ontwikkelingen stellen nieuwe eisen, maar dezelfde ontwikkelingen zorgen ervoor, dat aan die eisen ook in derdaad kan worden voldaan. Mits dat organisatorisch en beleidstechnisch mo gelijk wordt gemaakt' Tegen deze achtergrond is het wel dui delijk, dat een herstrukturering van de Supermart-organisatie niet zomaar 'uit de lucht' komt vallen. Integendeel, er is reeds twee jaar lang over gedacht en ge sproken en daarbij zijn de denkbeelden der betrokkenen geleidelijk aan zodanig uitgekristalliseerd dat de nieuwe opzet voor geen van hen nog verrassend is. Zoals iedereen kan weten ziet de organi satorische opbouw van de AH-filialen er thans als volgt uit: elk district heeft een districtshoofd, die leiding geeft aan twee Supermartdivisieleiders en èèn Zelfbedieningsdivisieleider. De SM-di- Op 16 december 1971 vergaderde de COR in Zaandam. De voorzitter, de heer G. J. Heijn, had de volgende me dedelingen: a. in het kerstpakket zal een folder wor den bijgevoegd met vakantiereizen voor een aantrekkelijk tarief voor het perso neel; b. in de buitendienst-organisatie van de SM's wordt een proef genomen met een aangepaste organisatie. In de plaats van een divisieleider en een groepsleider komt er een zone-manager met een klei ne staf, die een groter aantal SM's onder zich krijgt met meer bevoegdheden; c. er zal door een outsider-vakman een inventarisatie worden gemaakt van de onderwerpen, die door de jongeren aan de orde gesteld worden en welke groe pen jongeren dit dan betreft. Aan de hand van de uitkomst zal bezien worden welke overlegorganen er voor welke jongeren waar gewenst zijn d. Koninginnedag 1972, die op zondag valt, zal per werkmaatschappij worden geregeld e. de vergaderdata van de COR in 1972 worden vastgesteld op de volgende don derdagen: 17 februari - 20 april -18 mei - 24 augus tus- 19oktober- 14december. Resultaten De heer D. Vethaak gaf een uitgebreide toelichting op de omzetten, produktie- cijfers, kosten en winstpercentages van alle werkmaatschappijen tot en met de 10e periode. Opleiding De huidige OR-leden zullen, voor zover mogelijk, in februari en maart 1972 een cursus meemaken bij de Woodbrokers in Bentveld. Voor de nieuwe OR-leden wordt een cursus aangekocht bij Sam- som, Alphen a. d. Rijn, welke intern door eigen functionarissen kan worden gegeven. Kandidaten De voorbereiding voor de OR-verkie- zingen verloopt volgens plan. De con cept-reglementen en de zetelindeling in de nieuwe OR's is doorgezonden aan de bedrijfscommissies en de werknemers organisaties. WAO De heer J. W. Brinkhuis gaf, namens de werkgroep, een heldere toelichting op de moeilijke materie van een faire aan vulling op de WAO. De COR kon zich met het plan verenigen.

Personeelsbladen | 1972 | | pagina 2