ii Uit de ondernemingsraden post AH-ER PLUGERS ZWIERF MET VROUW DOOR CALIFORNIË Sterrit dansant in Emmen Lezers- Allerhande in kleur Service n ..--Hi AH-Flitsen 7 Een vakantiereis behoort gelukkig niet meer tot de uitzonderingen. Een reis naar Amerika echter (helaas voor velen) nog wel. Ah-er Plugers ondernam samen met zijn vrouw zo'n reis en verbleef o.m. in Californië. Het idee voor dat verblijf werd twee jaar geleden geboren. Mevrouw Plugers: 'Mijn broer en schoonzuster wonen er, zij nodigden ons uit en wij spaarden om een groot gedeelte van de reis zelf te kunnen betalen. Het was onze eerste vliegreis en onze eerste grote buiten lands trip. Een nicht heeft zolang op de kinderen gepast.' Op 4 augustus vertrokken ze met een chartervliegtuig vanaf Frankfort en na veertien uur (één stop onderweg) waren ze in Los Angeles. Ze logeerden enige dagen bij hun familie in een voorstad van San Francisco, maar meestentijds toch doorkruisten ze Californië met het doel zoveel mogelijk te zien. 'Het is een geweldig land', zegt de heer Plugers, 'en wij hebben er nog maar een stukje van gezien'. Ze legden vierduizend kilome ter af daarginds, bezochten amuse mentspark Disneyland, vertoefden kamperend in de bergen, zagen de woe stijn en de kust, kwamen in sleden. SCHIPHOL De grootsheid van dat land. de bloe menpracht en de hoge bergen hebben een grote indruk op hen gemaakt, maar ook zijn hen vele 'vreemde' details op gevallen. Zoals de schone straten ('als je daar een papiertje weggooit, krijg je me teen een fikse boete'), het gediscipli neerde verkeer ('verschrikkelijk druk. maar het gaat vanzelf) en vooral de vriendelijkheid van de mensen in de winkels. Mevrouw Plugers: 'Als je er gens moet wachten, word je nota bene bedankt voor het wachten. Trouwens de service die ze in de winkels geven is on voorstelbaar, al het personeel is voorko mend en beleefd en behulpzaam'. En, daar is ze ten slotte huisvrouw voor: 'De levensmiddelen zijn veel goedkoper dan hier, kleding komt volgens mij op ongeveer dezelfde prijs uit'. Dan de heer Plugers. 'Het is er ook wel hard en zake lijk en alles is op effect berekend, maar wij zijn blij dat we het gezien hebben'. Canada en Australië Ze zijn vast van plan het nog eens over te doen. hoewel dal nog vele jaren kan du ren. Want familie is er ook in Canada en in Australië en. zo zegt mevrouw Plu gers, 'die zijn eerst aan de beurt'. De kosten? 'Die zijn hoog allicht', meent het echtpaar Plugers, 'maar wij hebben wat dat betreft alleen de reiskosten. Als je ergens in Europa in een hotel gaat zit ten heb je reis- én verblijfkosten en die laatste zijn ook niet gering'. Op verzoek van velen plaatsen we hier bij een plattegrond van de omgeving van het Arthur Frommer hotel bij Schiphol. Het restaurant in dit hotel is, zoals u bekend zal zijn, een Albert Cor ner. Wanneer men op de weg van Amster dam naar Den Haag rijdt ziet men het hotel liggen, maar het is niet eenvoudig om de weger heen te vinden. Het ligt langs de oude Schipholweg. De AC is bijzonder gezellig ingericht even als de zg. coffeeshop. Het eten is er uit stekend en niet duur Zaterdag 16 oktober jl. organiseerden de personeelsleden van het filiaal in Emmen een 'sterrit dansant'. De familie Verbrugge, de heer Jacobs en de bedrijfsarts dokter Van Duinen en zijn vrouw deden ook mee. De bedrijfsleider, de heer Nellestijn was gastheer en gaf aanwijzingen hoe men in een IO-tal dorpjes stempels moest ha len en zo weinig mogelijk kilometers moest rijden. In .De Weidehoek' in het dorpje Wijster was de finish, waar een koud buffet werd verorberd, een film werd vertoond en een dansje gemaakt. De dokter won de eerste prijs. Hoofdkantoor Na de gang van zaken te hebben toege licht, besprak de voorzitter de achter grond van de vergelijkende adverten ties. De vertegenwoordiger van de Kan toorcommissie bracht rapport uit over de punten, die in deze commissie aan de orde zijn geweest. Besloten werd, dat het personeelsfonds zelfstandig dient te zijn en geen sub commissie van de OR. Een werkgroep zal een nota opstellen over de zin van een ideeënbus in het H.K. Een werkgroep bestudeert het voorstel, dat is ingediend inzake de overwerkbe- taling. Voor de voorbereiding van de kies- groepindeling voor de OR-concernstaf en voor de OR-staf SMNV worden 2 werkgroepjes ingesteld, die aan de voor zitter advies zullen uitbrengen. Gevraagd wordt hoe het staat met de plannen tot het instellen van een jeugdraad bij AH. Dit punt wordt ge steund door de nieuwe Wet op de On dernemingsraden. In verband met het verlagen van de verkiesbare leeftijd en de grens van het aantal dienstjaren in onze reglementen OR begin 1970 was dan ook in de COR besloten voorlopig geen jeugdraad in te stellen, daar de OR's zodanig kunnen worden samenge steld. dat er voldoendejeugdigen in ver tegenwoordigd zijn. De vrees bestaat, dat dit in de praktijk wel eens niet zou kunnen uitwerken, daar de jeugdigen weinig weten van een OR. Om deze re den pleit het ORHK-lid er voor een jeugdraad in te stellen, zodat, indien zou blijken dat deze goed functioneert, deze zou kunnen worden geïntegreerd in de OR's. De voorzitter merkt op dat, indien wij zouden besluiten een jeugdraad in te stellen, deze niet inhoudsloos moet wor den. zodat wij alleen progressief zouden lijken. Nagegaan moet worden, of inte gratie van de jeugd in het bedrijf kan worden gerealiseerd door een jeugdraad of dat er effectiever middelen zijn. De voorzitter neemt op zich het punt Jeugdraad te heropenen in de Raad van Bestuur, en komt hierop in de volgende vergadering terug. DC's De organisatorische opzet van CKV en DDC Zaandam zullen op korte termijn worden gewijzigd. Voor het DC Tilburg is een kontaktcommissie geïnstalleerd als voorlopige personeelsvertegenwoor diging. Een uitgebreide gedachtenwisseling vindt plaats over de nieuwe OR. afge sproken wordt dat in april 1972 tege lijkertijd voor elk DC een kontaktcom missie wordt gekozen en één OR voor de 4 DC's tezamen. De nieuwe werkkle ding, zoals die in Tilburg wordt gedra gen, zal ook in andere DC's worden geïntroduceerd. De officiële opening is naar tevreden heid verlopen. Een overzicht wordt ge geven over de resultaten van de laatste 4 weken. Bij de bedrijfsgeneeskundige dienst is geïnformeerd naar de gevolgen van het dragen van helmen. De opleiding van de heftruck-chauf feurs wordt besproken. Verder komen ter sprake de ziekmeldingsprocedure, de belasting op overuren, de bijdrage aan het personeelsfonds. hel oprichten van een personeelsvereniging, de perso- neelspasjes en het plaatsen van luchtbe vochtigers. PB-Wijhe De gang van zaken is niet onbevredi gend. Er wordt doelmatiger gewerkt dan in 1970. Er zijn belangrijk minder afkeuringen - de produktie wordt beter beheerst. Het nieuwe gebouw 'Centrale Voorzieningen' zal 15 december offi cieel in gebruik worden genomen. Een plan om alle personeelsleden en hun ge zinsleden de fabriek te laten bezichti gen, is in voorbereiding. Over het concept-reglement OR's wor den enige opmerkingen gemaakt, die zullen worden doorgegeven. Met één stem tegen, wordt de indeling van de kiesgroepen in de nieuwe OR als volgt: 1. Leidingge> end personeel 2. Beheersgroep(adm. enz.) 3. Centrale Voorzieningen 4. Produktiegroep J. Meester Op verzoek van het betreffende Minis terie worden maatregelen besproken om verspilling en vervuiling van drink water tegen te gaan. Het schema van de werktijden werd besproken en goedge keurd. De rondvraag bracht 9 punten naar voren, die werden afgedaan. Twee leden zullen in de kantine aanwezig zijn op een bepaalde datum om voor belang stellenden de behandelde onderwerpen in de OR nader toe te lichten. PB-Zaandam De personeelscommissie PB Tilburg vergadert regelmatig over personeels voorzieningen. Het sanitation-programma zal binnen kort worden gestart. De cursus Neder lands voor buitenlandse werknemers ondervindt veel belangstelling. Hetjaarplan 1972werd toegelicht. Er zal een enquête worden gehouden teneinde een beter inzicht te krijgen in het onderling contact op de afdelingen. Een van de leden hield een inleiding over de nieuwe wet op de onderne mingsraden. De vervulling van de kaderfuncties in PB-Tilburg worden besproken. Een van de leden geeft een uitvoerige toelichting over de communicatie met zijn achter ban. De bedrijfsresultaten over de afgelopen periode worden toegelicht. Het concept-reglement OR wordt goed gekeurd. De zetelverdeling in de nieuwe OR werd besproken. Over de derde Pinksterdag zal een refe rendum worden gehouden onder het gehele personeel De volgende vergadering zal worden bijgewoond door enige jeugdige perso neelsleden. 26 personen 49 1 zetel 1 2 zetels 3 4 11 zetels Het 16 pagina's tellende kerst nummer van Allerhande is dit maal op mooi papier in koper diepdruk 'full colour' gedrukt. Het is een juweel van een num mer geworden met prachtige fo to's. Vanzelfsprekend wordt er veel aandacht besteed aan het culinaire gebeuren rondom de kerstdagen. Er staan echter ook verlokken de foto's in van schone vrouwen op zonnige stranden in gebie den, waarheen AH zijn reizen organiseert. De inhoud, de opmaak en de druk getuigen van goed vak manschap. Een nummer waar we eer mee inleggen, dat stellig onze klan ten zal aanspreken. Om te beginnen wil ik mijn waardering uitspreken over uw personeelsblad 'AH FLITSEN". Ik vind het een geweldig fijn blad om te lezen. Tevens staan er bijzon- derveel interessante en fijnestukjesin. Misschien is hetgeen ik hieronder ver meld meer een vraag dan een idee. Maar goed, ik begin vast te schrijven Hetgeen mij in de loop van dit jaar is op gevallen. is het volgende. De klant, op zich, wordt steeds kritischer. Dit is ge woon merkbaar. Voor AH wordt het steeds belangrijker om aan de wensen van hun klanten tegemoet te komen. Maarja, wat zijn nu die wensen? We kunnen dit maar ten dele onderzoe ken door middel van de marketing. U zegt, er bestaat toch een klantenservice afdeling in sommige filialen. Oh. ja ze ker. Maar de klanten durven vaak niet met vragen, ideeen of klachten te komen. Mijn vraag is nu, zou het niet fijn zijn wanneer wij in elk filiaal een bus ophin gen, waarop stond 'Ideeën-klachten- bus". U zegt. dan krijgen we veel klach ten. Des te beter. Hierdoor leren we on ze klanten kennen binnen hel directe marktgebied van je filiaal. Een ander feit wat mij is opgevallen, is het volgende. Stel je voor je bent werk zaam op de afd. kruidenierswaren. De 'Zaan' komt binnen. Bij ons wordt er nog gelost via de rolband (hierop zou misschien een teller geplaatst kunnen worden?). Je bekijkt de Zaannota. Wat zie je? Eén, twee, soms drie kantjes 'Op merkingenblad'. Een deel van het personeel begint dan met: 'Nu op DC-Zaandam is het ook een puinhoop'. De rest van het perso neel begrijpt helemaal niet waarom er el ke week weer zoveel artikelen niet lever baar zijn. Maar beste mensen wordt hel dan niet eens nodig tijd ons personeel hierover te informeren! Zelf zou ik dol graag eens DC-Zaandam willen bezich tigen en aan mij uit te laten leggen hie al les daar in z'n werk gaat vanaf het mo ment, dat de goederen op DC ontvan gen worden t/m het ogenblik dat de goederen gedistribueerd worden. Ik ben er zeker van. dat er bij een groot deel van het AH-personeel een behoefte bestaat om eens naar DC-Zaandam te gaan om te zien hoe het daar werkelijk toegaat. Ze zullen dan begrijpen het hoe, wat en waarom! Nu zegt u, ja maar hoeveel medewer kers hebben wij wel niet in dienst. Dit zou toch te veel geld kosten. Hierop zou ik het volgende willen antwoorden. Al leen de vaste medewerkers zouden voor een bezoek aan DC Zaandam/Tilburg in aanmerking moeten komen. Vooral de kruidenierswaren-afd. In tweede instantie de andere afdelingen. Degenen, die hiervoor interesse heb ben, moeten de kosten welke aan zo'n rondgang verbonden zijn zelf betalen, incl. de reiskosten. Waarom? Ten eerste omdat het voor AH een te grote kosten post zou betekenen. Ten tweede typeert het meteen de instelling van de persoon die werkelijk iets bij AH wil bereiken en het dus niet 'zonde van z'n geld zal vin den'. D. v.d.Steeg(filiaal 1063).

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 7