Impressies van een dag lang wadlopen door enkele HK'ers Ook AH-voetbal in nieuwe jaar Vrijwilligers gevraagd voor ondernemingsraad filialen Vergeet niet uw vragen aan Raad van Bestuur in te zenden voor 24e Verhuizers' rijm Aktief en passief kiesrecht AH-Flitsen Onlangs maakte een klein groepje HK'ers deel uit van een grote schare, die over het wad van Friesland naar Ameland trok. Enkele impressies van deze Nederlandse vorm van alpinisme vonden wij in het logboek van een der AH- wadlopers. genheid te geven zich weer aan te slui ten. Uitrusten gaat moeilijk, in 't water gaan zitten doe je nou óók niet direct Ameland Verder gaan we weer, ploeterend, zuch tend, ondersteunend, maar ook genie tend van de strijd tegen de natuur. Nou ja..De mosselbanken. Hier is geen wa ter meer, alleen een grote donkere vlak te met een schelpachlige massa, waar je tot over je enkels in wegzakt. Niet blij ven staan, je gaat geheid naar de diepte, tenminste, zo voelt het wel aan Nog een klein stukje. Sommigen verla ten de grote groep en gaan de kortste weg naar de kust. Water is er immers niet meer, dus ook geen diepte... Ze zakken prompt lot hun knieën in de diepblauwe blubber. Medestrijders trekken hen er moeizaam uit. Dan, na 3 uur, is de tocht volbracht. Als een modern soort schipbreukelingen strompelen we het strand op. Het eenza me Ameland is bereikt, en we hoeven al leen nog maar acht kilometer te wande len naar de boot, die ons terug moet va ren. Och, die paar kilometers doen óns toch niets meer? Dankbaar ploffen we neer op een platte boerenwagen achter een tractor, die ons 'door bergen en door dalen' naar de pier brengt. Nooit geweten dat zo'n hard ge val zó heerlijk zat... Moe, vuil, maar voldaan. Volgend jaar weer? Allicht! Het begint allemaal met een tocht naar het dorpje Holwerd, aan de noordrand van het landelijke Friesland, vèr van de Zaanse bedrijvigheid. We wanen ons in een uithoek van de we reld, maar die indruk zal straks nog meermalen worden versterkt als we midden op 't wad zullen lopen. De laat ste pleisterplaats: een restaurantje op de pier, waarbij de boot naar Ameland straks zal afmeren. Maar wij zullen géén passagiers zijn... In hel restaurant vele tientallen sportie- velingen, gehuld in korte broek, gym schoenen, zeil-, leger- en andere jacks, ijsmutsen of vechtpetten op het hoofd, een klein tasje met een paar droge sok ken, sommigen echter met enorme rug zakken, genoeg voor een maand kam peren. Jeküntimmersnooitweten Het wad Voorzichtig stappen we in de eerste Friese blauwe blubber, 'klei' heet dat toch? Pas op, niet spatten, anders wor den de schone sokken en benen vuil Een ontroerende poging! Luttele ogen blikken later spetteren we, dapper sop pend in de smurrie, het grote avontuur tegemoet. Ameland ligt vlakbij, maar we lopen eerst een flink stuk richting Schiermon nikoog, om pas later met een wijde boog op het doel af te gaan. Met het water tot boven de enkels gaat het allemaal best. Eerlijke Friese lucht, wolken, wijde ver ten, een uitdagend wadWat wil je nog meer? Dan komen ze: meandervormige prie len, waar je gewoon doorheen moet, ook al reikt het water tot ver boven je middel. Als een grote kudde schapen scharen we ons achter de gids, die ons behoedzaam door de minst diepe stuk ken loodst. Het tempo is laag; zo nu en dan wordt even gestopt om de achterblijvers gele- Zoals in de vorige Flitsen vermeld, wor den er in april 1972 verkiezingen gehou den voor 12 ondernemingsraden in onze onderneming. Kandidaten voor deze verkiezingen worden gesteld door de werknemersorganisaties en kunnen ook voorgedragen worden door niet bij werknemersorganisaties aangesloten personeelsleden. In het laatste geval moet een kandi- daatstellingsformulier ondertekend worden door een derde van de perso neelsleden van de betreffende groep, die niet bij een werknemersorganisatie zijn aangesloten, alsdan met een maxi mum van 30. In de filialen is dit een pro bleem, want men kent zijn collega's in de andere filialen onvoldoende of hele maal niet. In de OR-filialen moeten 24 zetels bezet worden. Zowel van de werknemersor ganisaties als van de personeelsleden die daarbij niet zijn aangesloten, wor den minstens 2 kandidaten gevraagd voor elke zetel. De werkgroep uit de huidige contactcommissie heeft voorge steld de zetels te verdelen over de onder staande kiesgroepen. 1. SMBL ZBBL KSMBL Artikel 20. 2. Kiesgerechtigd en verkiesbaar zijn de werkneniers(sters), die op het tijdstip van de te houden ver kiezing (april '72) gedurende ten minste één jaar bij de onderne ming in dienst zijn en tenminste 80% van de normale werktijd, geldende voor de functie die zij vervullen, werken. Zij, die minder dan genoemde 80% werken, maar meer dan 15 uur per week, zijn kiesgerechtigd resp. verkiesbaar, wanneer zij ge durende drie resp. vijf jaar in dienst bij de onderneming zijn op het tijdstip van de te houden ver kiezing. 2. mannen 3. vrouwen 4. mannen 5. vrouwen 6. mannen 7. vrouwen 8. mannen vrouwen groep E E reid zijn een eventuele verkiezing te aanvaarden. Omdat het grootste deel van ons perso neel in de filialen uit jongeren bestaat tussen 15 en 24 jaar worden vooral ook zij gevraagd zich bereid te verklaren. Kiesgerechtigde vrijwilligers/sters wor den uitgenodigd zich uiterlijk 31 decem ber 1971 schriftelijk op te geven bij de heer F. Brandsma, Albert Heijn, Zaan dam. kamer 913, met insluiting van pas foto en de volgende gegevens: naam, voorletters, straat, woonplaats, filiaal, functie, groep B,C,D of E, ge boortedatum en datum van indiensttre dingbij AH. In het maartnummer van de Flitsen zul- len zij dan, tegelijk met de kandidaten van de werknemersorganisaties, met fo to en korte persoonsgegevens in de Flit sen worden gepubliceerd. In april volgt de verkiezing van 24 OR-leden. Zij die op één na de meeste stemmen op zich verenigen worden Ie plaatsvervan ger/ster bij een eventuele vacature. De OR vergadert in werktijd, eenmaal in de 2 maanden. De opleiding t.z.t. duurt een week Het OR-werk is belangrijk. Ouderen en jongeren, we doen een beroep op u. Stelt u beschikbaar en geeft u op. Tot ziens in de OR! De nieuwbouw 'Jlitsen 'met wat namen? de Ade H, A aHa tesamen 'A Iberts House 'doet het weIgoed bij 'Corner'en 'Family Food'; Voor Grootverbruik en Superman het vaderh uis en moederhart. Het Ha Ka was een labyrint 'n aan- elkaar- geknoopt- stuk- lint. Het pakhuis aan de Zaanse ree? nu ja.'tAaGeedee- het- er- mee. Thans heeft een ieder onderdak in 'n deiningvrije 'englenbak Verankerd op het 'smidseplein wel.laat het 'A Iberts A nker'zijn. In de historie van de Zaan, zou 't Vijzelstolpje'ook welgaan. Is dynamiek en kracht de leus? 'd'Zaanvijzei' is glorieus of.symboliek bij vijzelbouw? wat denkt u van: 'Der Klanten Trouw'? Zijn vijzeldames essentieel? past dan een naam als 'Duwprieel?' Zegt u: 'het lijkt een röntgenkiek dan kiest u vast: A. H. - Boutique. Was het de werkgroep die het deed? wel noem het dan 'Des Boumans Zweel De hall, ontdaan van vuil en stof schept ruimte voor het 'Geitehoff. Wat is Een Naam?? A Isik 'tziestaan; -Alia- ahha- ahha-,...er tegenaan D D BenC(SM) BenC(SM) B en C (ZB) De zetelverdeling moet nog worden uit gewerkt. In totaal worden dus minstens 50 vrij willigers gevraagd, bij voorkeur meer, van mannelijke en vrouwelijke perso neelsleden, vooral onder de jongeren, die al dan niet zijn aangesloten bij een werknemersorganisatie. Betrokkenen moeten positief staan te genover het vertegenwoordigend over leg zoals dat in een OR plaats vindt en bereid zijn een opleiding daarvoor mee te maken en zich in het algemeen in te zetten voor de belangen van de onder nemingen het personeel. Zij moeten in staat zijn hun mening in een vergadering te formuleren en openstaan, ook in hun vrije tijd, voor contacten met de achterban, om te we ten wat er onder hen leeft. De gekozen 25 zijn ten slotte de spreekbuis van 15.000 personeelsleden. De kandidaten moeten, indien zij verkozen worden, be- Bij deze willen wij onze afspraak nako men, zoals geschreven op 28 juli 1971, vóór het einde van het jaar reeds de nieuwe contacten te leggen voor de AL- BERT HEIJN SPORTDAG DRIE BERGEN '72, zoals die reeds vier maal in successie plaats vond. In de augustus- flitsen vond u het verslag van deze vier de sportdag, gehouden te Driebergen op zondag 23 meij.l. Gezien het feit, dat wij a.s. jaar het eerste lustrum van dit tour- nooi zullen gaan vieren, lijkt het ons zeer gewenst, om tot wéér een geslaagde sportdag te kunnen komen, eerst 'ns contact op te nemen, met de diverse deelnemende supermarts uit geheel Ne derland, die elk jaar present zijn. Voor 1971 waren dat een zestiental he ren en een viertal dames voetbalteams. Door de vele sport verslagen, die we af gelopen maanden in de AH flitsen tegen kwamen, lijkt het ons ook zeer gewenst, contact op te nemen met de diverse or ganisatoren van deze voetbaltour- nooien. Wij verzoeken u dan ook vrien delijk, de mogelijkheid te bekijken, om te komen tot één groot toernooi, waar voor wij gaarne onze lustrumdag willen aanbieden. Zulk een groot opgezet sportgebeuren onder AH vlag, vraagt veel computer- tijd, maar met de lange winteravonden voorde boeg, vragen wij aan alle organi satoren van toernooien, om hun ge dachten en visies eens op papier te stel len, en deze voor 1 februari 1972, te zen den naar J. Houben. Supermart 1132 te Sittard. Te zijner tijd kan er dan een gezamen lijk standpunt ingenomen worden op een nog nader te bepalen vergadering, elders in den lande. Ook alle andere goedbedoelde Ideeën en gedachten van sportminnende AH'ers, zien wij gaarne tegemoet want er schuilen toch zoveeL talenten onder onze medewerkers,.waarvan wij het be- staannietweten. De organisatoren

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 6