COLLECTIEVE ONGEVALLEN VERZEKERING UITGEBREID Klanten schrijven In memoriam Van de redaktie AH-Flitsen Zoals vermeld in het oktobernummer van de Flitsen, is het de bedoeling dat in het voorjaar 1972 nieuwe verkiezin gen worden georganiseerd voor de twaalf OR's. Zoals het reglement voorschrijft kunnen naast de kandi daatstelling door de werknemersorga nisaties, ook ongeorganiseerden kan didaten stellen. Ongeorganiseerden moeten kandidaat gesteld worden door minstens 1/3 van de ongeorganiseerde personeelsleden van een bepaalde groep, met een maxi- Op vrijdag 15 oktober jl. zijn door een tragisch verkeersonge val overleden de heer ADRIANUS WILHEL MUS MERTF.NS, zijn echtge note CORNELIA JACOBA MERTENS-VERHAGEN en hun kinderen COKK1 en WIL LI. De heer Mertens, die op 26 juli 1932 te Breda werd geboren, trad op 29 maart 1953inonzedienst. Tot voor kort was hij bedrijfslei der van Supermart Admiraals- plein te Dordrecht. Inmiddels was hij benoemd in dezelfde functie voor de in november a.s. te openen Supermart te Alblas- serdam. Gedurende ruim 18 jaren heeft hij zijn taak met grote toewijding en nauwgezetheidvervuld. In hem verliezen wij een goede collega en een zeer gewaardeer de medewerker. Onze deelneming gaat uit naar de nabestaanden, voor wie dit plotselinge heengaan een zware slag is. rnun van dertig handtekeningen. Bij vorige verkiezingen was dit vijf handte keningen. Wij nemen aan dat de kandidaatstel ling door de werknemersorganisaties en de ongeorganiseerden in de PB's. DCs, CMS-en en HK geen bijzondere problemen zal opleveren. Men kent el kaar en weet wel tot afspraken te ko men, ook bij de kandidaatstelling van ongeorganiseerden. In de filialen is dat veel moeilijker. Het personeel is verspreid over het gehele land en men kent elkaar niet. We ho pen dat de werknemersorganisaties er in slagen voor elke categorie met min stens een dubbeltal kandidaten te ko men. De bonden zullen zich daartoe rechtstreeks met hun leden in verbin ding stellen. Daarnaast blijft dan nog het probleem van de kandidaatstelling door de onge organiseerden. In overleg met de huidi ge contactcommissie filialen en de werkgroep verkiezing OR filialen heeft de heer F. Brandsma, hoofd coör- dinatie personeelsbeheer, op zich ge nomen de verkiezingen te organiseren. Ten einde te voorkomen dat er ellen lange lijsten met de namen van duizen den personeelsleden in de filialen moe ten worden opgehangen, heeft hij over leg gepleegd met vertegenwoordigers van de werknemersorganisaties en de genoemde werkgroep. Zij hebben zich ermee akkoord ver klaard dat voor de vertegenwoordiging van de ongeorganiseerde personeelsle den vrijwilligers/sters worden ge vraagd. die bereid zijn zich voor een be paalde groep kandidaat te stellen voor verkiezing in de OR. Aannemend, dat er zich vrijwilligers/ sters melden, is de heer Brandsma van plan zowel de kandidaten van de werk nemersorganisaties als de vrijwilligers kandidaten onder de ongeorganiseer den met foto en antecedenten te ver melden in de Flitsen van februari 1972. Bij de verkiezingen in maart of april 1972 kan dan elk kiesgerechtigd perso neelslid in de filialen zich goed oriënte ren aan wie men zijn stem geeft. Na de verkiezingen volgt dan de installatie vandel20R'sinmei 1972. Nadat de gekozen leden elkaar in twee bijeenkomsten hebben leren kennen, zullen zij in augustus 1972 hun afvaar diging naar de Nieuwe Centrale On dernemingsraad moeten kiezen, die dan in september 1972 kan worden geïnstalleerd. Aan deze OR verkiezingen is voor de C.P.D. veel werk verbonden. Wij ver trouwen dat volgens deze opzet de ge hele operatie vlot zal verlopen. fjnited Fruit Continental N.V., de importeur van Chiquita bana nen, heeft in september j.l. een landelijke wedstrijd gehouden voor verkopers van groenten en fruit. Aan deze wedstrijd werd ook door AH deelgenomen. De te behalen geldprijzen, welke uitgekeerd wer den in premiepunten, waren tien, vijftig en honderd gulden en twee hoofdprijzen van duizend gulden. De gelukkige winnaar van een hoofdprijs van duizend gulden werd de Heer L. M. Stiekema uit filiaal Plein '40-'45 te Amsterdam. De foto geeft de prijsuitreiking weer (links de heer B. Wobbes, inkoper groente en fruit). Alben Heijn n.v. heelt meer dan tien jaar geleden een contract gesloten voor een collectieve Ongevallenverzekering. Onder deze verzekering is het mogelijk zich op bijzonder gunstige voorwaarden en tegen een heel lage premie te verzekeren voor een uitkering bij overlijden of blijvende invaliditeit tengevolge van een ongeval. De deelneming aan de verzekering staat open voor allen die in de onderneming werkzaam zijn in een vast dienstverband voor onbepaalde tijd van 15 uur of meer per week. De verzekering is van kracht over de gehele wereld en zowel in als buiten bedrijf, dus bijv. ook in de week-ends en de vakanties. Dc deelname aan de verzekering is geheel vrijwillig en men dienl zelf het initiatief te nemen tor aanmelding of wijziging. Weliswaar worden de premies ingehouden op het salaris, maar in feite betaalt men zelf deze premies, die niet mogen worden afgetrok ken bij de jaarlijkse aangifte voor de inkomstenbelasting. De consequentie van een en ander is, dat de uitkeringen vrij zijn van inkomstenbelasting Alle bijzonderheden inzake deze verzekering worden vermeld in een speciaal voor dit doel vervaardigde folder, die onlangs in het bezit van vrijwel alle personeelsleden van de onderneming is gekomen, hetzij bijgevoegd in een brief betreffende de overgang naar werkmaatschappij, hetzij door verspreiding op de kantoren. Mocht men de folder nog nietontv angen hebben, vraag dan een exemplaar aan bij de afdeling Personeelsre gistratie, Hoofdkantoor. Zaandam. Aan de folder is een formulier gehecht, waarvan men gebruik kan maken om zich aan te melden als deelnemer in de collectieve verzekering, of om de bestaande verze kering te wijzigen. Voor de medewerkers in de filialen die ressorteren onder de salarisadministratie via de computer geldt een andere wijze van aanmelding of wijziging, die in de Iblder nader wordt toegelicht. De nieuwe of gewijzigde verzekering wordt van kracht na verwerking van de gegc- vensop de afdeling Personeelsregistratie, echter niet eerder dan 1 januari 1972. Nogmaals: het deelnemen aan de Collectieve Ongevallenverzekering is geheel vrij willig. De praktijk heeft echter wel uitgewezen, ook voor enige deelnemers aan de Albert Heijn collectieve ongevallenpolis, dat het sluiten van een dergelijke verzekc- ringcen daad is van wijs beleid. Ter illustratie moge dienen dat gedurende de Matste 3 jaren van het AH contract een bedrag van bijna 100.000.- tot uitkering is geko men. Natuurlijk hoopt men voor een ongeval gespaard te blijven, maar als de nood aan de man komt dan is dit een verzekering waarvoor men zichzelf ofzijn familie dankbaar zal zijn voor het besluit om er aan deel te nemen. Onlangs is aan de bestaande drie mogelijkheden (I, II, en III), een vierde toegevoegd (IV), zodat men zich nu kan verzekeren als volgt I. 15.000.- bij overlijden f 20 4 weken 15.000.- bij invaliditeit I II. f. 25.000,— bij overlijden r v premie f. 2,— per 4 weken 25.000,- bij invaliditeit 1 1 y III. 25.000,— bij overlijden i 50.000,— bij invaliditeit I IV. 50.000,— bij overlijden i r J premie f. 6.— per 4 weken 100.000,- bij invaliditeit I F Het is altijd plezierig dat klanten door hun brieven kunnen bijdragen tot het corrigeren van een verkeerde imago. Enkele passages uit de vele wil len wij u niet onthouden. Ze zijn letterlijk geciteerd. I ik zou u even attent willen maken I op een taalfout in uw reklame voor eieren. Volgens mij is het welgeleg- I de eieren en niet welgelegen, aange- zien leggen van eieren een zwak I werkwoord is. I Al dat denken - kijken - slente- ren en geroer om je heen maakt dat we altijd doodmoe thuiskomen. Het moet toch mogelijk zijn eenvoudig I ergens een bank te plaatsen! Daar kunnen we even tot ons zelf komen. En zijn we dan erg onbescheiden als er ook nog een koffieautomaat bij- I komt te staan. Het winkelen zal dan pas echt plezierig worden. Een klant in spéschrijft: I Heb u misschien folders of ande- re dingen voor mij. Ik zal u precies vertellen wat en hoe het in de knoop zit. I Het zit zo. Bij ons op school schrij- I ven de kinderen soms naar fabric- ken. Ze laten wat ze gekregen heb- I ben nooit zien omdat ze bang zijn dat anderen daar ook naar toe schrijven. Ik laat het ook nooit zien en ook zal ik ze het adres niet vertel- len. Wat zegt u Hoe ik aan dit adres kwam? Nou ja da's nogal ge makkelijk Wij zijn zelf ook bij albert Hein in Doetinchem. Wat? hoe ik aan JULLIE adres kwam. Nou ja dat zal ik jc vertellen. Ik was een reep cho cola aan het open maken en wat zag I ik der staan ZIE ACHTERKANT. En zo kom ik aan uw adres!? Nu ik stop maar nog even misschien voor u een gekke vraag. I Hebt u misschien nog.een hele oude jas van albert Hein met alles er op en er an speldtjes bonnetjes of andere dingen waar ik albert Heintje mee I kan spelen. Ik zou het heel leuk vin- den als ik het kreeg. De veelheid van kopij noodzaakte ons lot een volgend nummer over te laten staan een reisverhaal van de familie Plugers naar de Ver. Staten en een verslag met leuke foto's van collega's die gingen wadlopen. De voltallige bezetting van Miro-Maastricht aangetreden op het rol-pad.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 7