Beste beurt Vijf openingen supermarts ~wm CENTRALE ONDERNEMINGSRAAD Ondernemingsraad is modern communicatiemiddel OTtS'&rrR Prijsvraag HK AH-Flitsen 4 Binnen twee «eken tijd werden beneden de grote rivieren een gigantische Super- mart in Eindhoven en het \lIRO Center in Maastricht geopend. Er wordt weleens vergeten dat bij dergelijke grote openingen niet alleen het vaste perso neel erg hard moet meewerken, maar ook een groot aantal collega's uit andere filialen die de helpende hand komen bie den. Bovendien moet de bemanning van die filialen nog meer inspanning leveren om de tijdelijk opengevallen plaatsen op te vullen. De wijze waarop in Eindhoven en Maastricht door de collega's vaak spontaan is ingehaakt, was zo hartver warmend, dat een woord van waardering beslist op zijn plaats is. Hoewel het al weer enige tijd geleden is, dat de nieuwe Groot Non- Food SuperMart Alberto) in Eindhoven, aan de Limburglaan werd geopend, hebben we nog steeds geen kennis kunnen maken met de medewerkers van dit filiaal en de bedrijfsleider de heer W. Schuurman. Wel, hier zijn ze dan! Niet vlak vóór de opening, maar enige tijd er na. De 'staatsie'-foto was nl. mislukt en werd later overgemaakt. Van daar! Bij de foto's: Hierboven: Niet het legendarische zwaard, maar 180 auto's kunnen de heer S.P. van Hoof en zijn medewerkers boven het hoofd han gen, al zou men dat aan hun onbezorgde gezichten niet zo zien. Dat hoeft dan ook niet, want de nieuwe GNF-SuperMart, filiaal 1147 in Delft heeft een zowel ste vig als uniek parkeerdak voor juist die 180auto's. Linksboven: De heer F. Haslinghuis (op de foto met echtgenote en jongste zoon) is bedrijfs leider in een, tot moderne en oer-gezelii- ge GNF-zaak (filiaal 1148) omgetover de, remise in Haarlem-Noord. Dat ook de klanten het er reuze v inden is sinds 13 ok tolver w el gebleken. Hiernaast: 'Last but not least'ging in Rijssen filiaal 1150 open. Dit geschiedde op 20 oktober onder goedkeurende blik van de jongste spruit van het bedrijfsleidersgezin van de Hr. en Mevr. Damen. Zoals wij in het vorige nummer van de Flitsen hebben vermeld, werd in sep tember een speciale editie uitgegeven voor het personeel van het HK Daarin werd ook een prijsvraag uitge schreven voor een naam voor ons nieu- weHK. Een van de leden van onze Raad van Be stuur reageerde op deze prijsvraag met de opmerking, dat hij best tevreden was met de naam 'Hoofdkantoor'. In mededelingen blijft natuurlijk de aanduiding 'HK' gehandhaafd en het is helemaal niet nodig een bijnaam te for ceren. die de volksmond toch niet ac cepteert. Dit alles neemt met weg, dat er 87 na men zijn ingezonden. De Kantoorcom missie werd uitgenodigd zijn waarde ring in een cijfer uit te drukken. Het resultaat was, dat de naam 'De Wa ker' de meeste stemmen op zich verenig de. Deze naam was ingezonden door Ti neke Leek, afd. Groenten en fruit die, zoals beloofd, een boekenbon van ƒ50.- ont vangt. Andere geslaagde suggesties, die veel stemmen op zich verenigden, waren: 't Saencant, 't Anker, de Verrekijker, Heah, Lange- Pier, De Druktoets, 't Ahalla, 't Gruttersnest, Albert's Center. Alle inzenders en inzendsters danken wij voor hun enthousiasme om aan deze prijsvraag mee tc doen. En nu maar afwachten of het 'H Kblijft, of dat de goegemeente een andere naam meer aanspreekt... Elders in dit nummer vindt u een artikel waarin wordt ingegaan op de vraag hoe we denken de kandidaatstelling voor de verkiezingen van de nieuwe OR's te regelen. De conceptreglementen zijn thans goedgekeurd door de commis sarissen en moeten, nadat de OR's zelf hun fiat hebben gegeven, door de be- drijfscommissie, waarin zowel werkgevers- als werknemersorganisaties zijn vertegenwoordigd, worden goedgekeurd. Het conceptreglement is gebaseerd op de wet OR's. De functie en taak worden als volgt beschreven: 1. De COR en de OR's zijn organen van o\ erleg, advies, informatie en commu nicatie binnen de onderneming. 2. De COR en de OR hebben tot taak: a. Bij te dragen tot het goed functioneren van de onderneming in al haar doel stellingen, zoals omschreven in de 'Grondslagen AH-bcleid'. b. Het behartigen van de belangen van allen die in de onderneming werkzaam zijn. De COR heeft de volgende bevoegdheden: a. Instemming bij: .Arbeidsreglement; pensioenregeling: winstdelingsregeling; spaarregeling: werktijd en vakantieregeling. Maatregelen op het gebied van veiligheid, gezondheid en hygiène. b. Wensen en bezwaren doorgeven; c. advies en voorstellen van maatregelen tot verbetering van de gang van za ken: d. advies en overleg over sociaal beleid; e. bevorderen naleving juiste toepassing geldende arbeidsvoorwaarden en voorschriften veiligheid, gezondheid en hygiène; f. bevorderen werkoverleg en spreiding bevoegdheden: g. deelnemen beheer instellingen. De COR kan advies geven inzake: a. Tariefof andere beloningsregeling: b. maatregelen inzake opleiding; c. beoordelingssysteem; d. hoofdlijnen aanstellings- ontslag- of promotiebeleid; e. maatschappelijk werk. De ondernemer moet de COR gelegenheid geven advies uitte brengen inzake: a. Overdracht van de zeggenschap: b. beëindiging van werkzaamheden; c. inkrimpingof uitbreiding: d. organisatiewijziging; e.w ijzigingplaats van v estiging; f. aangaan of verbreken samenwerking met andere ondernemingen. Tweemaal per jaar moet de algemene gang van zaken in de onderneming in de COR worden besproken. In de produktiebedrijven, distributie-centra en cen trale modelslagerijen gebeuren al deze zaken reeds. In de restaurants draait men pas 3 jaar meteen gekozen OR en in de filialen begint men er in 1972 mee. Daar komt bij dat al deze zaken nu wettelijk geregeld zijn zodat alle onderne mingen van enige omvang het instituut v an een ondernemingsraad moeten in stellen. De OR is een modem communicatiemiddel, waar men niet alleen ach ter moet staan maar waar men vooral een goed gebruik van moet maken. Van daar dat, te beginnen met de komende kandidaatstelling, ieders volle mede werking wordt verwacht. Op 21 oktober jl. vergaderde de COR in DC-Tilburg en bezichtigde 's middags het nieuwe DC. In de ochtendvergade ring gaf de voorzitter een uitgebreide toelichting op de tussentijdse medede ling inzake de resultaten tot half sep tember 1971. De code vereist, dat een dergelijke mededeling, na goedkeuring door het College van Commissarissen, onmiddellijk wordt vrijgegeven voor publikatie en wordt doorgebeld aan het ANP. Hel is niet toegestaan de staf en de COR-leden voorinformatie te geven over het concept. Het mag niemand mo gelijk zijn met voorwetenschap op de ef fectenbeurs te opereren. Overigens wa ren de COR-leden volledig op de hoogte door de toelichting in de vorige vergade ring. De gewijzigde formule van de adverten ties werd toegelicht. Deze formule vormt slechts een gradueel verschil met de schappen in onze winkels. Daar wor den onze artikelen eveneens geprijsd aangeboden naast de vergelijkbare merkartikelen. De opleiding van OR-leden. die in fe bruari 1972 in Bentveld zal worden ver volgd, werd besproken. De vertegen woordiging van de 12 nieuwe OR's in de ve COR na de verkiezingen in april 1972 vormen een uitvoerig punt van discussie. De nieuwe COR telt 25 leden- De OR- filialen krijgt 8 zetels, de WOR van de SM's. incl. DC's en CMS-en en staf 13 zetels. Men acht deze vertegenwoordi ging in de COR wel zwaar. Toch blijkt de indeling op grond van de wet, die richtlijnen geeft op basis van de perso neelssterkte. volkomen correct. Door het grote personeelsbestand is in de fi- lialensector de kiesdeler I op 600 en in dePB's 1 op45. 'Ik feliciteer mezelf met zo'n ploeg' zei de heer H, van Vught voor het 'front van zijn troepen' op de openingsdag van de nieu we en tevens grootste AH-Su- permart, filiaal 1146 in het Winkelcentrum Amsterdam- Noord. Met echtgenote zetelt hij tussen zijn medewerkers. Dat het team van Boven-Het IJ zichzelf met deze bedrijfsleider feliciteert, weten we ook. En dat ze het niet mis hebben, kun nen de klanten beamen. Zijn eerste w oorden tegen zijn eerste klanten spraken duidelijk aan.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 4