De zilveren jubilarissen AH-WINST 4% LAGER UIT DE ONDERNEMINGSRADEN UIT DE 0NDERNEMINI Cfl flitsen Mf tuin fïlïïfiim! iiwviiivi [rnrnm i «11 T.O. Amersfoort Melkexport Sterovita Hoofdkantoor DC Zaandam MEDEWERKERS PBZ EN DCZ WELKOM IN HK AH-Flitsen 2 Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 10 november 1971 Hoofdredakteur: H. K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Westzijde 26, Zaandam Tel. 02980-99111toestel 2220 Van 4 januari tot II september 1971 steeg de totale detailomzet met 14,4% ten opzichte van de vergelijkbare perio de van het vorig jaar; dit is vrijwel drie maal zo hoog als de gemiddelde omzet stijging van de gezamenlijke overige grootwinkelbedrijven in levensmidde len. De concernomzet als totaal was 13,5%hogerdan vorigjaar. Hoewel de beoogde omzetstijging werd gerealiseerd werden de resultaten sterk beïnvloed door de verhoogde kosten, voortvloeiende uit de deze zomer afge sloten CAO onderhandelingen, de ge volgen van de wiebeltax en de aanloop kosten van de zelfbedieningswarenhui zen en het nieuwe distributiecentrum in Tilburg. Als gevolg van in de CAO's opgenomen indexclausules zullen nabetalingen moeten worden gedaan, waarvan de hoogte voor bovengenoemde periode op circa anderhalf miljoen gulden is ge schat. Ten tijde van de eerste tussentijd se mededeling kon hiermede geen reke ning worden gehouden. De hogere vennootschapsbelasting door de invoering van de wiebeltax ver oorzaakte eveneens een druk op het winstcijfer. De loon- en kostenstijgingen zullen uiteraard tot noodzakelijke margecor recties geiden, waarbij wij onszelf de uiterste beperkingen zullen opleggen, rekening houdend enerzijds met onze concurrentiepositie en anderzijds met de wens ook onzerzijds een verdere in flatie te bestrijden. Op dit moment is als gevolg van boven genoemde factoren de winst voor gewo ne aandeelhouders circa 4% lager dan die van het vorigjaar. Bij de beoordeling van deze ontwikkeling moet uiteraard ook rekening worden gehouden met de aanloopkosten van de zelfbedienings warenhuizen welke immers zulk een be langrijk element vormen voor de conti nuïteit van Albert Heijn. Van de twintig voor dit jaar op program ma staande nieuwe supermarts zijn er thans twaalf geopend. De overige acht zullen eveneens volgens plan dit jaar in bedrijf worden gesteld. Sinds het begin van dit jaar werd door de nieuwe openingen 14.100 m2 ver koopoppervlakte toegevoegd. Hierte genover stond een aantal sluitingen van niet meer aan de eisen van deze tijd aan gepaste verkooppunten met een totaal verkoopoppervlak van 1.800 m2 In maart werd de eerste Miro vestiging in Vlissingen geopend en enige weken geleden de tweede Miro in Maastricht. De ingebruikstelling yan de eerste McDonald's vestiging van Family Food N.V. in Zaandam vond in de verslagpe riode plaats, evenals de opening van het restaurant van het Frommer Hotel bij Schiphol. In de melksector werd andermaal het contract tot levering van melk aan in Duitsland gelegerde Amerikaanse troe pen tot medio 1972 verworven. Het nieuwe hoofdkantoor van Albert Heijn te Zaandam werd in augustus in gebruik genomen, waardoor 800 mede werkers, die tol dusverre in meerdere gebouwen verspreid werkten, een mo derne werkomgeving ter beschikking kregen. Het nieuwe distributiecentrum te Til burg met een totaal werkoppervlak van 28.000 m2 zal eind oktober volledig operationeel zijn. Op basis van de huidige verwachtingen lijkt het niet onmogelijk dat in de rest van het boekjaar op de ten opzichte van vorig jaar ontstane achterstand in de netto winst, althans ten dele, kan wor den ingelopen. Op 27 augustus j.l. werd het 25 jarig dienstjubileuni gevierd van de heer H. van der Loo, P.B.Z. aid. S.B. De heer Van der Loo is vicevoorzitter van ons muziekcorps. De heer J. Neyzing, v.a. bij aankomst voor het O.G. bij zijn 25 jarig jubileum op 1 sept. j.l. De heer Chr. Zwart (H.K.), op 1 oktober j.l. 25 jaar in onze onder neming werkzaam, druk doende met zijn gezin de cadeaus aan een nader onderzoek te onderwerpen. Onderstaand zijn dankwoord op rijm. Op 27 september j.l. is het 25 jarig jubileum gevierd van de heer W. Smit, bedrijfsleider in Amersfoort, Van Randwijcklaan 85. I Ik ben er één uit de milliarden van mensen wit en bruin en zwart mij is geleerd dat wie volharden hun best te doen die krijgt z 'npart I In vijfentwintig langejaren veranderde de mens z 'n smaak eerst kortgeknipt nu lange haren een maan reis- trip is in de maak Ons reisbureau zal straks z 'n deuren wijd open doen u kunt op reis wanneer wij weer naar Londen vliegen naar dochter toe voor halve prijs Een filiaal met toonbank zetel werd superman zelfs warenhuis leek toen het plan al te vermetel de omzet leert men voelt zich thuis stc Op A nkersmidplein fier verheven staat Hoofdkantoor—zo'n twintig hoog impulsen worden doorgegeven breid verkoop uit het kruit is droog A Is dit Csaar Peter had geweten had h ij heer Heijn een bod gedaan 'Ik wil héét Leningrad vergeten om h ier te werken aan de Zaan Ik ben een onderdeel een schroefje in 't raderwerk van A Iben Heijn maar in de samenwerkingproejje gezamenlijk omhoog die lijn U ben ik dankbaar voor 't vertrouwen Goddank ik dat ik danken mag gezond te zijn te mogen bouwen eenjaariskort wat is een dag De taken zijn verdeeld m vakken vooru voor mij— voor iedereen met resultaat - en ongemakken bouwen wij voort met brains en steen. Op 14 oktober j.l. was de heer H. C. Fokker, bedrijfsleider van ons filiaal in Boskoop, 25 jaar bij ons werkzaam. Een beperkt aantal monteurs zal belast worden met reparatieopdrachten voor de nieuwe wasautomaat Z 10. Desgevraagd bevestigt de voorzitter, dat TO inspraak heeft bij de keus van PMC- premies, uiteraard beperkt tot de tech nische aspecten. Voorts acht hij de mon teurs niet alleen financieel verantwoor delijk voor de gereedschappen maar ook voor de materialen Overwogen wordt de organisatie van het onderhoudssysteem te wijzigen ten einde minder kwetsbaar te zijn bij ziekte ofvakantie. In de nieuwe OR die voorjaar '72 geko zen wordt, zal ook een vertegenwoordi ger/ster van H K-Osdorp zitting heb ben. Formeel berust de leiding van de OR bij de directie. De heer De Leeuw wordt waarnemend voorzitter. Vooralsnog zal niet worden overgegaan op vier weekse betaling, op verzoek van deOR. Uitgereikt wordt de toelichting op het multifactorsysteem en de brochure 'so ciaal beleid in de onderneming'. Aandacht wordt gevraagd voor het par keerprobleem en de prijs van het wassen van bedrijfskleding. Over het algemeen is men tevreden met de invoering van de verschoven werk tijd. De cursus 'inleiding tot de jaarrekening' bleek moeilijk maar nuttig. De voorzitter deed mededelingen om trent de gang van zaken, de openingen van Mc.D, Miro. DCTen HK. De brochure 'Sociaal beleid in onderne mingen' zal op 27 oktober als centraal punt worden behandeld. Als inleiders op introductiedagen stel len zich 5 OR leden beschikbaar. In vervolg op de enquête werkende jon geren wordt een stuurgroep ingesteld, die regelmatig verslag uitbrengt aan de OR. De voorzitter acht het gewenst dat de CPD de coördinatie verzorgt tussen de stuurgroepen in de diverse werk maatschappijen. Een toelichting wordt uitgereikt op de vormingsplicht, beloningen vakantiere geling van jeugdige werknemers. Afgesproken werd dat in de november- vergadering een definitieve afspraak ge maakt wordt over de Pinkster III n.l. doorwerken met beperkte mogelijkheid tot snipperen of verplichte snipperdag. Er zal een overzicht worden gemaakt hoe het, in verband met ploegendien sten, organisatorisch mogelijk, is een cursus Nederlands voor buitenlandse werknemers te introduceren. Er zal een gesprekmiddag worden geor ganiseerd met de jeugdige personeelsle den, die hun medewerking hebben ver leend aan de AH enquête werkende jon geren. Voor de bespreking van de personeels problemen van PB Tilburg is een com missie geïnstalleerd, die o;a. een intro ductie- en een opleidingsprogramma zal behandelen. In de volgende verga dering zal speciale aandacht worden be steed aan de nieuwe wet OR's. De vele aktiviteiten rondom de opzet van PB Tilburg in 1972 en 1973 werden uitgebreid toegelicht. De follow-up van het sanitation pro gramma werd besproken. De verzen ding per afdeling werd toegelicht in ver gelijking met het plan en de cijfers van 1970. Op veler verzoek zullen ook de collega's, werkzaam in PB en DC Zaandam op een avond in november worden uitgenodigd om met hun gezinsleden het nieuwe HK te bezichtigen.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2