'N GOEDE GEEST IS GOUD WAARD' Er heerst hier een bijzon dere sfeer, zeggen buitenstaanders. De heer A. Heijn Er zijn in de geschiedenis al heel wat bedrijven kapot gegaan aan slechte onder linge verhoudingen. Gelukkig mogen we constateren dat in alle onderdelen van ons concern een goede mentaliteit aanwezig is, een fijne sfeer. Zonder dat zou de aardigheid er gauw af zijn en zouden we met elkaar, ieder op zijn of haar plaats, nooit bereiken wat we tot nu toe hebben bereikt en wat we nog willen bereiken. Een goede onderlinge geest is goud waard! Dit zegt de president van onze raad van bestuur, de heer A. Heijn. als wij hem voor deze speciale jaar verslag-uitgave van Flitsen vragen enkele opmerkingen te maken over de gang-van-zaken. Vraag: 'Van buitenstaanders, die vrij regelmatig met ons bedrijf te maken hebben, horen we nogal eens dat er hier een bijzondere sfeer hangt, een heel eigen, typische Albert Heijn- sfeer, zeggen ze dan'. SAMENDOEN De heer Heijn: 'Ik heb dergelijke geluiden ook wel eens opgevangen en het zal dan ook wel zo zijn Maar zoiets verklaren is natuurlijk erg moeilijk. Elk bedrijf heeft zijn eigen typische sfeer, die vaak historisch gegroeid is. Bij ons heeft van oudsher nooit de nadruk gelegen op 'decreteren en uitvoeren', maar op 'het sèmen doen'. In zo goed mogelijk onderling overleg, met inbreng van ieders capaciteiten en inventiviteit. Je moet dat principe echter voortdurend nieuwe vorm geven en aanpassen bij de ontwikkelingen. Vandaar, dat wij in het afgelopen jaar de grondslagen voor ons ondernemingsbeleid opnieuw hebben geformuleerd'. Eén der gevolgen daarvan is geweest, zo meldt het jaarverslag, een 'herstructurering van onze organisatie' met als uitgangspunt het groeperen van onze activiteiten in een aantal werkmaatschappijen'. Deze splitsing resulteerde in de stichting van negen afzonderlijke nv's: 1. Albert Heijn Supermart NV; 2. Miro NV; 3. Albert Heijn Restaurants NV; 4. Melkexport Sterovita NV; 5. NV Hermetica; 6. Albert Heijn Grootverbruik NV; 7. Albert Heijn Produktiebedrijven NV; 8. Albert Heijn Brood- en Banketfabrieken NV; 9. Albert Heijn Vleeswarenfabriek NV. MEER SLAGKRACHT De heer Heijn: 'Het wezenlijke doel van die herstructurering is, die inmiddels is geëffectueerd, om door middel van kleinere eenheden grotere slagkracht te verkrijgen. Belangrijk is ook, dat de opdeling in werkmaatschappijen doorwerkt in het

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 8