HET ABC VAN HET HK Van smidse tot HK Doorkies systeem activeren Zorg voor flora Nieuw telefoon boek Deuren dicht Parkeren op Zuster terrein paraat Service voor hoge gasten Zonwering in weekeinde neer CU Hitsen V ts&ï? Klachten over wachten bij lift snel voorbij Koffiekopjes op centraal punt Voorkom het euvel van oeverloos gekeuvel AH-Flitsen 2 Op papier is alles prachtig voor elkaar, past het gelijk een haute couture creatie. Als het HK binnenkort voltooid is, resteren nog slechts enkele spelregels, die de medewerkers geacht worden na te volgen. Het zijn geen geboden, laat staan verboden, alleen maar wat aanwijzingen en wat achtergronden met betrekking tot situaties. Regels eigenlijk die met elkaar het ABC van het HK vormen. Het compliment van de PTT is binnen; AH'ers blijken uitstekend gebruik te maken van het door kiessysteem, de mogelijkheid om zich zonder tussenkomst van de telefooncentrale te laten bellen. Toch kan dit systeem nóg meer worden benut; de PTT stelt op grond van elders opgedane erva ringen dat 60 a 70 van het totaal aan binnenkomende ge sprekken rechtstreeks kan. Van daar het verzoek om, voorzover dit nog niet is gebeurd, alle vaste relaties op de hoogte te stellen van het rechtstreekse nummer. Via het bekende kaartje of op het nieuwe briefpapier dat bin nenkort gereed is. Buiten de telefooncentrale om kan men zelf rechtstreeks met Zaandam, Amsterdam en Bever wijk bellen. Omdat ook daarvan niet door iedereen gebruik ge maakt wordt dit: 0 kiezen, daar na netnummer (Amsterdam 0 20, Beverwijk 0 2510) en dan abonneenummer. Voor Zaandam na 0 meteen abonneenummer. Eind september zullen alle 600 plantenbollen opgehangen zijn. Dan zal geleidelijk de taak van water-geven vrijwillig worden overgenomen door een planten liefhebber of -liefhebster op iedere afdeling. Hoewel bloemist Den Daas de supervisie houdt en regelmatig komt voor de grote beurten aan de bollen, is de taak van de watergever niet gering. Wanneer mocht blijken, dat de planten worden verwaarloosd zullen ze met bollen en al worden weggehaald. Een boud dreigement misschien, maar noodzakelijk. Niet alleen uit het oogpunt van kosten, maar ook omdat slechtverzorgde planten ontsierend zijn. Het bedrijfstelefoonboek wordt gewijzigd. De klachten over het uitgebrachte boekwerk zijn (zo meldt kantoordiensten) volkomen op zijn plaats. In plaats van de vertrouwde twee kolommen voor telefoonnummer en plaatsnum mer komen er drie kolommen en wel voor telefoon, postnummer en plaatsbepaling. De verwarring was overigens begrijpelijk, omdat men gewend was aan telefoon nummer is gelijk postnummer. Nu echter fungeren de kamer aanduidingen als postnummer. Een vervelend gezicht (en dat is dan zacht uitgedrukt) zijn de permanent openstaande deuren in de zgn. voorsluizen van het toilet. Merkwaardig genoeg is het een euvel dat zich op alle verdiepingen en bij alle toiletten voordoet. De oorzaak is niet be kend. Waarschijnlijk is men zo gehaast weer aan het werk te gaan, dat de tijd om de deur te sluiten ontbreekt. Dit wordt echter niet op prijs gesteld, de luttele seconden nodig de deur dicht te trekken mogen best ge nomen worden. Rond 11 oktober zullen de liften geprogrammeerd zijn en daarmee zullen de huidige algemene klachten over lange wachttijden voorbij zijn. Tijdens de piekuren zullen dan drie liften de etages 9 t/m 17 bedienen, 2 liften be dienen de etages 3 t/m 8 en de personen/goederenlift bedient de etages 3 t/m 5. Tijdens de piek uren stoppen de liften niet op de lste en 2e etage. Overdag is er altijd een lift in de buurt. Als de lift aankomt gaat er een gong en op begane grond en eerste verdieping wordt de lift aangekondigd door het regelmatig oplichten van het op schrift 'deze lift'. Hoe moeilijk het gebruik van een lift kan zijn, blijkt iedere dag opnieuw. Want nog steeds negeren velen de naar boven of beneden wijzende pijl, d.w.z. dat ze in een lift stappen die éérst naar boven gaat terwijl ze zelf naar beneden moeten of andersom. Verder worden de mensen, die maar één of twee verdiepingen moeten dalen of stijgen geacht gebruik te maken van de trappen. Het bevordert een snel liftverkeer en is ook goed voor de lijn. Dat de elders in dit blad ver melde brandbeveiliging tot in de liften is doorgevoerd moge hier uit blijken: de liftkooien hebben brandwerende muren en elke lift kooi zit in een aparte schacht waardoor brandoverslag uitge sloten is. Bij het uitdelen van koffie spoelt er een golf van werkloosheid door het bedrijf. Dat is ooit eens gezegd door een werkgever, nee niet de onze, die er 's morgens twee en 's middags één laat ver strekken. Reden temeer om in te gaan op enige verzoeken van de dames van het personeelsres- taurant: laat het kopje na de eerste ronde op het bureau staan, zodat het bij de tweede ronde zonder oponthoud kan worden volgeschonken; laat iemand op de afdeling na die tweede ronde en 's middags de lege kopjes naar een cen traal punt op de afdeling brengen. De koffiedames behoeven daar door niet steeds de gehele afde ling af te speuren en bovendien: als iedereen meewerkt heeft iedereen koffie op z'n tijd. Tot 1962 sierde deze boerderij de plaats waar nu het HK staat; een in 1875 gebouwde typische Noordhollandse Stolp-boerderij met puntdak, stal binnenin en kamers eromheen. Ver voordat deze boerderij er stond, was er een ankersmederij gevestigd, waar de ankers werden vervaardigd voor de houten schepen. De naam 'Ankersmidplein' is daarmee verklaard. Begin oktober zal het parkeerter rein om het gebouw klaar zijn. Dit is uitsluitend bestemd voor bezoekers; medewerkers mogen hun auto hier niet parkeren, ook niet als ze maar 'even' in het HK moeten zijn. Zij moeten uit wijken naar het bestaande (be waakte) terrein, dat plaatsbie dend aan tweehonderd auto's voor de medewerkers bedoeld is. Om te voorkomen dat mensen uit andere bedrijven hier gaan par keren, wordt overwogen stickers te gaan verstrekken. Aan de achterwand van één van de liften is een lampje bevestigd, dat aan- en uitfloepend het woord 'gereserveerd' kan ver tonen. Medewerkers kunnen dan geen gebruik maken van deze lift, die bestemd is voor een bijzondere gast van de Raad van Bestuur. Wanneer deze gast weg gaat, kan het secretariaat op de 16e verdieping de lift door een druk op de knop reserveren. Van deze mogelijkheid zal in de prak tijk weinig gebruik worden ge maakt. Het is echter een prettige gedachte, dat aan bijzondere gasten dit stukje service kan worden verleend. Hoewel er al een herfstig tintje in de lucht zit en het zonnetje alsmaar schrieler gaat schijnen, verdient het toch aanbeveling de zonwering bij invallende zonne straling te sluiten.De klimaatin stallatie is daarop gebaseerd. Tevens is het beter om óók in deze nazomerse dagen de zon wering buiten de kantooruren gesloten te houden en dat geldt zeker voor het weekeinde. Mocht het nog wat nazomeren op zater dag en zondag dan loopt de temperatuur bij niet-neergelaten jalouzieën te hoog op. Een tweede, eveneens eenvoudige aanwijzing voor de klimaatinstal latie is de luchtroosters in de vensterbanken vrij te houden. Wie boeken, papieren en dozen niet kwijt kan gelieve deze niet op de roosters te zetten, maar kantoordiensten te bellen. Op maandag 4 oktober zal de ruimte van de medische dienst gereed zijn. Tot die tijd moet voor EHBO de telefooncentrale, nr. 9, worden gebeld. Met ingang van de 4e kan rechtstreeks con tact met de medische dienst worden opgenomen, daar vanaf die datum de zuster op de dag permanent aanwezig zal zijn. Houdt uw telefoongesprekken kort en zakelijk. Het zijn veelal dezelfde num mers die onnodig langdurig in gesprek zijn. Personeelsblad van Albert Heijn NV EXTRA EDITIE september 1971 Hoofdredakteur: H K. Engel Plv. hoofdredakteur: J. Ph. Ypma Adres: Ankersmidplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111, toestel 2220 Druk: Henkes-Holland

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2