TT Tpi, A ^- w i~ Zonsopgang boven de Taag. I.m. Rust in Geirangerfjord. l.o. Schepen in Sancta Mar- garitha. r.b. Skifiliaal van Soestdijk, Lech am Arlberg. r.o. East is east and west is west en de Kaag is ook ge zellig. Omslag: De Maasdamin de sluizen van Cristobal, 4*7 M verval. Toeristisch supplement bij personee/sjaarvers/ag 1970. Albert Heijn N.V. - Zaandam. Als romantiek hoofdzakelijk uit alpha-elementen bestaat en computerisme hoofdzake lijk uit beta-elementen, dan zou je zo zeggen dat het toerisme op de beta-toer is. Odysseus was echt nog op de romantische toer met de schone vrouwen, die hem trachtten te verleiden. Hoewel Alexander de Grote en Caesar typische militairen waren dus met een beta-tik, wil de historie ons doen ge loven, dat het ook romantici waren. Caesar's grote liefde op z'n oude dag, Kleopatra, is zelfs beroemd geworden. De Venetiaan Marco Polo spreekt ons meer aan als een romanticus daar aan het hof in Peking. Maar de grote ontdekkings reizigers die hem in golven van een eeuw volgden zullen wel bezeten navigators ge weest zijn, dus meer de beta kant. Hoewel, als je de verhalen van James Cook z'n aan komst op Tahiti leest, dan ontkomen ook zij niet aan de romantiek in dat paradijs. Tegenwoordig schijn je geen groot-toerisme meer te kun nen plegen zonder wiskunde knobbel. Chichester, die in z'n eentje de wereld omzeilde, is uitgever van zeekaarten. dus ga maar na. De lui, die op de maan ge weest zijn, zijn óf ingenieur óf computerdeskundige, ty pische „beta-he-men." Het zal echter met de alpha- beta-verhoudingen wel net zo zijn als met de sociaal economie, de welvaart is niet verantwoord als niet ook het welzijn er door wordt gediend. Hoe dit alles zij: shalom, horas, aloha Foto's en tekst H. K. Engel Lay-out: P.R.P.S., Den Haag Druk: Henkes-Holland N.V.. Haarlem, Oplage: 25000

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 27