Klassieke thuiskomst kijkt, waren de Grieken blijk baar gek op de meest dolle tragedies. Het toppunt in dit verband is nog steeds het verhaal van Oedipus van Thebe, die per ongeluk zijn vader doodde, zijn moeder huwde en toen zijn eigen ogen uitstak. Vandaar, dat we nog steeds met zijn complex zitten. But that's another story. luisd. K. reikte toen A. z'n hemd aan, waarvan ze de mouwen had dichtgenaaid en heeft hem vervolgens geliquideerd. Dochter Elektra en zoon Orestes hebben, toen zij vol wassen waren, hun moeder gedood om hun vader te wreken. Evenals de huidige generatie naar Westerns en detectives posten op de bergen door gegeven. Zijn vrouw, Klytaemnestra, was al kwaad op hem, omdat hij hun dochter Iphigeneia aan Artemis had geofferd om gunstige wind te krijgen. K. dan heulde met A's neef en ontving A "met de rode loper" en stopte hem in 't bad. Logisch, toen wij uit Birma kwamen werden we ook ont- lope hadden we het al. Menelaus kreeg z'n Helena tweedehands terug en maakte via Egypte toen meteen maar z'n tweede huwelijksreis na 12\ jaar. Agamemnon verging het het slechtst. Met een gezellige bijzit in de vorm van de geroofde Tro jaanse prinses Kassandra werd zijn komst via de sein- De terugkerende soldaten uit de eerste en tweede wereld oorlog vonden hun thuis front nogal veranderd terug. In de oudheid was het al niet beter. Over Odysseus en zijn Pene- l.b. Port Said\ kijkekijke, niet kope r.b. Cairo: ,,50 eeuwen zien op u neer". I.o. Glimlach uit Colombo, r.o. Buddhistische monniken in Bangkok.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 24