Waarom werken wij? Orakel Als u 't mij vraagt leef ik niet om te werken maar werk ik om te leven. Begrijpt u mij goed: m'n werk beschouw ik als een sport, ik werk graag en zou het niet graag missen. Maar het is voor mij geen doel alleen, behalve dan natuurlijk wel bij voorkeur een zinvolle bijdrage aan het maatschap pelijk gebeuren. Neen, het meest in m'n knollentuin ben ik toch als ik helemaal vrij ben, bijv. met vakantie. Dit is voor mij één van de belangrijkste beloning en voor m'n werk, n.l. dat ik trips, die ik graag wil maken, kan financieren. Je zou dus kunnen stellen, dat je eerst moet zorgen voor je welvaart om daarna voor je welzijn te kunnen zorgen (eerst beta, dan alpha I). Als ze er wat van maken, kan ons alternatieve nageslacht een grootse tijd tegemoet gaan. Ze gaan steeds korter werken en krijgen steeds meer welvaart. Wat kunnen zij een levenskunst bedrijven, door de helft van hun tijd als toerist of hobbyist te kunnen leven! Naar verhouding zul len de mensen een steeds groter deel van hun budget aan hun vrije tijd besteden. Daarom ben ik bijzonder blij. dat er de laatste tijd zoveel aantrekkelijke offertes op de markt komen van betaalbare reizen. Gepensioneerden pro fiteren hiervan al in ruime mate door de wintertijd lek ker ergens in de zon te gaan zitten langs de Middellandse Zee. Ook de jeugd is aan het zwerven geslagen, tot in Katmandoe! We mogen ons echt gelukkig prijzen, dat dat tegenwoordig allemaal moge lijk is. Op de gevel van de navel van de wereld, het orakel van Delphi, dat bij belang rijke beslissingen steeds van tevoren werd geraadpleegd, stond: KEN U ZELVE. Nu, na 3000 jaar, nog steeds een van de 7 wijsheden. Omslag: Welkom op Tahiti, waar de mannen van de Bounty" meer succes bij de meisjes hadden dan Gauguin. Deze pagina: l.b. Duitse jongelui, die een half jaar in een Kibbutz hebben gewerkt, kijken op de thuisreis naar de kantelen van Dubrovnik. r.b. Kreta, koning Minos, 2000 j. v. Chr. l.o. Rhodos, kruisridders, r.o. Onweer over Beirut.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 22