NIEUW MELKCONTRACT VOOR STEROVITA De heer Ir. H. Glazenburg: Waarover in het jaarverslag nog onzekerheid bestond, kan in deze speciale uitgave van Flitsen gelukkig opheldering worden gegeven: Sterovita (het melkexportbedrijf van Albert Heijn) heeft met de Amerikaanse legerautoriteiten zojuist opnieuw een contract afgesloten voor de melkvoorziening van de VS-strijdkrachten in Europa. Het is het 21e jaarcontract, dat op 1 juli a.s. van kracht wordt. We vernemen dat van de heer Ir. H. Glazenburg, lid van de raad van bestuur, als wij hem (de directeur van de Melkexport Sterovita N.V., de heer G. Schouten, was door ziekte helaas verhinderd) vragen om een toelichting op hetgeen het jaarverslag over Sterovita vermeldt. Dat is niet zoveel (ten slotte maakt deze activiteit 'maar' een klein onderdeel van het AH-gebeuren uit): de geleidelijke teruggang van de kwantitatieve omzet zette zich ook in 1970 door (de heer Glazenburg: als gevolg van verdere inkrimping van het Amerikaanse leger in West-Duitsland), maar het relatieve aandeel in de totale levering aan de Amerikaanse strijdkrachten werd behouden. En dat zal ook in het nieuwe contractjaar het geval zijn. Dat wil zeggen, zo vertelt de heer Glazenburg, dat Sterovita 40 van het totale melk- en melkprodukten- verbruik van het Amerikaanse leger in Europa levert. De rest komt hoofdzakelijk uit Denemarken, Frankrijk, Duitsland en Oostenrijk, zodat over het Nederlandse aandeel niet geklaagd mag worden. KOELKETEN Hoe komt het, dat Albert Heijn zo'n groot aandeel in de leveranties heeft? De heer Glazenburg: 'Dat zit 'em in de kwaliteit en de snelheid, waarmee wij kunnen leveren. Het Amerikaanse leger heeft zeer hoge kwaliteitseisen, die scherper zijn dan die welke voor de Nederlandse consument worden gehanteerd. Daaraan wordt door Sterovita dan ook de hoogste zorg besteed. De melkplas, die dagelijks uit Drenthe naar het verwerkingsbedrijf in Dordrecht gaat (ruim 600.000 liter per week), staat onder voortdurende controle van de veterinaire inspectie. Ook de eigen controle is uitermate scherp en strekt zich uit tot alle onderdelen van het verwerkings- en leveringsproces. Daarbij is de koeling natuurlijk van het grootste belang. De 'koelketen' moet als het ware waterdicht zijn. Wat dat betekent bij het vervoer naar West-Duitsland, Napels en Malta laat zich raden als beseft wordt dat men er in een klein land als Nederland soms nog nauwelijks in slaagt om de melk- en melkprodukten niet-zuur bij de consument te krijgen Een duidelijke pré daarbij is ook, dat Sterovita altijd in Staat is aan plotselinge extra wensen te voldoen en dank zij dit alles ligt nu ook het 21e contract op tafel. De leveranties (hoofdzakelijk per auto en trein, maar naar Malta ook per vliegtuig) bestaan voornamelijk uit gepasteuriseerde melk, bijprodukten als chocolademelk, karnemelk en yoghurt, en diverse soorten kaas, waarvan de verse, met room gemengde kaas wel een exclusieve bijzonderheid van Sterovita is. Het Sterovita-kantoor in Amsterdam telt een tiental medewerkers, terwijl in het bedrijf in Dordrecht ongeveer 110 werknemers bijdragen aan dit voortdurende Albert Heijn-succes. 15

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 19