In nieuw DCT artikelen opgeslagen als in de filialen Communiceren Ideeënbusrecord weer verbeterd IDEE VAN F 1587,- EERSTE TILBURGSE ACTIVITEITEN ONDANKS ZENUWEN SUCCESVOL 4 AH-Flitsen Vorige maand is in Tilburg de afdeling kruidenierswaren van het nieuwe Distributiecentrum (DCT) van Albert Heijn officieus in ge bruik genomen. Dit is het eerste gedeelte van een complex waar straks in 1980 ongeveer 800 mensen zullen werken. Nu zijn het er ca. 175 die allen uit Tilburg en omgeving afkomstig zijn. Het kruidenierswarenmagazijn beslaat 26.760 ni2 in een ruimte van 150 X 170 meter. Betonnen kolommen dragen het negen meter boven de vloer liggende dak, het complex is voorzien van een doordachte verlichtings-, verwarmings- en brandbeveiligingsapparatuur. Als het DCT eenmaal in vol bedrijf is zullen driekwart van de „zuidelijke" AH-vestigingen binnen 24 uur hun door de Zaandamse computer verwerkte be stellingen afgeleverd hebben gekregen, dagelijks zijn daarvoor vijfendertig tot veertig20-tons vrachtwagens op pad die op het immense parkeerterrein voor het Distributiecentrum onbelemmerd kun nen manoeuvreren. Interessante bijzonderheid: de diverse kruideniersartikelen in het nieuwe DC worden in dezelfde volgorde opgesla gen als deze artikelen in de SuperMarts uitgestald liggen. Hierdoor worden goe deren als het ware gesorteerd in de filia len ontvangen en is een nog snellere doorvoer, rechtstreeks naar de schap pen, mogelijk geworden. De computer waakt over de j uiste voorraadvorming. Op slechts luttele vierkante me ters etaleren AH'ers een op merkelijk saamhorigheidsgevoel. Zij vinden elkaar helemaal in hun moeilijkheden, verkondigen dezelfde mening, blijken on uitputtelijk in troostwoorden. Het gebeurt bij en in de liften. Wanneer ooit gesproken kon worden over een apart brokje interne communicatie dan is het nu wel. Dat voornamelijk omdat die liften het nog niet goed doen, akkoord, maar het is prettig te weten dat wij elkaar in deze barre tijd van lang wachten voor er zo'n ding komt zo uiterst vriendelijk bejegenen. Niet alleen is de scheidsmuur voormalig AG en voormalig HK als een kaar tenhuis opgeblazen, zelfs mensen die als gevolg van een razend ochtendhumeur niet de gewoonte hebben een gul goedemorgen te glimlachen doen in volle vriende lijkheid mee. Ze moeten wel, want iedereen doet het, iedereen groet iedereen, iedereen maakt een praatje. Dat geschiedt de hele dag door. De liften blijken praatplaat sen bij uitstek te zijn. Toch jammer dat ze binnenkort gepro grammeerd zijn, want als het uuuuuuuren wachten tot weinige seconden is gereduceerd is er ook minder aanleiding tot praten, minder tijd trouwens ook. Hope lijk wel voldoende tot zomaar gedag-zeggen. Werd in hel augustusnummer van A.H. Flitsen melding gemaakt van de hoogste beloning ooit door de Ideeënbus uitge reikt bij A.H.: bij het ter perse gaan van dat nummer was dit record alweer ver beterd door een groepsidee van twee da mes en vier heren n.l. de dames A. de Vries en R. Wolters en de heren A.S.C. Jansen, A. Kara, B. Kuyt en J.L. Perez Gonzales. Deze groep, werkzaam aan de Biscuitoven van de koekbakkerij in Zaandam, was het gelukt om, na enige weken proefdraaien, de personeelsbe zetting aan deze oven met twee perso nen terug te brengen. De realisering van dit idee leverde de groep een beloning op van 6600.-. Werkelijk een prachtig voorbeeld van samenwerking! Zonder deze samenwerking zou dit re sultaat zeker nooit bereikt zijn. Voorts werden nog twee beloningen uit gereikt die er wezen mogen n.l. een be drag van 3310,- aan de heer H. J. Ever- hard van de Chocoladefabriek en een bedrag van 665,- aan de heer A. Smit van de Verpakkingsafdeling, De heer Everhard stelde voor zwaar til - werk, uit te voeren door twee man, te vervangen door de aanschaf van een bakkenheffer die door één man te be dienen was. De heer Smit was van mening dat papier waarin diverse meel-produkten verpakt worden zonder bezwaar van lichtere kwaliteit kon zijn. Zijn voorstel werd beproefd en geaccep teerd met als resultaat een belangrijke besparing op de kosten van het verpak kingsmateriaal. Dat het punt 'hygiënisch wer ken' in de P.B. Wijhe hoog ge noteerd staat, bleek vorige week wel uit een beloning van 387,— die de directeur van dit bedrijf, de heer P. van den Berg, uitreikte aan een medewerker die een goed idee inzond om het gehakt voor personeelsverkoop hygiënischer te verpakken. Eveneens ontvingen een tweetal medewerkers samen een bedrag van 1200,— wegens een geza menlijk ingezonden idee dat naast een kostenbesparing ook een belangrijke bijdrage tot hy giënisch werken leverde. r weken tijd het D.C. vullen met goede ren, zes weken lang medewerkers in strueren en opleiden etc. etc. En dat alles werd in 15 minuten tot ver leden tijd. De heer N, J. Visser (hoofd distributie-centra) las vóór zijn ope ningswoord de boodschap over de stickers voor. (foto 1Ergens werd ge reageerd met: 'Laat ze maar komen, ik lust ze rauw!' Het openingswoord was overigens een tuinderszoon waardig: recht uit het hart en recht op de man af; zonder franje. Na de koffie met gebak ging het van de kantine naar de magazijnen waar alle interne transportmiddelen, versierd en wel, (keurig werk T.D.!) stonden opge steld. (foto 2). Het was de heer A.J.van Kessel die als 'chef van de nacht' de eerste ophaal-opdracht ontving van de heer Visser, en deze overhandigde aan de heer A. J C. C. Mommers (foto 3), die er met zijn versierde pallet-truck met gezwinde spoed vandoor ging om de eerste collo uit de stelling te halen (foto 4). De eerste collo was een doos wijn. Zowaar: een feestelijke combinatie. Wij doen ons best om te voldoen aan de verwachtingen welke u heeft van het D.C.-T. Laat ons over een jaar (niet eer der, ook wij kennen kinderziekten) eens horen of u tevreden bent. 'Hier komen de stickers Daar komen ze aan Die rottige stickers Uil de Zaan. Bovenstaande variant op het Lied der Schutters was het eerste wat er op die ge denkwaardige donderdag, de 9e sep tember 1971, uit de printer rolde. Uiteraard geseind vanuit Zaandam. Als er in het verleden ech ter ook zo veel tijd zat tussen de signalering en de werkelij ke komst van de schutters, wel dan was er in vroeger jaren niet veel te vrezen. Voor de distributionisten in Tilburg be tekende het een zenuwen half-uurtje, waarin iedereen moe werd van het dren tel en of van het koffie halen. Maar ze kwamen, die stickers! En het D.C. was er klaar voor. Er waren nog wel wat open plekken in de stellin gen, maar het geheel maakte een goed gevulde indruk, (foto 5). Mogen we even memoreren wat er aan de opening vooi^f ging?: ruim een jaar bouwen, 4 maanden mensen aantrekken, in vier

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 5