Nieuwe catalogus en een nieuw bestelsysteem Opening HK18 november IÉ Ondernemingsraden 11 oktoberbelangrijke dag voor PMC Bestel- bewijzen vervangen cheques PB Wijhe DC Zaandam PB Zaandam Reglementen COR en 0R Familiebezoek Programma op avond van 1, 2, en 4 november AH-Flitsen 4 Maandag 11 oktober is een belangrijke datum voor Albert Heijn's succesvolle Premie-van-de-Maand-Club. Vanaf die dag namelijk geldt niet alleen een geheel nieuwe catalogus (met meer dan 150 premies), maar ook een heel nieuw premie-bestelsysteem en vooral dat laatste brengt tevens enige verandering mee voor de inname van de spaarboekjes in de filialen. Met ingang van 11 oktober worden de PMC-cheques afgeschaft. Dan kunnen geen spaarzegels meer voor deze cheques worden in geleverd. Tegen inlevering van een zegelboekje wordt alleen con tant geld plus één of meer BESTELBEWIJZEN: 1 b.b. voor elke 26 aan zegels (1 voor een halfvol gespaard boekje dus en 2 voor een volgespaard boekje). De klant die een zegelboekje met 255 zegels inlevert, ontvangt dus 26,- in contanten en één bestelbe- wijs. Door het nieuwe bestelsysteem wordt de PMC aan onze klanten aanzien- zienlijk verbeterd. In de eerste plaats wordt het deelnemen aan de PMC-club veel gemakkelijker en in de tweede plaats ook goedkoper, want de klanten behoeven geen cheques meer per aan getekende post naar Zaandam te zen den. Dat kost thans 1.50 1.25 aante- kenrecht en 25 cent porto), na de voor genomen verhoging van de posttarieven zelfs ƒ2.30 (ƒ2 aantekenrecht en 30 cent porto). De PMC-gang naar het postkantoor waar nogal eens in de rij moet worden gestaan, om de cheques te verzenden, behoort dan dus eveneens tot het verleden. (De bestelwijzen hebben géén geldswaarde en behoeven daarom niet aangetekend te worden verstuurd). Maar ook in een ander opzicht wordt het de klant, die een PMC-premie wenst, een stuk gemakkelijker gemaakt. Er behoeft nu immers voor premies, die duurder zijn dan 26.—, aanzienlijk korter te worden gespaard. Tot nu toe moest tot bedragen van 52,— alles in PMC-cheques worden voldaan (voor duurdere artikelen werd de rest in geld bijbetaald) en dat betekende, dat voor een premie van bijv. ƒ29.— het zegel boekje geheel moest worden volge spaard. De overblijvende zegels (in dit geval 23) konden voor nieuwe PMCaankopen worden bestemd of voor contant geld worden ingewisseld. In het vervolg is een halfvol gespaard boekje voldoende om voor een premie (van welke prijs dan ook) in aanmerking te komen en vooreen volgespaard boek je mag men zelfs twee bestellingen doen! Na 11 oktober dus geen PMC-cheques meer. Maar wat moeten de klanten dan met de PMC-cheques die ze nog in hun bezit hebben, zult u vragen. Wel, in een artikel over het nieuwe bestelsysteem zullen we in het oktober-nummer van AllerHande duidelijk maken dat de PMCcheques, die nog in omloop zijn, hun waarde vanzelfsprekend blijven behouden en wel in drieërlei vorm: 1. Zij kunnen tot 31 december worden gebruikt voor het betalen van premies. Daarna niet meer. 2. De cheques kunnen voor contant geld worden ingewisseld, ook na 31 de cember nog. 3. De cheques kunnen worden ingewis seld tegen contant geld plus bestelbewij- Daar er na 11 oktober geen PMC-che ques meer worden uitgegeven, zullen er veel mensen zijn die met 'restanten' zit ten, 7 stuks bijvoorbeeld, of 12 of 22. De directie heeft evenwel besloten dat in al deze gevallen één bestelbewijs mag wor den verstrekt en als het gaat om meer dan 26 cheques: twee. Plus het (met het aantal cheques overeenkomstige) be drag in contanten natuurlijk. Voor de aankoop van Super-Obligaties heeft men, zoals bekend, 2 volle zegelboekjes (980 zegels) nodig. Tegen inlevering van deze boekjes ont vangt de klant een ontvangstbewijs en 4 PMC bestelbewijzen. De officiële ingebruikname van het HK zal plaatsvinden op donderdag 18 november a.s. 's middags om vier uur. De medewerkers zullen die dag géén gebruik kunnen maken van het parkeerterrein dat de ge hele dag gereserveerd blijft voor de auto's van gasten. Op maandag 1, dinsdag 2 en donderdag 4 november zullen familie leden en kennissen van AH'ers worden ontvangen en rondgeleid. Dit gebeurt op deze dagen van half acht tot half tien 's avonds. Op vrijdagavond 5 november komen 'de buren' op bezoek, op zaterdag 20 november Zaanse burgers en ex-medewerkers(sters) en op woensdag 1 december worden ongeveer 250 gepensioneerden uit de filialen verwacht. 10.0010.15 bijeenkomst in hal personeel HK; aanbieding cadeau aan president door COR-lid D. Bruyn. 10.3011.00 koffie met gebak in personeelsres- taiurant. 15.0015.30 ontvangst gasten in hal. 15.3016.00 toespraken. I Maandag 1 nov.) Dinsdag 2 nov.) 19.30-21.30 u. Donderdag 4 nov.) Familieleden van personeel, dat werkzaam is in het HK. Gast heer: de heer F. Brandsma en de afdelingschefs. Kaarten bij de portier vanaf 18 oktober 1971. II Vrijdag 5 nov. 19.30-21.30 uur. De buren van het hoofdkantoor, die een uitnodiging ontvangen. Kaarten bij de portier vanaf 18 oktober 1971. III Donderdag 18 nov. 16.00-17.15 uur. De gasten, die uitgenodigd zijn bij de officiële opening. IV Zaterdag 20 november. Bezoek burgers Zaanstreek. (Zie programma vrijwilligers ge vraagd.) V Woensdag 1 dec. 13.45-16.00 u. 250 gepensioneerden van de filia len worden schriftelijk uitgeno digd. VI Woensdag 8 dec. 14.00-16.00 u. 200 gepensioneerden Zaandam, Amsterdam e.o. worden schrif telijk uitgenodigd. 16.00 officiële opening door klant OR- lid mejuffrouw Van Santé. 16.1517.15 rondleiding gasten door hoofdkantoor en aperitief in personeelsrestau- rant. De ontvangst van de gasten en de opening zullen via een ge sloten TV-circuit in het perso- neelsrestaurant te volgen zijn door het personeel. In het restaurant verzorgt Ham mond-organist Joop Reynold de achtergrondmuziek. Als gasten zijn in de hal aan wezig: B. en W., de bouwers en leveranciers van het HK, com missarissen, vijzeldames, COR, OR-HK, staf, pers en andere genodigden, totaal ca. 200 per sonen. Het personeel van de filialen, PB's en DC's, krijgt die dag gebak bij de koffie. Naeen toelichting op de bedrijfsresulta ten werd het personeelsbestand en de omzetplanning voor 1972 besproken. Het contact met de verkooporganisatie kwam ter sprake, evenals de publiciteit. In oktober wordt gestart met het pro gramma opleiding en vorming, waarbij nu ook de le mannen zullen worden be trokken. Een aantal jeugdige perso neelsleden zullen weer de vormings scholen bezoeken. Er werd een werk groep 'communicatie' ingesteld, die een 'Nieuwsbrief zal verzorgen, die van tijd tot tijd op de publikatieborden ver schijnt. De inhoudingen van wachtda- gen bij ziekte wordt opgeschort. De vol gende vergadering op 4 oktober wordt gewijd aan het functioneren van de OR. Er zijn besprekingen gaande met een andere werkgever om lot een gezamen lijke exploitatie van het woonoord te ge raken. De volgende vergadering zullen de hoofdchefs worden uitgenodigd, ter bespreking van het effect van de merit- rating. Ook zal er dan een voorstel wor den ingediend over de vertegenwoordi ging van de 4 DC's in de OR-DC. De EHBO en de parkeerplaats werden be sproken. Voor een DC-rubriek in de Flitsen wordt een kleine redactiecom missie gevormd. De uitkomsten van de enquête jeugdig personeel werden nader besproken. Een bespreking van de vakantierechten wordt verwezen naar het overleg met de werknemersor ganisaties. De voorzitter van de vertrouwenscom missie buitenlandse werknemers bracht verslag uit. De enquête jeugdig perso neel werd uitvoerig besproken. Op 17 augustus 1971 zijn de bedrijfsgebouwen van de firma Spandon in bezit gekomen van onze werkmaatschappij Produktie- bedrijvenHet betreft hier een groot ge bouwencomplex met een vloeropper vlakte van 12000 iru: daarnaast is een oppervlakte van 48000 m; aanwezig als onbebouwde grond. Het gebouw, dat geheel gelijkvloers is, heeft een lengte van 212 meter. De bakkerij (bandoven- groep en gebakafdeling) zal 60% van de vloeroppervlakte in beslag gaan nemen. Verwacht wordt, dat in het 2e kwartaal Op 30 september jl. vond een extra-ver gadering plaats van de Centrale Onder nemingsraad, ter bespreking van de con cept-reglementen COR en OR. De vol gende fase is, dat dit concept wordt inge diend bij de Bedrijfscommissie. Wij ho pen, dat deze reglementen goedgekeurd zijn vóór de OR-verkiezingen in april 1972. We moeten nl. 120R's kiezen, t.w.: 1. Albert Heijn N.V. Concern-steunafde- lingen, incl. DIB,BTD, Pensioenfonds en voorlopig ook Grootverbruik en Her- metica. 2. Technisch Onderhoud Amersfoort; 3. Supermart filialen; 4. Supermart DC's; 5. Supermart CMS-en; 6. Supermart HK-Organisatie (mer chandising. administratie, filialenbu- reau, organisatie-afdeling, buitendienst: GL's, DL(s). 7. Miro; 8. PB Zaandam; 9. PB Wijhe; 10. PB Zwanenburg; 11. Melkexport Sterovita; 12. Restaurants. Deze 12 OR's kiezen uit hun midden de Centrale Ondernemingsraad. Albert Heijn Supermart N.V. zal voor behande ling van gemeenschappelijke aangele genheden een WOR (Werkmaatschap pij OR) formeren. Deze zal bestaan uit de COR-leden afkomstig uit de 4 OR's van AH-Supermart N.V. Er wordt geen OR-HK gekozen, omdat de medewer kers HK behoren tot verschillende werk maatschappijen. Wel functioneert er al een kantoorcommissie om regelingen te bespreken, die voor dit gebouw gelden.' van 1972 in dit nieuwe bedrijfsonder deel met de gebakproduktie zal worden gestart. Eind 1972 wordt begonnen met de in stallatie van 2 nieuwe bandovens De verplaatsing van de bestaande bando- vengroep zal niet eerder dan in 1973 plaatsvinden. Tussen medio september en november van dit jaar zullen de per soneelsleden persoonlijk worden geïn formeerd over de te nemen maatrege len. Op een vraag van één van de leden antwoordt de voorzitter dat er in Tilburg geen produktie van brood zal plaatsvin den. De verzending per afdeling van PBZ t/m de 8e periode werd toegelicht. De overgang van het personeel naar de thans ingestelde werkmaatschappij werd besproken. Een van de leden is voornemens inleidin gen te houden voor zijn achterban over de nieuwe wet op de o ndernetn ingsraden. Tot ons leedwezen overleed op 26 september jl. de heer G. SCHOUTEN directeur van Melkexport Sterovita N.V. Hij heeft onze onderneming 35 jaar gediend en een belangrijke bijdrage geleverd tot het verwe zenlijken van haar doelstellin gen. Wij zullen zijn grote werkkracht node missen. Raad van Bestuur Albert Heijn N.V. Op zaterdag 11 september jl. is na een langdurige ziekte overle den de heer A. J. M. van Pinxteren. De heer Van Pinxteren, die op 5 januari 1913 te Amsterdam werd geboren, trad op 20 februari 1936 in onze dienst. Hij heeft vele jaren de leiding ge had over filiaal Leusderweg te Amersfoort, terwijl hij de laatste jaren, voor zijn ziekte, het be heer heeft gehad van filiaal Twijnstraat te Utrecht. Onze innige deelneming gaat uit naar zijn zoons en dochters voor wie zijn heengaan een zware slag betekent. Op vrijdag 17 september is plot seling overleden de groepsleider van District Arnhem D. H. Toe ring. De heer Toering, die op 31 maart 1917 te Heerenveen werd gebo ren, trad op 12 juli 1937 in onze dienst. Met zijn werklust, zijn grote toewijding, zijn ervaring en zijn kennis van zaken, heeft hij bijna 35 jaar een belangrijk aan deel gehad in de opbouw en groei van ons filiaalbedrijf. Onze deelneming gaat uit naar zijn vrouw en zijn vier kinderen, voor wie zijn heengaan een zwa re slag betekent.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 4