Tweede Miro-Center in Maastricht geopend voor Miro's Ook Hellend rol-pad in SM A'dam-noord Groeiende interesse bij de gemeenten Ah wint nivea- geding Belgische personeels leden Uniek in Nederland Ch flitsen SAH002000346 Flitsen Landeli|k oktober 1971 personeelsblad albert heijn nv oplaag 21.000 verschijnt 12 x per jaar 28e jaargang nr. 9, oktober 1971 AH's tweede Miro-Center is op dinsdag 21 september in Maas tricht geopend. Een dag tevoren werd het winkelcentrum 'Brusselse Poort' waarvan het Miro-Center een onderdeel vormt, geopend door Maastrichts burgervader, mr. A.M.I.H. Baeten, terwijl de heer G. J. Heijn namens het winkelcentrum sprak. Onder de personeelsleden zijn ook een aantal Belgen. Vroeg in de zomer be gonnen al de opleidingen, het eerst voor de afdelingschefs, daarna voor het ove rige personeel. Naast algemene training kregen de medewerkers ook voordrach ten over beleidslijnen, samenstelling van het assortiment, arbeidsvoorwaar den, etc. Het kader doorliep een stage in de eerste Miro-vestiging te Vlissingen terwijl de kassières een speciale cursus volgden in de mobiele AH-kassaoplei dingsschool. De Limburgse Miro staat temidden van nieuwbouwwijken nabij de Via Regia. de oostelijke uitvalsweg van Maastricht naar Hasselt. Antwerpen en Brussel. Parkeren In het gloednieuwe koopcentrum, bie den drie parkeerterreinen met een geza menlijke oppervlakte van 2 ha aan 850 winkelende gezinnen de mogelijkheid om tegelijkertijd hun vierwielig ver voermiddel neer te zetten. Bovendien zijn hier speciale 'havens' waar winkel wagentjes, na het overladen van de aan kopen gestald kunnen worden. Het Maastrichtse Miro-Center heeft een totaaloppervlak van 6500m2 waarvan de op lager niveau gelegen SuperMart 2250 m2 beslaat. Warenhuis en Super- Mart zijn verbonden door twee brede, lichtglooiende rolpaden met een spe ciaal gegroefd oppervlak, dat de winkel wagentjes, zodra ze erop worden gere den, klemvast zet. Personeel Het ZB-warenhuis annex doe-het-zelf- afdeling telt rond 60 personeelsleden en de aangrenzende Albert Heijn Super- Mart 45. Bovendien werden 30 part-ti mers aangenomen. Duits en Frans Behalve voor Zuid-Limburg is Maas tricht vanouds koopcentrum voor Bel gen en Duitsers in de driehoek Hasselt- Luik-Aken. Een groot deel van het uit Limburg aangetrokken personeel bleek voldoende Duits machtig te zijn, terwijl in dienst genomen Belgen hun Frans sprekende landgenoten te woord zullen kunnen staan. Algemeen bedrijfsleider W. M. Hassink van de Maastrichtse Mi ro heeft 30 van zijn 44 levensjaren bij Al- bert Heijn gewerkt. Als 14-jarige begon hij vroeg in de donkere bezettingsjaren zijn loopbaan op de bakfiets, werd krui deniersbediende en al spoedig afde lingschef. In het na de oorlog snel groeiend concern kreeg de heer Hassink de leiding over een filiaal en werd ver volgens bedrijfsleider van een zelfbe dieningswinkel en van een SuperMart. Hij was laatstelijk groepsleider van een aantal AH-vestigingen in het district rond Apeldoorn. Bakfiets Ook bedrijfsleider L.F. van der Schuren (31) van de tot het Miro-Center beho rende SuperMart diende .Albert Heijn destijds eerst op de bakfiets en klom op Anders dan anders is de SM, die op woensdag 15 september jl. geopend is in het winkelcentrum Buikslotermeerplein in Amster dam-noord. Dit zijn de bijzonderheden: het is de grootste SM van Albert Heijn; de totale vloeropperv lakte bedraagt 3994 m\ de verkoopoppervlakte is 2445 mJ groot, (hoe lang dit record blijft bestaan, is nog niet bekend), food- en non-food-assortiment zijn in tegenstelling tot in de meeste SM's op verschillende etages ondergebracht en deze afdelingen zijn afzonderlijk bereikbaar. de koelvitrines staan niet tegen de wanden, maar in de vorm van een koelstraat middenin de winkel. voor een bezoek aan de non-food-afdeling maakt de klant gebruik van een in Nederland uniek systeem, namelijk een hellend Rol-Pad. tot bedrijfsleider van een Tilburgse AH- SuperMart. Miro-verkoopchef R. Eydens (37) slap te naar AH's zelfbedieningswarenhuis over van de Grand Bazar, bij welke hij destijds in Heerlen en Maastricht be drijfsleider was. Chef Diensten T. Daa- nen (27) kan terugblikken op een acht jarige carrière bij Albert Heijn, terwijl hij ook twee jaar bij een warenhuis werkte. Voorjaar 1972 opent AH zijn derde Mi ro-Center aan de rondweg om Leeuwar den, koopcentrum voor 250.000 Friezen, terwijl vestigingen in Nijmegen en Pur- merend spoedig zullen volgen. Vergunningen voor Mirovesti- gingen in Leeuwarden (maart '72), Nijmegen (september '72) en Purmerend (voorjaar '73) zijn intussen verleend terwijl onze 6e Miro vermoedelijk in Zutphen wordt gevestigd. We hebben de indruk, nu er 2 Miro-centers geopend zijn, dat de interesse van de gemeentebe sturen voor dit soort vestigin gen zal toenemen. Het van origine Duitse Rol-Pad-sys- teem is bekend van Schiphol, maar daar zijn de Rol-paden uitsluitend horizon taal lopend aangebracht. In de SM wordt het Rol-Pad voor hel eerst in Ne derland onder helling (13%) toegepast, zoals eerder gebeurde in Duitsland en Zweden. De capaciteit bedraagt zeven duizend personen per uur, de opvoer- hoogte bedraagt 4.5 meter. Het Rol-Pad is 81 cm breed en 23 m lang en voor het aanleggen is een ruimte van 48 m2 uitge spaard. Voor het Rol-Pad is gekozen, omdat het voor de klant gemakkelijker en veiliger is. De klant gaat, al of niet gewapend met tas, via het zwartwit getinte treeloze Rol-Pad een eindeloze zebra eigenlijk naar boven, neemt een wagentje, doet zijn inkopen, rekent af en daalt moeite loos af, waarbij de inkopen rustig op het Rol-Pad mogen worden geplaatst. Is er veel, of is er een groot artikel gekocht, dan wordt de klant geholpen bij het ver voer. Beneden is de levensmiddelenafdeling met eveneens eigen kassa's. De heer P. Langerhorst, hoofd pre-opening: 'Het geheel moet gezien worden als een goed doordachte proefneming. Blijkt het nodig een centrale kassa voor beide afdelingen te creëren dan kan dit, om dat met deze mogelijkheid rekening ge houden is.' Ook zegt hij: 'We hopen dat de huisvrouw eerst naar de non-food gaat en dan naar de food-afdeling. Werkt ze andersom dan kan ze haar boodschappen of direct in de auto (la ten) zetten of in een daar speciaal voor bestemde ruimte naast de ingang in be waring geven. Maar deze ruimte heeft niet de afmeting van een opslagplaats en bovendien is het voor bepaalde produk- ten wenselijk ze zo snel mogelijk in de eigen koelkast op te bergen.' Hoe de huisvrouw in deze SM gaat win kelen zal nauwgezet worden gevolgd en in rapporten worden vervat. De twee ge scheiden winkels, samen toch één SM, vormen de 389ste vestiging van AH en de 173ste SuperMart. In het foodgedeel- te zijn elf check-outs en in het non-food- gedeelte vier. Bedrijfsleider is de heer H. van Vught. die ruim honderd mede werkersisters) heeft. Hieronder bevindt zich een aantal gehuwde dames in een z.g. tweeling-job. Van de firma Beyersdorf heb ben we een kort geding aange spannen gekregen omdat wij Nivea verkochten onder de vastgestelde prijs. Dit betrof een partij die wij uit het buitenland hadden betrok ken. De uitspraak luidde dat we de buitenlandse partij wel tegen een lagere prijs mogen aanbie den maar dat we in Nederland gekochte Nivea voor de vastge stelde prijs moeten verkopen. Zoals u in de advertentie van de afgelopen week hebt kunnen be merken, hebben wij weer Nivea voor 2,50 aangeboden. Dit is een bepaald formaat doos, die wij in het buitenland kochten.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 1