Schaken onder AH luifel Stadslicht taboe S'.v'-."; VAN KRUIDENIER TOT SCHATGRAVER I Milkshake met slabbetje Reactie op Odyssee Bij de foto's op pagina 7 AH-Flitsen i 1 Bit Filiaal Weesp o.l.v. de heer J. Bakker heeft een leuke stunt bedacht. Op zaterdag 21 augustus werd in samenwerking met de Weesperschaak- club onder de luifel van het filiaal een schaak seance georganiseerd. Er werden 400 partijen gespeeld. Leeftijd deelnemers 8-80 jaar! McDonald's Milkshake werd op een goede dag gratis aan het per soneel verstrekt in de kantine. Het edele produkt schijnt de heer Piscaer met slabbetje uitstekend te smaken. Het is personeel, dat een wagen van onze onderneming berijdt, ver boden om in donker of bij mist of slecht zicht stadslichten te gebrui ken. Bij mist overdag groot licht. In donker groot of dimlicht. De wagens van de Koninklijke Landmacht rijden thans altijd, ook overdag, met vol licht. De Greyhound bussen in de U.S.A. rijden sinds jaren overdag met vol licht. Het aantal ongevallen is aanmerkelijk teruggelopen. U hebt het zelf waarschijnlijk ook wel eens ondervonden, dat het levensgevaarlijk is om bij slecht zicht plotseling een tegenligger te ontdekken, die geen licht of slechts stadslichten aan heeft. Groot licht bij slecht zicht is een order, geen verzoek. Hoorn. Mevrouw de Vos-Burchart, part-timer in Hoorn, Grote Noord, presteerde het om op twee marktdagen 300 kazen te verkopen. In 1822 werd in Mecklenburg, als zoon van een arme dominee, Heinrich Schlie- mann geboren. Op 7-jarige leeftijd ziet hij in een boek een afbeelding van een poort in het legendarische Troje en zegt tegen zijn vader, dat hij dat later zou trachten op te graven. Toen hij negen jaar was stierf zijn moeder. Het gezin met zeven kinderen komt in moeilijkhe den. Op 10-jarige leeftijd schrijft hij een opstel over Troje. Na twee maanden op het Gymnasium moet hij wegens geld gebrek naar de HBS. Op z'n veertiende wordt hij kruideniers bediende en werkt ruim vijfjaar acht tien uur per dag. Op z'n 19e wordt hij kajuitjongen, strandt bij Texel en drijft negen uur rond. In Amsterdam vindt hij een baantje op kantoor en leert Engels, Frans, Nederlands, Spaans, Italiaans en Portugees, elke taal in zes weken. Hij wordt aangesteld (22 jaar) als cor respondent en boekhouder bij de Firma B.H. Schroder Co. Hij leert Russisch. Op z'n 26e wordt hij aangesteld als hun agent in St. Petersburg in de indigohan- del. Op z'n 28e gaat hij naar Californië om z'n verdwenen broer te zoeken en wordt door de inlijving van Californië bij de U.S.A. automatisch Amerikaans staatsburger. Terug in St. Petersburg leert hij Zweeds en Pools en verdient tij dens de Krimoorlog (1854) miljoenen. Hij studeert oud-Grieks, nieuw-Grieks en Latijn, reist Europa door, komt in Egypte tot de tweede stroomversnelling, leert Arabisch, komt in Jeruzalem, Smyrna en Athene, wordt ziek en moet terug naar St. Petersburg omdat een fail lissement dreigt. Op z'n 41 e doet hij in katoen en thee zul ke goede zaken, dat hij weer miljonair is 9 Het toeristisch supplement 'Odyssee', dat onspersoneelsjaarverslag 1970 verge zelde, oogstte o. a de volgende commenta- 0 Je hebt m'n verwachtingen niet beant woord Bij die mythologische verhalen behoren passende foto's. (Bijgaand, dok ter). 0 Romantisch. Ik had wel van die lui gehoord maar ik wist niet wat ze op hun geweten hadden. Die foto's zijn wel mooi maar wat hebben ze met A Ibert Heijn te maken? Gaan jul lie soms op de toeristische toer? 0 Die auteur is een hypocriet. Hij liegt wanneer hij schrijft dat hij z'n werk met plezier doet. Van een aankomend socio- 0 Te hoog gegrepen voor de gemiddelde jonge A H- er. Onderschat ze niet. Oom). 0 Odysseus liet zich niet aan de mast binden door Scylla en Charibdis maar door de Sirenen. (Accoord, beta-man 0 Napoleon had het niet over 50 maar 40 eeuwen in 1792. (Maar nu is het al 1971 en ze hebben onlangs een oudere ■e gevonden). Van de heer H. Verbeek. P.O. Box 77, Germiston. Zuid- Afrika, vroeger rayon - leider bij All: 'Het reizen zit dus nog in uw bloed. Het verbaast me. dat u nog niet eens hierheen gekomen bent. We wonen hier heerlijk aan het Victoria Meer. Onlangs ben ik met 5 familieleden met 'n Volkswagencombi op bezoek geweest bij mijn zoondie districtscommissaris is in Rhodesië. Hij zorgde vooreen boot, waar mee we een week het Karibameer rondge varen zijn, waaize nog in het stenen tijd perk leven temidden van veel groot wild. Ik correspondeer nog met de heer Auf dem Brinke. Hoe gaai het met de heren G. Heijn, ter Wee, Legerstee en Valk?' en besluit zijn firma's van de hand te doen en zijn jeugddroom, de opgraving van Troje, waar te maken. Via Egypte, India, China, Japan en Amerika vestigt hij zich in Parijs en gaat archeologie studeren. Op z'n 47e reist hij naar Ithaka, het thuisfront van Odys seus en bezoekt Mycenae, de basis van Agamemnon en Troje. Hij gelooft n.l. de Ilias, Homerus' gedicht over de Tro jaanse oorlog, letterlijk en begint te gra ven op de heuvel Hissarlik, waarvan de omgeving beantwoordt aan de beschrij ving in de Ilias. Hij trouwt met een 18-jarige Griekse schoonheid, die hij op zicht had laten komen. In 1873 vindt hij de 'schat' van Priamus, de koning van Troje. De schat gaat naar Berlijn en is nu, 1971, vermoedelijk in Moskou. In 1876 graaft hij in Mycenae het paleis van Agamemnon uit, in 1885 de burcht van Hercules in Tiryns en in 1888 ont dekt hij het paleis van Minos op Kreta. Eindelijk erkennen de geleerden, die hem tot dat moment voor een dilettant hadden gehouden, de waarde van zijn activiteiten, die hij met 100 tot 150 arbei dersvoor eigen rekening sinds jaren ver richtte. In 1890 zakt hij in Napels in el kaar, waar aanvankelijk niemand besef te wie deze bescheiden geklede vreem- delingwas. Thans wordt volledig erkend dat hij de 'Kretenzisch-Mycenische' cultuur heeft blootgelegd, de voorloper van de Griek se beschaving welke onze huidige normstellingen in hoge mate heeft beïn vloed. Waar een kruidenier al niet toe komen kan, zou Wim Sonneveld zeggen. Wie weet wat u, jongere generatie, nog eens aanpakt. 1. Klooster op Kor- foe. 2. Poort van het pa leis van Agamemnon in Mykene. 3. Graf van Agamem non. 4. Klooster op Chios. 5. Opgraving bij de burcht van Herkules in Tiryns. 6. Klooster op Pat mos. 7. Viering van 'Moe derdag' in 2500 jaar oud Amphitheater in Ephese, Klein-Azië. 8. Amphitheater van Asklepios in Epidauros, Peloponnesus. Het thea ter heeft een geweldige akoestiek. Als men op het toneel een papiertje scheurt, wordt dit ge hoord op de bovenste rijen. 9. Molen op Myko- nos. 10. Politie op Pat mos. 11. De plaats waar zich de poort van Troje bevond, waar Odysseus en zijn soldaten, verstopt in een houten paard, naar binnen werden gehaald. 12. Rugzakken op Mykonos. 13. Het Parthenon op de Akropolis in Athene. 14. Minaretten in Is tanbul. 15. Muilezels op Chios.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 6