#\l/% ^^1" Eerste McDonald's in Europa geopend Voordeel komt vooral tot uiting bij de filialen ZESTIENDUIZEND WIJNLIEFHEBBERS VERENIGD IN EEN CLUB Nog eens rentekaart BEVOORRADING MET PALLETS ■miniiiini Jm I II wm M I 1 oplaag 21000 Binnenkort krijgen ongeveer 100 filialen hun goederen uit de DC's Zaandam en Tilburg afgeleverd op pallets. Dit is een ingrijpende wijziging voor zowel de DCs en het wagenpark als de filialen. Tot nu toe worden auto's doos voor doos volgeladen en bij de filialen op dezelfde manier gelost. De verandering is, dat de bestelde goederen per filiaal op pallets worden verzameld, per pallet de auto in gaan en later bij het filiaal als pallet worden afgeleverd. Het voordeel van de nieuwe werkwijze zal vooral tot uiting komen bij het laden aan de DC's en het lossen bij de filialen, zo bleek tijdens een ge sprekje met de heer P. H. Haan, hoofd centraal transport. 'Voor hei doos voor doos laden en lossen heeft men veel mensen nodig, zowel in hel DC als in de filialen. Handwerk wordt echter steeds duurder. Bij het verzamelen van een bestelling op pallets is het moge lijk de goederen veel sneller en met min der mensen te laden en te lossen. De gelegenheid, die de ingebruikne ming van DC Tilburg. Albert Heijn bood, is aangegrepen om er toe over te gaan de artikelen ook in de DC's onder te verdelen in familiegroepen, wat ge woon betekent, dat produkten die bij el kaar horen, ook bij elkaar staan, koffie bij koffie, zeep bij zeep etc. De plaatsing is zodanig, dat men bij een normale rou te door het DC. de zwaardere artikelen het eerst op de pallet plaatst. Bij de rangschikking van de familie groepen is zoveel mogelijk rekening ge houden met de 'loop' in de filialen. Krijgt een filiaal een pallet aan, dan is het de bedoeling dat hij de schappen vanaf de pallet kan vullen overeen komstig de 'route' in de zaak. De opening van DC Tilburg wordt te vens benut, om het aantal produkten, dat via onze eigen distributiekanalen gaat, te vergroten, om hiermee het aan tal leveranciers, welke rechtstreeks aan de filialen leveren, te verminderen. Een probleem in het DC wordt de con trole. Tot dusver verzamelde men de be stellingen op wagentjes, waarbij men gemakkelijk het aantal colli (verpak kingseenheden) kon tellen. Begin dit jaar is centraal trans port begonnen met de vernieu wing van het wagenpark, nood zakelijk geworden door de voor uitgang op het gebied van het palietvervoer. De oude opleg gers, met de zgn. zwanehalzen, waarvan door palletbelading, 2,5 m in de wagen vrijwel niet ge bruikt kon worden, zijn verdwe nen om plaats te maken voor nieuwe, die een laadvermogen hebben van 22 pallets tegen 16 pallets in de oude. Ook de bij deze nieuwe opleggers behorende trekkers zijn, tendele door vernieuwing, tendele door ombouw, aangepast aan de grote lengte van de nieuwe opleggers, om toch binnen de wettelijke maximale maat van 15 meter to taal te blijven. De laatste fase van de moderni sering zal zijn: het uitrusten van de auto's met een laad- en los- klep of -lift, die pallet voor pallet uit de auto op straat kan laten zakken. Twee van de nieuwe opleggers zijn reeds als proef met een lift uitgerust; terwijl deze tevens die nen voor het vervoer van N.F. rolcontainers naar de filialen. vervolg op pagina 3 Een brokje AH is ook Het Ge nootschap voor de Vrienden van de Goede Wijn. Zo tenminste is de officiële benaming van een club liefhebbers van een bijzon der wijntje op zijn tijd, die via dit Genootschap tegen scherpe prijzen aan kwalitatief goede wijnen kunnen komen en zich tevens verzekerd weten van re gelmatige informatie over wijn. Wijninkoop, bestel-, reclame afdeling e.n wijnkelder zorgen daar al sinds jaren voor. En met steeds stijgend succes. De naam van de club mag dan wat sleets aandoen, de belangstelling voor het Ge nootschap blijft groot en zonder twijfel dat dit heeft bijgedragen tot wat AH nu is: de grootste wijninporteur van Neder land. Het Genootschap ontstond in 1958, een tijd waarin in de filialen geen ruimte was om een verantwoord assorti ment wijnen op te zetten. AH's gedachte dat een beetje liefhebber toch keuze wil hebben, mondde uit in het opbouwen van een groot wijnassortiment in Zaan dam. De klanten in de filialen werden daarop geattendeerd en zij konden door een opgave bij de bedrijfsleider uit die grote voorraad putten, die dan recht streeks naar het huisadres werd verzon den. Hoewel het assortiment in de mee ste filialen thans aanmerkelijk groter is en de klanten ook kunnen kopen bij de Alberto's is het bestaansrecht van het Genootschap nog altijd gewettigd. Meer vervolg op pagina 3 In Flitsen 'augustus 1971' stond dat de genen, die geboren zijn in 1934 1935 1936 terugbetaling konden ontvangen op hun rentekaarten. Abusievelijk was vermeld, dat tenminste ƒ286.- geplakt moest zijn. Dit moet worden: indien er minder dan 286.- aan zegels geplakt is'. Voor degenen, waarvoor meer dan ƒ286,— aan zegels geplakt is. geldt n.l. dat zij krachtens de Invaliditeits Wet op 65 jaar een periodieke uitkering krijgen. INHOUD 2 Jubilea 3 Chef Garage E. Beek man 4 Jaarverslag pensioen fonds 5 10 AH elftallen in het veld 6 Van kruidenier tot schatgraver 7 In Odysseus' kielzog 8 Flitz-in A SAH002000344 A Flilsen landelijk september 1971 /'f I i? - verschijnt 12 x per jaar i 28e jaargang nr. 8, september 1971 Op 21 augustus werd onze eerste McDonald's in Zaandam geopend. Op de foto rechts ziet u van l.n.r. de heer Ray Kroc, die hiervoor met zijn staf en hun dames met zijn eigen vliegtuig de oceaan overstak, de loco-burgemeester van Zaandam, de heer Metselaar en onze president. fcSCM«XAur. mmiUr KBURNS

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 1