miro Uit de Ondernemingsraden Vijftien jaar Pinkster kamp COR maakt excursie naar Miro Vlissingen Hoofdkantoor CMS PB Wijhe Filialen Melkexport Sterovita Restaurants PB Zwanenburg DC Zaandam Technisch onderhoud PB Zaandam Administratie In memoriam Kort nieuws van overal Excursie gepensioneerden AH-Flitsen 5 Dit jaar is voor de vijftiende maal het Pinksterkamp gehouden in Sondel, ge legen bij Sloten in de Zuidwest hoek van Friesland. Het kamp is indertijd gestart in de jeugdherberg 'Poelakker' te Lun- teren. Toen dit te klein werd zijn we eerst naar 'Mooie Veluwe' in Garderen gegaan en later naar Sint Michielsgestel. Deze kampen waren uiteindelijk toch ook weer te klein (het aantal kinderen bedraagt de laatste jaren zo'n 160) zodat het in 1970 en 1971Sondel geworden is. Veel leidsters en leiders hebben in de loop van de jaren aan dit kamp hun me dewerking gegeven, dit waren: de Fami lies IJpma, Berghege, Overmeer, Ab- bing, van Petten, Kloosen Jaspers. Van Rheenen en Stocking van PB Zwanen burg, de familie Brehler en hun zoon Jan, dit jaar vergezeld van verloofde. Niet alleen echtparen zijn meegegaan, om met een eminente leidster te begin nen: de toen nog geheten Nel de Wit, John Hali als razendsnelle fotograaf. Houkje van de Ley, Els Reiners, Clara vanNieuwburg met nu haar echtgenoot Jan Zomer, Emmy Zomer, Ank van Hoof, Els Meyer, Marjo Distelbrink (voor de derde keer de secretaresse van het kamp), Ab Pos, Jaap Verkroost, An- drée Ekkelboom en Roel Keppel. Voor de derde maal gingen dit jaar ook het echtpaar Korzelius eri hundochterCarla mee. De heer Korzelius als technisch man. Als nieuwelinge ging dit jaar Hen- riëtte Steffhaan mee, werkzaam op de afdeling rekening courant van het A.G. te Zaandam. Ook het echtpaar Sint kwam de leiding versterken. Excuses voor de mensen die wij niet meer weten. In de loop van deze vijftien Pinkster kampen zijn er drie jubilea gevierd; het echtpaar Overmeer in 1966 voor de tien de keer en in 1967 voor het laatst, het echtpaar Brehler vierde dit jubileum in 1970 en P. Schipper (A.G.) vierde zijn tiende Pinksterkamp. Als aandenken hieraan is hun door de Directie 'een gouden tientje' aangeboden. Op 24 juni 1971 vergaderde de COR in de AC-Hoogvliet en maakte daarna een excursie naar de Miro in Vlissingen. De voorzitter gaf een overzicht van de om zet- en winstontwikkeling tot en met de 5e periode in vergelijking met dezelfde periode in 1970 en ook in vergelijking met de concurrentie. De directeur van het Albert Heijn Pen sioenfonds gaf een nadere toelichting op de aanpassing van de pensioenen, waarmee de vergadering zich akkoord verklaarde. Deze aanpassing is ook met de vakbonden besproken. Het Bestuur van de Stichting Perso- neelsaandelen rapporteerde over de gang van zaken op de algemene verga dering van aandeelhouders en over de inschrijving op de ter beschikking geko men certificaten. De commissies, die door de COR wer den ingesteld vooreen nieuw reglement OR en voor de opleiding van OR-leden deden verslag van hun vorderingen. Beide onderwerpen zullen in de volgen de vergadering worden afgerond. Voor de overgang van Albert Heijn N.V. naar een werkmaatschappij kwam een ont werp ter sprake, dat door de vergade ring, na enige discussie, werd goedge keurd. Gang van zaken: personeelsjaarverslag: werktijden HK'71; cursusjaarrekening; kantoorcommissie HK'71; EHBO; ver houding OR-vakbonden: glijdende werktijden: salarisschaal; werkgroep HK'71. Keuringsdistricten; hygiëne; uitbeta lingziekengeld. Contact met zieken; girale betaling; werkkleding: kantine; ideeën; werk groep veiligheid en hygiëne. Kommunicatie met achterban; werk groep verkiezing OR; film'Plan 71' Multifactor beloning; I.I.S. contract; 4-weekse betaling. Mc. Donald's; Arthur Frommer; AC Stroe; personeelsbezetting. Produktiecijfers; veiligheid en hygiëne; kratten vervoer; vriescel. Woonoord; huisartsen; ziekteverzuim; manco's; werkkleding; aanpassing or ganisatie; bezoek burgerij; loonbeta- ling; personeelfonds; introductieboek je; produktiecijfers; wegbewijzering; kantine; produktiebedrijf Tilburg; ver- trouwens-commissie buitenlandse me- dewerkers/sters. Ideeënbus; autowasvergoeding; loon- berekening bij ziekte; informatieblad; personeelsfonds; mistlampen; ziekte verzuim; kantineprijzen; beoordelings systeem; werkgroep; 'Efficiency'; mist lampen; EHBO; resultaten-overzicht; salarisbetaling; ideeën. Sanitation-programma: medische begeleiding; ideeënbusavond; werk- klassificatie; vakantiegelduitkering; E.H.B.O.; bedrijfsgeneeskundige dienst; bewakingen beveiliging. Reiskostenvergoeding: Sportevene menten; introduktie en opleiding; ziek tekostenverzekering. Op 22 april j.l. is na een kortston dige ziekte op 58 jarige leeftijd overleden onze collega de heer W. Duyvis. De heer Duyvis was bijna 35 jaar geleden als schilder bij Gebr. Hoeve in dienst getreden. Na de overname door Albert Heijn N.V. was de heer Duyvis in ons bedrijf als chauffeur - schilder werkzaam. In de vele jaren die wij met de heer Duyvis hebben mogen sa menwerken, hebben wij hem le ren kennen als een toegewijd col lega. Wij zullen aan de heer Duy vis prettige herinneringen bewa ren en zijn nagedachtenis in ho ge ere houden. Onze gedachten gaan uit naar zijn vrouw en kinderen; wij wen sen hen veel sterkte. Emmen. De Weiert 40 meldt dat hun da mes een voetbalwedstrijd hebben ge speeld tegen de dames van Salland die door 'De Weiert' met 3-2 werd gewon nen. Nijmegen. In het filiaal St. Jacobslaan. meldt mevrouw Helmers-Brouwer, had een hummel van 2 jaar plaats genomen tussen een stapel toiletpapier. Een pas serende klant vroeg hoeveel hij moest kosten. Antwoord: 'twee cent'. De kin derhand werd prompt gevuld, het jon getje werd in het wagentje gezet en langs de kassa afgevoerd met de opmerking 'Zo goedkoop is AH Enkhuizen. Hier organiseerde het per soneel een gezellige avond met een eigen modeshow. Amersfoort. Technisch Onderhoud ver scheen wederom met een uitgave van hun eigen gestencilde personeelskrant 'De Uitlaat'. Vlissingen. Miro verschijnt maandelijks met een keurige personeelskrant. 'Miro et emergo', een woordspeling op een kreet in het Zeeuwse wapen: 'Luclor et emergo' (ik worstel en ontkom). Het eerste nummer telt maar liefst 26 blad zijden en bevat leuke mooie foto's. Zaandam. Uw hoofdredacteur, die nog nooit een aandeelhoudersvergadering had meegemaakt heeft, zonder pers kaart, zich gevoegd bij de journalisten die aanwezig waren op onze aandeel houdersvergadering. Hij was bijzonder onder de indruk van de wijze waarop Dr. J. de Vries, bij afwezigheid van Mr. J. Meijnen, aan de vergadering leiding gaf. Naast informatie over financiële aange legenheden, waarom door deskundigen werd gevraagd, waren er ook aandeel houders die zich opwierpen als spreek buis van de klanten en spraken over on derwerpen als: klachtenbehandeling; kleinere eenheden voor alleenstaanden; regionale aanpak van de reclame; plaat singkassa's. Daarnaast algemene vragen o.a.: nieu we aktiviteiten; aandeelhouders uitno digen bij belangrijke openingen zoals Miro. Het jaarverslag 1970 is vóór de publika- tie behandeld in de Centrale Onderne mingsraad, waar zeer ter zake doende vragen zijn gesteld. Zaandam. De heer J. Mijnders. onze verzekeringsdeskundige is in 1970 en 1971 als reisleider naar India en Nepal geweest. U herinnert zich wellicht zijn enthousiaste verslag in de Flitsen. Nu is hij door de N.R.V. uitgenodigd om in januari 1972 op te treden als reisleider van een groep alpinisten die vanuit Nairobi, Mount Kenya en de Kihmand- jaro gaan bestijgen. Heemstede, de Binnenweg, meldt dat door een onderlinge omzetwedstrijd in week 23 in de groenteafdeling 2218 (tweeduizend tweehonderd achttien) kilo aardbeien werd verkocht. Amsterdam Op 5 juni hebben op de Dam vorkhef truckwedstrijden plaats gevonden tus sen experts uit het gehele land. De regio Noordzeekanaal-Amsterdamse haven had 14 rijders afgevaardigd, waaronder 2 AH-ers uit DC Z n.l. de heren J. v. Ba- retto-Hernandez en M. D. Elouariachi. Reeds eerder werd een opwekking ge plaatst voor het filiaalpersoneel om het E.H.B.O.-diploma te behalen. Twee collega's van onze SM aan het Gulden Winckelplantsoen in de hoofdstad zijn thans geslaagd n.l. de dames A. Alosery- de Haan en L. C. van Oudgaarden. De excursie van de gepensioneerden van de filialen, welke doorgaans in septem ber wordt gehouden zal in 1971 op 1 december plaatsvinden. Het is de bedoeling dat er in Amsterdam wordt verzameld en gelunched en dat er 's mid dags een bezoek wordt gebracht aan het nieuwe hoofdkantoor in Zaandam.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 5