Ruimen ZEVEN ZILVEREN JUBILARISSEN Ch flitsen AH-Flitsen Wie zich beweegt door de oude Zaanse panden en pandjes waar AH's administratie geacht wordt soepel te verlopen, komt beslist onder de indruk. Van de perma nente werkwoede, allicht. Die bruisende activiteiten rondom pa pieren vol tabellen, briljante ideeën en gunstige overeenkoms ten zijn genoegzaam bekend. Bij de directie. Maar sinds enige tijd is er meer te beleven, want A H ruimt op. En hoe. Tot voor enige weken was die op ruimwoede, die ten onrechte uit sluitend aan huisvrouwen wordt toegeschreven, nog maar nauwe lijks merkbaar. Goed, er waren er vorig jaar al die met de gestadige groei van het nieuwe HK gelijke tred hielden en langzamerhand alles in de prullemand deden ver dwijnen dat niet bewaard hoefde te blijven. Dat waren enkelingen. Nu echter is er een gesloten front van enige honderden mensen dat behept is maar met één gedachte: ruimen, zoveel mogelijk ruimen, want er komt een nieuw begin. Het is aardig getuige te zijn van een dergelijke geest. Uitpuilende kasten en bureauladen, stapels papieren in hoeken en hoekjes worden bezien en uitgepluisd met eenzelfde toewijding als waarmee een insektenkundige een zeldza me tor ontleedt. Wat niet van waarde is gaat weg, wat bruikbaar blijft wordt bewaard Een ede! streven toch en de vuilnisbelt be wijst nu dagelijks hoe nuttig ver huizen uit hel oogpunt van oprui men kan zijn. Er komt dan ook opvallend veel tevoorschijn. Vergeelde en rijke lijk van ezelsoren voorziene pamfletjes uil de tijd dat er vage plannen waren voor iets dat in middels al dertig jaar bestaat, fol dertjes van nul en generlei waar de, driehonderd afgekloven pot loden, vierhonderdvijftig bal pennen waarvoor geen vulling meer te krijgen is, vijfenzeventig onbruikbare telefoongidsen, kalenders uit de tijd dat verser bij Albert Heijn nog met sch ge schreven werd en diverse niet na der te noemen stukken die bij het archief al geruime tijd als ver mist geboekstaafd staan. Wal er ook tevoorschijn komt, steeds weer is hel een symbool van een noest arbeidzaam leven. Het geen niet wegneemt dat velen van die fervente prullenmand- depo- neerders verbaasd staan van het eigen-ik. Want hoe in vre desnaam, zo vragen zij zich af, is het mogelijk dat ze sinds de tijd dat ze zich om den brode aan AH's brede boezem drukken, zo'n enorme janboel gemaakt hebben rondom het bureau waar ze dat dagelijks brood verdienen. Ondanks dat nemen velen zich voor het allemaal anders te gaan doen. Een soort oudejaarsavond plan; dan immers neemt me nigeen zich voor het allemaal an ders, juister te gaan aanpakken en die tendens is nu weerlegd in het voornemen 'opgezette lijden' flink op te ruimen. Een schitte rendvoornemen, waarvan akte. Personeelsblad van Albert Heijn NV 28e jaargang nr. 7 9 augustus 1971 Hoofdredakteur K K. Engel Plv. hoofdredakteur. J. Ph. Ypma Adres: Ankersmitplein 2, Zaandam Tel. 02980-99111 toestel 2220 Op 1 juli vierde de heer J. C. Soederhuysen zijn 25-jarig jubileum en nam wegens pensionering afscheid als magazijnbediende in Am sterdam, P.C. Hooftstraat. De heer P. van Gog, PB-Zaandam, was op 27 mei 25 jaar bij ons in dienst. De heer J. van Dijk, bedrijfsleider in Zuilen, vierde op 3 juni zijn Mejuffrouw G. E. Meendering, Bussum, Nassaulaan, was op 1 juli 25-jarig jubileum. 25 jaar bij ons werkzaam. Op 27 mei was de heer M. J. Verbrugge, Groepsleider SM district De opgewekte viering op 21 juli 1971 van het 25 jarig jubileum van Oost 25 jaar bij ons werkzaam. de heer P. J. Gorter, coördinator bestellingen CMSI. Henk Zweering (Reclame) en Joke Oly (Telefooncentrale) trouwen op 6 augustus a.s. We kregen een bijzonder originele aankondiging volgens een nieuw drukprocédé. Maar ja, zoiets kun je ook ver wachten van een redactielid van de Flitsen. We wensen deze ac tieve AH-ers veel geluk. Op 14 mei j.l. vierde de heer D. Scheer van Albert Heijn Groot verbruik n.v. zijn 25 jarig jubi leum. Temidden van zijn familie en collega's troont de jubilaris rechts achter de tafel.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 2