AH Produktiebedrijf keert hoogste beloning uit voor een 'Spaans' idee Verruiming automobiel verzekering filiaal VRIJDAG DE 13e START eerste VERHUIZING NAAR HET NIEUWE HOOFDKANTOOR caissière competitie In dit nummer lil Alles staat of valt met medewerking Krachtige stoot Oh flitsen SAH002000343 Flitsen Landelijk augustus 1971 personeelsblad albert heijn nv oplaag 20500 verschijnt 12 x per jaar 28e jaargang nr. 7, augustus 1971 pag. Jubilarissen 2 Vrouw in bedrijf 3 Ideeënbus-diner 4 40-jarigen 4 Nieuws van overal 5 Voetbal toernooien en een brand 6 Flitz-in 8 Automobielverzekeringen van het collectieve contract voor perso neelsleden. De poliscondities van ons collec tieve automobielcontract via de firma R. Mees Zoonen Assuran tiën te Amsterdam hebben een ver ruiming ondergaan. Het eigen risico voor cascoschade wordt niet in mindering gebracht indien de schade uitsluitend be trekking heeft op breuk van de rui tten) van het verzekerde motorrij tuig of op een schade welke uit sluitend ten gevolge is van brand, blikseminslag, explosie, zelfont branding alsmede diefstal, verduis tering of vermissing. Bij het aanmelden van een derge lijke schade blijven de eventuele rechten op kortingen in verband met schade-vrij rijden (no-claim) onverminderd gehandhaafd. Albert Heijn Produktiebedrijf heeft het hoogste bedrag aan één idee uitgekeerd sinds het bestaan van de ideeënbus. Het ging om een prijs van fl. 5.750.-, die werd uigekeerd aan E. de Fez Pombrol, afkomstig uit Spanje. Hij kreeg het bedrag voor een verbetering aan de koffiebussenlijn en een andere werkverdeling in de continu- bezetting van deze lijn. De heren De Fez Pombral en A. S. C. Jansen, die in PB 5750,— en 1315,—ontvingen voor hun idee. De redactie van 'Het Levensmiddelenbe- drijr - een uitgave \an Misset in Doetin- chem - organiseerde dit jaar voor de der de keer de 'nationale caissière competi tie'. De opzet van de wedstrijd lag dit maal anders dan in voorgaande jaren. Niet alleen werden de capaciteiten van de caissière beoordeeld, er werd tevens gelet op de werkzaamheden van het ove rige personeel. Ongeveer 200 dames be zochten hiertoe een aantal levensmidde- lenbedrijven in ons land en rapporteer den hierover hun bevindingen. In totaal werden 433 winkels, verspreid over het hele land, bezocht. Op woensdag 30 juni vond in Hotel Monopole te Amersfoort de prijsuitreiking plaats aan de 10 beste verkoopteams. De Super-Mart van Al- bert Heijn in Uden kreeg de meeste pun ten toegekend. Ook andere filialen van Albert Heijn vielen in de prijzen; de za ken aan het Sweelinckplein te Zwolle, aan de Boekeloseweg te Hengelo en aan de Dr. Plesmanlaan te Maarssen waren goed voor resp. de 5e, 7e en 10e prijs. Uitgerekend op vrijdag de dertiende start de overbrenging van AH's lijvige administratie naar het nieuwe HK. Een ongeluksdag bij voorbaat? Onverbiddelijke optimist L. Bouman, projektlei- der van de inmense operatie, zegt; 'Ik ben niet bijgelovig. Dit tijdstip is het gunstigst voor de administratie en bovendien moe ten we rekening houden met de opening van het DC in Tilburg; het computercentrum moet dan gereed zijn'. Eveneens teke nend voor de man die onvoorwaardelijk vertrouwt op een vlot slagen; 'Organisatorisch zit het uitmuntend in elkaar, aan ieder detail is gedacht'. Maar ietwat bezonken klinkt zijn: 'Alles staat of valt met de medewerking van de mensen in de kantoren. Dat is het punt'. Wekenlang al vraagt hij om. nee hamert hij op die medewerking. Vriendelijk doch dringend wordt verzocht datgene wat niet meemoet in de voor de vuilnis belt bestemde plastic zakken te doen en in dezelfde stijl wordt het verhuizende volkje via bulletins en toespraakjes geat tendeerd op het belang van het juist co deren van de dozen, waarin de paperas sen worden overgebracht. Dat coderen is simpel, maar sommigen blijken er moeite mee te hebben. In totaal worden er achtduizend dozen gebruikt. Iedere medewerker krijgt er voldoende (maximaal vier voor het bu reau, tien voor een kast); papieren en aanverwante zaken worden erin ge stopt, de dozen gaan dicht en moeten door de medewerker gecodeerd wor den. Een kwestie van cijfers opschrij ven; een combinatie van verdieping- en kamernummer in het nieuwe HK, die iedereen geacht wordt te weten. Wie tienhoog komt op kamer twaalf noteert als code 1012. Hoe moeilijk dit is, blijkt uit de handeling van de man die weken geleden alvast een doos inpakte en daar op zijn telefoonnummer in het oude ge bouw plaatste. 'Als zo'n doos wordt overgebracht', zegt de heer Bouman. 'komt hij op een soort afdeling gevon den voorwerpen en daar moeten dege nen die iets kwijt zijn maandag de 16e zelf gaan zoeken'. Wie goed codeert, kan ervan opaan zijn administratie in het ochtendgloren van de 16e op dejuiste plaats te vinden. De heer Bouman staat er borg voor, evenals trouwens verhuizer Geytenbeek N.V. uit Utrecht, een bedrijf dat zich gespe cialiseerd heeft in grote verhuizingen en er per jaar gemiddeld zo'n twintig pleegt. Kantoren, ziekenhuizen en der gelijke. Geytenbeek N.V. ziet deze ver huizing als een 'enorm evenement' maar ook als een 'korte, krachtige stoot'. Hoe kort en hoe krachtig moge blijken. Vrijdagmiddag om vijf uur wordt be gonnen. Waar nodig worden de ramen uit de oude gebouwen gehaald (dat is het goedkoopste), dozen worden in con tainers geplaatst, die worden getakeld en door middel van tien transporteen heden, waaronder vijf vrachtauto's, naar het nieuwe HK gebracht. Daar worden ze op rollend materieel (één doos weegt tussen de dertig en veertig kilo) in de liften gezet en naar de aange geven verdieping en kamer c.q. afdeling gebracht en neergezet. Hetzelfde geldt voor de door de kantoordienst geco deerde machines en voorde relatief wei nig kasten en bureaus die meegaan; ten slotte is in het nieuwe HK het nieuwe meubilair al neergezet. Geytenbeek N.V. verwacht de grote hap in de nacht te volbrengen, hoopt zelfs 's zaterdagmiddags klaar te zijn, maar gaat zonodig 's zondags door. In totaal werken er 75 man mee, het merendeel beroepsverhuizers die ervaring hebben met dergelijk werk. De mannen in de oude panden staan via walkie talkies in verbinding met hun collega's in het HK zij werken in ploegen, evenals de trans porteurs. Verwacht wordt dat zij in de kantines, waar AH-medewerkers voor vervolg op pagina 4 Een tweede prijs van fl. 1315.- werd uit gekeerd aan A.S.C. Jansen, die een ver betering heeft uitgedacht aan de stacker bij het verpakken van Petit-Beurre. De heer Jansen heeft dit idee eerst voor gelegd aan zijn collega's en samen heb ben zij de zaak eerst uitgetest. Beide ideeën betroffen geen wijzigingen aan machines, maar hadden betrekking op de werkmethode. Hieruit blijkt o.m. dat de medewerker op zijn of haar werk plaats wel degelijk kan meedenken op het gebied van arbeidskunde. Op 27 juli j.l. bracht mevrouw Duttweiler, de weduwe van de stichter van de Migros in Zwit serland, een bezoek aan ons museum aan de Zaanse Schans. Zij was enthousiast over het in terieur, Migros overweegt ook een museum in te richten. Op de foto ziet u ook onze pre sident en de heer Legerstee en in de verte de heer Ter Wee.

Personeelsbladen | 1971 | | pagina 1